Skocz do zawartości

Orlando Magic 2016/17 - znów tankujemy?


PH#1

Rekomendowane odpowiedzi

Cavs i Okc a przede wszystkim Spurs pokazało ze mozna grać big Ball w dzisiejszej nba wiec Vuc wraca do łask (ten koleś od paru trade deadline jest ciągle na wylocie, prawda? ) i Magic stawia na niego jako gtg. By mu nikt nie przeszkadzał to jeszcze wyrzucili swojego najlepszego zawodnika za rok gry gościa który częściej jest kontuzjowany niż robi DD. Dodatkowo by nie było opcji ogrywania młodych to oddali swój pick (przy okazji po cholerę z tym pickiem okc wysoki? )

No tragedia w tym Orlando. Jakiś miesiąc czy dwa temu ktoś tutaj chciał mnie przekonać ze Magic nie są w czarnej dziurze

Teraz nie chcę kopać leżącego ale oprócz Bkn nie ma ekipy która jest bardziej w dupie, dodatkowo jest na maxa nijaka. Jedynie trener z najwyższej półki i to może ich ratować

Chociaż pewnie już żałuję że tam pojechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spurs w tym meczu co grali na poważnie w RS, pokazało własnie jak grać z GSW i jak grać big ball, co później OKC a także Cavs zerżneli. Głownie chodzi o walke o zbiorki ofensywne i zmuszanie do gry jednym wysokim oraz by niepozwolenie na rozbujanie się Warriors w transition. 

 

Z Cavs się zapędziłem, nie grali big ball bardziej big ball jak na small ball :P 

 

 

tak w ogóle to nie o tym był moj post tylko o Magic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Magic są w czarnej d...? Nie przesadzałbym, a przynajmniej poczekałbym do offseason. Nie bardzo wiem, dlaczego wysuwa się jakieś dalekosiężne wnioski na podstawie jednego transferu. Magic nabrali picków, odeszli od pomysłu budowania wszystkiego na bazie młokosów. Warto zauważyć, że w okresie tankowania mieliśmy tylko jeden wybór w pierwszej trójce, a i to w stosunkowo, jak się wydaje, słabym drafcie. A mimo to wybory Magic się bronią, bo i Oladipo, i Gordon (co do którego niemal wszyscy byli w szoku) były dobrymi wyborami. Co do Henzonji, niewątpliwie wyborze niespodziewanym, jeszcze się wstrzymam. Gdybyśmy mieli ze dwa sezony pod rząd pierwsze wybory, rozmowa byłaby zapewne inna.

 

Z tego Rob próbuje coś sklecić. Pozycje pod koszem mamy stosunkowo mocno obsadzone, trójkę podobną do tej Vuk-Ibaka-Gordon będzie miał mało kto, bo tu zakładam rozwój Gordona. Do tego dwie niezłe zapchajdziury, czyli Smith i Dedmon. Tak naprawdę cały problem to pozycje 1-3, bo tu mamy graczy: Payton-Fournier-Hezonja, być może Jennings i to... w zasadzie wszystko. Reszta nie nadaje się do gry. Nie widzę inaczej, jak ściągnięcie gracza na każdą z tych pozycji, szczególnie 1 i 3, zakładając podpisanie Francuza, bo z tych graczy tylko on nadaje się do S5, bo trochę nie wierzę, że Payton nagle stanie się strzelcem, zaś Henzonja to najwyżej śpiewka przyszłości i dla niego na razie są chyba przewidziane wejścia z ławki. Jeżeli tu ściągniemy dwóch porządnych zawodników, to Magic pójdą mocno do góry. Dlatego na razie spokojnie, jeszcze nawet nie otworzyło się okienko. W każdym razie Harris i Oladipo to raczej nie gracze, którzy byliby w stanie nas pociągnąć.

Pytanie jeno, czy któryś z porządnych FA skusi się na Orlando...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spurs w tym meczu co grali na poważnie w RS, pokazało własnie jak grać z GSW i jak grać big ball, co później OKC a także Cavs zerżneli. Głownie chodzi o walke o zbiorki ofensywne i zmuszanie do gry jednym wysokim oraz by niepozwolenie na rozbujanie się Warriors w transition. 

 

Z Cavs się zapędziłem, nie grali big ball bardziej big ball jak na small ball :tongue:

 

 

tak w ogóle to nie o tym był moj post tylko o Magic ;)

Cavs grali i wygrali właśnie ultra small-ballem robiąc swój line up śmierci z 2 SF i PF. Mozgov czy Frye w praktyce nawet nie powąchali parkietu. A tych zbiórek ofensywnych to bez przesady, ale za dużo nie było, a w decydujących meczach Cavs zbierali w ofensywie poniżej średniej ligowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Magic są w czarnej d...? Nie przesadzałbym, a przynajmniej poczekałbym do offseason. Nie bardzo wiem, dlaczego wysuwa się jakieś dalekosiężne wnioski na podstawie jednego transferu. Magic nabrali picków, odeszli od pomysłu budowania wszystkiego na bazie młokosów. Warto zauważyć, że w okresie tankowania mieliśmy tylko jeden wybór w pierwszej trójce, a i to w stosunkowo, jak się wydaje, słabym drafcie. A mimo to wybory Magic się bronią, bo i Oladipo, i Gordon (co do którego niemal wszyscy byli w szoku) były dobrymi wyborami. Co do Henzonji, niewątpliwie wyborze niespodziewanym, jeszcze się wstrzymam. Gdybyśmy mieli ze dwa sezony pod rząd pierwsze wybory, rozmowa byłaby zapewne inna.

 

Z tego Rob próbuje coś sklecić. Pozycje pod koszem mamy stosunkowo mocno obsadzone, trójkę podobną do tej Vuk-Ibaka-Gordon będzie miał mało kto, bo tu zakładam rozwój Gordona. Do tego dwie niezłe zapchajdziury, czyli Smith i Dedmon. Tak naprawdę cały problem to pozycje 1-3, bo tu mamy graczy: Payton-Fournier-Hezonja, być może Jennings i to... w zasadzie wszystko. Reszta nie nadaje się do gry. Nie widzę inaczej, jak ściągnięcie gracza na każdą z tych pozycji, szczególnie 1 i 3, zakładając podpisanie Francuza, bo z tych graczy tylko on nadaje się do S5, bo trochę nie wierzę, że Payton nagle stanie się strzelcem, zaś Henzonja to najwyżej śpiewka przyszłości i dla niego na razie są chyba przewidziane wejścia z ławki. Jeżeli tu ściągniemy dwóch porządnych zawodników, to Magic pójdą mocno do góry. Dlatego na razie spokojnie, jeszcze nawet nie otworzyło się okienko. W każdym razie Harris i Oladipo to raczej nie gracze, którzy byliby w stanie nas pociągnąć.

Pytanie jeno, czy któryś z porządnych FA skusi się na Orlando...

Jak oddajesz swojego najlepszego zawodnika i najbardziej perspektywistycznego, za gościa ktróry za rok ucieknie to chyba tankujesz, right?

Do tego musisz dorzucić jescze swój pick - to coś słabo

 

Poza tym chodziło mi o to że Magic tankują od ilu sezonów ciągle?

Dlateog są w dupie

 

 

Edit:

Jeszcze mi się skojarzyło że co z tego że oni tankuja jak w drafcie też nikogo nie wybrali. Gordon to dunki robi i niczym innym w lidze się nie wyroznia, Oladipo najbardziej perspektywicznego oddali prawie za nic a kolejny Hezpnja nie wiadomo czy w ogóle zagrzeje na dłużej miejsce w nba bo też mało pokazał

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oddajesz swojego najlepszego zawodnika i najbardziej perspektywistycznego, za gościa ktróry za rok ucieknie to chyba tankujesz, right?

Do tego musisz dorzucić jescze swój pick - to coś słabo

 

Poza tym chodziło mi o to że Magic tankują od ilu sezonów ciągle?

Dlateog są w dupie

 

 

Edit:

Jeszcze mi się skojarzyło że co z tego że oni tankuja jak w drafcie też nikogo nie wybrali. Gordon to dunki robi i niczym innym w lidze się nie wyroznia, Oladipo najbardziej perspektywicznego oddali prawie za nic a kolejny Hezpnja nie wiadomo czy w ogóle zagrzeje na dłużej miejsce w nba bo też mało pokazał

 

Nie tankujesz ale podejmujesz ryzyko... Decyzje o transferze Ibaki można porządnie będzie ocenić za rok gdy będziemy wiedzieć czy podpisze z nami umowę czy nie i czy uda sie podpisać jakiś sensowych FA. Chociaż uważam że transfer Oladipo to błąd mimo przeciętnego ostatniego sezonu i braku "postępu' jakiego oczekiwaliśmy, potencjał u niego jest cały czas spory do tego nowy trener zdecydowanie najlepszy z całej tej ostatniej trójki którą mieliśmy od odejścia Stana. Rob robi albo bardzo dobre wymiany albo beznadziejne... chociaż do tej pory dobre były tylko te gdy za weteranów wyciągał młodych a nie na odwrót... tak jak ma to miejsce w tym przypadku.

 

Orlando tankuje bo nie udało się wybrać żądnego franchise playera do tego zmarnowali dwa i pół roku pod bardzo słabym trenerem. Ostatni rok a zwłaszcza początek był lepszy i widać było poprawę w niektórych elementach. Mówią otwarcie że czas tankowania się dla nich skończył i chcą zacząć wygrywać i dlatego podejmują ryzyko, liczą mocno na FA i na to że Ibaka jednak u nich zostanie. Jak się Rob na tym przejedzie to będzie to jego koniec w magic pomimo tego że zrobił sporo pozytywnych rzeczy. I nawet jeśli się przejadą na podpisywaniu wolnych agentów to dalej zostają z dwoma młodymi grajkami ze sporynm potencjałem w postaci Gordona i Hezonji.

 

Gordon w przyszłym sezonie bedzie miał dopiero 21 lat jeżeli dla ciebie robi tylko dunki to rozumiem że jak gra w obronie to zamykasz oczy. Jego wartość to właśnie gra na bronionej połowie, w ataku jest jeszcze surowy ale rzut wyglada lepiej niż rok temu (mówie o formie) wygląda pewniej i myśle że będzie robił postęp w kolejnych latach, NIe widzę żadnych przeszkód w tym aby był graczem w stylu Mariona.

 

Hezonija nie wiem co miał pokazać jak utknął na ławie za Oladipo i Evanem. Gdy dostawał szansę gry nawet jako starter to wyglądał zupełnie przyzwoicie jak na debiutanta, ma przeglad pola potrafi kreować innych to zdecydowanie wiecej niż się po nim spodziewalem bo myślałem że jego jedyną bronią jest bardzo dobry rzut. W obronie też nie wyglądał jakoś słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tankujesz ale podejmujesz ryzyko... Decyzje o transferze Ibaki można porządnie będzie ocenić za rok gdy będziemy wiedzieć czy podpisze z nami umowę czy nie i czy uda sie podpisać jakiś sensowych FA. Chociaż uważam że transfer Oladipo to błąd mimo przeciętnego ostatniego sezonu i braku "postępu' jakiego oczekiwaliśmy, potencjał u niego jest cały czas spory do tego nowy trener zdecydowanie najlepszy z całej tej ostatniej trójki którą mieliśmy od odejścia Stana. Rob robi albo bardzo dobre wymiany albo beznadziejne... chociaż do tej pory dobre były tylko te gdy za weteranów wyciągał młodych a nie na odwrót... tak jak ma to miejsce w tym przypadku.

 

Orlando tankuje bo nie udało się wybrać żądnego franchise playera do tego zmarnowali dwa i pół roku pod bardzo słabym trenerem. Ostatni rok a zwłaszcza początek był lepszy i widać było poprawę w niektórych elementach. Mówią otwarcie że czas tankowania się dla nich skończył i chcą zacząć wygrywać i dlatego podejmują ryzyko, liczą mocno na FA i na to że Ibaka jednak u nich zostanie. Jak się Rob na tym przejedzie to będzie to jego koniec w magic pomimo tego że zrobił sporo pozytywnych rzeczy. I nawet jeśli się przejadą na podpisywaniu wolnych agentów to dalej zostają z dwoma młodymi grajkami ze sporynm potencjałem w postaci Gordona i Hezonji.

 

Gordon w przyszłym sezonie bedzie miał dopiero 21 lat jeżeli dla ciebie robi tylko dunki to rozumiem że jak gra w obronie to zamykasz oczy. Jego wartość to właśnie gra na bronionej połowie, w ataku jest jeszcze surowy ale rzut wyglada lepiej niż rok temu (mówie o formie) wygląda pewniej i myśle że będzie robił postęp w kolejnych latach, NIe widzę żadnych przeszkód w tym aby był graczem w stylu Mariona.

 

Hezonija nie wiem co miał pokazać jak utknął na ławie za Oladipo i Evanem. Gdy dostawał szansę gry nawet jako starter to wyglądał zupełnie przyzwoicie jak na debiutanta, ma przeglad pola potrafi kreować innych to zdecydowanie wiecej niż się po nim spodziewalem bo myślałem że jego jedyną bronią jest bardzo dobry rzut. W obronie też nie wyglądał jakoś słabo.

 

Bardzo fajnie, jakbym mógł to dałbym dwa lajki. 

 

W końcu ktoś coś z sensem mi napisał. Od strony kibica, który wiadomo wierzy w swój zespół i trzyma jego stronę rozumiem, że tak to może wyglądać. Mimo wszystko nie pływasz w marzeniach a patrzysz realnie na sytuacje.

 

Co do Gordona a także innych rzeczy to trochę przekolorwałem ale wiadomo o co chodziło. 

 

 

Mimo wszystko baaardzo mnie dziwi transfer Oladipo, zwłaszcza za jeden rok Ibaki. IMO nie zostanie na kolejny, ale zobaczymy za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich dwóch transferach Roba to aż się boję że to będzie wymiana Vuc-Meeks i jeszcze pójdą przyszłe picki ;]

Odnośnie wymiany picków czy następny sezon to ostatnia szansa na wyciągnięcie picku z wymiany z Lakers zanim nie zamieni się na 2 w drugiej rundzie? Musze to wyszukać bo już prawie zapomniałem że dalej nam coś wiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2017 first round draft pick to Philadelphia

L.A. Lakers' 1st round pick to Philadelphia (via Phoenix) protected for selections 1-3 in 2017 and unprotected in 2018 [L.A. Lakers-Phoenix, 7/11/2012; Milwaukee-Philadelphia-Phoenix, 2/19/2015]

 

2019 first round draft pick to Orlando

If the L.A. Lakers convey a 1st round pick to Philadelphia in 2017, then the L.A. Lakers' 2019 1st round pick to Orlando; if the L.A. Lakers do not convey a 1st round pick to Philadelphia in 2017, then the L.A. Lakers will instead convey their 2017 2nd round pick and 2018 2nd round pick to Orlando [L.A. Lakers-Orlando, 8/10/2012]

 

2019 second round draft pick to Portland or Cleveland

Portland will receive the more favorable of the L.A. Lakers' 2019 2nd round pick (via Indiana to Cleveland) and Minnesota's 2019 2nd round pick (via Cleveland) and Cleveland will receive the less favorable of these two picks [Cleveland-Minnesota, 6/25/2015; Indiana-L.A. Lakers, 7/9/2015; Cleveland-Indiana, 7/23/2015; Cleveland-Portland, 7/27/2015]; Cleveland may convey the pick to Portland (see Cleveland Outgoing)

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oddajesz swojego najlepszego zawodnika i najbardziej perspektywistycznego, za gościa ktróry za rok ucieknie to chyba tankujesz, right?

Do tego musisz dorzucić jescze swój pick - to coś słabo

 

Poza tym chodziło mi o to że Magic tankują od ilu sezonów ciągle?

Dlateog są w dupie

 

 

Edit:

Jeszcze mi się skojarzyło że co z tego że oni tankuja jak w drafcie też nikogo nie wybrali. Gordon to dunki robi i niczym innym w lidze się nie wyroznia, Oladipo najbardziej perspektywicznego oddali prawie za nic a kolejny Hezpnja nie wiadomo czy w ogóle zagrzeje na dłużej miejsce w nba bo też mało pokazał

 

No tak nie do końca. Trudno uznać ostatni sezon za tankowanie. Gdyby nie spadek formy jakoś tak grudzień/styczeń, to kto wie, co by się wydarzyło. Zmiana pseudotrenera Vaughna na Skilesa też o czymś świadczyła. Teraz trener podobno z wyższej półki.

 

Czy Ibaka ucieknie, to zobaczymy. Na razie jeszcze daleko do najbliższego sezonu. A to, czy będzie chciał zostać, zależeć w dużej mierze będzie też od tego, jak się spiszą Magic w nadchodzącym sezonie. Nie ma co myśleć, czy Serge odejdzie za rok, czy nie. A czy oddaliśmy swojego najlepszego i najbardziej perspektywicznego gracza??? Być może, tyle że zapewne w Magic doszli do wniosku, że ta perspektywa nic nie daje, bo to nie ten rozmiar kapelusza. Podobnie jak z Harrisem. Pewnie, że oddaliśmy za Ibakę dużo, ba, za dużo, ale zobaczymy, jaki będzie efekt. Niewątpliwie mocno załataliśmy jeden ze swoich najsłabszych punktów. Sezon da odpowiedź, czy było to warte tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.orlandosentinel.com/sports/orlando-magic/magic-basketblog/os-orlando-magic-mike-conley-20160630-story.html

 

Trochę nie rozumiem. Oladipo był za słaby na Magic, a będziemy opierać się Paytonie? Byłem przekonany, że idziemy w jakichś grajków do S5, a znaczna część tego, co mamy idzie na ławkę, w tym Payton, a tu wygląda na to, że będziemy rzeźbić Paytonem. Jak rozumiem, zaczął on trafiać trójki na oczach nowego trenejro...

 

Podobno ściągnęliśmy Meeksa, w sumie za free, bo pewnie Pistons czyścili salary. W ostatnim sezonie gość sobie nie pograł, z uwagi na kontuzję. Teraz podobno jest zdrowy. Grać potrafi. Ale to zapewne oznacza pożegnanie się z Jenningsem, tym bardziej, że jakoby chcemy Crawforda. Szkoda, bo gościa polubiłem, jako energizer z ławki by się przydał. 

 

Będziemy wyrównywać Fourniera. Ciekawe, ile mu zaproponują inne teamy. Przy kwotach, które się słyszy na innych grajków, normalnie strach się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddać Harrisa za spadające kontrakty aby mieć hajs w lato po to aby wydać to na Jeffa Greena.

 

Decyzje Roba powalają.

 

Jak pisałem, ja też nie do końca rozumiem ruchów Magic, niemniej znajdź zawodnika tego pokroju, który zgodziłby się na jednoroczny kontrakt przy tych kwotach, które fruwają w lidze. Dodatkowo potrzebowaliśmy trójki i takiego zawodnika pozyskaliśmy. Poza tym wolę, że Magic dali 15 mln na rok Greenowi niż Harrisowi 64 mln za 4 lata.

 

W sumie skład mamy chyba już ułożony, nie ma co się spodziewać rewelacji w next sezonie, niemniej kontrakty:

- Ibaka - rok,

- Fournier - 85 mln/5 lat,

- DJ Augustin - 29 mln/4 lata,

- Green - 15 mln/rok,

- Meeks - rok.

 

Powiem tak: gwiazdy się nie spodziewałem i jakoś nie spodziewam się, abyśmy w next sezonie ściągnęli takowe, chociaż na rynku będzie wybór spory. Niemniej te kontrakty Fourniera i Augustina wydają się być spoko, mając na względzie kwoty, jakie otrzymują naprawdę patałachy. Podobno Francuz odrzucił nawet bardziej lukratywne kontrakty, to tym bardziej szacun. Mamy drużynę przeciętniaków, aczkolwiek możemy powalczyć o PO. Ja patrzę na to w ten sposób, że połataliśmy swoje największe dziury, chociaż oczywiście nie do końca. Pozyskaliśmy solidnych zawodników na trójkę i czwórkę, niezły back up na jedynkę i dwójkę, a że nie ma gwiazd??? Ano nie ma. Tak naprawdę postęp tej drużyny zależy w tym momencie od postępu Paytona i Gordona oraz przynajmniej małego postępu Fourniera.

 

Na chwilę obecną wygląda to: Payton-Fournier-Green-Ibaka-Vucevic plus Augustin-Meeks-Hezonja-Gordon-Dedmon (?). Tragedii nie ma, szału też nie, ale bez przesady. Gdybyśmy pozyskali np. Duranta do tej drużyny, od razu każdy widziałby w niej contendera. Bo brakuje nam tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że Jeff Green to jest 15 baniek wyrzucone w błoto -- to jeden z najsłabszych tegorocznych wolnych agentów... Ma gorsża trójkę niż Harris ,,, gorszy rzut obronę itp.... Właściwie to nie widzę żadnego uzasadnienia by dać mu wiecej niż 5 milionów

 

PAtrz na to że w rok MAgic  oddało Harrisa Oladipo i Sabonisa by mieć Jeffa greena którego nikt nie chciał DJ Augustina i Ibakę na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.