Skocz do zawartości

Utah Jazz 2016/17


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie jest JAzz AD lato 2016 -- no niestety prawie że w tym samym miejscu co 12 miesięcy temu... Rok temu byliśmy sensacją dziś lekkim zawodem... Oczywiscie multum kontuzji ... Granie bez rasowego pg... Dużo kontuzji Goberta i Favorsa niemniej do PO powinni wejść

 

Jazz postanowiło od razu coś zmienić....

Nie był nam potrzebny kolejny młody gracz do zespoły który i tak miał najmniejsze doświadczenie ligowe ze wszystkich ... Który i tak był w TOP3 najmłodszych ekip..

NA dzień dobry wzmocnili pozycje która rok temu była najsłabsza

 

Dołozono jednego z najlepszych defensorów na pozycjach 1-2 w lidze do 8 obrony ligi. Praktycznie JAzz w tej chwili po powrocie EXuma nie będzie mieć słabych obrońców w składzie ( poza Lylesem ale i ten się wyrabia)

Czy Jazz jeszcze po kogoś uderzy -- wydaje się że zapoluje na jakiegoś strzelca za 3

 

Dobro stanu solnego

Żupnik - Snyder

 

Sztygary na kontraktach

Hayward 16,073

Favors 10 ,8

Burks 9,904 ( o ja pi****le jak to boli)

Hill 8

Exum 3,94

Burke 3,386

Pleiss 3

Lyles 2,34

Ingles 2,15

Gobert 2,121

Hood 1,406

Neto 0,877

 

Na pół etatu

Ford 0,577 ( ale wątpie by grał)

 

Jakby nie spojrzeć JAzz ma 12 ludzi na pełen etat

 

Do tego niegwarantowane umowy

Whitney 1,015  - stawiam że mu to gwarantują bo mieć za banke dobrze broniącego centra na wypadek kontuzji to jest tania polisa ubezpieczeniowa

Mack 2,433 wątpie

Johnson 1,050 wątpie

 

Jazz ma 3 wybory drugorundowe które nie powąchają parkietów nba

 

Tak naprawdę Jazz ma dwa wolne miejsca w składzie.... Rotacja podkoszowych raczej nie wymaga wzmocnień ,,, rotacja rozgrywających po powrocie Exuma raczej wymaga wciśnięcia komuś Treya niż wzmocnienia ( ewentualnie Trey jako sg z ławki w dziwnych lineupach)

Na obwodzie brakuje nam jeszcze jednej solidnej opcji za 3 ...zwłaszcza z pozycji SF bo Ingles to fajny gracz ale na kilka minut

 

Jazz powinno mieć gwarantowane 65,012 mln na 13 graczy co daje ok 25 baniek do wydania na jakieś dwu letnie kontrakty dla graczy typu Batum ( ideał) albo Deng lub Bazemore

 

Oczywiście jest miejsca na maxa dla Duranta ale to sobie od razu powiedzmy że to taki żarcik bo realnie to Jazz powinno polować na Batuma z kontraktem typu 28-30 .2 lata ( boli ale takie będą niestety realia nowej NBA) albo 36/3 dla Bazemore

Nie narzekałbym na takiego zawodnika wchodzącego z ławki

 

Jazz będzie mieć dużo graczy którzy powinni zrobic solidny skok

Hood w stabilizacji swojego rzutu

Exum

Gobert w pick and rollu ( bo próbuje tempo jest tylko nie patrzy na kosz i łapie ofensy)

Burks w niełapaniu kontuzji

Lyles w obronie ( bo rzut ma już teraz fajnie ułożony)

 

Myślę że Jazz ma ostatni sezon poza PO,, kto wie może w końcu zrobi sie z nich zespół na miarę Detroit z lat 04-07Niemnie

 

Niemniej Stawiam że JAzz nie powinno wypaść z TOP3 obrony w lidze i powinno wejść do PO i to raczej nie z pozycji 7-8

 

Bym zapomniał Jazz może jeszcze zrobic myk że weźmie od Golden kontrakty Iguodali i Boguta by ci mieli miejsce na KEvina ale to wtedy Jazz chyba by miało mur nie do przebicia w obronie ( za to w ofensywie byłoby błoto bo łatwo byłoby nas zatrzymać) i pojedynki typu 75-73 byłyby na porządku dziennym

 

I tak ogólnie to plotki plotkami ale Jazz na 100% nie odda Haywarda - nie za ten szrot -- ryzyko że odejdzie jakieś jest ale niewielkie

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz powinno mieć gwarantowane 65,012 mln na 13 graczy co daje ok 25 baniek do wydania na jakieś dwu letnie kontrakty dla graczy typu Batum ( ideał) albo Deng lub Bazemore

 

Oczywiście jest miejsca na maxa dla Duranta ale to sobie od razu powiedzmy że to taki żarcik bo realnie to Jazz powinno polować na Batuma z kontraktem typu 28-30 .2 lata ( boli ale takie będą niestety realia nowej NBA) albo 36/3 dla Bazemore

Nie narzekałbym na takiego zawodnika wchodzącego z ławki

Serio z tym Batumem 30mln za 2 lata , skoro Charlotte pewnie mu zaoferuje 17-20mln za rok. Bazemore dostanie 13-15mln za rok jak nic.

Edytowane przez Raf85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio z tym Batumem 30mln za 2 lata , skoro Charlotte pewnie mu zaoferuje 17-20mln za rok. Bazemore dostanie 13-15mln za rok jak nic.

Wiem że rynek oszalał i teraz średniacy będą dostawać gruby hajs ale wciąż liczę że to będzie ok 12-15 baniek a nie 20+ dla graczy typy Batum czy Bazemore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że rynek oszalał i teraz średniacy będą dostawać gruby hajs ale wciąż liczę że to będzie ok 12-15 baniek a nie 20+ dla graczy typy Batum czy Bazemore

Tak się śmiesznie składa, że Batum jest w tym roku jednym z najlepszych graczy dostępnych na rynku, a już w zeszłym sezonie miał ponad 12 baniek. Także liczenie, że Batum się zgodzi podpisać 28-30/2 z Utah Jazz, kiedy 2/3 ligi będzie mogło dać mu 20+ (więc na pewno ktoś mu tyle sypnie i nie na 2 lata, a na 4) jest mocno naiwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że rynek oszalał i teraz średniacy będą dostawać gruby hajs ale wciąż liczę że to będzie ok 12-15 baniek a nie 20+ dla graczy typy Batum czy Bazemore

Ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli przynajmniej jeden z takich gości dostanie ~20 mln, to reszta też będzie szukała takich ofert. Biorąc pod uwagę również to, że więcej jest zespołów z kasą, niż takich graczy, to nie będzie problemu z tym, żeby ktoś im takie pieniądze posypał. Każdy znikający z rynku koleś, to bardziej nerwowe rzucanie ofertami przez pozostałe zespoły, tak to widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET za słaby dystans. Ogólnie ciężko mi znaleźć dobry zespół pod niego. W Blazers grając z Lillardem i McCollumem mógłby lux wyglądać. 

 

Jazz, poza szukaniem opcji na FA, może pomału powinni rozglądać się za możliwościami wymiany Favorsa - na kogoś lepiej spasowanego z Gobertem, no i na dłuższej umowie lub rookie contract, żeby mieć pewność zatrzymania takiego zawodnika. No nie dopuszczam wyjścia, żeby powtórzyli manewr z Sapem i Jeffersonem. Może czegoś się nauczyli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, po co tam w ogóle kolejny obwodowy

 

Hayward, Hood, Hill, Exum, Burks.

 

Tu najwyżej potrzeba drobnych uzupełnień, a nie ładowania się w najbardziej rozchwytywanych wolnych agentów, którzy w niejednym klubie będą startować.

 

 

Jazz, poza szukaniem opcji na FA, może pomału powinni rozglądać się za możliwościami wymiany Favorsa - na kogoś lepiej spasowanego z Gobertem, no i na dłuższej umowie lub rookie contract, żeby mieć pewność zatrzymania takiego zawodnika. No nie dopuszczam wyjścia, żeby powtórzyli manewr z Sapem i Jeffersonem. Może czegoś się nauczyli. 

 

Albo renegocjować kontrakt:

 

http://www.basketballinsiders.com/utah-jazz-should-restructure-derrick-favors-contract/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to chcą zarówno z Hillem jak i Favorsem zrobić extension ( na kolejne dwa lata)...

 

A po co kolejny obwodowy bo brakuje pewnej trójki z ławki ot co

 

@Karpik

 

Ja wiem że naiwne ale jeszcze się nie przestawiłem na to że teraz kontrakt 20 baniek to nie max a średnia ligowa dla tych z TOP80 powiedzmy .. A ok 10 baniek na meisiąc będą brać 7-8 zawodnicy w rotacji

 

Ale Bazemore by się nam przydał bo Alec i Exum nie mają pewnej trójki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra nie doceniłem szaleństwa tego lata  że słoneczko zbyt mocno przygrzewa ale

 

Skoro Jeff Green poszedł za 15 baniek ,, Turner 70/4 Bazemore 70/4 to podpisanie JJ za 22/2

 

Chciałem mieć gościa z ławki z dobrą trójką i jest... JJ powinien dawać te 3-4 trójki na mecz ze średnią ok 39%... Możliwe że ściągneiliśmy sobie 6th mana a na pewno Jazz wzmocniło sobie największa dziurę jaką mieliśmy w składzie tzn zę po zejściu HAywarda nie miał kto ciągnąć wózka...Ciekawe ile będzie piątek typu Hill-Hood-Hayward-JJ-Favors

 

Hill i Johnson na pokładzie.... Jazz naprawdę jak na razie całkiem sensownie poszło.... Oczywiście Indiana rządzi bez dwóch zdań i Grizzlies ale przy totalnym rozkładzie MAvs i Houston myślę że Jazz powinno mieć bardzo udany sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj ze z tych drużyn co POZYTYWNIE oceniamy w to lato Jazz wydali najmniej. Więc zrobili bardzo dużo za stosunkowo mały koszt

 

W kontekście tego co powyżej napisano o Gobercie to ruchy naprawdę mądre. BTW - w świetle tych wariactw to 150 baniek z małym okładem na trio Hay-Alec-Favors nie wydaje się zbytnią fanaberią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz ponoć zaczęli rozmowy na temat przedłużenia umowy z Gobertem, max dla niego wynosi około 143 miliony dolarów. No brainer.

I lepiej podpisać teraz maxa bo latem za rok będzie znów o te 15% większy i skoro taki mega słąby i przeciętny Harrsion dostaje 95/4 lata to o czym tu mówić... Zwłaszcza że Rudy chce zostać w Salt Lake i podobno może będzie mały rabat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I lepiej podpisać teraz maxa bo latem za rok będzie znów o te 15% większy i skoro taki mega słąby i przeciętny Harrsion dostaje 95/4 lata to o czym tu mówić... Zwłaszcza że Rudy chce zostać w Salt Lake i podobno może będzie mały rabat

Jeśli Gobert teraz podpisze maxa, który wejdzie od 2017, to przyszłoroczna podwyżka też będzie w nim uwzględniona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu @Ely temet założył czyli znowu sezon w plecy :P:D A tak serio to ja się specjalnie nie jaram, po latach nic nie robienia teraz przychodzi "magiczne" przyspieszenie czyli kilku wetów, będą pewnie po ale prognostyk na jakikolwiek sukces poza 2rd uważam za marny, no chyba że Duranta porwą i zmuszą do podpisania umowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.