Skocz do zawartości

[2025-2026] Draft i Free Agency - Komentarze


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

Zachód:

 

1. Nuggets - Finalista z zeszłego sezonu moim zdaniem jest trochę słabszym zespołem niż w tamtym sezonie. Stracili Mullensa i pod koszem nie mają praktycznie solidnych rezerwowych, w razie kontuzji Mourninga lub Gilliama będą w nieciekawej sytuacji, dodatkowo Thompkins miał słabe campy i chyba powoli się zwija. Jednak mimo wszystko imo dalej są najsilniejsi na zachodzie. Harper+Pierce+Mourning raczej im zapewnią pierwsze miejsce w RS, a w PO zobaczymy, ale Rockets chyba jeszcze rok będą musieli poczekać żeby zdetronizować Nuggets.

 

2. Rockets - Dosyć długo się przebudowywali, ale w końcu mieli trochę szczęścia w loterii i od dwóch sezonów już się liczą. Mają spoko team, który powinien jeszcze trochę pójść do przodu głównie za sprawą Bryanta, który ma jeszcze sporo miejsca na rozwój, a już teraz będzie się dobijał do TOP 5 SG (czy już tam jest?). Oprócz tego Larry wchodzi w prime, a Dawkins powinien rozegrać najlepszy sezon w karierze. Jeśli w tym sezonie nie będą najlepsi na zachodzie to w przyszłym powinni już być na szczycie zachodu.

 

3. Trailblazers - Podobna sytuacja do Hawks i Thomasa z tym, że zachód jest słabszy niż wschód, a Jordan ma Ewinga który daje dobrą obronę i jest jakąś drugą opcją (ale bardziej by się nadawał na trzecią :)). W RS myślę, że będą na 3 miejscu i zrobią ok. 50-55 winów. W Playoffs muszą liczyć na jakiś super performance Jordana, ale MJ póki co nie miał wielu zbyt wybitnych PO. Szykuje nam się za to kolejny jego kosmiczny RS i średnia punktów ok. 35 tak jak ostatnio.

 

4. Suns - W Phoenix niestety przespali swój najlepszy moment na zbudowanie real-contendera i powalczenie mocniej o misia gdy mieli Humphriesa i Smitha na śmiesznych kontraktach i mogli na FA powalczyć o nawet jakiś dwóch kozaków, wtedy mieliby super team. Niestety ten offseason kompletnie przespali (gdzie jest Cichy?) i brak im nawet uzupełnień na ławkę, ale podstawę składu mają mocną więc myślę, że będą mieli HCA.

 

5. Jazz - Mieli świetną drugą część poprzedniego sezonu po oddaniu Walla. Powinni kontynuować tą solidną grę bo skład się praktycznie nie zmienił, a weterani nie poszli za mocno w dół. Jeśli będą grali tak jak w końcówce poprzedniego sezonu to powalczą z Suns o HCA. Szkoda, że Marion i Coleman nie zrobili step-up.

 

6. Kings - W poprzednim sezonie ich GM chyba się trochę pogubił i po bardzo dobrym FA, gdzie udało mu się zbudować ciekawy i przede wszystkim perspektywiczny team zrobił kilka takich sobie wymian. Kings jednak mimo wszystko mają solidny skład, Wall po odejściu z Jazz trochę odżył i jeśli GM to mądrze ustawi to raczej nie powinni mieć problemu z wejściem do PO.

 

7. Timberwolves - W Wolves nie ma centra już.. od sam nie wiem kiedy. :) I póki co nie zanosi się na to, żeby ten stan rzeczy się zmienił. Wolves niedługo będą w końcu chyba musieli przebudować ten skład, bo jego szczyt to były dwa mistrzostwa, ale to już było dosyć dawno temu. Ostatni sukces tego zespołu to finał przegrany sromotnie z Sixers i myślę, że to był last dance tego składu. Mimo wszystko już troszkę zakurzeni Irving i Jones powinni wprowadzić ten zespół do Playoffs.

 

8. Mavericks - Tutaj powinni być Sonics, ale niestety przespali FA i nie mają kompletnie ławki. W Mavs w tamtym sezonie nie wypaliło, ale roster mają niezły, prawie wszyscy są w dobrym wieku do grania. Jamison zaliczył spory postęp więc myślę, że to Mavericks wejdą do PO i trochę odkupią swój poprzedni sezon.

 

Blisko PO: Sonics, Warriors, Lakers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.