Skocz do zawartości

Update Regulaminu - tryb pobierania FAsow 2


wiLQ

  

70 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory sposob pobierania FAsow ma byc w rozgrywkach?



Rekomendowane odpowiedzi

jest więcej przewidywania, ale mniej "kto pierwszy przeczyta newsa za pięć pierwsza".

przecież opcja today tylko tą sytuację wzmocni.

W jaki sposob? Przeciez przy Daily-Tomorrow jest wiecej slotow do pobierania graczy rano!

 

Czyli koniec z pobieraniem FA rano przed robotą. Lipa.

Jaki koniec? Co najwyzej ograniczenie, przeciez przewaga z pierwszego przeczytania boxow/newsow nie zniknie.

 

(znak zapytania - kłopoty z klawą]

Kopiuj i wklejaj to ?????????????? ;-) 

 

Niby tak. Tylko, wracając do analogii z linią 3pt, to tak jakbyś napisał - lepszą jest odleglość 6,25, bo jak ktoś chce to może wtedy rzucać i zza 7,24. Tylko, że to już się nie opłaca i przy takich ustawieniach inne umiejętności zaczynają być wartościowsze (np. śledzenie newsów o 1 w nocy).

Siur, tylko wtedy wiadomo że skuteczność pobrań spada do poziomu, który może nie być opłacalny (tak jak piszesz 50-50).

IMO to wymusza raczej zmianę podejścia na planowanie bardziej długoterminowe.

Chwila, chwila. Ja nie uwazam, ze to 50/50 tylko, ze to klasyczny ruletkowy crapshoot.

I wciaz nie rozumiem sprzecznosci Twojej argumentacji: przy zalozeniu, ze ktos potrafi skutecznie przewidywac kto bedzie gral jutro to przy obu opcjach bedzie mial ogromna przewage nad tymi co czekaja na informacje [bo bedzie ich pobieral wczesniej] zas jesli nikt tego nie potrafi [co jest moim punktem widzenia] to wtedy nie jest to zadna czesc taktyczno-strategiczna tylko eliminowanie zbednej losowosci.

 

Na tej samej zasadzie wprowadzono np. limit pobrań w H2H na sznurówce wężykowej. Aby trochę wyrównać szanse pomiędzy tymi co siedzą non stop na newsach a resztą GMów. Ja np. w zeszłym roku głosowałem na opcję tommorow, bo wiedziałem, że będę miał mało czasu w sezonie. W tym jest mi już to bardziej obojętne.

Poza tym jednak jest często ten problem, że sprawdzając niusy rano nie masz kogo wywalić by wziąć potencjalnego prospekta. ten problem odpada przy daily-tommorow.

Dlaczego mieszacie dwie rozne propozycje? Limit ruchow przeciez nie ma zwiazku z trybiem pobierania graczy.

W obu wersjach beda GMowie, ktorzy beda dziko wachlowac swoim skladem.

 

Idąc tym tokiem rozumowania, może powinniśmy zrobić okienko 1h w ciągu doby, gdy będzie można sprawdzić newsy z NBA, żeby było jeszcze trudniej? Przecież to logiczne i nieuniknione, że ktoś, kto poświęca więcej czasu rozgrywce (tzn. np. śledzi mecze w nocy, czeka na newsy itd.) ma w grze przewagę. Nie wiem dlaczego mielibyśmy dążyć do stosowania jakichkolwiek ograniczeń w tej kwestii.

Jakby co to wg mnie najlepszym wyjsciem sa codzienne waivery na wszystkich... Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to wg mnie najlepszym wyjsciem sa codzienne waivery na wszystkich...

I to jest mysl! Wyeliminowaloby "kto pierwszy, ten lepszy", liczylo by sie miejsce w sznurku.

+1. Już są 3 osoby za tym pomysłem. Ile musi być osób żeby była anketa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest mysl! Wyeliminowaloby "kto pierwszy, ten lepszy", liczylo by sie miejsce w sznurku.

+1. Już są 3 osoby za tym pomysłem. Ile musi być osób żeby była anketa?

Dla jasnosci to nigdy z ta opcja nie gralem, wiec to troche teoria i najpierw wolalbym przetestowac na mniejsza skale niz w calych rozgrywkach... uwzgledniajac kto sie wypowiedzial moze sprobujemy w Dynasty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila. Ja nie uwazam, ze to 50/50 tylko, ze to klasyczny ruletkowy crapshoot.

I wciaz nie rozumiem sprzecznosci Twojej argumentacji: przy zalozeniu, ze ktos potrafi skutecznie przewidywac kto bedzie gral jutro to przy obu opcjach bedzie mial ogromna przewage nad tymi co czekaja na informacje [bo bedzie ich pobieral wczesniej] zas jesli nikt tego nie potrafi [co jest moim punktem widzenia] to wtedy nie jest to zadna czesc taktyczno-strategiczna tylko eliminowanie zbednej losowosci.

Ależ przy daily-tommorow również ta losowość zniknie, bo GMom nie będzie się opłacało strzelać na ślepo. Przecież gra wcale do tego nie zmusza żeby dogrywać gry na ostatnią chwilę. Można zwyczajnie przerzucić się na planowanie bardziej długoterminowe.

 

Dlaczego mieszacie dwie rozne propozycje? Limit ruchow przeciez nie ma zwiazku z trybiem pobierania graczy.

W obu wersjach beda GMowie, ktorzy beda dziko wachlowac swoim skladem.

IMO opcja today zwiększy liczbę pobrań u wielu zapaleńców. Swoją drogą do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daily-today absolutnie zwiększa ilość pobrań. Gram w h2h aukcyjne na sznurku, gdzie jest daily-today. Efektem jest milion graczy na waiverach i praktycznie nikt na FA prócz gości, którzy mają miły znaczek NA, out of season albo których rola ogranicza sie do całkowitego grzania ławy.

Jeśli więc jesteś za daily-today, szykuj się na to, iż przesadne licytowanie na W obróci się szybko przeciwko Tobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ przy daily-tommorow również ta losowość zniknie, bo GMom nie będzie się opłacało strzelać na ślepo.

Wg mnie to sie zawsze bedzie oplacalo w koncowce sezonu bo z kapelusza wyskakuja tymczasowe gwiazdy.

 

Przecież gra wcale do tego nie zmusza żeby dogrywać gry na ostatnią chwilę. Można zwyczajnie przerzucić się na planowanie bardziej długoterminowe.

Tzn jakie mozna miec planowanie dlugoterminowe jak zostalo kilka tygodni do konca sezonu i masz z 10 gier do odrobienia?

 

raczej to będzie słaby wyznacznik, bo tam ponad połowa osób tankuje i nie jest zainteresowana FA.

Nie mialem na mysli symulacji glosowania w rozgrywkach tylko przetestowania najpierw samej opcji.

 

Daily-today absolutnie zwiększa ilość pobrań. Gram w h2h aukcyjne na sznurku, gdzie jest daily-today. Efektem jest milion graczy na waiverach i praktycznie nikt na FA prócz gości, którzy mają miły znaczek NA, out of season albo których rola ogranicza sie do całkowitego grzania ławy.

Jeśli więc jesteś za daily-today, szykuj się na to, iż przesadne licytowanie na W obróci się szybko przeciwko Tobie ;)

Wg mnie to wynika przede wszystkim z formatu punktacji, a nie z ustawien Today do Tomorrow. 

Przeciez w H2H jest zupelnie inna motywacja do tluczenia jak najwiecej gier niz w Roto! 

 

Daily - today powoduje, że zamiast 13slotów, ma się 12.

W jaki sposob? Zwlaszcza jak sie uwzgledni ulatwienia zwiazane z ILem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to wynika przede wszystkim z formatu punktacji, a nie z ustawien Today do Tomorrow. 

Przeciez w H2H jest zupelnie inna motywacja do tluczenia jak najwiecej gier niz w Roto! 

Zdecydowanie w H2H gra się wszystkim co popadnie, w roto to masz już ograniczniki, ale mimo to, jak nie aktywuje gościa jeden GM, który ma nadmiar slotów, to zrobi to kto inny, który ma inne problemy. Tak czy inaczej dany zawodnik znajdzie w lidze kogoś, kto się na jego usługi skusi, a co za tym idzie, zwiększy się ilość waiverów. A jak zwiększą się waivery, musi się zmienić też polityka ich licytowania.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to sie zawsze bedzie oplacalo w koncowce sezonu bo z kapelusza wyskakuja tymczasowe gwiazdy.

Jeśli się będzie opłacało to znaczy, że nie będzie to takie strzelanie na ślepo.

 

Tzn jakie mozna miec planowanie dlugoterminowe jak zostalo kilka tygodni do konca sezonu i masz z 10 gier do odrobienia?

Będziesz musiał wcześniej zadbać o to, żeby nie zostać z 10 grami w plecy na końcówkę. Czyli zmienić podejście do całego sezonu o czym pisał Lorak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się będzie opłacało to znaczy, że nie będzie to takie strzelanie na ślepo.

Strzelac oplaca sie przy kazdych ustawieniach, ale przy Daily-Today bedzie lepsza skutecznosc, wiec bedzie to bardziej skill niz crapshoot jaki jest przy Daily-Tomorrow.

 

Będziesz musiał wcześniej zadbać o to, żeby nie zostać z 10 grami w plecy na końcówkę. Czyli zmienić podejście do całego sezonu o czym pisał Lorak.

Chyba sie tu pogubilem, dlaczego przy Daily-Today mialbys wybierac inny okres sezonu do odrabiania gier niz przy Daily-Tomorrow i jeszcze nazywac go bardziej strategicznym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.