Skocz do zawartości

OKC Thunder 2016/17


kp11

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobra wymiana! Choć nie wiem, czy nie za późno. OKC szło (a może już przeszło całą) drogą Chicago, Memphis i LAC - posiadanie bardzo stabilnego składu i wieczne narzekanie na brak zdrowia i szczęścia.. Że coś nie zaklikało. Albo że rolesi zawodzą. Co z tego, że w tym roku o mało nie pokonali GSW? A Cavs w finale? Od pierścieni byli i tak daleko. A trzeba było działać już wcześniej. Durant i Westbrook decydują o swojej karierze właśnie teraz. Trzeba coś zmienić, by choćby dać szansę na kolejny sukces. A nuż się uda. Tym bardziej, że Ibaka znaczył coraz mniej, a w tym roku Adams przykrył go czapką. Jeżeli kogoś można ruszyć z trzonu to właśnie Ibakę, który nadal ma sporą wartość na rynku, a w ekipie znaczy coraz mniej. Przychodzi Oladipo, który będzie robił to co Harden niegdyś. Może tego właśnie im brakuje? A to pewnie nie koniec ruchów. Więc ten pierwszy krok mi się jak najbardziej podoba. Wystarczy zobaczyć jaki wybuch nastąpił w Memphis i Chicago w tym sezonie.. Za długo kisić jeden skład to potem są problemy na kilka kolejnych lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem Oladipo nie wypalił w year3 to do teraz niewyjaśniona zagadka i jedna z moich największych Nostradamusowych porażek. Chłopak generalnie ciągle ma wszystko, żeby zrobić się na Jimmy Butlera second coming: pracowitość, atletyzm, drive do gry, defensive awarness i nawet rzut lepszy po koźle.

Przyznam się szczerze, że taki błysk naszedł mnie po ubiegłorocznym campie Team USA, gdzie Oladipo wyglądał pół kroku szybciej od każdego, wkładał ręce tam gdzie inni bali się spojrzeć i miał mega swagger z piłką. Przychodzi po prostu taki moment, kiedy głowa nadąża za warunkami fizycznymi i dobrze wiesz co i jak masz robić na boisku, żeby wykorzystać wszystkie atuty atletyczne i gra przychodzi po prostu do ciebie naturalnie - to zazwyczaj jest właśnie ten magiczny year 3. Może to kontuzja, może to brak pewności siebie i stabilnej sytuacji w organizacji? 

 

 

co by to nie było, to Thunder kontynuują tutaj swoją politykę wystawiania środkowego palca do wszystkich: po raz kolejny nie biorą żadnych staruchów i weteranów, zbierają niechciane i zakurzone talenty, na których widać już było małą (Robertson), dużą (Kanter) albo ogromną kreskę (Waiters) i nie patrzą na sentymenty i błędy w przeszłości. Kiedyś co prawda wybrali Ibakę nad Hardenem, ale generalnie najgłupszą decyzją byłoby teraz trzymanie się tego wyboru sprzed 3 lat i odrzucanie możliwości na rynku tylko dlatego, że wyszliby na głupka w perspektywie czasu. Ibaka to ciągle świetny zawodnik, ale to byłby jego ostatni rok w Thunder, a w obliczu CY i komentarzy sprzed roku - to tylko kwestia czasu jak niezadowolony z liczby FGA, a tym samym obawiający się o swoje $$$ Ibaka zacząłby, albo odstawiać szopkę w szatni, albo na boisku - waląc jumperki w tempie 0,8 Mo Speightsa.

 

 

Z wszystkich, ostatnich gamble moves Prestiego udało się wykrzesać rotacyjnych zawodników na poziomie Conference Finals, więc jest szansa, że lepsza organizacja, trener z prawdziwego zdarzenia i gra w contendrze obok Westbrook-Durant pozwoli Oladipo wreszcie wyjść na ludzi.

 

 

no nic nie pozostaje innego jak jarać się.

 

 

#PRAY4Waiters

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow

 

Analiza analizą, ale pomimo wszystko szkoda mi serge'a. Przejechał 7 lat z tym skladem, ze sprzezyny energy guya z ławki stał sie 3&D power forwardem (po drodze był jeszcze ze 3 lata kongijskim dirkiem z midrange). Czego zespol potrzebowal to w ramach swojego talentu ibaka zasuwal na treningach i sie tego uczyl. Midrange, 3pt, obrona na perimeter, przeobrazenie sie z offball blockera na def anchora (to ze nie grano nim na 5 odpowiednio duzo to byl spory blad no ale na dzis jest juz adams). Tak czy inaczej cenie go wyzej od tych 2 siusiakow na 1 i 3 odpowiednio.

Niestety ostatnie poltora sezonu na straty, nie wiem czy mental czy niedoleczone kontuzje, ale serge sie wypalil w okc, mam nadzieje ze sie odbuduje w magic (albo za sezon gdzies indziej). I mam nadzieje ze nie ma chlop 35 lat, bo sie nie skonczy jak z trejdem jeffa greena do bos.

 

Co do trejda to mega ciekawy.

Oldaipo niby zalatwia kwestie 3&d + rozegranie czego brakowalo od czasu hardena. Do tego daje presje na waitersa ktorego za dobry pieniadz przedluzyc. A jak nie to sio.

Ilyasova to byl moj wet dream jakies 4 lata temu do okc (do pary z ibaka i kd), ostatnie sezony na straty, mozliwe ze tez przekrecony licznik, ale to caly czas ciekawy grajek do rotacji.

Sabonis rok szkolenia i mam nadzieje ze bedzie mozna spuscic kantera z payrolla. Ogladalem troche jego meczow w gonzadze i w okc powinni go doszlifowac.

 

Na papierze zupelnie jak nie trejd prestiego (w sensie niezly).

No nic czas na duranta teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę udawać, że oglądałem dużo meczów Orlando, więc tylko oddaję pod rozwagę cyferki z poprzedniego sezonu Oladipo:

 

Pierwsze 32 mecze (22 jako rezerwowy)

28.6mpg, 12.4ppg, 4.7rpg, 3.9apg, 1.2spg, 0.7 bpg, 38.3%fg, 26.8%3pt, 79.5%ft, 1.9 tov, 46.2%ts

 

Druga część sezonu gdy Oladipo wraca do S5

36.6mpg, 18.9ppg, 4.9rpg, 3.9apg, 1.9spg, 0.8 bpg, 47.6fg%, 40.0%3pt, 84.8%ft, 2.3 tov, 58.2%ts

 

Czyżby VO był kolejnym graczem, którego problemem - co też tłumaczyłoby brak wystrzału o którym pisał BC - był Skiles i jego rotacja? I czy czasem Oklahoma nie dostała bardzo efektywnego po obu stronach parkietu 24-latka na poziomie 20-5-5-2, z którym Donovan zdecydowanie będzie wiedział co zrobić? 

 

Wygląda to trochę jak odważny Cavs-like ruch którymi tworzy się mistrzowski zespół. Trzecia opcja drużyny na obwodzie która broni, punktuje na bardzo dobrym poziomie, a do tego gra z piłką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem Oladipo nie wypalił w year3 to do teraz niewyjaśniona zagadka i jedna z moich największych Nostradamusowych porażek. Chłopak generalnie ciągle ma wszystko, żeby zrobić się na Jimmy Butlera second coming: pracowitość, atletyzm, drive do gry, defensive awarness i nawet rzut lepszy po koźle.

Przyznam się szczerze, że taki błysk naszedł mnie po ubiegłorocznym campie Team USA, gdzie Oladipo wyglądał pół kroku szybciej od każdego, wkładał ręce tam gdzie inni bali się spojrzeć i miał mega swagger z piłką. Przychodzi po prostu taki moment, kiedy głowa nadąża za warunkami fizycznymi i dobrze wiesz co i jak masz robić na boisku, żeby wykorzystać wszystkie atuty atletyczne i gra przychodzi po prostu do ciebie naturalnie - to zazwyczaj jest właśnie ten magiczny year 3. Może to kontuzja, może to brak pewności siebie i stabilnej sytuacji w organizacji?

 

 

co by to nie było, to Thunder kontynuują tutaj swoją politykę wystawiania środkowego palca do wszystkich: po raz kolejny nie biorą żadnych staruchów i weteranów, zbierają niechciane i zakurzone talenty, na których widać już było małą (Robertson), dużą (Kanter) albo ogromną kreskę (Waiters) i nie patrzą na sentymenty i błędy w przeszłości. Kiedyś co prawda wybrali Ibakę nad Hardenem, ale generalnie najgłupszą decyzją byłoby teraz trzymanie się tego wyboru sprzed 3 lat i odrzucanie możliwości na rynku tylko dlatego, że wyszliby na głupka w perspektywie czasu. Ibaka to ciągle świetny zawodnik, ale to byłby jego ostatni rok w Thunder, a w obliczu CY i komentarzy sprzed roku - to tylko kwestia czasu jak niezadowolony z liczby FGA, a tym samym obawiający się o swoje $$$ Ibaka zacząłby, albo odstawiać szopkę w szatni, albo na boisku - waląc jumperki w tempie 0,8 Mo Speightsa.

 

 

Z wszystkich, ostatnich gamble moves Prestiego udało się wykrzesać rotacyjnych zawodników na poziomie Conference Finals, więc jest szansa, że lepsza organizacja, trener z prawdziwego zdarzenia i gra w contendrze obok Westbrook-Durant pozwoli Oladipo wreszcie wyjść na ludzi.

 

 

no nic nie pozostaje innego jak jarać się.

 

 

#PRAY4Waiters

Ogladalem dużo magic w tamtym sezonie jakoś do połowy sezonu w sumie, i to że Oladipo gral słabo czy nie wypalił to raczej nie jest zgodne z prawdą po prostu był w c*** owej sytuacji w Magic nikt nie potrafił zdjac z niego ciężaru, w OKC jak dostanie więcej miejsca przy WB i KD to będzie rozpierdalal jestem tego pewien

 

 

tak samo.jak ty zaskoczylem rok temu oglądając go w team usa, gościu będzie kocurem for years to come

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Durant ma zostać w OKC - to nie podoba mi się, że Durant w ogóle spotyka się z innymi zespołami zamiast brać 1+1 bez gadania i zostać w swoim klubie jak zapowiedział to np. DeRozan.

 

i jeśli Durant ma odejść - to boję się, że takie spotykanie się z każdym to po prostu znak, że nie wraca do Thunder, bo jak zostaje to niby po co traktuje swój wolny czas jak panna do wynajęcia? 

 

oleśnie przegrywasz swoją szansę na tytuł i zamiast siedzieć na siłowni i hali 24/7 - jeździsz od Teksasu przez NY do Miami tylko po to, żeby lizali cię po jajkach jaki to nie jesteś zajebisty?

 

 

nie kumam tego, słabo to Durant jakoś rozegrał póki co, no chyba że odchodzi, a tego po raz pierwszy zacząłem się obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant potrzebuje trochę miłości, więc nie dziwi mnie, że pojeździ sobie i zje kilka darmowych steków.

 

Rok temu miał ciężki okres - 3 operacje, powrócił jakby nic mu nie było, a gdzieś ten jego powrót został przykryty tym co robił Curry i GSW.

 

Durant to Durant, ale po tej serii z GSW, mam co do niego jakieś wątpliwości, prowadzili 3-1 w gruncie rzeczy dzięki temu, że reszta zespołu wspięła się na wyżyny, a Durant z Westbrookiem nie potrafił postawić kropki nad i.

 

Durant w GSW, powiem szczerze nie kupuje tego. Byłby 3 najważniejszym zawodnikiem w GSW Curry, Green i Durant. Ciekawi mnie jak zaraguje na to Klay, który odwala czarno robotę za Currego, a cało śmietankę spija Curry.

 

Durant w SAS - nie wiem jak oni chcą go tam zmieścić, dodatkowo pachnie mi to zupełnym brakiem ławki, dodatkowo kto w tym zespole będzie nr 1? Durant, Leonard cz LMA?

 

Durant w OKC - to trochę zdarta płyta, ale w sumie mogą ją zagrać jeszcze raz.

 

Choć powiem szczerze najchętniej zobaczyłbym Duranta w którym on będzie zdecydowanym nr 1, a tak by pewnie było w Bostonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKC wygrali offseason zanim jeszcze się zaczął. Troszkę byłem ostrożny ale dochodzę do wniosku, że Thunder są pewni swego - wielcy wysocy w liczbie dwóch na raz wracają w wielkim stylu na parkiety NBA po tym jak ostatni taki tandem z Memphis w połowie się zestarzał, a w połowie połamał.

GSW ostatecznie okazali się lepsi ale taktyka Thunder jest imo pewniejsza. Punkty spod kosza i przewaga fizyczna na dłuższą metę biją trójkę, a tak rzucającego za trzy zespołu jak GSW możemy już nie uświadczyć. Jesteśmy chyba świadkami maksimum tego, co da się wycisnąć z trójeczki, a piszę tak dlatego że w jednym zespole mamy dwóch z czołówki najwybitniejszych snajperów i kilku rewelacyjnych w tym aspekcie rolesów i trudno będzie taki układ powtórzyć. Thunder byli o włos od awansu, Cavs okazali się być lepsi. Thunder próbują wyznaczyć nowy trend, stary-nowy trend, jednocześnie SPONGę (Sposób na Golden State, pozdro dla kumatych) i myślę, że im się to opłaci. Za rok będą w finałach, Westbrook nie wybaczy.

 

A Durant nie odejdzie. To raczej kurtuazja dla innych zespołów, na przyszłość. Podpisze 1+1 i za rok z Russellem zdecydują, co zrobią dalej.

Kanter i Adams dają bardzo mocną zbiórkę, uzupełniają się ofensywnie. Sabonis mi w tym układzie nie pasuje bo to na ten moment gorsza wersja Kantera z lepszym podaniem i jedyny wysoki OKC, który broni to Adams i ewentualnie Durant, jeśli zagra na 4 ale to też nie na wszystkich i to jest ich jedyna słabość. Oladipo trójki nie osłabia i spokojnie może zastąpić Waitersa.

OKC wracają najmocniejsi od 2012 i z perspektywami na przyszłość. Dobra robota, Panie Presti.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabonis na dzień dobry wnosi co najmniej jeden skill na poziomie NBA - deska. Trudno w to uwierzyć, ale Thunder będą jeszcze bardziej dominować na tablicach.

No i Oladipo też raczej dobrze zbierający jak na swoją pozycję.

 

Myślę, że Thunder powinni podpisać Waitersa i ostatecznie jechać na dwa killer lineupy:

 

small ball z Durantem na PF - pozycje 2-3 będzie obstawiona Robertson/Oladipo/Waiters z minutami Payne-Westbrook

big ball z dwoma potencjalnymi centrami na boju - i tu przyda się Sabonis.

 

w obu zestawach fajnie by było mieć jakiegoś trójkowicza, niebędącego Anthony Morrowem w obronie - dlatego dobrze by było Erica Gordona wrócić do żywych, bo pewnie nie będzie specjalnie drogi.

OKC wracają najmocniejsi od 2012 i z perspektywami na przyszłość. Dobra robota, Panie Presti.

 

i no what u mean, ale Thunder najlepsi to byli w 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem że OKC chce znaleźć miejsce na Horforda ale niby kto miałby przejąc kontrakt Turkam którego musza się pozbyc by mieć cap space

trochę marzenia, i zasłona dymną dla KD w style - ej, przecież się staramy

 

pomijając fakt że z nim byliby mega mocni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem że OKC chce znaleźć miejsce na Horforda ale niby kto miałby przejąc kontrakt Turkam którego musza się pozbyc by mieć cap space

trochę marzenia, i zasłona dymną dla KD w style - ej, przecież się staramy

 

pomijając fakt że z nim byliby mega mocni

 

Ma niegwarantowany kontrakt na sezon 16/17 (2016-17 is partially guaranteed for $400,000.) - to tylko w kwestii Ilyasovy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.