Skocz do zawartości

Warhammer "Zaginiona karczmarzówna" - komentarze do sesji


Dnc

Rekomendowane odpowiedzi

Oddzielny specjalny temat do komentowanie sesji w która gramy w temacie obok.

Tutaj będzie rozmawiać o wszystkim tym o czym na sesji nie, dopytywanie MG o jakieś sprawy, mechanika, komentowanie, wpisywanie nieobecności

 

W sesji udział biorą:

Gregorius jako Alexander - woźnica człowiek z małej wioski w Averlandzie
kungfubestia jako Garald Adamus - gladiator z Kilsevu
Kamanwislak jako Rolo Gygax - twardy chłop z Reiklandu
Spinaker jako Magnus Kemper - akolita Ulryka

 

Pierwszy post sesji już jest. W pierwszym waszym poście wklejcie avatary, które mi przesłaliście (dobry pomysłem by było byście co jakiś czas doklejali go do swoich postów by ludzie nie zapomnienieli jak wasze postacie wyglądają - może co 2 strony?), opiszcie się dokładnie (Wasi przyszli towarzysze nie wiedzą jak wyglądacie!) a także napiszcie jak reaguje na słowa Karczmarza i czy jeszcze coś robicie w oberży,np. zamównienie jeszcze strawy, dodatkowa rozmowa z oberżystą lub z jednym z graczy, flirtowanie z posługująca Hildą itp.

 

No i jeszcze Kilka spraw organizacyjnych:

 
1) literówki poprawiamy na bieżąco, forum podkreśla błędne słowa więc to nie problem. 
2) Warhammer to brutalny świat, więc brutalny język jest dozwolony. 
3) Kreacja posta jest dowolna - dopuszczam muzykę, obrazki itd. Trzymamy się tylko klimatu.
4) Dialogi kursywujemy i odzielamy "-", myśli oddzielamy ~, z zaznaczeniem w tekście że są to myśli
Przykład: - To oburzające - rzekł Hans widząc odchodzącą Magdę. ~Jasne, odwróć się i idź ~ pomyślał i splunął na podłogę.
5) Staramy się nie grać "poza grą" i nie wykorzystywać informacji których nasza postać nie posiada. Również nie zgadujemy się w komentarzach tylko w temacie sesji prowadząc odpowiedni dialog.
6) To gra drużynowa. Osoby odłączające się od drużyny nie będą dalej prowadzone, z wyjątkiem sytuacji będących następstwem scenariusza (np. drużyna wysyła zwiadowcę przodem) więc lubimy się w miarę możliwości i nie szukamy konfliktów w ramach drużyny. Mamy się dobrze  bawić a nie kłócić :smile:
7) PP są tajne.
8) Ciężar pilnowania stanu posiadania, PŻ i PD spoczywa na graczu. Należy zmiany wprowadzać na karcie postaci do której ja też mam dostęp :smile:
9) Koścmi rzucam JA. 
10) MG ma zawsze rację :tongue:
 
 
I tyle. Mam nadzieję że będziemy mieli razem kupę zabawy :grin:
 

Jeśli są jakie pytania odnośnie pierwszego postu lub odgrywania to piszcie tutaj

 

Wzystkich czytających sesje proszę o nie pisanie w temacie obok a jeśli macie ochotę cos do nas napisać to tylko tutaj.

 

edit:

Jest już pierwsze pytanie. Pozwolę sobie na nie odpowiedzieć tutaj gdyż może się to też komuś więcej przydać:

Gregorius, dnia 23 Sie 2016 - 11:26, napisał:

Hej,

 

a dałbyś radę w paru zdaniach opisać jak wyobrażasz sobie okolice? czy gospoda przy trakcie w lesie, czy nie daleko jest jakaś wieś może pola uprawne.

 

 

Okolica wygląda następująco: gospoda jest tak jak napisałeś przy trakcie w lesie, dzień drogi stąd jest miasto, po drodze po wyjściu z lasu są uprawne pola i wsie (a raczej parę chatek na krzyż)

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Widże że na pierwszy ogien poszedł Gregorius, chwała mu za to!

 

Zyczę sobie i Wam by ta przygoda ilością trupów i skarbów przysłoniła Grę o Tron!

 

 

 ode mnie jakoś w trakcie dnia, max pod wieczór będzie pościdło!

 

Stay tuned!

Edytowane przez spinaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Greg za pierwszego posta ;)

 

Słuchajcie bo nie napisałem jednej ważnej rzeczy. Mianowicie wolałbym byście pisali w 3 osobie a nie w pierwszej.

Dzięki temu jest lepszy odbiór przez czytelników gdy czytają ze to pomyślał Alexander a tamto zrobił Magnus niż jak wszystko będzie jednoosobowo.

 

Jeśli jest to możliwe to byłbym wdzięczny.

Nie pisałem o tym w rekrutacji więc nie będę tego wymagał. Oczywiście Gregorius jak coś to dopiero w Nowym poście pisz w 3 osobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowałem post i dodałem opis swojej postaci. Choć szukając avatara miałem pewne wyobraźnie jak ma wyglądać to Rollo Lothbrok spasował idealnie do tego co myślałem o tej postaci. Jako że najłatwiej sobie wyobrazić postać na podstawie ogólnie znanych postaci więc tak też sobie wyobrażajcie Alexandra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaman jak możesz to dodaj kursywe do tego co mowi a przed Tym co myśli dodaj ~

By wszystko było bardziej czytelne

 

Takie drobnostki ;)

 

Edit:

Spinaker jako że wylosowalem ci akolite Masz do rozporządzenia 3 rozwinięcia plus jedno podstawowe

 

Tak ku informacji wszystkich jeszcze profesje wylosował Gregorius.

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob? niezłe przegięcie

ale powiem że nawet nazwisko znajome, przypadkiem Gygax to nie jest ten facet od D&D?

wyrobiłem się jednak i post już jest, jak coś zmienić w tym całym kursywowaniu to pisz ale wydaje mi się że ogarnąłem tak jak chciałeś

 

też mi się kojarzył ten Gygax ale myslałem że to z jakieś ksiązki :P

 

sprawdziłem Gary Gygax to twórca D&D ;)

 

ale możliwe że to przypadek - poza tym proszę nie mobingować moich graczy :D

 

Post jest w porządku. Wszystkim za pierwsze posty daje lajki na zachęte potem tylko tym którzy się wyróżnią ;)

 

czekam na post bestii i wam karczmarz zaraz odpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, sorry, coś mi wyskoczyło i musiałem pilnie ogarnąć, już sie zabieram za pisanie :smile:

 

 

EDIT:

 

Gotowe, przepraszam wszystkich za zwłokę, miałem coś do załatwienia, następnym razem postaram się pisać sprawniej :)

Edytowane przez kungfubestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, nie ma problemu

mamy dobre tempo ;)

 

kolejny post jest, dajcie deklarację nawet 2-3 zdaniową co robicie i czy wyruszacie z karczmy jesli idziecie to ja dalej pchnę fabułę

 

jeśli ktoś z was chce coś extra robić, rozmawiać lub jeszcze o coś pytać to przydałby się dłuższy post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin:

 

 

służbowych ale nie mogę przejść bezczynnie obok takiej tragedii. Zwłaszcza jeśli ona dotyczy weterana wojennego i tak prawego człowieka.

 

Kemper rozejrzał się po zgromadzonych i rzucił cicho pod nosem:

- Co tutaj wszyscy tacy wyrośnięci są? Mam nadzieje że po jakiś jaskiniach nie będziemy chodzić...

 

- Wszyscy mają jakąś broń? Może masz karczmarzu na zbyciu jakiś łuk czy coś?

 

ekipa coś jeszcze piszecie? czy tylko jecie i wyruszacie bo jeśli tylko tyle to nie trzeba pisać postów i możemy przewinąć przygodę trochę do przodu

Spinaker będzie jeden łuk od Bruna, jakos się musicie nim podzielić

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.