Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2016-2017 (Ankieta budżet na W)


dannygd

Ankieta budżet na W  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki budżet na W uważasz za właściwy:



Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, żeby nie tracić czasu proponuję szybką ankietę. Dla zwolenników braku zmian zostawiłem opcję 50$. Jeśli żadna z opcji nie uzyska min.50% głosów, to 2 najlepsze opcje przejdą do dogrywki.

Opinie znajdują się w tym wątku http://www.e-nba.pl/topic/4989-liga-roto-keeper-2016-2017/page-4?do=findComment&comment=452686

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Moze zanim zaczniemy zakładać ankiety, to uświadommy sobie że sposob zadawania pytania ma wpływ na odpowiedzi.

W powyższym przykładzie trzy-czwarte odpowiedzi odnosi się do zwiększenia budzetu i w swojej istocie sugeruje taką konieczność.

Ja bym wolał najpierw ankietę zerojedynkową: zwięszać budzet czy nie. I w drugim kroku ewentualnie o ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek zaczęliśmy rozmowę o wysokości, więc poznajmy preferencje. Jak zaczniemy dzielić ankietę na 3 etapy (tak/nie), potem która opcja z 4, potem z 2 to czasu nam nie starczy do draftu.

 

Wyraźnie zaznaczyłem, że zwolennicy braku zmian mają opcje stara czyli 50$.

 

Ps. Nie doszukujmy się w każdym działaniu teorii spiskowej...

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zwiększenie FAAB jest zasadne, biorąc pod uwagę, że można tą drogą pozyskiwać keeperów. Co prawda w ostatnich dwóch sezonach nie doszło do wypaczeń na tym polu, ale potencjalne zagrożenie istnieje. Przykładowo w zeszłym sezonie drużyny posiadające Duranta czy A.Davisa nie grały o nic i czasem sam się dziwiłem, że kiszą te drogie gwiazdy w rosterach. Wynikało to z tego, że Marcos grał fair play, a Julius miał wyjebane na fantasy. Czy podobnie będzie w przyszłości? Trudno stwierdzić, ale możemy zadziałać wyprzedzająco albo czekać na precedens i wtedy robić burzę na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zwiększenie FAAB jest zasadne, biorąc pod uwagę, że można tą drogą pozyskiwać keeperów. Co prawda w ostatnich dwóch sezonach nie doszło do wypaczeń na tym polu, ale potencjalne zagrożenie istnieje. Przykładowo w zeszłym sezonie drużyny posiadające Duranta czy A.Davisa nie grały o nic i czasem sam się dziwiłem, że kiszą te drogie gwiazdy w rosterach. Wynikało to z tego, że Marcos grał fair play, a Julius miał wyjebane na fantasy. Czy podobnie będzie w przyszłości? Trudno stwierdzić, ale możemy zadziałać wyprzedzająco albo czekać na precedens i wtedy robić burzę na forum...

 

Znowu - co ma do ryzyk, które opisujesz wysokość budżetu? Z którego w dodatku pod koniec sezonu zostanie tylko część kasy i do tego nie wiadomo jaka? Przecież to jest zupełnie bez związku.

Po drugie, piszesz tak, jakby wyższy budżet miał zapobiegać sytuacjom w postaci wywalania drogich gwiazd, gdy tymczasem znacznie bardziej prawdopodobny jest odmienny scenariusz. Bo jak będzie więcej kasy w puli, to łatwiej ją będzie zaoszczędzić i mieć możliwość przelicytować na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu - co ma do ryzyk, które opisujesz wysokość budżetu? Z którego w dodatku pod koniec sezonu zostanie tylko część kasy i do tego nie wiadomo jaka? Przecież to jest zupełnie bez związku.

 

Niezupełnie, bo jak na starcie masz $50 na waivery, to pod koniec sezonu nie będziesz miał więcej. A jak na starcie masz $100-$200, to jest szansa, że niektórzy zostawią więcej na ostatnie tygodnie/miesiące.

 

 

Po drugie, piszesz tak, jakby wyższy budżet miał zapobiegać sytuacjom w postaci wywalania drogich gwiazd, gdy tymczasem znacznie bardziej prawdopodobny jest odmienny scenariusz. Bo jak będzie więcej kasy w puli, to łatwiej ją będzie zaoszczędzić i mieć możliwość przelicytować na koniec.

 

Łatwiej zaoszczędzić albo łatwiej wydać ;) Ciężko to przewidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie, bo jak na starcie masz $50 na waivery, to pod koniec sezonu nie będziesz miał więcej. A jak na starcie masz $100-$200, to jest szansa, że niektórzy zostawią więcej na ostatnie tygodnie/miesiące.

C'mon, jak masz 100, to też nie będziesz miał na koniec więcej. Poza tym jak ktoś kupi ludzików na drafcie za 11 dolców, to będzie miał 189 dolców plus podniesiony budżet i co mu zrobisz? Prezentujecie gdybologię na uzasadnienie podwyżki oraz argumenty niczego nie dowodzące i to mnie drażni.

 

 

Łatwiej zaoszczędzić albo łatwiej wydać ;) Ciężko to przewidzieć.

Bynajmniej. Jak ktoś będzie chciał zaoszczędzić, to to zrobi, bo taki będzie miał plan. Podwyższ mi budżet do 100$, a ja w marcu będę miał na waivery 289 dolarów, zakład? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej. Jak ktoś będzie chciał zaoszczędzić, to to zrobi, bo taki będzie miał plan. Podwyższ mi budżet do 100$, a ja w marcu będę miał na waivery 289 dolarów, zakład? ;]

 

Ale większa ilość kasy pod koniec na waivery to dla nas nic groźnego, bo wtedy właśnie gracze z waiverów będą drożsi, a właśnie o to chodziło z tą zmianą, nie?

 

 

C'mon, jak masz 100, to też nie będziesz miał na koniec więcej. Poza tym jak ktoś kupi ludzików na drafcie za 11 dolców, to będzie miał 189 dolców plus podniesiony budżet i co mu zrobisz? Prezentujecie gdybologię na uzasadnienie podwyżki oraz argumenty niczego nie dowodzące i to mnie drażni.

 

Nie wiem, czy to gdybologia, ale dla mnie tak to wygląda. Sprawdźmy, jak to zadziała i się przekonamy, chyba, że większość uzna, że obecny budżet jest ok, to przecież nikt nie będzie robił wojny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C'mon, jak masz 100, to też nie będziesz miał na koniec więcej. Poza tym jak ktoś kupi ludzików na drafcie za 11 dolców, to będzie miał 189 dolców plus podniesiony budżet i co mu zrobisz? Prezentujecie gdybologię na uzasadnienie podwyżki oraz argumenty niczego nie dowodzące i to mnie drażni.

 

Washko kompletnie nie rozumiem Twojej argumentacji bo nie bardzo widze abyś jakiekolwiek argumenty za pozostawieniem 50$ tu wymienił.

 

Dla mnie możesz zawalać każdy sezon i mieć 289$ na W biorąc w drafcie bolków po 1$, a potem płacić za każdego potencjalnego wartego 10$ gościa po 50$ - to Twoja sprawa. Równie dobrze możesz kupić 2 graczy po 95$ każdy i wyrzucic ich 1 dnia gry - to też Twoja sprawa.

 

Ważne jednak, że jak to zrobisz to nikt nie będzie miał Duranta z Hardenem, albo Westbrooka z Currym za max. 100$ łącznie, bo zostawiliśmy debilny zapis...

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby nie tracić czasu proponuję szybką ankietę. Dla zwolenników braku zmian zostawiłem opcję 50$. Jeśli żadna z opcji nie uzyska min.50% głosów, to 2 najlepsze opcje przejdą do dogrywki.
Opinie znajdują się w tym wątku http://www.e-nba.pl/...e-4#entry452686

 

PS. Chętnie przeniosłbym dyskusję tutaj z poprzedniego wątku, ale nie potrafię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washko kompletnie nie rozumiem Twojej argumentacji bo nie bardzo widze abyś jakiekolwiek argumenty za pozostawieniem 50$ tu wymienił.

 

Dla mnie możesz zawalać każdy sezon i mieć 289$ na W biorąc w drafcie bolków po 1$, a potem płacić za każdego potencjalnego wartego 10$ gościa po 50$ - to Twoja sprawa. Równie dobrze możesz kupić 2 graczy po 95$ każdy i wyrzucic ich 1 dnia gry - to też Twoja sprawa.

 

Ważne jednak, że jak to zrobisz to nikt nie będzie miał Duranta z Hardenem, albo Westbrooka z Currym za max. 100$ łącznie, bo zostawiliśmy debilny zapis...

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

 

 

A dlaczego uważasz, że podwyższenie budżetu ma wykluczyć możliwość wygrania Westbrooka i Currego za łącznie 100, bo nie kumam? Przecież nie wiesz, ile kasy będzie dostępne jak taka sytuacja się zdarzy, o ile w ogóle się zdarzy.

 

A co do pozostawienia 50, to jest tylko jeden argument - nie ma argumentów za podwyżką, bo te co padają, są wg mnie nie na temat.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem max. wartość zgodnie z obecnym budżetem, jak przy budżecie 200$ na W przejdzie Durant za 50$ to gratulować tylko wygranemu.

 

Reasumując nie masz argumentów, za 50$ i udajesz że niski budżet nie ma wpływu na nadużycia. Ciekawa teoria... szkoda, że bez podstaw ;)

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Chętnie przeniosłbym dyskusję tutaj z poprzedniego wątku, ale nie potrafię ;)

Wlasnie mialem pytac: czy mam zamknac ktores watki?

 

Co do przeniesienia wypowiedzi moge to zrobic przy czym musisz wiedziec, ze Twoj w/w post bedzie ostatni [bo forum posortuje po godzinie/dacie wyslania posta bez zwracania uwagi na to, ktory zalozyl watek]. Bedzie to przeszkadzalo?

 

P.S. Na wlasnej skorze zasmakowales bolu z zakladania ankiet ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem max. wartość zgodnie z obecnym budżetem, jak przy budżecie 200$ na W przejdzie Durant za 50$ to gratulować tylko wygranemu.

 

Reasumując nie masz argumentów, za 50$ i udajesz że niski budżet nie ma wpływu na nadużycia. Ciekawa teoria... szkoda, że bez podstaw ;)

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

 

Wiesz, z budżetem 50 nie kupisz dwóch graczy za 50. Przy 100 i owszem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz o której może nie pomyślałeś przy tworzeniu ankiety.

Jeżeli odda głosy cała liga i rozłożą się one tak:

50$ - 6 głosów

100$ - 5 głosów

150$ - 4 głosy

200$ - 5 głosów

to zgodnie z logiką wygra opcja pozostawienia budzetu na poziomie 50$ mimo że 70% głosów było za jego podniesieniem. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.