Skocz do zawartości

Update Regulaminu - tryb pobierania FAsow 2


wiLQ

  

70 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory sposob pobierania FAsow ma byc w rozgrywkach?



Rekomendowane odpowiedzi

 

Tez nie bardzo rozumiem jaki ma zwiazek argument loraka z tymi opcjami, w obu od newsa to jest kto pierwszy ten lepszy. Wydaje mi sie, ze to jest raczej preferencja odnosnie ograniczenia ruchow w ogole, a nie formy ich przetwarzania.

 

 

Właśnie ograniczenie ruchów wpływa na sposób gry i planowanie sezonu. Przy opcji daily-today możesz np. zostawić sobie niedograne sloty na końcówkę sezonu, kiedy wiele gwiazd odpoczywa i łatwo ustrzelić ciekawe mecze leszczami. Ale jeśli ktoś nie ma czasu na śledzenie newsów musi kombinować inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ograniczenie ruchów wpływa na sposób gry i planowanie sezonu. Przy opcji daily-today możesz np. zostawić sobie niedograne sloty na końcówkę sezonu, kiedy wiele gwiazd odpoczywa i łatwo ustrzelić ciekawe mecze leszczami. Ale jeśli ktoś nie ma czasu na śledzenie newsów musi kombinować inaczej.

 

Ale przecież to co piszesz nie zależy od ustawienia tylko od sposobu grania. Bo jak nie masz czasu na śledzenie niusów, to nic ci z tego, że pozostawisz sobie sloty wolne.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ograniczenie ruchów wpływa na sposób gry i planowanie sezonu. Przy opcji daily-today możesz np. zostawić sobie niedograne sloty na końcówkę sezonu, kiedy wiele gwiazd odpoczywa i łatwo ustrzelić ciekawe mecze leszczami

Przy daily-tomorrow przeciez tez mozesz tak zrobic... wg mnie jest wrecz przeciwnie niz lorak sugeruje tzn wiecej zgadywania/losowosci jest przy Daily-Tomorrow bo trzeba sie wstrzelic kilkanascie godzin wczesniej na to kto wystapi daniego dnia zamiast zwyczajnie poczekac na oficjalne informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy daily-tomorrow przeciez tez mozesz tak zrobic... wg mnie jest wrecz przeciwnie niz lorak sugeruje tzn wiecej zgadywania/losowosci jest przy Daily-Tomorrow bo trzeba sie wstrzelic kilkanascie godzin wczesniej na to kto wystapi daniego dnia zamiast zwyczajnie poczekac na oficjalne informacje.

 

 

Co więcej, branie na ślepo może zachęcać do niepotrzebnych pobrań na zasadzie a nuż widelec, co blokuje potem gracza na trzy dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to co piszesz nie zależy od ustawienia tylko od sposobu grania. Bo jak nie masz czasu na śledzenie niusów, to nic ci z tego, że pozostawisz sobie sloty wolne.

Ale też i konkretne ustawienie zmienia podejście do gry. Przy daily-tommorow musisz już zarzucić pobieranie na ostatnią chwilę i planować bardziej długoterminowo.

 

 

Przy daily-tomorrow przeciez tez mozesz tak zrobic... wg mnie jest wrecz przeciwnie niz lorak sugeruje tzn wiecej zgadywania/losowosci jest przy Daily-Tomorrow bo trzeba sie wstrzelic kilkanascie godzin wczesniej na to kto wystapi daniego dnia zamiast zwyczajnie poczekac na oficjalne informacje.

Wiesz - jedni nazwą to zgadywaniem, inni planowaniem strategicznym ;-)

IMO podejście dogrywania gier na ostatnią chwilę odpada przy daily-tommorow, a zyskuje planowanie długoterminowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej, branie na ślepo może zachęcać do niepotrzebnych pobrań na zasadzie a nuż widelec, co blokuje potem gracza na trzy dni.

Że się wtrącę. IMO jak wziąłeś gracza 'a nuż widelec' to albo będzie on przydatny i wtedy nie można powiedzieć, że się go blokuje, albo nieprzydatny i wtedy nie ma go komu blokować.

Ale to jest przecież kolejny minus daily-tommorow, nie?

To jak z linią rzutów za 3 pkt. Jedni wolą zza 6,25m inni 7,24m.

Trochę jak porównywanie Świąt BN i Wielkiej Nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z linią rzutów za 3 pkt. Jedni wolą zza 6,25m inni 7,24m.

Trochę jak porównywanie Świąt BN i Wielkiej Nocy.

 

Dokładnie, a napisałeś wcześniej, że

 

IMO podejście dogrywania gier na ostatnią chwilę odpada przy daily-tommorow, a zyskuje planowanie długoterminowe.

 

Dlatego uważam, że lepsza jest opcja daily-today, by każdy mógł stosować taką taktykę, jaką chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się wtrącę. IMO jak wziąłeś gracza 'a nuż widelec' to albo będzie on przydatny i wtedy nie można powiedzieć, że się go blokuje, albo nieprzydatny i wtedy nie ma go komu blokować.

 

 

Nie w tym rzecz. Dziś biorę gostka, bo może jutro zagra i idę spać. Następnego dnia sprawdzam i widzę, że jednak nie zagra, albo zagra, ale 15 minut, bo jednak gra konkurent. Więc go wywalam, ale jest już po przetwarzaniu, więc trafia na waivery. Jakbym mógł wstawić gościa od razu, to bym nie potrzebował brać na zapas, bo bym wiedział, co jest grane. I jakbym go wziął, to bym nim zagrał, a jakbym wiedział, że nie pogra, to bym go po prostu nie brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - jedni nazwą to zgadywaniem, inni planowaniem strategicznym ;-)

IMO podejście dogrywania gier na ostatnią chwilę odpada przy daily-tommorow, a zyskuje planowanie długoterminowe.[...]

Ale też i konkretne ustawienie zmienia podejście do gry. Przy daily-tommorow musisz już zarzucić pobieranie na ostatnią chwilę i planować bardziej długoterminowo.

Nie musisz, przeciez jak potrafisz trafnie przewidywac kto zagra nastepniego dnia to pobierzesz go wczesniej od tych co czekaja do ostatniej chwili na newsy! Choc wg mnie najbardziej kontrowersyjna czesc tego argumentu jest, ze traktujesz to jako taktyke i planowanie, a nie zwykla ruletke. Skad sie bierz ta opinia?

 

Że się wtrącę. IMO jak wziąłeś gracza 'a nuż widelec' to albo będzie on przydatny i wtedy nie można powiedzieć, że się go blokuje, albo nieprzydatny i wtedy nie ma go komu blokować.

Wciaz mozna tak powiedziec bo w ciagu dni wiszenia na waiverze moze sie zmienic sytuacja lub rozegrac kilka gier. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy daily-tomorrow przeciez tez mozesz tak zrobic... wg mnie jest wrecz przeciwnie niz lorak sugeruje tzn wiecej zgadywania/losowosci jest przy Daily-Tomorrow bo trzeba sie wstrzelic kilkanascie godzin wczesniej na to kto wystapi daniego dnia zamiast zwyczajnie poczekac na oficjalne informacje.

 

jest więcej przewidywania, ale mniej "kto pierwszy przeczyta newsa za pięć pierwsza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakiś FA zagra dobry mecz w nocy, to przy daily today nie dam rady go pobrać o 05:30 rano, czyli przed przetwarzaniem prawda (znak zapytania - kłopoty z klawą]

 

Nie dasz rady go pobrać tylko pod warunkiem, że każdy zawodnik, którego chciałbyś wywalić, grał tej nocy mecz. Abstrahując do częstości takich sytuacji, to jednak zawsze Ty decydujesz, czy zostawisz sobie kogoś na ławce do wywalenia w dowolnym momencie czy nie. To od Ciebie zatem zależy czy zabezpieczysz sobie możliwość pobrania gracza skoro świt.

Zazwyczaj nie ma z tym żadnego problemu, bo przecież co do zasady nie gra się wszystkimi zawodnikami, a te wyjątkowe przypadki, w których by było są neutralizowane korzyścią w postaci możliwości natychmiastowego wstawienia zawodnika do składu, w szczególności po zdjęciu go z IL.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam, że lepsza jest opcja daily-today, by każdy mógł stosować taką taktykę, jaką chce.

 

Niby tak. Tylko, wracając do analogii z linią 3pt, to tak jakbyś napisał - lepszą jest odleglość 6,25, bo jak ktoś chce to może wtedy rzucać i zza 7,24. Tylko, że to już się nie opłaca i przy takich ustawieniach inne umiejętności zaczynają być wartościowsze (np. śledzenie newsów o 1 w nocy). A jak to napisał Leszczur - "wcale nie chodzi o to żeby było łatwiej!" ;-)

 

Nie w tym rzecz. Dziś biorę gostka, bo może jutro zagra i idę spać. Następnego dnia sprawdzam i widzę, że jednak nie zagra, albo zagra, ale 15 minut, bo jednak gra konkurent. Więc go wywalam, ale jest już po przetwarzaniu, więc trafia na waivery. Jakbym mógł wstawić gościa od razu, to bym nie potrzebował brać na zapas, bo bym wiedział, co jest grane. I jakbym go wziął, to bym nim zagrał, a jakbym wiedział, że nie pogra, to bym go po prostu nie brał.

Czyli blokowany jest nie gostek a slot w składzie. Ok, to już jest do przyjęcia. Dlatego nie jestem pewien czy taka taktyka byłaby w ogóle opłacalna przy daily-tommorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niby tak. Tylko, wracając do analogii z linią 3pt, to tak jakbyś napisał - lepszą jest odleglość 6,25, bo jak ktoś chce to może wtedy rzucać i zza 7,24. Tylko, że to już się nie opłaca i przy takich ustawieniach inne umiejętności zaczynają być wartościowsze (np. śledzenie newsów o 1 w nocy). A jak to napisał Leszczur - "wcale nie chodzi o to żeby było łatwiej!" ;-)

 

Idąc tym tokiem rozumowania, może powinniśmy zrobić okienko 1h w ciągu doby, gdy będzie można sprawdzić newsy z NBA, żeby było jeszcze trudniej? Przecież to logiczne i nieuniknione, że ktoś, kto poświęca więcej czasu rozgrywce (tzn. np. śledzi mecze w nocy, czeka na newsy itd.) ma w grze przewagę. Nie wiem dlaczego mielibyśmy dążyć do stosowania jakichkolwiek ograniczeń w tej kwestii.

 

W poprzednim sezonie sam byłem za daily-tommorow, ale tylko dlatego, że ta opcja daje możliwość dodania dowolnego gracza z FA w dowolnym momencie doby, zastępując dowolnego gracza z naszego składu. I to jest plus tej opcji. Natomiast grając w poprzednich rozgrywkach w różnych ligach i z różnymi ustawieniami stwierdziłem, że daily-today jest mimo wszystko bardziej korzystna, ponieważ pozwala od razu grać zawodnikiem, którego pobierzemy w danym dniu.

 

Tak jak pisałem - obie opcje mają swoje plusy i minusy, na obu opcjach da się grać, pozostaje po prostu kwestia preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, przeciez jak potrafisz trafnie przewidywac kto zagra nastepniego dnia to pobierzesz go wczesniej od tych co czekaja do ostatniej chwili na newsy! Choc wg mnie najbardziej kontrowersyjna czesc tego argumentu jest, ze traktujesz to jako taktyke i planowanie, a nie zwykla ruletke. Skad sie bierz ta opinia?

Siur, tylko wtedy wiadomo że skuteczność pobrań spada do poziomu, który może nie być opłacalny (tak jak piszesz 50-50).

IMO to wymusza raczej zmianę podejścia na planowanie bardziej długoterminowe.

 

Wciaz mozna tak powiedziec bo w ciagu dni wiszenia na waiverze moze sie zmienic sytuacja lub rozegrac kilka gier.

A to już się może zdarzyć niezależnie od wybranej opcji (daily czy tommorow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania, może powinniśmy zrobić okienko 1h w ciągu doby, gdy będzie można sprawdzić newsy z NBA, żeby było jeszcze trudniej? Przecież to logiczne i nieuniknione, że ktoś, kto poświęca więcej czasu rozgrywce (tzn. np. śledzi mecze w nocy, czeka na newsy itd.) ma w grze przewagę. Nie wiem dlaczego mielibyśmy dążyć do stosowania jakichkolwiek ograniczeń w tej kwestii.

Na tej samej zasadzie wprowadzono np. limit pobrań w H2H na sznurówce wężykowej. Aby trochę wyrównać szanse pomiędzy tymi co siedzą non stop na newsach a resztą GMów. Ja np. w zeszłym roku głosowałem na opcję tommorow, bo wiedziałem, że będę miał mało czasu w sezonie. W tym jest mi już to bardziej obojętne.

Poza tym jednak jest często ten problem, że sprawdzając niusy rano nie masz kogo wywalić by wziąć potencjalnego prospekta. ten problem odpada przy daily-tommorow.

 

Tak jak pisałem - obie opcje mają swoje plusy i minusy, na obu opcjach da się grać, pozostaje po prostu kwestia preferencji.

Amen to that.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.