Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Z drafta jestem średnio zadowolony, cele zrealizowane po części. Na KATa się niepotrzebnie połasiłem, miałem czekać na Millsapa, szczególnie, że poszedł w fajnej cenie. A potem to już mniej lub bardziej udanie łatałem dziury ochłapami. Więc dobrze nie może być.

 

Z drugiej strony dokładnie identycznie miałem rok temu i jakoś poszło. Może i tym razem się poszczęści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Drummond i Jordan osiagneli ceny, ktore rzadko spotyka sie nawet w h2h, to jedno.

Gdybyś nie był tak uparty, to by nie osiągnęli :P 

 

A jeszcze co do Rondo - wystarczyło, żeby wcześniej nie wyciągnęli ostatnim podbiciem Gortata z Twojego zespołu, a miałbym gnojka. 

 

Fakt. Jokic... :smile:

Holiday :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może coś ode mnie.

 

Jak jak zwykle nie analizowałem nic przed draftem, zdałem się na żywioł i po części na projekcje Yahoo. Moim zamiarem było brać gości, którzy mają szansę wypalić i to się w sumie powiodło. Trochę jednak za dużo tu ryzyka, a za mało pewniaków. Coś intrygującego w tym teamie jednak jest, postawiłem na młodych i stosunkowo niełamliwych. A czy w tym moim szaleństwie będzie metoda, to się okaże. Na pewno za mało w tym teamie 3-pointerów i trzeba coś z tym zrobić. Planowałem jedynie celowo osłabić wolne kosztem lepszego FG%, ale nie tak, by je całkowicie zatankować i w sumie udało się to zrealizować. Cholernie dużo tu zależy od Hassana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Holiday'em wiąże się jeszcze taka anegdotka że Wilqu chciał być sprytny i go wywołał i walnął cenę 15$ bo jeszcze paru w tym ja mogli podobną cenę dać. I wszystko byłoby jeszcze OK tylko że chyba nikt i tak nie dałby więcej jak 7-8$ jeżeli wogóle (ja go nie planowałem draftować). A potem mu brakło tych $$$ żeby podbić uzupełnienia.  


Jak jak zwykle nie analizowałem nic przed draftem, zdałem się na żywioł i po części na projekcje Yahoo. 

 

Dodaj jeszcze że tym samym czasie na forum pisałeś analizę podraftową w keeperze 2 i pewnie jeszcze parę innych rzeczy równocześnie (jeżeli dobrze zrozumiałem to jakiś drugi draft?).

20 lig masz? Jeszcze do mnie nie dotarło z czym to się wiąże ;)

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze że tym samym czasie na forum pisałeś analizę podraftową w keeperze 2 i pewnie jeszcze parę innych rzeczy równocześnie (jeżeli dobrze zrozumiałem to jakiś drugi draft?).

20 lig masz? Jeszcze do mnie nie dotarło z czym to się wiąże ;)

Niemal tuż przed draftem zmienili termin w roto aukcji na sznurku, może i dobrze ;) Mogłem się bardziej skupić na tej lidze.

Ogarnienie 20 lig teraz to nie problem, w sezonie będzie trudniej, ale damy radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Holiday'em wiąże się jeszcze taka anegdotka że Wilqu chciał być sprytny i go wywołał i walnął cenę 15$ bo jeszcze paru w tym ja mogli podobną cenę dać. I wszystko byłoby jeszcze OK tylko że chyba nikt i tak nie dałby więcej jak 7-8$ jeżeli wogóle (ja go nie planowałem draftować). A potem mu brakło tych $$$ żeby podbić uzupełnienia. 

A faktycznie to było dobre :) i żeby było jasne - ja też nawet przez moment nie pomyślałem, żeby podbijać po tego gościa. 

Nie wiem, dlaczego byłem w oczach Wolfa konkurentem do pobrania Jrue...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie - miewałem już drafty "pod górkę", ale tak licznej grupy tak zdeterminowanych managos, ktorzy zafiksowali sie na moja taktyke to chyba jeszcze nie doswiadczylem.

Traktujesz to jako zalete czy wade tej grupy? ;-)

 

zaskakujaco slaby draft Wilqa ;]

Fakt. Jokic... :smile:

ach te zasłony dymne ;p

Ano wlasnie, skoro kupilem Waszych ulubiencow to nie mozecie nie lubic tego draftu ;-)

 

Z Holiday'em wiąże się jeszcze taka anegdotka że Wilqu chciał być sprytny i go wywołał i walnął cenę 15$ bo jeszcze paru w tym ja mogli podobną cenę dać. I wszystko byłoby jeszcze OK tylko że chyba nikt i tak nie dałby więcej jak 7-8$ jeżeli wogóle (ja go nie planowałem draftować).

True, true, przechytrzylem sam siebie tym ruchem, tak to jest jak sie licytuje z samym soba, a nie z innymi ;-)

 

A potem mu brakło tych $$$ żeby podbić uzupełnienia.

Konkretnie to zabraklo na E.Gordona, wiec nie dramatyzowalbym wielkosci strat. Te moralne sa najwieksze ;-)

 

A faktycznie to było dobre :smile: i żeby było jasne - ja też nawet przez moment nie pomyślałem, żeby podbijać po tego gościa.

 

Nie wiem, dlaczego byłem w oczach Wolfa konkurentem do pobrania Jrue...

Bo miales kase do wydania i marna sytuacje na PG ;-)

 

jak ktoś jest zainteresowany wymianą 2 na 1 lub 3 na 2, to każdy z moich jest na sprzedaż - (Lowry, LMA, Cousins, Westbrook)

... i w zwiazku z tym wstrzymam sie z projekcjami miejsc.

Skoro taka salwa sie szykuje to bez sensu zgadywac gdzie ktorys trafi.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos malo osob w tym sezonie wrzuca podraftowe opisy, ale dla mnie to jak tradycja, wiec...

garsc wrazen odnosnie draftu... zaczynajac od spojrzenia calosciowego z gory, a konczac na wlasnej druzynie...

 

1) fajnie, ze byl komplet przez caly draft i tak byc powinno w kazdej lidze.

Zwlaszcza w polaczeniu z komentowaniem pickow [dzieki mac!] i okazjonalnymi zartami [dzieki Slawek!] z tego wychodzi taka atmosfera, ze mozna zapomniec po co sie w ogole siedzi w tej aplikacji. Ba! Wg mnie to mozna spokojnie liczyc jako spotkanie towarzyskie ;-)

 

2) w sumie zostalo nam sporo kasy bo az 25$ [dokladnie tyle samo ile w LM!!!], wiec tu sie rozprzestrzenia jakas plaga sciubigroszenia. 4 GMow zostalo z 5+$, a szczegolnie mnie zszokowalo, ze zdarzylo sie to Slawkowi bo chyba nigdy nie wydal takiej czesci budzetu na zawodnikow poza Top10. Jakby co juz wklepalem ta gotowke na waivery, wiec moze jeszcze sie przyda...

 

BTW, tylko po tym fakcie mozna stwierdzic, ze poza paroma grubiej przeplaconymi wyjatkomi gwiazdy poszly za tanio.

 

3) Skoro juz poszly na trading block gwiazdy to wstrzymam sie z projekcjami miejsc blizej poczatku sezonu. Wydaje mi sie bez sensu wrozenie z fusow gdy za tydzien kilka druzyn moze wygladac zupelnie inaczej, ale obiecuje, ze przed startem oficjalnych gier to wrzuce.

 

4) W przeciwienstwie do LM tempo licytacji bylo dobre, jednak gdy sa osoby, ktore nie boja sie podbijac gwiazd do ich bezwglednego minimum to idzie duzo sprawniej, albo przynajmniej takie sprawia wrazenie [bo faktycznie oszczedzilismy tylko ze 20 minut]. Tu szczegolne podziekowania dla tych co robili to najczesciej ;-)

 

5) Wyszla spora roznorodnosc strategii bo wyszly tankowania roznych kategorii i rozne podejscia do kasy.

Ale nagrode za najbardziej nietypowa taktyke rozgrywek prawie na pewno zgarnie Slawek bo mozliwe, ze tankowania punktow i FT% nigdzie nie ma na calym Yahoo ;-) Pojechal po takim ekstremum, a mimo to nie wyszla z tego jakas zla druzyna, wg mnie ma wysokie floor i raczej sie utrzyma w lidze dzieki kilku mocnym kategoriom, ale tez ma male szanse zeby powalczyc o najwyzsze cele bo za duzo uzbieral jedynek. Choc tu pewnie beda trejdy, wiec moze ten opis pojdzie na marne...

 

6) ufajac w 100% projekcjom ninjy najwiecej wartosci zebrali QAS i ja, ale tu na pewno wiem, ze to tylko przypadek ;-)

 

A na koniec tradycyjnie zbyt dluga rozpiska o wlasnej druzynie i co z czego sie wzielo ;-)

 

Po dwoch wygranych z rzedu doslownie zrobilem kopiuj-wklej ze strategia tzn "kupic wybrana gwiaxde po jak najlepszej cenie, wybrac kilku kluczowych graczy ze srodka zeby obstawic wszystkie kategorie i pozycje, a zakonczyc zbieraniem IMO steali". I w mojej skromnej ocenie dokladnie cos takiego zrobilem. Choc jak sie okazalo gwiazdy w wiekszosci szly w promocji [Durant ponizej 70$??? WTF???], wiec jestem mniej dumny z zakupu Currego niz w momencie zakonczenia jego licytacji, ale hej, w zeszlym roku ladnie zadzialalo i wlasnie kupilem zeszlorocznego #1 o bezprecedensowe ~30$ mniej niz byl warty... M.Gasol i Jokic to wszechstronni wysocy pasujacy do wielu strategii, a wszystkie moje zakupy miedzy 6 za 9$ beda wg mnie warte na srednich 10+$, wiec ogolnie jestem bardzo zadowolony.

 

Z wad trzeba wspomniec, ze uzbieralem troche za duzo ryzyka [w tym dwoch PG, ktorzy na pewno opuszcza mecze] oraz mocno przekombinowalem z Jrue co bylo opisane wyzej [wzielo sie to z tego, ze wg moich wycen byl jedynym graczem powyzej 10$, a bylo kilku GMow miedzy 10, a 15, wiec przekonalem sam siebie, ze wlasnie na niego poluja]. Ale okazalo sie, ze wszyscy mieli inne wyceny, wiec na wlasne zyczenie odebralem sobie E.Gordona [lub kogos podobnego kalibru]. Trudno sie mowi i nie moze wyjsc idealnie, ale wydaje mi sie, ze o ile zdrowie pozwoli to powalcze o czolowke.

 

Na ten moment za najwieksza konkurencje w walce o #1 uznaje przede wszystkim QASa, ale rowniez maja realne szanse mac, marcos i Masud. Z drugiej strony IMO z najwiekszego dola i z wizja spadku zaczynaja Ball Lovin Criminals, Wrobel's Team i Kriszot's Team.

 

A jak to wygladalo z Waszej perspektywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktujesz to jako zalete czy wade tej grupy? ;-)

 

Wade. Dwyane Wade.

 

Nie wiem, czy mozna tu wartościować na zady i walety grupy.

Tak wyszło i tyle, shit happens, że zdarzyło mi się w ten kocioł wpakować.

 

A i traf chciał, że niedawno zawaliłem draft przez zbyt szybkie odejście od planowanej strategii, to teraz dla odmiany trzymałem się jak pijany płotu. Traktuję to jako mocną wskazówkę, by na weekend wypośrodkować :-)

 

Co do taktyki Matka - zakładałem, że nie pojdzie tak mocno w Howarda i Drumma, bo uznalem, ze skoro bierze LeBrona, to bedzie chcial zawalczyc na punktach, a walka na punktach kosztuje. I druzyny na te kategorie raczej z FA sie nie dozbiera. No i sie przejechalem. Ale nic to - skoro tak przeplacona, wyszarpana wrecz druzyna trzyma sie od biedy kupy, to moze i ten kurs nie jest taki calkiem spalony. Ot, trzeba tylko czujnym byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ma jeszcze drafty, więc lepiej się zdradzać ;)

Pisalem tylko o GMach, ktorzy brali udzial w danym drafcie.

 

Ale gratki wielkie za przynajmniej jeden świetny w mojej opinii steal w składzie - którego cenę "poniżej nie puszczam" mam znacznie wyższą (a to są ustawione ceny poniżej których naprawdę nie jestem w stanie puszczać, czyli licytowałbym pewnie do 2x wartości).

Tak to ujales, ze jestem ciekawy o kogo chodzi, moze zdradz na privie? ;-) 

 

A i traf chciał, że niedawno zawaliłem draft przez zbyt szybkie odejście od planowanej strategii, to teraz dla odmiany trzymałem się jak pijany płotu.

Czyli potwierdzasz, ze taki podwojny punt planowales przed draftem?

 

Co do taktyki Matka - zakładałem, że nie pojdzie tak mocno w Howarda i Drumma, bo uznalem, ze skoro bierze LeBrona, to bedzie chcial zawalczyc na punktach, a walka na punktach kosztuje. I druzyny na te kategorie raczej z FA sie nie dozbiera.

Tez mnie to zdziwilo. Wg mnie taktyka kupowania kalek w FT% traci sens gdy sa tacy drodzy bo brakuje kasy na niezbednych mocnych guardow.

 

o więc widzę, że nie tak źle mi poszło w drafcie bo SC I MG są też u mnie ;-)

Albo wlasnie zjinxowales ta paczke ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulek i tak sezon w sezon? czy te 20 lig to pierwszy raz ?

 

Jak sezon w sezon to pytanie czy zdarzył się taki w którym nie zająłeś w którejś 1 miejsca :P ?

Hehe, no 20 lig spróbuję ogarnąć po raz pierwszy, w tym sezonie doszły mi 4 ligi. A w zeszłym? Bywało różnie. Wygrałem tylko II East ale jakże to była cenna wygrana :). Ze dwie ligi niemniej ważne nawet zawaliłem ale nie z powodu nadmiaru - bardziej przekombinowania i pogubienia się przy trejdach czy ruchach z FA. A skoro nadmiar lig nie był problemem więc uznałem że ich poszerzenie też go nie będzie stanowić :)

Tutaj nawet nie marzę o żadnym podium. Byleby tylko się nie zisciły moje pierwsze żarty na drafcie - ze wpadłem tutaj tylko na chwilę...Po drafcie bowiem sam nie wiem co myśleć o tym teamie. Zakładałem że Russell wypali na gwiazdę Lakers ale to może tylko moja bajka.

P.S. Gdyby to był keeper powiedziałbym że było świetnie.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też może trochę o drafcie i moim teamie...

 

Widząc co się działo na drafcie w LM liczyłem że tam chłopaki sobie poszalały dla zabawy że presja mniejsza i ceny były niektóre szalone to tutaj będzie bardziej przewidywalnie bo każdy będzie się pilnował. 

I tak na początku było - gwiazdy tak jak rok temu nie szły tak drogo jak można by przypuszczać, ale zaskoczeniem była masakra cenowa za DJa i Drumma. I choć Masud i mac zakładali że standardowo będę puntował FT% to był to dla mnie tylko plan "B" więc jego upadkiem aż tak się nie przejąłem. 

Miałem szeroką grupę grajków w zainteresowaniu żeby z tego coś sklecić a plan A był taki żeby nie zatankować w założeniu żadnej kategorii i koniecznie mieć 3 PG i w miarę dobre 3pkt. No i oczywiście musiał być DeRozan ;)

 

Trochę na początku pożałowałem na McColluma, ale cena już była na granicy, po fakcie wiem że mogłem jeszcze trochę bidować ;)

Zacząłem od IT2 trochę poniżej ceny więc było dobrze, potem wpadł Horford ciut za drogo, ale gdy wrzucałem go na excella zagapiłem się i poszedł Griffin którego chciałem wg mnie za tanio (QAS wcześniej podobnie zgarnął Lillarda 44 - steale za tą kase, chociaż tylko podbijał).

Masud standardowo przebił mnie na Crowderze, więc odbiłem sobie na trochę tańszym Dragicu.

Potem wpadł Conley i DeRozan w max cenach więc pierwsza część planu wypaliła. 

No i tu już musiałem się zaczaić na centra ale przebidowałem za mocno Andersona i trochę za bardzo zacząłem liczyć kasę i chciałem się zaczaić na Gortata. Za szybko jednak odpuściłem Lopeza Masudowi, który i tak mi potem przebidował Marcinka, dlatego musiałem poza granice absurdu kupować Adamsa. W międzyczasie wpadł dość tanio Covington i Morris ale udało się jeszcze uzupełnić Mozgowem i Gibsonem. Może jeszcze z tego gorszego Currego będą ludzie.

 

Generalnie są kategorie do poprawki ale tragedii też nie ma, walka we wszystkich kategoriach to dla mnie teren nieznany więc sam nie wiem co z tego wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.