Skocz do zawartości

Piła do kosza,pomoc w wyborze


delfin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.Do tej pory grałem(tylko na orliku) spaldingiem tf 500,ale niedawno(po 3 latach uzytkowania) zrobiło jej się małe wybrzuszenie,które zaczyna uniemożliwiać normalną grę.W tej sytuacji muszę się zaopatrzeć w nową gałę.Nieukrywam że wolałbym zostać przy spaldingu,choćby ze względu na podejście do klienta i serwis gwarancyjny.I teraz zaczynają się schody,gdyż chciałbym zostać przy piłce skórzanej,ale jednocześnie chciałbym żeby była nieco cięższa i grubsza niż tf 500.No i żeby nadawała się na orlik ;).Czy te spaldingi grip control,tack soft pro ważą tyle samo co tf 500(bo jest ona stosunkowo lekka)?Czy są zrobione solidniej?A może zejść poziom niżej i zainwestować np.platinium streetball(bo ta akurat jest cięższa,tylko że to chyba zwykły gumiak),albo np.w tf 250?Poproszę o jakąś rzeczową poradę,bądź pokierowanie mnie w tym temacie.pozdrowienia :smile:

 

PS.Budżet do 200-300zł więc w zasadzie bez ograniczeń ;P

Edytowane przez delfin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze ile chcesz wydać :) Ponieważ akurat mam TF-500 na orliki i halę oraz Platinium Streetball na boisko w parku wyłożone kostką (szkoda mi skórzanej piły), także słowo porównania - wiadomo, że ta druga to "gumiak" ale naprawdę fajny gumiak. Dobrze trzyma się łapy, bez porównania z jakimiś dziwnymi piłkami nie od Spaldinga. Także IMHO spokojnie możesz rozważyć ten model.

 

Cięższe będą pewnie TF 1000 ale tu wracamy do pytania o hajs. Mnie osobiście byłoby szkoda grać taką piłą outdoor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze ile chcesz wydać :smile: Ponieważ akurat mam TF-500 na orliki i halę oraz Platinium Streetball na boisko w parku wyłożone kostką (szkoda mi skórzanej piły), także słowo porównania - wiadomo, że ta druga to "gumiak" ale naprawdę fajny gumiak. Dobrze trzyma się łapy, bez porównania z jakimiś dziwnymi piłkami nie od Spaldinga. Także IMHO spokojnie możesz rozważyć ten model.

 

Cięższe będą pewnie TF 1000 ale tu wracamy do pytania o hajs. Mnie osobiście byłoby szkoda grać taką piłą outdoor.

Zdążyłem edytować,ale możliwe że nie zauważyłeś :).Miedzy 200-300zł ale oczywiście może być też niższa cena o ile piła jest tego warta ;).TF 1000 jest piłą typowo na halę,więc pewnie szybko się zedrze.Spoko,rozważę platinium streetball,może uda mi się gdzieś podjechać i sprawdzić.A miałeś może w rękach grip control,lub tack soft pro?To to samo co tf 500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowales 3 lata temu to podejrzewam, ze masz taka ciemna wersje TF-500? Napisz czy masz taka jasniejsza z fioletowymi blyszczacymi obwodkami dookola napisu TF-500, czy taka ciemna, bordowa skórę? Jak grales TF-500 to mysle,ze nie ma sensu wracac do gumiakow, Platinum Streetball, to tylko troche lepszy gumiak, moim zdaniem nie ma sensu wydawac na nia taki chajs, lepiej kupic chocby TF-250.

 

Grip Control ma podobnej grubosci skore, jak nowa wersja TF-500, starsza miala minimalnie ciensza skore, ale rzeczywiscie jest troche inna. Jabym wzial pilke Spalding Grip Control, sam zreszta taka gram, ale niezbyt czesto, takze o jej zywotnosci sie nie wypowiem.

 

 

Choc jak dla mnie roznicy miedzy tf-500, tacksoft pro i grip control jest minimalna. Paru klientow wrecz jak dotknelo tack-soft pro i grip control na zywo, to wybralo tack-soft pro, niedawno zmeinili jej skore i naprawde pilka jest rewelacyjna.

 

Jesli chodzi o ciezar to jutro bede w biurze to sprobuje porownac, ale nie przypominam sobie,zeby ktoras byla jaks wyraznie ciezsza.

 

Jesli chodzi o TF-1000 to tylko na hale, na asfalcie sie zedrze.  Natomiast 2 razy gralem Grip Control na betonie po okolo 1,5 godz. i nie bylo jakichkolwiek sladow zuzycia. Nie wiem czy to jakas miarodajna proba, ale pilka byla nowiutka i po 2 dniach grania nadal wygladala jak nowa, moglbym ja doslownie umyc i sprzedac i nikt nie zauwazylby roznicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był akurat ten moment,kiedy spalding zaczął wprowadzać tą jaśniejszą wersje tf-500 i ja chyba jako jeden z pierwszych klientów już się na nią załapałem(notabene kupowana w Waszym sklepie :)).Także tak "jajko" zrobiło się na tej nowszej wersji.Teoretycznie jest to dość małe zniekształcenie,ale w praktyce już czuć dyskomfort przy rzucie,no i zdarzy się że piłka odbita w tym miejscu nie wróci do ręki,tylko odbije się w inną stronę.

 

Jeśli chodzi o wytrzymałość,to podejrzewam,że wszystkie skórzane spaldingi in/out są podobnej wytrzymałości.Bardziej mi właśnie zależy na wadze.Nie wiem czy jest to kwestia tego,że ostatnio zyskałem trochę siły(siłownia,treningi) ale od tej wiosny nie mogę jakoś ustabilizować rzutu na tej piłce,często rzucam za daleko bądź od tablicy,natomiast kolega ma któregoś nike'a elite który jest zauważalnie cięższy i rzuca mi się nim o wiele lepiej,mam wtedy stabilny rzut i większą skuteczność.A może to po prostu kwestia tego,że gumiaki są cięższe od skórzanych?W każdym razie bardzo Cię proszę Borys o jakieś porównanie dotyczące wagi tych piłek.Jeśli jakoś konkretnie mi doradzisz i do czegoś w tej kwestii dojdziemy,to od razu złożę zamówienie w Waszym sklepie,w ramach podziękowania za pomoc ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polozylem obok siebie tacksoft pro, tf-500 i grip control. Wszystkie wydawaly sie tej samej wagi, a nawet grip control wydawal mi sie najlzejszy. Pozniej wzialem 2 grip controle i polozylem obok siebie i jeden wydawal mi sie troche zlejszy (ten z 1 proby) a drugi ciezszy. 

 

Takze zakladam, ze wszystkie sa tej samej wagi, tylko roznica kilku gram sa poprostu miedzy modelami, jeden ma dluzszy inny krotszy wentyl w srodku itp. Zeby nie bylo nie trzymalem jednej pilki w prawym, a druga w lewym reku reku, kazda bralem obydwieka rekami i odkladalem, jedna po drugiej.

 

Jesli chodzi o Twoj rzut, to jestem prawie pewien, ze chodzi o silownie. Daleki jestem od treningow... ale pameitam z moich czasow, ze zawsze sie mowilo, ze im wieksza sila/miesnie tym mniej precyzyjne rzuty. Widac to zreszta po NBA, im bardziej napompowany center tym gorzej rzuca z dystancu, a im wiekszy szczydlo, Nowitzki, Pozingas itd. tym lepiej sobie radza z precyzyjnymi rzutami z daleka, a jestem pewien, ze w poczatkowym okresie przyrostu masy miesniowej organizm sobie gorzej z tym radzi, bo caly uklad nerwowy, wyczucie... musi sie dostosowac do "nowego" ciala.

 

Odnosnie modelow to ciezko mi cos poradzic, ja wzialbym Grip Controla dla urozmaicenia skoro miales TF-500. Tacksoft pro z kolei to praktycznie to samo co tf-500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Chciałbym kupić piłkę do kosza i potrzebuję opinii bardziej doświadczonych. Ostatni raz w kosza grałem na początku liceum, a było to jak po świecie chodził tylko jeden koszykarz ;)

Nie zamierzam grać zawodowo, a raczej poćwiczyć rzuty, troszkę pokozłować i może zobaczyć, czy dwutakt mnie nie zabije..., a przy okazji rozbawić przypadkowych obserwatorów.

Zastanawiam się nad modelem Spalding  TF-250 lub Spalding Silver, ale może nie warto kupować piłki ze skóry kompozytowej i wystarczy mi jakakolwiek w granicach 50 PLN. Nie mogę u siebie sprawdzić żadnego z tych modeli, więc Was proszę o pomoc. Boisko, na którym zamierzam rzucać to beton. Grać raczej na razie nie zamierzam, bo grozi to zawałem, więc piłki raczej nie zedrę.

Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. T

 

Witam

Chciałbym kupić piłkę do kosza i potrzebuję opinii bardziej doświadczonych. Ostatni raz w kosza grałem na początku liceum, a było to jak po świecie chodził tylko jeden koszykarz ;)

Nie zamierzam grać zawodowo, a raczej poćwiczyć rzuty, troszkę pokozłować i może zobaczyć, czy dwutakt mnie nie zabije..., a przy okazji rozbawić przypadkowych obserwatorów.

Zastanawiam się nad modelem Spalding  TF-250 lub Spalding Silver, ale może nie warto kupować piłki ze skóry kompozytowej i wystarczy mi jakakolwiek w granicach 50 PLN. Nie mogę u siebie sprawdzić żadnego z tych modeli, więc Was proszę o pomoc. Boisko, na którym zamierzam rzucać to beton. Grać raczej na razie nie zamierzam, bo grozi to zawałem, więc piłki raczej nie zedrę.

Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam. 

Witam, to trochę tak jak ja, też wróciłem po wielu latach i rzucam rekreacyjnie na boisku betonowym :)

nie wiem czy Ci w czymś to pomoże, ale osobiście kupiłem piłkę adidasa taką:

 

http://allegro.pl/pilka-koszykowa-do-kosza-adidas-3-stripes-rubber-i6265826168.html

 

i póki co jestem zadowolony, "gram" około 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli stac Cie na TF-250to nawet sie nie zastanawiaj. Rozumiem,ze nie grasz za czesto, fajna pilka da Ci dodatkowa motyywacyje, wiez mi jest duza roznica wkomforcie gry, skorzana pilka grasie mega przyjemnie i ma sie nowa zajake na kosza. Jesli wydanie 123zl Cie nie zabooli to jabym sie nie zastanawial nad gumiakiem.

 

https://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-spalding-tf-250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli stac Cie na TF-250to nawet sie nie zastanawiaj. Rozumiem,ze nie grasz za czesto, fajna pilka da Ci dodatkowa motyywacyje, wiez mi jest duza roznica wkomforcie gry, skorzana pilka grasie mega przyjemnie i ma sie nowa zajake na kosza. Jesli wydanie 123zl Cie nie zabooli to jabym sie nie zastanawial nad gumiakiem.

 

https://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-spalding-tf-250

To powrócę do mojego pierwszego pytania: TF-250 czy Spalding Silver ? - różnica w cenie niewielka (chociaż 250 bardziej podoba mi się wizualnie)

Rozumiem, że obie masz na stanie. Bo chyba kupię u Ciebie - taki bonus za Twoją wiedzę, bardzo dobre forum i przejrzysty sklep :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję zakup nowej piłki, gram rekreacyjnie na asfalcie/betonie raz/dwa razy w tygodniu przez około godzinkę.

 

https://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-kosza-Molten-G07-outdoor

 

czy  https://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-spalding-tf-250

 

Molten wydaje się bardziej wytrzymały, chciałbym się cieszyć piłką przez dłuższy czas.

 

prośba o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj pokozłować kilkoma piłkami. G07, TF-250, TF-500 i kilkoma gumowymi. Żadnej gumowej nie mogłem złapać w rękę i podnieść. TF-250 - złapałem bez problemu, ale na momencik. G07 - miałem wrażenie że jest twardsza (mniej przyjemna w dotyku) i też jej nie uniosłem. Może to wina napompowania, ale 250 bardziej mi leżała. Gdybym jednak grał częściej kupiłbym TF-500. Miałem wrażenie, że między 500, a 250 jest taka sama różnica jak między gumowymi, a 250. Jak przez rok wytrzymam w postanowieniu i nadal będę grał, to kupię 500, a może nawet coś lepszego.

Pamiętaj Mateuszf, że mam małą wiedzę i że dotykałem piłek w sklepie. Ci co troszkę już pograli dadzą Ci lepszą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powrócę do mojego pierwszego pytania: TF-250 czy Spalding Silver ? - różnica w cenie niewielka (chociaż 250 bardziej podoba mi się wizualnie)

Rozumiem, że obie masz na stanie. Bo chyba kupię u Ciebie - taki bonus za Twoją wiedzę, bardzo dobre forum i przejrzysty sklep :smile:

 

Silver to pilka gumowa, kazda gumowa bedzie gorsza/mniej komfortowa w uzytkowaniu, nie da Ci tej frajdy z gry. Miedzy gumowymi pilkami jest mala roznicy tak naprawde, a miedzy guma o skora jest diametralna roznica.

 

Odnosnie Moltena, to rzczywiscie jest twardsza, ponoc troche bardziej wytrzymala, ale ja bralbym Spaldinga, tutajta skora jest mieksza i przyjemniejsza w uzytkowniu. A teraz wiekszosc firm i tak robi pilki na srednio 2 lata, czy to Spalding czy Molten. Oczywiscie zalezy jak intensywnie sie gra. Ktos gra raz w tygodniu po godzince, a ktos 3 razy po 3 godziny (tu po sezonie pilka moze byc do wymiany nawet).

 

@Tendi

dzięki za mile slowa, staram sie bo lubie to co robie :) a ceny tez staram sie miec najlepsze. U mnie masz 100% pewnosci,ze towar jest oryginalny i pelna gwarancje 2 letnia. Takze serdecznei zapraszam http://sklepkoszykarski.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.