Skocz do zawartości

Portland Trail Blazers 2016/17 - która siła zachodu?


jack

Rekomendowane odpowiedzi

Ja trochę widziałem i dla tego nie rzucam statami i rankingami. Portland na starcie sezonu są dla mnie w grupie zajmującej na koniec sezonu pozycje 4-8 z takimi ekipami jak Memphis Thunder Jazz ( i pewnie kimś jeszcze o kim zapomniałem). Ogólny potencjał kadrowy podobny kwestia dalszego rozwoju zawodników w konkretnych ekipach, wpasowania się nowych graczy itp. Każda z tych ekip może wyskoczyć na plus i na minus bo to jest sport. Na dziś jednak nie byłbym w stanie ocenić kolejności w konferencji bo zmiennych jest za dużo po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie techniczne do wszystkich tak epatujących tutaj statystykami, rankingami, wróżbami od buków, ile meczów Blazers widzieliście w ostatnim sezonie?

Nie mam wątpliwości, że obejrzałem mniej meczów Blazers w zeszłym sezonie od fanów Blazers, ale myślę, że skuteczniej o szansach zespołu wypowie się ktoś, kto widział 25 meczów Blazers, 25 meczów Jazz, 25 meczów Thunder i 25 meczów Grizzlies niż ktoś kto obejrzał 90 meczów Blazers, a pozostałe ekipy wtedy, jak Blazers z nimi grali :nevreness:

 

Poza tym też zależy, co bierzemy pod uwagę. Myślę, ze Blazers mogą wygrać więcej meczów niż rok temu i myślę, że może to nie starczyć na obronienie 5 miejsca.

 

Oburzacie się porównaniami do Suns 13-14 i później, ale pamiętajcie, że Suns wygrali wtedy 48 spotkań, Pelicans 14-15 wygrali 45, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fluber

niewykluczone, tylko dlaczego wobec tego  tak mało u ciebie analizy gry tych ekip, za to morze liczb i rankingow? tak jak napisał @TuPalnik za dużo zmiennych aby w końcu sierpnia cokolwiek przesadzać. jeszcze  nawet nie zaczęły się obozy przygotowawcze. I argument o szerokiej, zbyt szerokiej rotacji Blazers też lekko wyolbrzymiony. rok temu była ta sama śpiewka. I Stotts to swietnie poukładał. tak na prawdę teraz doszedł tylko Turner. Rola i minuty Ezeliego, chociazby ze względu na zdrowie, nie będą wielkie.  Natomiast zgadzam się, że zrobienie postępu po tak dobrym sezonie nie będzie łatwe.

Edytowane przez ptb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turner bez pilki ma wartosc zerowa za 3 niebrzuca wiecrj niz 26%.. kocha midvrange ale nie jest tam efektywny.. dużo kozluje. ale lillard i z mc collumem mieli łaczny usage ok 60%.. chcesz zabic ofensywe to daj pilke Turnerowi. Blazersnie broni.. by skonczyc na piatym miejscu potrzebowali katastrofy w wykonanou Houston i memphis grajacego skladem gorszym od Filadrlfii. przeciez Memphis caly sezon mialo przewage 6-7 meczow bad Blazrts i dopiero na koncowcr ich wyprzrdzono.. a tu czytam ze blazrrs brda trzecia dila a 6 to brdzie krok w tyl skoto tak naprawde Blazrrs byli sxostum zespolerm ba zachodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ely3 gybys widział cokolwiek z gry Blazers, to pewnie zauważyłbyś, ze właśnie ballhandlera brakowało tej ekipie najbardziej. Poki co CJ w grze na pilce jest co najwyżej przeciętny. Początek drugich kwart kiedy schodzil Lillard i CJ zostawał sam jako kreator gry był prawie zawsze czasem kiedy atak Blazers zdychał. Problemu HOU, czy MEM są częścią NBA. Akurat wypominanie tego sympatykom Blazers jest lekko nie na miejscu. Sztuką jest słabość i kłopoty  rywali wykorzystać. Fani np. Jazz muszą coś o tym wiedzieć, bo jakoś nie udało się mormonom wyprzedzić tych rzekomo słabych HOU i MEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wygra konferencję i stąd Thunder i Wolves przed PTB. Na kolejność nie znalazłem żadnych zakładów. Są jeszcze tylko typy na MVP i kolejność jest taka:

1. Curry

2. Westbrook

3. James

4. Durant

5. Davis

6. Harden

7. Leonard

8. Griffin

9. Towns

10. Irving

11. Anthony

12. Paul

13. George

14. Lillard

15. Cousins

16. Green

17. Gianis

18. Butler

19. Klay

20. Wade

 

Rzeczywiście w tych typach Portland i Lillard są niedoceniani.

 

I znowu ten Davis. Nie rozumiem co on robi tak wysoko. Chyba, że chodzi o to by wyciągnąć kasę z jeleni. By zostać MVP musiałby być zdrowy + znacznie się poprawić w statystykach + awansować do PO z wysokiego miejsca. Paul George ma na to wszystko o wiele większe szanse.

Czemu Griffin jest wyżej Paula też nie bardzo rozumiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gianis, Towns to nie wiem co tu w ogóle robią

 

No chyba prędzej postawiłbyś na 30. gracza ligi mającego olbrzymi potencjał niż 20. gracza ligi który ma powiedzmy 30 lat i się już raczej nie rozwinie

 

Wade jest tam bo jest bardzo popularny, ma swoich fanów i paru szaleńców postawi na niego. Buk szacuje swoje typy właśnie pod typujących, nie pod formę graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ely3 gybys widział cokolwiek z gry Blazers, to pewnie zauważyłbyś, ze właśnie ballhandlera brakowało tej ekipie najbardziej. Poki co CJ w grze na pilce jest co najwyżej przeciętny. Początek drugich kwart kiedy schodzil Lillard i CJ zostawał sam jako kreator gry był prawie zawsze czasem kiedy atak Blazers zdychał. Problemu HOU, czy MEM są częścią NBA. Akurat wypominanie tego sympatykom Blazers jest lekko nie na miejscu. Sztuką jest słabość i kłopoty  rywali wykorzystać. Fani np. Jazz muszą coś o tym wiedzieć, bo jakoś nie udało się mormonom wyprzedzić tych rzekomo słabych HOU i MEM

Nie wiem, czy to się zmieniło, czy nie, ale przy podpisywaniu kontraktu z Turnerem według sources, obiecano mu miejsce w pierwszej piątce ( co naturalnie jest bez sensu). Poza tym Stotts powiedział, że Aminu będzie grał wyłącznie na pozycji numer 4. Wygląda zatem na to, że pierwsza wersja jacka jest najbardziej prawdopodobna:

Lillard - McCollum - Turner - Aminu - Plumlee.

 

Ja tu kompletnie nie widzę minut z ławki dla Leonarda, Davisa, Ezeliego, Harklessa i Vonleha na pozycjach 4 i 5.

 

Problemy Hou, czy Mem są częścią NBA, ale nie można przed sezonem zapominać, z czego wynika 5 miejsce Blazers na Zachodzie, bo to tylko 44 wygrane. Blazers wyciągnęli maxa z tego składu w zeszłym sezonie, a pozostałe drużyny miały istotne problemy.

 

Udało mi się znaleźć ranking, gdzie Blazers są przed Jazz:

http://hoopshabit.com/2016/08/23/nba-predictions-northwest-division-2016-17/

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się ze s5 będzie taka jaką przedstawiłeś, przynajmniej w pierwszym miesiącu;). myslę że minuty Vonleh, a przy zdrowiu Ezeliego również Davisa będą ograniczone do minumum. biorąc pod uwagę ze Moe i Leonard mogą grać na dwóch pozycjach to Stotts ma spore pole manewru. zbyt wiele lat Blazers utyskiwali na brak lawki, aby teraz przestawiać wajche i narzekac na szeroki skład.

Powtarzam, taki urok NBA, ze zawsze ktoś ma kłopoty. można tez wejść w narracje, ze Cavs nie wygraliby gdyby curry był w pełni dyspozycji. gdyby nie kontuzja Matthewsa dwa lata temu...bez sensu takie gadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się ze s5 będzie taka jaką przedstawiłeś, przynajmniej w pierwszym miesiącu;). myslę że minuty Vonleh, a przy zdrowiu Ezeliego również Davisa będą ograniczone do minumum. biorąc pod uwagę ze Moe i Leonard mogą grać na dwóch pozycjach to Stotts ma spore pole manewru. zbyt wiele lat Blazers utyskiwali na brak lawki, aby teraz przestawiać wajche i narzekac na szeroki skład.

Powtarzam, taki urok NBA, ze zawsze ktoś ma kłopoty. można tez wejść w narracje, ze Cavs nie wygraliby gdyby curry był w pełni dyspozycji. gdyby nie kontuzja Matthewsa dwa lata temu...bez sensu takie gadanie

Mówimy o szansach, czyli prawdopodobieństwie wystąpienia pewnych wydarzeń. Przed sezonem można je oceniać. Zarówno Houston, jak i Memphis mają lepszych zawodników i stąd ocenia się ich szanse wyżej. Natomiast zgranie i zdrowie mają dużo gorsze i to może się przełożyć na to, że będą słabszą drużyną. Tu nie ma dużych różnic.

 

Mnie przeraża fakt, że dwaj starterzy w PTB są w cy, a Blazers i tak już płacą najwięcej w lidze. W przyszłym sezonie Blazers mogą dociągnąć do 140 milionów w salary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Paul Allen po latach wstrzmięzliwosci finansowej postanowil zaryzykować. wobec osłabienia OKC, chaosu w HOU, Blazers będą próbować zrobić krok do przodu. tak jak napisałem wyżej nie będzie to latwe.

 

Nie można tez wkluczyć jakiś wymian. jest sporo assetu, który można dobrze spożytkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przeraża fakt, że dwaj starterzy w PTB są w cy, a Blazers i tak już płacą najwięcej w lidze. W przyszłym sezonie Blazers mogą dociągnąć do 140 milionów w salary.

 

Plumlee jest w CY. McCollum już podpisał :-)

 

 

Zarówno Houston, jak i Memphis mają lepszych zawodników i stąd ocenia się ich szanse wyżej.

 

Mam co do tego wątpliwości ale z uwagi na to, że nie oglądałem za dużo tych zespołów to mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plumlee jest w CY. McCollum już podpisał :-)

 

 

 

Mam co do tego wątpliwości ale z uwagi na to, że nie oglądałem za dużo tych zespołów to mogę się mylić.

Miałem na myśli Aminu

 

Te zespoły mocno się zmieniły w porównaniu do poprzedniego sezonu. A już na pewno trudno oceniać Memphis na podstawie końcówki zeszłego sezonu :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kontrakt Aminu wygląda świetnie 3y./7mln. A przypomnę , ze jak podpisywał to większość znawców mówiła , ze przepłacony. podobnie może być z tegorocznymi kontraktami Turnera czy Crabbe. To co dziś wydaje nam się rozrzutnoscia jutro może okazać się przechwytem. MEM zaryzykowało z Parsonsem. Z-Bo i Marc też młodsi już nie będą. Hou z kolei z trio Harden-Gordon-Anderson. no nie wiem  jak oni chcą bronić. Z ekip , które mogą pojśc do przodu widziałbym Minny i Jazz

Edytowane przez ptb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to w ogóle można sobie gdybać. PTB na moje trochę poszalało, np. wyrównując absurdalną ofertę Brooklynu za sympatycznego uszatego (Bogu dzięki!). Pewnie czynili to na fali niewątpliwego sukcesu jakim był wynik z poprzedniego sezonu, gdy wszyscy, także społeczność forum, nie dawali im szans. Niewątpliwie powód do radości był, ale jak tak popatrzeć na problemy, które napotkała konkurencja to zastanawiam się czy czasami emocje nie wzięły góry nad rozumem. Zapchali salary na lata a czy ten skład jest w stanie grać na poziomie np. finału konferencji za rok, dwa? Kwestia wiary, a tutaj jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Sporo znów zależy od poczynań konkurencji, Clippers, Spurs i reszty.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kontrakt Aminu wygląda świetnie 3y./7mln. A przypomnę , ze jak podpisywał to większość znawców mówiła , ze przepłacony. podobnie może być z tegorocznymi kontraktami Turnera czy Crabbe. To co dziś wydaje nam się rozrzutnoscia jutro może okazać się przechwytem. MEM zaryzykowało z Parsonsem. Z-Bo i Marc też młodsi już nie będą. Hou z kolei z trio Harden-Gordon-Anderson. no nie wiem  jak oni chcą bronić. Z ekip , które mogą pojśc do przodu widziałbym Minny i Jazz

Ale to już przecież jego ostatni rok.  Dwóch starterów: Aminu i Plumlee są w cy, a na przyszły sezon Blazers już mają ponad 120 milionów w kontraktach.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy13, a myślałem, że jako jedyny byłem zadowolony z tego, że Blazers wyrównali :smile:

 

 

Ale to już przecież jego ostatni rok.  Dwóch starterów: Aminu i Plumlee są w cy, a na przyszły sezon Blazers już mają ponad 120 milionów w kontraktach.

 

Aminu zostanie FA za 3 lata, on podpisał 30/4

Edytowane przez Raf85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.