Skocz do zawartości

Chleba i Igrzysk! #Rio2016


SkoczekS1

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynamy największe sportowe wydarzenie czterolecia. W tym roku w cieniu innych spraw, ale to wciąż wielkie święto dla wszystkich sportowców i kibiców. 

 

Jeśli chodzi o mnie to najbardziej czekam oczywiście na Lekkoatletykę, mam nadzieję że nasi siatkarze coś pokażą (oby tylko nie to co Green ostatnio) i liczę na ciekawy turniej tenisowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie letnie Igrzyska to zdecydowanie impreza sezonu. Kupiłem wczoraj Przegląd Sportowy ze skarbem kibica i o ile rozkład jazdy co gdzie i o której jest znakomity to ktoś mocno odleciał oceniając nasze medalowe szanse. Otóż według szanownych ekspertów możemy zdobyć nawet 29 medali (!!!). Nie wiem czy ktoś sobie jaja robi czy wyłapali każdego kto gdzieś się pokazał, ale zmobilizowało mnie to żeby samemu policzyć nasze nadzieje.

Mamy trzy medale o które jestem spokojny, dwa złota Włodarczyk i Fajdka i chyba srebro Małachowskiego. Plus kilka następnych medali które pewnie wpadną ale wcale nie muszą.

Lekka- to będę oglądał z największą uwagą. Poza w/w trójką liczę jeszcze na Kszczota i jeszcze jeden medal. Może któryś z kulomiotów, może Nowicki. Tyczkarze, Cichocka, Lićwinko chyba bez medalu. 5 medali będzie spoko.

Ręczna, siatka- ćwierćfinały.

Plażowa- małe szanse.

Tenis- Radwańska ma dobrą drabinkę, ale ostatnio jest w słabej formie do tego nie wiem jak u niej z motywacją. Janowicz i deble aut w 1 rundzie.  

Pływanie- może jeden brązik Kawęckiego na 200 grzbietem, Czerniak i jakaś sztafeta może zamelduje się w finale i tyle.

Ciężary- Zieliński? Ale tutaj jak nigdzie trzeba walczyć o każdą pozycję bo medale mogą wpaść i za 8 lat.  

Kolarstwo- Niewiadoma powinna powalczyć. Faceci bez medalu. Na torze to samo. W górskim Włoszczowska jak nic się jej nie stanie na trasie.

Boks- hahaha. Nasi wielcy mistrzowie w grobach się przewracają.

Judo- znowu hahaha. Kibice z napięciem spoglądają na mate. Czy naszym reprezentantom uda się wygrać chociaż jedną walkę?

Zapasy- może jeden medal.

Żeglarstwo- też jeden medal powinien być.

Wiosła- tu jest szansa dwójki podwójnej i tyle chyba.

Kajaki- tradycyjnie jeden medal ale ja tu liczę na dwa. Walczykiewicz i babki w K2 albo w K4.

Kajakarstwo górskie- jak zwykle ktoś będzie blisko i jak zwykle nie da rady.

Ping pong- no cóż...

Szermierka- bardzo podobna sytuacja jak w boksie.

Strzelectwo- może znowu Bogacka. Ale tutaj nie liczę medalu.

Taekwondo- Robak jest podobno dobry i miał dobre losowanie ale nie mam pojęcia czy coś z tego może być.

Badminton (badminGton :playful: )- nasz duet otarł się o czwórkę w Londynie, drugiej takiej szansy już nie będzie.

Pięciobój- 5 razy nie.

Do tego mamy reprezentantów w łucznictwie, jeździectwie, triathlonie i gimnastyce, ale wiecie zgodnie z duchem olimpijskim nie ważny wynik ważny udział.


Optymistycznie wyszło mi 13-14 medali. I tak nieźle, pewnie znowu z tego wszystkiego 10 będzie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żeglarstwie ja liczę na dwa krążki (Myszka i Białecka). W końcu oboje są mistrzami świata.

 

Gdzieś znalazłem informację, ze Polacy (Kantor i Łosiak) są liderami światowego rankingu siatkarzy plażowych, ale ja nawet nie znam ludzi :nevreness: 

 

Prawdopodobnie przekroczymy magiczna barierę 10 krążków :nevreness:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogacka dzisiaj fatalnie w karabinku pneumatycznym.

 

Strasznie dzisiaj hajpują Majkę, ale nie bardzo go widzę. Przecież ten mega ultra hiper ciężki podjazd, to 8 kilometrów o nachyleniu 5,7%, z czego jest 4 kilometrowy fragment o nachyleniu 10%. Ja wiem, że w historii olimpiady nie było bardziej górskiej trasy, ale to wciąż nie jest trasa dla Majki, raczej dla Kwiatka, gdyby był w formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladam pilke wodna, USA-Chorwacja, idz pan w cholere z tym sportem, topia sie, szarpia, ciagna za lapy, nogi, sedziowie nic. Dam sobie spokoj.

 

haha, NBC wie czym was tam uraczyć. Zamiast pokazać plażówkę, dobry mecz.

 

ehh... amerykanie... przerwali mecz zeby pokazac hymn...

Edytowane przez SkoczekS1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.