Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga Mistrzów


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

8) ufajac w 100% projekcjom ninjy zdecydowanie najwiecej wartosci zebral KapitanPlaneta [~260$!] i sie zastanawiam czy to przypadek czy z nich korzystal? ;-)

Kierowałem się bardziej własnym wyczuciem i notatkami, które sporządziłem na podstawie wyników innych draftów oraz różnorakich informacji z sieci. Z wybranego składu jestem zadowolony, większość graczy udało mi się kupić po cenach, które sobie założyłem, a kliku nawet taniej. Talentu w drużynie nie brakuje, chociaż mogłem być może wziąć o jednego rozgrywającego z dużą ilością asyst więcej. Domyślam się, że to głównie dlatego Yahoo daje mi miejsce w środku stawki, bo o pozostałe kategorie się nie martwię. Mam kim handlować, więc w razie czego w odpowiednim momencie spróbuję pozyskać jakiegoś dobrego podającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z draftu jestem bardzo zadowolony. Po raz pierwszy w tym sezonie nie szarżowałem o gwiazdy, ale starałem się wyciągnąć ją za rozsądne pieniądze. I tak udało mi się zebrać LaMarcusa, Porzingisa, o Wallu nie wspominając, bo jego wyłów za tą kasę uważam za steal, zwłaszcza, że cholernie potrzebowałem rozgrywajka. Planowałem go licytować do granic dobrego smaku, a ta granica była dużo dalej od wylicytowanej kwoty. Bez sensu brałem Rose za 2, ale mam nadzieję, że aż takim degeneratem jednak nie będzie. Podobnie Okafor, gdyż trochę mi się nie mieści we łbie, iż wiara w drugoroczniaka po całkiem niezłym sezonie jest aż tak niska. W końcu to Jahlil, nie Emeka ;) Booker to drugi CJ McCollum z zeszłego roku, mam go już nie tylko tutaj, więc.... Greena nie wiem czemu wzięłem, nie mieści się w mojej filozofii budowania składu - te 7 można było zadysponować lepiej. Porter, Gay, Parsons - niskie skrzydło mocne. KCP to kolejny 3-pointer w moim teamie i mam nadzieję, że rozegra fajny sezon w Pistons, a z Zachiem się pospieszyłem, bardziej by mi tu pasował Tristan.

Projekcje dają mnie na 4 miejscu, mam nadzieję walczyć o czołowe miejsca. Tak jak pisałem, do grona priorytetów ta liga nie należy, ale coś czuję, że wielu rewolucji tu nie trzeba, by osiągnąć fajny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Godne uwagi, ze broniacy tytulu Kriszot probowal powtorzyc zeszloroczny plan, ale wg mnie duzo gorzej mu to wyszlo [nie w sensie, ze zle tylko raczej nie pozmiata jak rok temu bo tym razem ma wiecej slabych kategorii, np punkty zapowiadaja sie marnie].

 

 

Nie powtórzy bo miałem za duzo przeszkadzaczy w tym drafcie do Puntu pełna gęba  i nie kontrolowałem do końca wyborów, efektem była odpuszczenie  tej strategii w drafcie do I ligi (i całe szczeście bo tam jeszcze wiecej było chetnych do masakrowania Ft%)

Punkty chyba nie tak ciężko odrobić  bede rzeźbił napewno ...

 

Jestem ciekawe wyników sparowania Pary  Curry z DeAndre przez mac'a...

Edytowane przez bigfucker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie Was i wychodzi że wszyscy zadowoleni - tylko jak to się dzieje, że jedni się plasują (wg.moich prognoz) między 1-4 inni 7-9 a jeszcze inni na ost kilku pozycjach? ;)

 

U mnie draft bez strategii i przygotowania (poza prognozą wartości) - czego efektem było na początku odpuszczanie drogich i nie lubianych przeze mnie zawodników, a branie każdego poniżej zakładanego budżetu. Niestety w takich sytuacjach najczęściej reflektujemy się że nie mamy zbilansowanego teamu ale za to samych PG...

 

Dlatego choć prognozy dają mi opcję walki o podium to, przekornie powiem, że nie jestem zadowolony - bo z 7 ekip ma taką szansę na dziś (1 to kosmiczny pewniak do tytułu) i już szukam wymian!

 

PS. wiLQ - słyszałem, że dusigrosz jesteś, ale to przerosło moje oczekiwania i nie wierzę, że dałbyś +60$ za Antka ;) To była taktyka w stylu czaję się na potępionych jak Melo, Monroe, Ellis, Bogut, Mozgov, Deron czy Deng. Są nazwiska - będzie wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie Was i wychodzi że wszyscy zadowoleni - tylko jak to się dzieje, że jedni się plasują (wg.moich prognoz) między 1-4 inni 7-9 a jeszcze inni na ost kilku pozycjach? ;)

Selection bias bo niezadowoleni siedza cicho?

Zreszta kiedy jest czas na optymizm wobec wlasnej druzynie jak nie tuz po drafcie? ;-)

 

Poza tym skoro juz wspomniales, ze masz to wrzucaj te prognozy!

 

U mnie draft bez strategii i przygotowania (poza prognozą wartości) - czego efektem było na początku odpuszczanie drogich i nie lubianych przeze mnie zawodników, a branie każdego poniżej zakładanego budżetu. Niestety w takich sytuacjach najczęściej reflektujemy się że nie mamy zbilansowanego teamu ale za to samych PG...

;-)

 

Dlatego choć prognozy dają mi opcję walki o podium to, przekornie powiem, że nie jestem zadowolony - bo z 7 ekip ma taką szansę na dziś (1 to kosmiczny pewniak do tytułu) i już szukam wymian!

Znaczy kto jest tym pewniakiem?

 

PS. wiLQ - słyszałem, że dusigrosz jesteś, ale to przerosło moje oczekiwania i nie wierzę, że dałbyś +60$ za Antka ;)

Dlaczego? W lidze obok przeciez dalem wiecej za Kure.

 

To była taktyka w stylu czaję się na potępionych jak Melo, Monroe, Ellis, Bogut, Mozgov, Deron czy Deng. Są nazwiska - będzie wynik?

Taka mam nadzieje, ale jak zwykle rzeczywistosc zweryfikuje ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKS Milejów
Budget	$200
1.	(5)	Kevin Durant (GS - SF,PF)	$77
2.	(23)	Damian Lillard (Por - PG)	$57
3.	(46)	Tobias Harris (Det - SF,PF)	$18
4.	(56)	Serge Ibaka (Orl - PF,C)	$39
5.	(86)	Jamal Crawford (LAC - SG,SF)	$1
6.	(156)	Matt Barnes (Sac - SG,SF)	$1
7.	(166)	Amir Johnson (Bos - PF,C)	$1
8.	(175)	Andre Iguodala (GS - SG,SF)	$1
9.	(181)	P.J. Tucker (Pho - SG,SF)	$1
10.	(186)	Luis Scola (Bkn - PF,C)	$1
11.	(190)	Trey Burke (Was - PG)	$1
12.	(193)	Cory Joseph (Tor - PG)	$1
13.	(195)	Channing Frye (Cle - PF,C)	$1
Unused	$0 

 

Dobra mnie zainspirował ignazz do spróbowania taktyki 4+9. Stąd kupowałem 4 drogo, a reszta miała iść za dolara.

 

Durant chyba aż tak bardzo nie starci na odejść do GSW. Swoje kręci, skuteczność dobra wiec kasy nie żałuję.

Lillard będzie nadal liderem PTB, do tego znowu moze mieć bardzo dobry sezon, w którym będzie chciał udowodnić, że słusznie postawiono na budowę teamu wokół jego osoby,

Harris, pod nieobecność Jacksona moze kręcić fajny cyferki, a po jego powrocie produktywność mu spadnie, ale chyba nie aż tak drastycznie.

Ibaka, człowiek w cy, z trojkami i blokami, liczę na jego przełomowy sezon w barwach Magic.

Jamal w końcówkach w barwach LAC powinien być na parkiecie, w 2nd unicie swoje zrobi, także za dolara jest ok.

BArnes, jeżeli Gay'a wyhandlują, to może być tanim a produktywnym graczem.

Amir, w cy, s5 Bostonu, liczę, że chłop coś pokaże.

Andre, najsłabszy element lineupu smierci, ale nieoceniony gość na stealach. Oby tylko wolne poprawił.

Tucker, jak wroci to najprawdopodobniej na stałe do s5. 

Scola, idealny do tankującej ekipy (a sorry Nets nie tankują). Swoje da w ataku, w obronie jak zwyle cipka, ale za obronę dodatkowych punktów w fantasy nie dają.

Burke - zamieniony na Olynyka, który będzie trzecim wysokim Bostonu, na dodatek w cy, takze liczę że Kelly pokaże sie z dobrej strony.

Jospeh - tak jak w przypadku keepera, za dolara takiego gracza warto mieć w ekipie.

Frye - jego braki w obronie nie powinny być w RS aż tak widoczne, rozciąga grę, co owocuje miejsce na wjazdy LBJ czy KI, licżę, że czasami da jakis dobry mecz od siebie.

 

Ogólnie bez rewelacji ten team, ale środek stawki powinien być. No i zobaczę jak taktyka 4+9 sprawdzi się na żywym organizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mnie zainspirował ignazz do spróbowania taktyki 4+9. Stąd kupowałem 4 drogo, a reszta miała iść za dolara.

 

(...)

 

Ogólnie bez rewelacji ten team, ale środek stawki powinien być. No i zobaczę jak taktyka 4+9 sprawdzi się na żywym organizmie.

 

Ogólnie podziwiam za optymizm  - ale chyba jak gram, to nie widziałem, żeby w/w taktyka była skuteczna... Oczywiście zaraz zapewne ktoś się odezwie że coś wygrał/był na podium (gratuluję), ale to raczej nie takim draftem i nie na tym poziomie - ale wymianami i uzupełnieniami na FA/W i masą szczęścia w stealach za 1$.

Dziś wychodzisz po projekcjach jak jedna z 3 drużyn na pozycjach 12-15 z punktami poniżej 60... a poza 3 mocnymi kategoriami (FT, 3p i TO), w pozostałych masz makabrycznie duże straty i chyba tylko FG, punkty i BLK dają nadzieję na poprawę.

 

PS. Ale za to w keeperze rządzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podziwiam za optymizm - ale chyba jak gram, to nie widziałem, żeby w/w taktyka była skuteczna... Oczywiście zaraz zapewne ktoś się odezwie że coś wygrał/był na podium (gratuluję), ale to raczej nie takim draftem i nie na tym poziomie - ale wymianami i uzupełnieniami na FA/W i masą szczęścia w stealach za 1$.

Dziś wychodzisz po projekcjach jak jedna z 3 drużyn na pozycjach 12-15 z punktami poniżej 60... a poza 3 mocnymi kategoriami (FT, 3p i TO), w pozostałych masz makabrycznie duże straty i chyba tylko FG, punkty i BLK dają nadzieję na poprawę.

 

PS. Ale za to w keeperze rządzisz ;)

Wilq sie obrazi ale ta lige drugi raz traktuje w formie testow. Nie gramy tutaj Bog wie o co, a mozna poprobowac roznych ustawien z czolowymi graczami forum praktycznie bez konsekwencji. Nawet jak beda miejsca 12-15 to nic sie nie stanie pod warunkiem ze w pozostalych ligach w polowie bede na pudle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq sie obrazi ale ta lige drugi raz traktuje w formie testow. Nie gramy tutaj Bog wie o co, a mozna poprobowac roznych ustawien z czolowymi graczami forum praktycznie bez konsekwencji. Nawet jak beda miejsca 12-15 to nic sie nie stanie pod warunkiem ze w pozostalych ligach w polowie bede na pudle ;-)

Jestem fanem eksperymentow, wiec jesli mialbym sie za cos obrazic to za brak aktywnosci ;-)

Tym bardziej, ze w tej strategii bez tego nic sie nie da zdzialac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kurz opadl i przeanalizowalem przebieg draftu oraz sklady wszystkich druzyn doszedlem do wniosku ze popelnilem w tym drafcie sporo bledow ale niektore decyzje (czesto podejmowane w pospiechu) oceniam jako trafne. Oczywiscie jak bedzie to zweryfikuje sezon.

 

Zaczalem juz niektorych z Was podpytywac o mozliwe wymiany ale raczej na zasadzie rekonesansu z kim wogole jest szansa negocjowac i czy jest wogole czym handlowac.

Pochopnych decyzji nie podejmuje. Zaczalem analizowac sklad mojej druzyny i doszedlem do wniosku iz mimo paru brakow w skladzie (zwlaszcza pozycje PG i C) i slabo obsadzonych niektorych pozycji ten sjlad ma szanse cos ugrac. Nie wyglada on atrakcyjnie ale jakos udo mi sie zebrac w miare dobrze uzupelniajacych sie grajkow i moze pomyslicie ze zwariowalem ale cos dobrego moze z tego wyjsc. Raczej nie mam szans na podium ale miejsce w top 5 jest moim zdaniem realne.

 

Dlatego narazie rozmowy ucichly. Mam tylko nadzieje ze nie bede pozniej zalowal ze teraz nie zdecydowalem sie na niektore ruchy bo pozniej bedzie za pozno ;)

W zeszlym sezonie w slabiutkiej (nawet jak na IV lige) IV lidze mialem nosa do transferow bo robilem je w dobrym momencie i prawie po kazdym czulem ze bylem wygranym transferu...ale nie da sie ukryc ze czesto wykorzystywalem brak doswiadczenia lub wiedzy niektorych graczy. Tutaj juz widze roznice i widze ze nie bedzie tak latwo o dobra korzystna wymiane...ale pozyjemy zobaczymy. W trakcie sezonubwszystko sie moze zdazyc i wszystko sie moze zmienic wiec jestem dobrej mysli :)

 

Jaram sie strasznie ze zaraz zaczyna sie sezon i mozecie sie smiac ale juz sie nie moge doczekac nawet tego jak wypadnie plumlee i thompson pierwszego dnia sezonu (tylko oni w tym dniu z mojej druzyny graja mecze) :P

 

P.S

Z pierwszych dokonanych drobnych ruchow kadrowych na rynku FA:

gratuluje komus pozyskania Fraziera (pluje sobie w brode ze go nie wzialem w drafcie albo po drafcie odrazu go nie przechwycilem)

Mam nadzieje ze Dudley bardziej mi sie przyda od Crabbe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocna Straż
Budget	$200
1.	(13)	Russell Westbrook (OKC - PG)	$72
2.	(14)	Anthony Davis (NO - PF,C)	$56
3.	(32)	Jimmy Butler (Chi - SG,SF)	$38
4.	(51)	Kevin Love (Cle - PF,C)	$24
5.	(140)	Jared Sullinger (Tor - PF,C)	$1
6.	(152)	Jerryd Bayless (Phi - PG,SG)	$1
7.	(163)	Arron Afflalo (Sac - SG,SF)	$1
8.	(164)	Brandon Ingram (LAL - SF)	$2
9.	(172)	Roy Hibbert (Cha - C)	$1
10.	(180)	Patty Mills (SA - PG)	$1
11.	(185)	Frank Kaminsky (Cha - PF,C)	$1
12.	(189)	Kris Dunn (Min - PG)	$1
13.	(192)	Dante Exum (Uta - PG)	$1
Unused	$0 

 

U mnie nie było większego planu na ten draft. Na początku planowałem tankowanie FT, ale wpadł Westbrook jak go tylko podbijałem i chwilę później Davis, który wydawał się, że jest w atrakcyjnej cenie - ogólnie zdziwiłem się, że nikt go nie podbijał dalej. 

 

Cały ten draft to jakiś jeden wielki przypadek :smile:

Z takim początkiem nie wiedziałem za bardzo co zrobić dalej :smile: wpadł butler który wydawało mi się że będzie pasował do składu i cena była ok i chwilę później nieplanowany Love którego tylko podbijałem - a planowałem już wtedy wziąć kilku graczy po 6-7$. Po tym jak wpadł Love nie było już $$.

 

A więc w moim wykonaniu ten draft to jakaś przypadkowa zbieranina. Może coś uda się z tego wyciągnąć, ale nie liczę na wiele.

 

Dziś zrobiłem już wymianę żeby poszerzyć skład więc love wypada ze składu a dostaję Mirotica, Matthewsa, i RHJ. Zobaczymy czy coś to da...

Kevin Love
Brandon Ingram
Willie Reed
to Lysy z Wizardsa

Nikola Mirotic
Rondae Hollis-Jefferson
Wesley Matthews
to Nocna Straż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem już wymianę żeby poszerzyć skład więc love wypada ze składu a dostaję Mirotica, Matthewsa, i RHJ. Zobaczymy czy coś to da...

Jak Ty to robisz, ze przy rozmienianiu graczy dostajesz takie promocje? ;-)

Love [24$] za Miroticia [13], RHJ [11] i Matthews [9] to tak jakby ten ostatni byl gratis...

a w szacowanych wartosciach wychodza mi jeszcze wieksze roznice, wiec chcialbym poznac Twoja magie ;-)

Bo przekonac kogos kilka dni po drafcie do takiej wymiany to mi sie jakos nie udaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było wątpliwości ja akceptowalem tę propozycję. Choć kształt dyskutowalismy od dłuższego czasu.

Na ceny nie ma co teraz patrzeć. Spójrz jak kosztowali w pierwszej lidze. Według cen z 1 ligi to ja jestem $ w plecy.

 

Wysłano z M2 Note przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było wątpliwości ja akceptowalem tę propozycję. Choć kształt dyskutowalismy od dłuższego czasu. Na ceny nie ma co teraz patrzeć. Spójrz jak kosztowali w pierwszej lidze. Według cen z 1 ligi to ja jestem $ w plecy.

Ale nie kupujesz ich od kogos z ligi I tylko od GMa, ktory ich sam na tyle wycenil jeszcze tydzien temu i w miedzyczasie nie bylo za bardzo okazji by zmienic zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie kupujesz ich od kogos z ligi I tylko od GMa, ktory ich sam na tyle wycenil jeszcze tydzien temu i w miedzyczasie nie bylo za bardzo okazji by zmienic zdanie.

 

Przecież dobrze wiesz, że nie zawsze wycena pokrywa się z kwotą, którą ostatecznie daje się za jakiegoś gracza. Draft jest na tyle szybką rozgrywką, że wszystko bardzo prędko się zmienia i czasami okazuje się, że warto na końcu przepłacić kilku graczy, żeby np. ich potem wymienić za kogoś, kogo się nie udało wyłowić.

 

Ceny z draftu po drafcie dla mnie są kompletnie nieistotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dobrze wiesz, że nie zawsze wycena pokrywa się z kwotą, którą ostatecznie daje się za jakiegoś gracza. Draft jest na tyle szybką rozgrywką, że wszystko bardzo prędko się zmienia i czasami okazuje się, że warto na końcu przepłacić kilku graczy, żeby np. ich potem wymienić za kogoś, kogo się nie udało wyłowić.

Czy tak bylo w tym przypadku? Bez ustalenia tego to tylko ogolnikowe gdybanie.

 

Ceny z draftu po drafcie dla mnie są kompletnie nieistotne.

To pomin ta czesc w ocenie... przeciez napisalem, ze w wycenach wychodzi mi wieksza roznica ;-)

 

BTW, chyba juz nikt inny poza mna sie w to nie bawi, wiec tym razem projekcje w wersji skroconej...

 

Tier 1 - Walka o podium:

Nocna Straż

High End Averageness

Peaches N Cream

Daily Tomorrow

 

Warto bylo czekac na trejdy bo mi wychodzi, ze tym jednym ruchem szkoda-czasu wskoczyl do tego tiera.

Ciezko mi kogos wyroznic w roli faworyta, wiec mam nadzieje, ze to dobry znak na zblizajaca sie zacieta walke... w ktorej mam nadzieje cos zdzialam ;-)

 

Tier 2 - srodek tabeli

LGW TEAM

Planetarianie LM

Wolves

HKS 1946 Kemizo

MKS Milejów

Wild Snails

WARSAW HORNETS

L.MP

 

Bylem blisko zeby wrzucic Planetarianie LM do tiera wyzej, ale ryzyko kontuzji mnie przytemperowalo.

Najtrudniej przewidziec co sie stanie z Wild Snails bo tu ponad polowa skladu moze byc wymieniona jeszcze w listopadzie, a mocny fundament jest.

 

Tier 3 - walka o unikniecie dna

Tłoki II Warszawa

Sopockie Trefliki

Lysy z Wizardsa

 

W mojej skromnej ocenie na dzisiaj to sa 3 druzyny, ktore potrzebuja najwiecej rzezbienia.

Lysy z Wizardsa nie byl w tej grupie przed wymiana...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Czy tak bylo w tym przypadku? Bez ustalenia tego to tylko ogolnikowe gdybanie.

 

To pomin ta czesc w ocenie... przeciez napisalem, ze w wycenach wychodzi mi wieksza roznica ;-)

 

BTW, chyba juz nikt inny poza mna sie w to nie bawi, wiec tym razem projekcje w wersji skroconej...

 

Tier 1 - Walka o podium:

Nocna Straż

High End Averageness

Peaches N Cream

Daily Tomorrow

 

Warto bylo czekac na trejdy bo mi wychodzi, ze tym jednym ruchem szkoda-czasu wskoczyl do tego tiera.

Ciezko mi kogos wyroznic w roli faworyta, wiec mam nadzieje, ze to dobry znak na zblizajaca sie zacieta walke... w ktorej mam nadzieje cos zdzialam ;-)

 

Tier 2 - srodek tabeli

LGW TEAM

Planetarianie LM

Wolves

HKS 1946 Kemizo

MKS Milejów

Wild Snails

WARSAW HORNETS

L.MP

 

Bylem blisko zeby wrzucic Planetarianie LM do tiera wyzej, ale ryzyko kontuzji mnie przytemperowalo.

Najtrudniej przewidziec co sie stanie z Wild Snails bo tu ponad polowa skladu moze byc wymieniona jeszcze w listopadzie, a mocny fundament jest.

 

Tier 3 - walka o unikniecie dna

Tłoki II Warszawa

Sopockie Trefliki

Lysy z Wizardsa

 

W mojej skromnej ocenie na dzisiaj to sa 3 druzyny, ktore potrzebuja najwiecej rzezbienia.

Lysy z Wizardsa nie byl w tej grupie przed wymiana...

 

Eee co to za prognozy, kiedy się pisze że ktoś będzie między 5-12 miejscem?

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.