Skocz do zawartości

Smartfon dla Leposa


lepos

Rekomendowane odpowiedzi

będę musiał wymienić telefon (ma 3 lata i powoli ma dosyć) z sentymentu zastanawiałem się na nokią 6. za 1150 to całkiemsolidny telefon. ewentualnie jakiś xiaomi w podobnych pieniądzach. macie inne propozycje?

da się przeinstalować windowsa z mojej wysłużonej lumi na innego fona? bo nie powiem wolę wina niż androida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

czy ktos moze polecic jakis smartfon z ekranem max 5 cali?  cena, mniej wiecej do 2 koła

z ważnych dla mnie elementów to żeby miał wsparcie dla MHL [TV out przez kabel], choć jakby był fajny telefon bez tego to też się mogę zastanowić

 

w sumie najchetniej bym wzial cos z ekranem 4.5 - 4.7 cala, ale z krotkiego researchu wynika ze prawie juz takich na rynku nie ma. Poza tym, w sumie smukły / w wygodnej obudowie telefon czasem trzyma się w ręce podobnie albo lepiej niż taki o pół cala mniejszy ale z obudową o mało ergonomicznym kształcie

 

nie sony, mam teraz Z3 compact, w sumie uważam że to świetny telefon, ale po niecałych 2 latach użytkowania zaczęło się sypać wszystko po kolei, i nie chce mi się sprawdzać czy tylko miałem pecha czy sony tak je wytwarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony takie jest. Kobieta ma ten sam model, po 3 latach posypał się całkowicie. Rozumiem Twój problem bo szukaliśmy telefonu dla niej i tylko Sony spełnia wymagania co do wielkości i możliwości.

Musisz mieć taki mały wyświetlacz? Teraz są tak wąskie ramki, że takie 5,5 niewiele się różni od Twojego Sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ptak :

rozumiem o co ci chodzi i, tak jak pisałem 5 czy 5.2 też da radę... ale większego już bym nie chciał.

Choć, tak jak pisałem, ogólnie jestem dość otwarty, i jak coś jest wartego uwagi, nawet większego, w sklepie w okolicy to mogę podejść i oblookać, natomiast wątpię żebym dał się przekonać, jeśli będzie inny,  model o podobnej specyfikacji i ekranie 5 bądź 5.2

 

@Eld  - przeczytałem jakąś recenzję, tel spoko ale ekran wg recenzenta ma 5.6 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ptak :

rozumiem o co ci chodzi i, tak jak pisałem 5 czy 5.2 też da radę... ale większego już bym nie chciał.

Choć, tak jak pisałem, ogólnie jestem dość otwarty, i jak coś jest wartego uwagi, nawet większego, w sklepie w okolicy to mogę podejść i oblookać, natomiast wątpię żebym dał się przekonać, jeśli będzie inny, model o podobnej specyfikacji i ekranie 5 bądź 5.2

 

@Eld - przeczytałem jakąś recenzję, tel spoko ale ekran wg recenzenta ma 5.6

A8 ma dwie wersje. 5,4 i 5,5. Weź natomaist pod uwagę że ekran praktycznie nie ma obudowy. Super leży w łapie. Moja Kobieta ma 6 coś i wygląda jak tablet przy serii A.

 

Najlepiej sam podejdź i go sobie zobacz. Na pewno lepszy w ręce niż samsungi S. Też wolę mniejsze.

 

No i tyle co się ten telefon nalatał, poupadał, zmoczyłem go ze 4 razy i raz utopiłem i nadal działa bez zastrzeżeń a cioram go już drugi rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, brzmisz przekonywująco, pewnie pracujesz w samsungu :P

 

a orientujesz się czy MHL działa? wiem że mogę sprawdzić, ale z tym MHLem są różne dziwne jajka czasem

Brzmi przekonywująco bo od 17 lat robię w szeroko pojętej 'sprzedaży' ;). Ortodyksyjnemu żydowu bym pejsy sprzedał ;).

 

Ale luz. Nie w samsungu.

 

Z tym A8 i MHL dziwna sprawa bo niby piszą że działa ale jak jak patrzy się na kompatybilność to nie ma A8 na liście.

 

Idź do sklepu samsunga i się po prostu dopytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, z tym MHLem to ja jestem soooo 2014, wygląda na to że prawie żaden telefon już tego nie wspiera. Będzie trzeba sprawdzić te miracasty, ktoś używa i rozumie się na tym ? dobrze to działa? obraz na telewizorze musi być w takich samych proporcjach jak na telefonie czy może być inny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, z tym MHLem to ja jestem soooo 2014, wygląda na to że prawie żaden telefon już tego nie wspiera. Będzie trzeba sprawdzić te miracasty, ktoś używa i rozumie się na tym ? dobrze to działa? obraz na telewizorze musi być w takich samych proporcjach jak na telefonie czy może być inny ? 

 

Ja streamuje na tv - LG

 

Surface (windows) bez problemu.

LG G5 (android) bez problemu.

 

Nie mam pojecia jak dziala jablko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie tak dawno sam tu udzielałem rad, ale myślę że trochę wypadłem z obiegu, więc może ktoś pomoże. Po 3 latach zaczyna niedomagać mój Xiaomi Redmi Note 3, jakieś dziwne odbarwienie na białym ekranie się pojawia i czasem czujnik linii papilarnych przestaje działać.

 

Co ma być:

 

NFC

bateria 3000mAh minimum

złącze jack

3GB RAM+

Quick charge, jakby było bezprzewodowe to jeszcze lepiej

Jak najmniejszy ekran

 

Tak czy srak będę przeszukiwał nowe modele Huawei/Honor, Xiaomi (tu wiem, że słabo z NFC, Chiny to głównie AliPay czy WeChat Pay) czy innych wynalazków w stylu Oppo, ale może ktoś wpadł ostatnio na coś ciekawego.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, jako że mój hujawiej p9 zaczyna się psuć, postanowiłem zmienić wreszcie telefon. Budżet do 3k, natomiast wiadomo cebulogeny mówią, że im mniej - tym lepiej!

 

Zastanawiam się nad p20, czy galaxy s9/s8? Moje pytanie zwłaszcza do galaxy? Ma ktoś? Warto dopłacać do s9? W bebechach jakiejś drastycznej różnicy to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam p20 od 3 tygodni, sztos, video robi tak dobre, że jak wrzuciliśmy na TV to był efekt wow, przesiadłem się z Xiaomi Redmi Note 3, więc to był już staruszek, ale z czystym serduchem polecam. Bateria też kozak. Zdarza mi się zasnąć z włączonym youtube i przez 6h na włączonym ekranie+youtube schodzi koło 20-25% baterii, co jest świetnym wynikiem. No i kolorek Twilight wymiata. Nie bez powodu dodają do niego przeźroczyste etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako że mój hujawiej p9 zaczyna się psuć, postanowiłem zmienić wreszcie telefon. Budżet do 3k, natomiast wiadomo cebulogeny mówią, że im mniej - tym lepiej!

 

Zastanawiam się nad p20, czy galaxy s9/s8? Moje pytanie zwłaszcza do galaxy? Ma ktoś? Warto dopłacać do s9? W bebechach jakiejś drastycznej różnicy to nie ma.

 

A na czym najbardziej ci zależy w telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym najbardziej ci zależy w telefonie?

 

Telefon do typowo codziennego użytku, z powodu od czasu do czasu mogę być zmuszony aby przeczytać na nim kilka dokumentów, aczkolwiek wolałbym żeby to cegła nie była, także żadnych Noteów pod uwagę nie biorę. Standardowe używanie, internet, podstawowe aplikacje od czasu do czasu jakieś zdjęcie, nic nadzwyczajnego. 

 

P9 którego miałem bardzo mi się podobał, zepsuł mi się w nim głośnik, zaczyna padać bateria i nie obejdzie się już bez ładowania w trakcie dnia po całonocnym ładowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.