Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

Nerwowy dzień loterii w końcu za nami, więc wiemy na czym stoimy. Szczęście się do nas uśmiechnęło po raz drugi z rzędu - nie tylko utrzymujemy pick, ale i drugie miejsce, które w tym drafcie bardzo różni się od trójki i dalszych picków. Czas na zamknięcie sezonu 15/16 i zastanowienie się nad czym stoimy już w kontekście kolejnych rozgrywek.

 

Front office/Coach

 

Tu pojawia się ciekawa sprawa. O ile Mitch i Jim zostają na swych stanowiskach, to sezon 2016/17 może być ich ostatnim – kwestia słynnego deadline, które Jim Buss ustalił z siostrą. 2 runda PO najpóźniej do końca przyszłego sezonu albo wylot. Nie brzmi to zbyt optymistycznie, skoro w tym roku nie dobiliśmy do 20 zwycięstw. Obecne PO zaś układają się w taki sposób, że ściągnięcie Duranta z FA już teraz wydaje się całkowicie niemożliwe, inne opcje (za którymi niekoniecznie przepadam) także zdają się mało prawdopodobne. Pozostają wymiany, ale o tym później.

 

Po dwóch latach męczarni żegnamy się bez żalu z Scottem, który jako jedyny nie rozumie chyba czemu został zwolniony, swymi tłumaczeniami pogrążając się jeszcze bardziej. Krzyż na drogę, jedyny pozytyw to utrzymanie picku. Zastępuje go Luke Walton, kolejny człowiek związany emocjonalnie z organizacją Lakers. Młody szkoleniowiec w przeciwieństwie do poprzednika zdaje się rozumieć ewolucję jaką przeszła koszykówka w ostatnich latach. Współpracownik Kerra w Warriors objął nawet mistrzów NBA w rekordowym sezonie pod nieobecność kontuzjowanego head coachagge i spisywał się bardzo dobrze. Jednakże ciężko oceniać go pod tym względem, nie prowadził tak naprawdę zespołu całkowicie, był jedynie przedłużeniem myśli Kerra. Cóż zobaczymy jak sprawdzi się jako pełnowymiarowy coach, nie mający w dodatku pod swoimi skrzydłami takich graczy jak Curry, Klay czy Draymond. Luke widzi siebie jako głównego speca od  nowej ofensywy, którą zamierza wprowadzać w LA. Spodziewać się możemy naturalnie nowoczesnego basketu, wzorowanego na aktualnych mistrzach NBA. Trza liczyć, iż ułatwi to grę młodym koszykarzom Jeziorowców z D'Angelo Russellem na czele. Suchy bilans jednak zapewne zależny będzie w znacznym stopniu od ruchów podczas offseason, o czym mowa za chwilę.

 

Aktualny roster 

 

Umowy gwarantowane :

 

D'Angelo Russell  5,3 mln $

Lou Williams  7,0 mln $

Nick Young  5,4 mln $

Anthony Brown  0,9 mln $

Julius Randle  3,3 mln $

Larry Nance Jr 1,2 mln $

#2 pick 5,3 mln $ (zakładam 120% rookie scale)

 

Umowy niegwarantowane/ cap holds/ qualifying offers :

 

#32 pick '2016 0,9 mln $

Jordan Clarkson 2,7 mln $ (QO)

Marcelo Huertas 1,1 mln $ (QO)

Tarik Black 1,2 mln $ (QO)

Ryan Kelly 2,2 mln $ (QO)

 

Second pick

 

Deal/Ingram/Simmons - mamy dokładnie 3 opcje. Nie wierzę w jakieś totalne niespodzianki.

 

Zacznijmy od pierwszej - tu w plotkach pojawiały się trzy nazwiska. George'a i Cousinsa wyrwać będzie w mej opinii bardzo ciężko i trza by po prostu przepłacić. Ani Indy, ani Kings (vide ostatnia wypowiedź Vlade) wymieniać swych graczy ochoty nie mają. Pozostaje więc Jimmy Butler. Jeśli Sixers wybiorą Ingrama z 1ką, to rozważyłbym wymianę Simmonsa za Butlera. Jednak nie dokładałbym nic - ani 32 pick, ani Nance'a już o JR czy DAR nie wspominając. Jakby chcieli połknąć Lou/Nicka - proszę bardzo, ale nic poza tym. Butler nie jest superstarem tej ligi, ale ma kilka wielkich zalet - byłby to jakże potrzebny two-way player dla Lakers, świetny fit pod Russella i dodatkowo znakomity, długi kontrakt. Z kolei Ben to mimo wszystko zagadka i delikatnie mówiąc nienajlepsze dopasowanie do Randle'a. Wszystko rozejdzie się o to jak wysoko ocenią potencjał Simmonsa i Ingrama Kupchak i spółka. Lecz na pewno jest to opcja warta rozważenia.

 

Jeśli chodzi o wybór między Simmonsem, a Ingramem to mamy to z głowy - jako pierwsi pickują 76ers. Osobiście wolałbym Ingrama, ale i tak jestem bardzo szczęśliwy, iż Jeziorowcy utrzymali wybór w top2.

 

Draft/inne potencjalne wymiany

 

Zarówno przy założeniu trade z Bulls jak i utrzymania swego numeru dwa, trzeba zastanowić się nad 32 pickiem - ja tu mam swojego faworyta - potencjalnego świetnego 3&D Malcolma Brogdona (obecnie w okolicach 40 w DE mock drafcie) i bardzo chętnie przywitałbym go w LA. Zresztą jestem niemal pewny, że w razie czego Mitch jeśli nie wymieni 32 picku to będzie kierował wzrok właśnie w kierunku starszych graczy na początku drugiej rundy. Samo ewentualne sprowadzenie Butlera, bądź dodanie Ingrama/Simmonsa to tylko element nowej ekipy. Kupchak musi się zastanowić czy są szanse na sprowadzenie z FA graczy formatu AS. Ja uważam, że nie, albo część z nich po prostu na przepłacenie nie zasługuje. I naprawdę chętnie rozejrzałbym się za ekipami, które oddałyby jakiś asset, by zejść z umowy w ten offseason. Na szybko nasuwają mi się :

 

wymiana z Pistons - potrzebują lidera second unitu, więc zaproponowałbym im Lou za mającego rok krótszy kontrakt Meeka i zastanawiałbym się co dołożą

 

wymiana z Hornets - widziałbym Spencera Hawesa w roli "naszego Speightsa" z ławki, z kolei w Charlotte bardzo potrzebują kasy, więc 22 pick mógłby przeskoczyć do LA (w drugą stronę poleciałby nasze niższe picki). Niemniej to takie jedynie luźne dywagacje.

 

FA/umowy - nasi gracze

 

Zrezygnowałbym z Arenas rule w przypadku Clarksona. Nie widzę opcji, gdzie cap space potrzebne byłoby nam bardziej niż w 2018 roku, więc wyrównałbym go (każda oferta) na normalnych zasadach, a nawet wcześniej spróbowałbym mu rzucić 48/4. QO dla Blacka jako uzupełnienie rotacji wysokich (szczerze wątpię by ktoś rzucił mu większe pieniądze) również brzmi sensownie, podobnie jak dla Huertasa jako 3 rozgrywającego. Z pozostałymi zawodnikami raczej bym się rozstał, jednakże Sacre, MWP czy Kelly mogliby przed rozpoczęciem sezonu powalczyć o miejsce w rosterze Jeziorowców. Lou Williamsa starałbym się wymienić, a jeśli nie uda się w żaden sposób wyekspediować gdzie Younga, to postawiłbym na strech jego umowy - nie chcę go przy młodych graczach Lakers, niech buja się gdzie indziej i deprawuje na przykład chińskich grajków. Jeśli uzupełnić trzeba będzie pozycje podkoszowe rozważyłbym powrót Brandona Bassa, który w roli rezerwowego spisywał się zaskakująco dobrze.

 

Free Agency 2016

 

Przechodzimy do najważniejszej kwestii. Moja opinia jest znana - nie chciałbym byśmy rzucali maksymalne umowy dla DeRozana, Barnesa czy przykładowo Batuma (pomijam tu już fakt, że po obecnych PO ściągnięcie ich do LA nie wydaje mi się zbyt prawdopodobne). Uważam, iż Durant, Hassan i Horford to nierealne cele, więc trzeba skupić się na typowych role-playerach. Największe dziury to rzecz jasna pozycja centra oraz defensywnego wingmana. Jeśli chodzi o centra to ptaszki śpiewają głównie o zainteresowaniu Festusem Ezelim - podoba mi się ta opcja, dobrze radził sobie pod Waltonem w Warriors. Rzuciłbym mu 60/3 (w trzecim roku team option), a jeśli chodzi o zapasowe pomysły - Biyombo z Raptors. Wśród graczy na pozycje 2-3 największą mą uwagę przykuł Solomon Hill i starałbym się go przechwycić (uważam go za jeden z nielicznych potencjalnych stealów FA '16). Podczas obecnego offseason naprawdę chciałbym uniknąć przepłacania długoletnimi umowami przeciętniaków i późniejszego plucia sobie w brodę podczas przyszłych offseasons.

 

Jeśli nie zdarzy się jakiś cud (czyli sprowadzenie PG/DMC/obiektywnie rzecz ujmując idiotyczna decyzja KD o przybyciu do Lakers i jeszcze nieprawdopodobny tak szybki rozwój młodych) to i tak szanse nie tylko na 2 rundę, ale i same PO są mizerne. Liczę na fajny basket w wykonaniu młodszych graczy Lakers pod wodzą coacha. Spokojnie i bez pośpiechu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym uderzal po PG. Butler jest slabsza opcja wiec nie oszukujmy sie, ale z PG wygladalibysmy dla FA o wiele lepiej. No 2 plus Randle plus Clarkson za PG i Hilla? Niby chcialbym duzo, ale GH za chwile bedzie FA a u nas jako sg moglby pograc. Wtedy Nance na PF i szukamy C i mamy szanse na Hassana. W pozyskaniu Georga upatrywalbym wabika na Duranta lub FA 2017. Durant bardzo jaral sie gra z PG przed mistrzostwami wiec moze wroca mu wspomnienia? A jak nie to czekamy jeszcze rok i moze duo z OKC (o ile im nie wyjdzie) bedzie chcialo sie rozdzielic lub zmienic barwy?

 

Ciekawy pomysl z Hornets bo wybieraja i tak do dupy, ale czy piswiecalbym sie az tak za ten pick by brac Hawesa...sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, tak na start topicu: 

39e89471-eebc-e311-b4d2-002655e6c45a_ori

 

Jaram się, bo opcji jest masa, a lubię jak sporo się dzieje. 

 

W sumie loteria nie wyszła źle :smile:

 

Wczoraj obiło mi się o oczy, że Lakers wyżej wyceniają Simmonsa, z kolei "na oko" Ingram bardziej pasuje do personelu Sixers. Do naszego też, ale nie wiemy co dzieje się tam w środku. Nie znamy planów i pomysłów m.in. Waltona.

 

Sytuacja wydaje się jasna - albo Mitch wymieni pick, albo wybierzemy tego, który zostanie. Nie dopuszczam myśli o eksperymencie z jakimś Benderem, a pozostali wyraźnie odstają (chociaż z #3 postawiłbym na Browna). Osobiście wolałbym Ingrama, ale to może dlatego, że bardzo lubię Randle'a i podświadomie nie chcę, żeby gość miał jakieś problemy z dużymi minutami lub odszedł z Lakers. Trzeba czekać, każdego prospecta będę bardzo ciekawy. Z drugiej strony Simmons&Russell to byłaby fajna historia i też byłbym podjarany. 

 

@january

Mitch nie będzie szukał kolejnych picków i okazji na nie. Nie w sytuacji, gdy to prawdopodobnie my będziemy badać opcje za nasz wybór. Nie ma co liczyć na jakieś przechwytywanie picków za wzięcie kontraktu lub obrażanie Mitcha, gdy ktoś inny coś takiego chwyci. Kupchak nie będzie dokładał kolejnych młodych. 

 

Z naszych FA zatrzymałbym Artesta i Blacka. 

 

O tym, co mamy pod kontraktami będzie jeszcze czas pogadać po drafcie (bo sytuacja może się zmienić), ale przy zatrzymaniu grajka wybranego z #2 spodziewam się prób oddania #32 jako dokładki do Younga, żeby ktoś go chciał przejąć. Lou bym zostawił, ktoś z tej ławki musi grać, a Ty jesteś po prostu uprzedzony do niego. Samych dzieciaków nie zostawimy, a mając tak młody skład ciężko dodać wartościowych weteranów. Poza tym nikt nie będzie nic dokładał do takiego Meeksa, żeby przejąć Williamsa. 

 

A ja bym uderzal po PG. Butler jest slabsza opcja wiec nie oszukujmy sie, ale z PG wygladalibysmy dla FA o wiele lepiej. No 2 plus Randle plus Clarkson za PG i Hilla? Niby chcialbym duzo, ale GH za chwile bedzie FA a u nas jako sg moglby pograc. Wtedy Nance na PF i szukamy C i mamy szanse na Hassana. W pozyskaniu Georga upatrywalbym wabika na Duranta lub FA 2017. Durant bardzo jaral sie gra z PG przed mistrzostwami wiec moze wroca mu wspomnienia? A jak nie to czekamy jeszcze rok i moze duo z OKC (o ile im nie wyjdzie) bedzie chcialo sie rozdzielic lub zmienic barwy?

Zbyt kolorowo podchodzisz do tego. PG jest praktycznie nie do wyrwania, a już na bank nie oddałbym za niego takiego pakietu. Poza tym Clarkson musiałby najpierw chcieć tam iść. Cousins i George są raczej nie do wyrwania w tej chwili. 

 

Realnym gościem do wzięcia za rozsądną cenę wydaje się Butler. Ale ja bym za niego tej #2 nie pchał. 

 

Durant mógłby chcieć grać z wieloma zawodnikami, a i tak pewnie się w tym roku nie ruszy. W końcu zaczęło u nich klikać, mają finał konfy i wcale nie powiedziane, że na tym skończą. W przyszłym roku może chcieć atakować w pewniaku. U nas nie powącha WCF jeszcze przynajmniej przez dwa sezony, a to oznaczałoby już u niego trzydziestkę i granie o PO. 

 

Ludzie wybrzydzają DeRozanem, a napaleni są na tego Hassana jak na jakiegoś Hakeema. Nie rozumiem kompletnie. Trzymałbym się od niego z daleka. Za mocno śmierdzi zjazdem po otrzymaniu grubej umowy. 

 

Jak już jesteśmy przy jakimś wymyślaniu wyszukanych wymian, to w przypadku pójścia Ingrama z #1, ja bym zaproponował Sixers pakiet Randle+#32 za Noela.

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy cel osiągnięty - utrzymany pick !!

 

To otwiera nam kilka opcji - wymiany, Ingram może na SF

 

Wolna agentura - jestem przekonany że uderzymy po duże nazwiska Durant, Hassan, Horford, DeRozana, Barnesa i pozyskamy co najmniej jedno z nich liczę na Hassana.

 

Trzeba obudować roster zadaniowcami i jest szansa włączyć się o walkę do PO.

 

Takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O PO bedzie bardzo ciezko. Nie wierze ze Filadelfia odpuści Ingrama. Simmons w LA? średnio pasuje, trzeba cos zrobic z Randlem. O wolnej agenturze tez juz było 20 stron tematu. Z mojego punktu widzenia DeRozan to najlepsze nazwisko realnie do wyciągnięcia. No ale wiadomo, LAL uderzą po wszystko co sie rusza, wiec moze czymś zaskoczą. 

 

Fajnie ze utrzymaliście pick, bo ten sezon to już byłą wystarczająca katastrofa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie gratulacje ze względu na utrzymanie pick#2.

 

To otwiera 2-3 opcje więcej.

 

Ze względu na pierwsze tego typu lato gdzie podwyższone salary daje pole manewru wielu klubom może się zdarzyć dosyć ciekawa rzecz!

 

Sporo graczy zostanie w klubie gdyż nie trzeba w to lato oszczędzać.

 

Co wtedy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś january, drugi pick jak nie wymienimy to bierzemy tego co się ostatnie, ale z wieloma rzeczami się nie zgadzam.

 

48/4 dla Clarksona - za co? koleś jest niezlym scorerem, ale nie kreuje i jest straszną tyczką w obronir

 

Huertas - może i weteran, ale też straszna tyczka w obronie, to już 2 tyczki na pozycji guardów plus Lou Will, tam ktoś wyżej proponuje oddanie Clarksona, picku i czegos jeszcze za PG13 i G-Hilla, podoba mi się to, George jest dobrym defensorem, tego potrzebujemy na obwodzie

 

60/3 dla Festusa? Ja wiem, że nowe CBA itp. ale c'mon, gość gra ile? 15 minut na mecz w PO?

 

Sacre nie chce widzieć nawet na żadnych training campach itp. Niech nie wraca, to samo Swaggy P

 

Tyle z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam propozycje potencjalnych dealów to na myśl przychodzi mi stare przysłowie" mieć ciasto i zjeść dwa ciastka"

 

To będzie bardzo ciekawe lato w LAL, czy powstanie drużyna, która zdoła ocalić Jima? Wydaje mi się to mało prawdopodobne, musiałoby zaistnieć zjawisko podobne do sformowania wielkiej trójki w Heats z przed kilku lat, gdzie kilku FA godzi się grać na umowach śmieciowych i wprowadzają LAL do PO.

 

Walton to ciągle nie wiadoma, bo prowadzenie samograja to coś innego niż drużyna od podstaw.

 

Zbiory z tego lata Lakers będą zbierać raczej w przyszłym sezonie niż w tym. Jedno jest prawie pewne, gorzej niż jest nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 48/4 dla Clarksona przy 60/3 dla Festusa wyglada i tak dobrze

serio, 60/3 dla Festutsa? strasznie przehajpowani są gracze Warriors

zwykłe pionki jak Barnes czy Ezeli mają tyle dostać, no ludzie bez przesady przecież to są gracze pokroju Afflalo czy Biyombo

Kto by sie stamtad nie miał ruszyc to od razu ma dostawać jakąś kase tylko dlatego że gra w drużynie gdzie inni wygrywają 

może jeszcze Ian Clark za 70/4 ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze mimo wszystko nawet jak nam zgarna ingrama to nie bedziemy handlowax pickiem.

 

Moze jestem naiwny ale uwazam ze skoro tyle przez niego cierpielismy to nie warto od razu go oddawac. Mlodym przydalby sie pelen normalny sezon nie bez tank commandera i farewell tour.

 

Zreszta sciagniecie jednego czy 2 graczy nie wiele da bo reszta mie jest gotowa na walke o PO. A juz trady gdzie oddajemy dar i pick za Georgea?! I z kim on ma grac? Z randlem i Clarkson bic sie o PO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 48/4 dla Clarksona przy 60/3 dla Festusa wyglada i tak dobrze

serio, 60/3 dla Festutsa? strasznie przehajpowani są gracze Warriors

zwykłe pionki jak Barnes czy Ezeli mają tyle dostać, no ludzie bez przesady przecież to są gracze pokroju Afflalo czy Biyombo

Kto by sie stamtad nie miał ruszyc to od razu ma dostawać jakąś kase tylko dlatego że gra w drużynie gdzie inni wygrywają 

może jeszcze Ian Clark za 70/4 ? :grin:

Mamy rok 2016 i teraz rolesi będą dostawać kupę szmalu. Ezeliego ponoć już może się uda wyciągnąć za 50/3 :D Masz przykład już na ubiegłym offseason Shumpert 40/4, TT 80/5 , Amir 24/2 , a salary rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ślędzących ligę bardziej ode mnie - jak to jest z tym Simmonsem??

Na pierwszy rzut oka wydaje się być dobrym wyborem, ale jak się przeczyta ten artykuł, w którym niejaki Givony zarzuca mu brak motywacji czy nabijanie pustych cyferek, to już tak różowo nie wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Simmons ma parę red flagów. Wygląda mi na dzieciaka, który ma już cały konkretny plan na bycie gwiazdą ułożony, college to tylko niezbędny przystanek do NBA, więc ogólnie ma gdzieś naukę, zajęcia i w sumie mecze też. To budzi znaki zapytania odnośnie charakteru. Pytanie czy te wszystkie problemy znikną po osiągnięciu celu, czy będą się dalej ciągnąć.

 

Do tego dochodzą znaczne luki w grze i pytanie o fit w NBA. 

 

Z drugiej strony, upside Simmonsa jest bardzo kuszący. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że LSU to nie było zbyt dobre miejsce do optymalnego wykorzystania jego umiejętności.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Simmons trafi w drafcie do Lakers, bo nie spodziewam się, żeby 76ers mając Okafora, Noela i Embiida wybrali w drafcie niskiego skrzydłowego, który nie rzuca z dystansu. Potencjał na gwiazdę ma chyba największy w tym drafcie i pod względem charakteru wydaje się też najlepiej do Lakers pasować.

Clarkson - Russel - Simmons - Randle - Whiteside to byłby ciekawy fundament + zostawienie kasy na FA 2017. Z drugiej strony wydaje mi się, że z tym składem i Waltonem na ławce obrona picku 2017 będzie niemożliwa. Fajnie by było wydać trochę kasy na roczne kontrakty dla doświadczonych graczy, ale nie bardzo widzę, po kogo uderzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, Ezeli. 

Obawiam się, że mogą kosztować tyle samo. Ja rozumiem, że boisz się co mogą wymyślić Young, Russell i Whiteside, jak się ich samych zostawi, ale koszykarsko to lepszy wybór niż Ezeli i moim zdaniem najlepszy koszykarz w tym offseason, na którego pozyskanie Lakers mają duże szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.