Skocz do zawartości

Planszówki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Interesują mnie gry, w ktore mozna grać w dwie osoby, ale i takie ktore sprawdzą sie w większym gronie;)

No to oprócz tych co ci proponowałem - to bym dorzucił Łowcy Skarbów - nieskomplikowana ale daje dużo radości

Great Western Trail

Park Niedźwiedzi

Red 7 -- absolutny sztos dla 2-3 osób

Martwa Zima -Długa noc ale to właśnie dla 2-4 osób

 

Ogólnie ostatnio się dużo bawię w planszówki z kilkoma znajomymi robimy popołudnia z grami dla młodzieży w gimnazjum więc jak masz pytanie o konkretny tytuł to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie gry, w ktore mozna grać w dwie osoby, ale i takie ktore sprawdzą sie w większym gronie;)

 

Jeśli chodzi o gry stricte wyłącznie 2-osobowe to dla mnie dwa tytuły są debeściakami

 

1) Twilight Struggle - nie bez powodu nr 1 na boardgamegeeku od dawna

 

2) War of the Rings od FFG z dodatkiem (zwłaszcza dla fanów Tolkienia)

 

 

a na większe 4-6 os. grno grono zazwyczaj najlepiej sprawdzała się u mnie Gra o Tron albo Warhammer: Chaos in The Old World

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oprócz tych co ci proponowałem - to bym dorzucił Łowcy Skarbów - nieskomplikowana ale daje dużo radości

Great Western Trail

Park Niedźwiedzi

Red 7 -- absolutny sztos dla 2-3 osób

Martwa Zima -Długa noc ale to właśnie dla 2-4 osób

 

Ogólnie ostatnio się dużo bawię w planszówki z kilkoma znajomymi robimy popołudnia z grami dla młodzieży w gimnazjum więc jak masz pytanie o konkretny tytuł to pisz

 

Łowcy smoków polecam równiez

 

dla dwóch osób takze Neuroshima Hex jest ciekawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie gry, w ktore mozna grać w dwie osoby, ale i takie ktore sprawdzą sie w większym gronie;)

Po dzisiejszych targach gier planszowych jestem pod wrażeniem

 

Strażniczki - przepiękna gra dla dwóch może 4 osób w klimacie japońskim super - czytam, że gra dla 3 minimum ale w sumie graliśmy w dwójke i jakoś szło ale kto - za to wydanie jest przepieknie

Shinobi - prosta karcianka ale daje klimat

5 klanów - Dżiny Nargali - fajna gra ale nie było czasu zagrać dłużej niż 25 minut niestety

 

Dodatkowo fajna prosta gra - Twoja kolej - jak ktoś lubi szybkie gry przetestowane na dwóch do czterech osób. Można grać z dziecmi - polecam . Świetnie się nam grało w 5 osób

 

Dodatkowo wziąłem w ciemno bez grania Enclave oparte na ksiązce Zakon Końca Swiata - ciekawe czy odda klimat gry podobno niezła

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych targach gier planszowych jestem pod wrażeniem

 

Strażniczki - przepiękna gra dla dwóch może 4 osób w klimacie japońskim super - czytam, że gra dla 3 minimum ale w sumie graliśmy w dwójke i jakoś szło ale kto - za to wydanie jest przepieknie

Shinobi - prosta karcianka ale daje klimat

5 klanów - Dżiny Nargali - fajna gra ale nie było czasu zagrać dłużej niż 25 minut niestety

 

Dodatkowo fajna prosta gra - Twoja kolej - jak ktoś lubi szybkie gry przetestowane na dwóch do czterech osób. Można grać z dziecmi - polecam . Świetnie się nam grało w 5 osób

 

Dodatkowo wziąłem w ciemno bez grania Enclave oparte na ksiązce Zakon Końca Swiata - ciekawe czy odda klimat gry podobno niezła

 

5 klanów to Five Tribes, które mamy i graliśmy już 2 razy, bardzo fajna gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie gry, w ktore mozna grać w dwie osoby, ale i takie ktore sprawdzą sie w większym gronie;)

Ogólnie ja przed zakupem staram się sprawdzić daną grę, jak mi się w nią gra i jak żonie. Dopiero kupuję.

 

Nie wiem jak w innych miastach ale we Wrocławiu boblioteki są całkiem nieźle wyposażone i można wypożyczyć i spokojnie przetestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ja przed zakupem staram się sprawdzić daną grę, jak mi się w nią gra i jak żonie. Dopiero kupuję.

 

Nie wiem jak w innych miastach ale we Wrocławiu boblioteki są całkiem nieźle wyposażone i można wypożyczyć i spokojnie przetestować

W wielu sklepach z grami można wypożyczyć i przetestować, ale fakt, że nie wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszerzyliśmy naszą kolekcję gier, dołączyły następujące pozycje.

Munchkin edycja z 2012 roku z dodatkiem, ogralismy juz trochę, ale dla dwóch osób gra trochę traci, bo nie da się zmaksymalizować potencjału mechaniki, mianowicie interakcji między graczami, gdzie można sobie pomagać, ale i psuć szyki :) Zdecydowanie gra  będzie rozkwitać przy 4+ osobach

 

Ognisty podmuch - wcielamy się w strażaków, ratujemy ludzi, gasimy pożar- póki co tylko jedna partia na podstawowych zasad w dwójkę, ale gra się przyjemnie. Fajny klimat i system kooperacji.

 

Star Realms - Absolutnie świetna karcianka, polecam każdemu. Wlaśnie wyszła polska edycja, którą zakupiliśmy i z żoną łupiemy od dwóch dni ostro. Super mechanizm budowania talii poprzez zakupy, każda partia inna. Niekończąca się regrywalność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okc-nyk nudy to zaczalem przegladac forum w poszukiwaniu tematu o kartach NBA, a trafilem na planszowki w ktore od lat ze znajomymi gramy i mamy przetestowana naprawde spora ilosc, zreszta z ta sama paczka trzymamy sie juz dobre 12-13 lat i ogolnie jak sie nie ma konkretnego pomyslu na prezent to sie kupuje gry planszowe, bo potem wszyscy skorzystamy :) to tak tytulem wstepu

 

 

Ognisty podmuch - wcielamy się w strażaków, ratujemy ludzi, gasimy pożar- póki co tylko jedna partia na podstawowych zasad w dwójkę, ale gra się przyjemnie. Fajny klimat i system kooperacji.

 

to jest gra gdzie moim zdaniem fajniej sie gra w troche wiecej osob, jakies 4 zeby rzeczywiscie ta kooperacja byla troche bardziej skomplikowana. dawno w podmuch nie gralismy ale z tego co pamietam za kazdym razem jak gralismy na trudniejszym poziomie, to planszowka nas pokonywala, tam kurcze jak juz rozpeta sie pieklo to ciezko naprawde sobie z tym poradzic, no ale gra bardzo fajna i dzieki kooperacji, co jest rzadko spotykane (tak mi sie wydaje) zupelnie inne doswiadczenie niz przewazne walczenie z 2 osoba

 

jakby ktos szukal jakiejs takiej gry gdzie trzeba troche pomyslec, poplanowac byc moze o kilka ruchow do przodu i tez poglowkowac podczas licytacji to polecam gre wysokie napiecie. zrozumienie dokladnie zasad, kolejnosci, uzupelniania surowcow itp zajmuje nieco wiecej niz 5 minut, sama rozgrywka tez trwa wydaje mi sie ze przynajmniej 2h (grajac w min. 4 osoby), ale to jedna z moich ulubionych pozycji, zwlaszcza ze element licytacji i tego ze kolejnosc pojawiania sie elektrowni jest losowa sprawia ze kazda rozgrywka wymaga innego podejscia i planu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie pamietam czy polecałem ale ogólnie Park Niedżwiedzi jest fajną grą mocno kombinacyjną. Taką akurat na jedno popołudnie

 

A z karcianek starych ale klimatycznych to polecam Kult -grę sprzed dobrych 25 lat ale jak ktoś ma gdzieś możliwość kupienia na allegro to polecam. Dużo kombinacji z ustawieniem talii pod danego Anioła. ( poza oczymi Gamichochtem i Chesedem)

 

Ale z karcianek to podobno kombinowanie miało chyba tylko Legend of the Burning Sands i może Vampires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trafiła do nas duża gra.
Battalia: Początek

 

Jeżeli chodzi o aspekt wizualny, to nie będę się nad nim rozwodził, bo gra jest bardzo dobrze wykonana i tyle, reszta to kwestia gustu.

Rozegrane póki co 3 partie z żoną. Gra jest dość długa, ale nie jest nudna, trzeba trochę pogłówkować przy budowaniu talii. Pierwsza partia w naszym wykonaniu była fatalna, gdyż z braku laku stawialiśmy drogi, co doprowadziło do szybkiego zamknięcia gry, gdyż ani jedna ani druga strona nie do końca panowała nad wydarzeniami na planszy.

 

Niemniej jednak kolejne nabrały smaku, akcje były przemyślane, budowanie talii płynniejszy, odbyły się i walki, zajmowanie miast, ciułanie punktów.

Gra łączy kilka mechanik, deck-building, area control + elementy walki co ważnego bez elementu losowości. Gdyż każdy atak musi być przemyślany, zwłaszcza jeżeli atakujemy wroga, a nie neutralne miasto, gdyż możemy się nadziać, ze względu na możliwości chowania kart na potem, czy to za pomocą zasadzki, bądź namiotu.

 

Mimo wszystko minusem jest fakt, że gra kończy się w momencie przykrycia wszystkich pól drogami/miastami. IMHO jest to niepotrzebne, gdyż wtedy gra skłania się bardziej ku byciu euro i szybkim nabiciu punktów  zakończeniu rozgrywki. Jednakże w przypadku gry w więcej niż 2 osoby nie powinno to nastąpić, gdyż front powinien się dynamicznie zmieniać i zdobywca w danej chwili największej ilości punktów będzie kierunkiem ataku reszty.

 

Póki co mocne 7/10 może 8- :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jak die hard fan karcianek i planszówek odświeżam trmat z pytaniem do Was moi drodzy forumowi koledzy :) A mianowicie; ktoś mógłby polecić mi gry w stylu/podobne do Munchkina? Szukam czegoś na wakacyjny wyjazd z żoną, a jako że na poprzednim urlopie dzień w dzień zagrywaliśmy się w Munchkina, to stwierdziliśmy że coś w podobnej stylistyce na obecny czas to dobry pomysł.

 

ps. Gloom, Gilotynę i Goblins Epic Death już mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.