Skocz do zawartości

Pomoc w doborze odpowiedniego skórzaka do warunków outdoor


YarOslaf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Prześledziłem wszystkie tematy w dziale "Piłki do kosza" i wciąż mam dylemat...

 

Swego czasu mocno ogrywałem syntetycznego skórzaka "Boston Professional" głównie na asfalcie (ciekawe czy ktoś taką piłę kojarzy;) Służy dzielnie, jednak odczuwalna waga i słabsze trzymanie ręki powoli zaczynają przeszkadzać.

 

Szczególnie, że w sklepie sportowym przekozłowałem TF-250 oraz TF-500 od Spaldinga. Świetne w dotyku, rewelacyjna kontrola i co istotne - lżejsze od "Bostona". Poza kolorem w mojej ocenie piły dość podobne, ale mam wrażenie, że rowki w TF-500 są głębsze i przyjemniejsze?

All in all: oba modele mnie zaczarowały  :orange:

 

Warunki eksploatacji nowej gały to stricte Outdoor tj. bojo z orlikową nawierzchnią wyposażone - niestety - w metalowe kosze z kratowanymi tablicami i grubymi siatkami z łańcucha. Czasem uskutecznię asfalt/beton z podobnymi koszami. Użytku Indoor nie przewiduje.

 

Poradźcie proszę jaka gała dłużej sprosta wymaganiom dla powyższych warunków? 250tka czy może warto wyłożyć extra $$ na 500tkę? A może inny model Spaldinga? Gumiaki nie wchodzą w rachubę, a Molten wizualnie mi nie leży.

Edytowane przez YarOslaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć wszystkim!
 
Prześledziłem wszystkie tematy w dziale "Piłki do kosza" i wciąż mam dylemat...

 

Jesli nie patrzec na kosz, na ktorym grasz to bralbym TF-500, roznica jest taka, ze ma ona grubsza skore, przez co jest mieksza w dotyku, no i jak juz napisales przez to tez rowki miedzy panelami sa glebiej osadzone (poniewaz skora jest grubsza), takze lepiej sie chwyta. TF-500 normlanie minimalnie dluzej by Ci posluzyla, ale nie wiem co to za kosz. Ja gram Grip Control (bardzo podobna do TF-500 i wlasnie na koszu z siatka lancuchowa, generalnie nic jej nie robi. Ma gdzieniegdzie leciutkie otarcie, ktore wydaje mi sie, ze sa od siatki, ale one nie sa nawet w dotyku wyczuwalne, wiec obstawiam, ze to normlane zurzywanie sie, moze nawet robi sie od obreczy, a nie siatki.

 

Jedyny znak zapytania, to postawilbym przy tablicy metalowej, obstawiam,ze to jest taka krata? Jesli masz mozliwosc wlezc na cos, albo ktos cie podsadzi, to dotknij jej, czy jest gladka, czy ma jakies wypustki ostre metalone. Raczej powinna byc gladka, wiec bym sie jej nie bal. Jedyne uwazaj na rogi, te tablic potrafia miec je bardzo ostre.

 

Jesli to jest natomiast zwykla tablica, taka pelna wypelniona, tylko wykonana ze stali, to zupelnie sie nia nie przejmuj. 

 

Podsumowujac, jesli rozwazasz tylko skorzane i stac Cie na TF-500, tobym wzial wlansie TF-500, rownica miedzy nia a 250 jak dla mnie jest dosc spora na korzysc TF-500. W porownaniu roznica miedzy TF-500, a Spalding Grip Control (uwazana, za najlepsza pilke in/out) jest znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie patrzec na kosz, na ktorym grasz to bralbym TF-500 (...)

 

Ogromne dzięki za cenne podpowiedzi.

Tablica kratowana na szczęście gładka, a rogi wyszlifowane i minimalnie zaokrąglone.

 

Ostatecznie postawiłem na TF-500 :smile: Na boisku "orlikowym" ciupie się rewelacyjnie!

Edytowane przez YarOslaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wytłumaczcie mi jedną rzecz bo wygląda na to, że spotkałem się z dwiema "wersjami" TF-500 wśród oficjalnych dystrybutorów Spalding'a  :confused:

 

Jedna ze złotym obrysowaniem wokół nazw Spalding oraz TF-500. Obok wentyla brak kodu kreskowego (na załączonym zdjęciu po prawej)

 

Druga z pomarańczowym, metalikowym obrysowaniem, grubszym napisem TF-500 i troche innym logo "S" nad napisem Spalding. (na zdjęciu po lewej). Zauważalnie lepsza jakość wykonania i spasowania paneli. Dodatkowo obok wentyla po prawej stronie występuje kod kreskowy.

 

Kolor skóry w obu piłkach identyczny. Głębokość kanałów taka sama.

 

O co kaman?  :huh:

post-4713-0-53289200-1468453442_thumb.jpg

Edytowane przez YarOslaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.