Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga III Atlantic


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wszystkich ogromna prosbe. Ale najpierw kilka slow wprowadzenia.

Rzadko siedze w domu przy kompie wiec zazwyczaj wszystko co w necie robie w telefonie. W telefonie bardzo latwo i wygodnie da sie grac robiac wszystko w telefonie. Niestety juz trudniej i mniej wygodniej a przede wszystkim wolniej jest rozmawiac i prowadzic negocjacje bezposrednio z dana osoba. Pisanie tutaj na forum ogolnym albona privie nie jest wygodne i zajmuje wiecej czasu. Pisanie maili tez jest srednio wygodne. Najszybciej i najsprawniej mozna to robic przez messengera (zwanego kiedys smack talkiem) w aplikacji yahoo fantasy.

Niestety mam wrazenie ze nie wszyscy maja ta aplikacje i dlatego wiekszosc moich wiadomosci tam wysylanych pozostaje bez odpowiedzi.

I tutaj pojawia sie moja prosba. Czy wszyscy mogliby zainstalowac sobie aplikacje na telefon? Uwierzcie mi ze komunikacja i gra w fantasy bedzie znacznie szybsza i prostsza.

Jest tylko jedno male utrudnienie. W massengerze w aplikacji mozna pisac na ogolnym forum ligi lub lig (jesli ktos gra w kilku) ale rowniez bezposrednio (private) i tak jak przy pisaniu na forum ogolnym pojawia sie przy nazwie uzytkownika nazwa druzyny ktora gra, tak przy pisaniu bezposrednim trudno jest czasem zorientowac sie do kogo pisac poniewaz na liscie osob ktore graja w danej lidze (jak zejdzie sie nizej to jest lista "other friends from league" ) uzyte sa nazwy uzytkownikow takie jakie byly podane przy rejestracji na yahoo.

Stad moja druga prosba zeby kazdy sprawdzil jak jest zarejestrowany na yahoo (w prawnym gornym roku przy ikonkach ustawien i maila jest nazwa profilu. Po najechaniu na nazwe pojawia sie opcja account info i jak w to wejdziemy pojawia sie informacja jaka pod jaka nazwa jest sie zarejestrowanym). Zazwyczaj jest to imie i nazwisko. Potem napiszcie tutaj lub na ogolnym w messengerze kto jest z jakiej druzyny.

Czesc z Was udalo mi sie skojarzyc bo patrzac na tabele w aplikacji pod nazwami druzyn sa wasze nazwy uzytkownikow i czasem po ksywkach albo imionach skojarzylem kto na liscie w messengerze jest z jakiej druzyny ale czasem jest to niemozliwe.

Jeszcze w zeszlym roku to co napisalo sie w messengerze z aplikacji pojawialo sie rowniez jako "smack talk" po zalogowaniu sie na stronie yahoo w danej lidze. Niestety w tym roku smack talk na stronie nie dziala wiec zeby faktycznie wszyscy mogli szybko do siebie pisac musieliby wszyscy miec aplikacje w telefonach.

Z gory wielkie dzieki jesli dostosujecie sie do mojej prosby a i sami zobaczycie ze tak jest latwiej. (Mozna sobie ustawic powiadomienia lub je wylaczyc)

Strasznie sie rozpisalem i pewnie malo zrozumiale i za bardzo rozwlekle opisalem o co mi chodzi ale to dlatego ze juz z niektorymi z Was pisalem w tym messengerze i jakos nie moglismy sie zrozumiec o co mi chodzi i czego gdzie szukac wiec teraz zeby inni juz tez wiedzieli co i jak to opisalem to najdokladniej jak sie da ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię muszę rozczarować bo specjalnej ochoty na używanie kolejnego komunikatora nie mam. Forum zawsze było podstawowym elementem komunikacji i dziwę się, że kombinujesz z messengerami kiedy - skoro mowa o aplikacjach - masz choćby tapatalka, którym spokojnie ogarniesz i forum i bezpośrednie rozmowy trejdowe. Po dniu wypełnionym psn messengerem, skypem, tapatalkiem czy mailami najzupełniej w świecie nie chce mi się dokładać kolejnej aplikacji do kolejnej dziedziny. Doceniam chęci trejdowania ale też chyba nie planujesz robić tego codziennie :smile:

Edytowane przez cieglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapatalk wcale jakos szczegolnie mi zycia nie ulatwia i nie przyspiesza komunikacji. Messenger w apce yahoo tez jest slaby ale przynajmniej jest wszystko w jednym miejscu. Oprocz tego wydaje mi sie ze fajnie miec ta aplikacje w telefonie bo masz pod reka prawie wszystko to co po zalogowaniu na stronie yahoo. Poza tym powiadomienia z tej aplikacji mozesz sobie wylaczyc i wtedy po prostu dwa czy trzy razy dziennie zajrzec sobie do apki czy masz jakies wiadomosci.

Prosba o zainstalowanie aplikacji, napisanie jak jest sie tam podpisanym na messengerze i pisanie wiadomosci prywatnych przez messengera wydaje mi sie ze nie jest szczegolnie trudna do spelnienia ale oczywiscie nikogo do tego nie zmusze wiec sami zadecydujecie jak Wam bedzie wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jakim sposobem jest "wszystko w jednym miejscu" skoro organizacja ligi, obwieszczenia, komentarze związane z rozgrywkami masz na forum. Tutaj też masz pw. Jeśli zbierzesz to do kupy i wrzucisz w tapatalka to masz w zasadzie samowystarczalną paczkę. Pomijam dostęp do lig, który jest naturalnie (mobilnie) w appce od yahoo. Instalacja nie jest trudna ale nie ma wielkiego sensu - taki jest wtedy kiedy wszyscy korzystają z tych samych rozwiązań a tak naprawdę jedyne medium, od którego uciec nie możesz to forum (w postaci web albo poprzez tapatalk). Tobie wcale wygodniej nie będzie kiedy kilku osobom wysyłać będziesz propozycje w appce yahoo a pozostałym na forum. Problemy identyfikacji drużyn masz i na tej i na tamtej platformie ale tutaj przynajmniej możesz w wątku odnaleźć listę (Wilq inicjował temat na początku sezonu organizacyjnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytruz, opróżnij skrzynkę bo nie mogę do Ciebie PM wysłać.

 

Jeśli ktoś potrzebuje FT, PTS i 3pts z bardzo dobrymi jak na PG fg i tov to mam do oddania Irvinga.

Brać póki Kyrie nie usadowił się jeszcze mocno w top10 sezonu, bo wtedy cena pójdzie do góry.

Najchętniej przygarnę ast i steale, choć dobrym wysokim też nie pogardzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytruz, opróżnij skrzynkę bo nie mogę do Ciebie PM wysłać.

 

Jeśli ktoś potrzebuje FT, PTS i 3pts z bardzo dobrymi jak na PG fg i tov to mam do oddania Irvinga.

Brać póki Kyrie nie usadowił się jeszcze mocno w top10 sezonu, bo wtedy cena pójdzie do góry.

Najchętniej przygarnę ast i steale, choć dobrym wysokim też nie pogardzę.

 

Jusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za prosba komisza sprobuje swoje wrozenie z arkuszy... Przez ktora druzyne bede tu wygladal jak idiota? ;-)

 

Przyjmuje standardowe zalozenia tzn wrzucam wydraftowane sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i doly [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!].

 

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu na dzien draftu[X] w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac elementy, ktore nie wyszly.

 

[X] - Nie robilem tez zadnych korekt na pierwsze mecze bo w pliku byly tylko projekcje przeddraftowe, ale moze w niektorych przypadkach trzeba bylo...

 

OK, do rzeczy... kolejnosc w grupach bardzo z grubsza... co wazne to nie probowalem zgadywac kto odpusci w sezonie, a wiadomo, ze takie druzyny zajma ostatnie miejsca.

 

Tier 1 - walka o awans

HKS 1946 Kemizo

Lebron Haters

Planetarianie

Warsaw Hornets

 

Lekkim faworytem jest HKS 1946 Kemizo bo to nietypowo gleboka kolekcja przecietniakow [nawet jesli 2 ma absencje].

A ogolnie wyszla tu spora roznorodnosc strategii bo Lebron Haters chyba zatankowal przechwyty, a Planetarianie asysty i FT%, wiec na pewno wyszla z tego oryginalna czolowka jesli tak sie utrzyma ;-)

 

Tier 2 - srodek tabeli

Anything Is Possible

Elementy Kłujące

Maul Merchant

Niepelnosprytni

Joel Hans

Fanatycy Na Wspólnej

Funk Volume

 

Wychodzi mi tu wyrownana grupa [68-73 pkt roto], ale wiadomo, ze sie to rozstrzeli przez kontuzje i uzupelnienia.

Funk Volume ma przechwyty na sprzedaz ;-)

 

Tier 3 - walka o utrzymanie

bankruci

Les Cocottes

Penetrator

GDR

 

Tu generalnie problem jest ten sam tzn plytkie sklady... ale to mozna naprawic przy duzej aktywnosci i przykladowo watpie, ze komisz na takim miejscu skonczy bo bedzie rzezbil FAsami caly sezon az cos z nich uzbiera. Ale to raczej na srodek stawki niz na contendera co jakby juz jest wariantem pesymistycznym.

GDR mi odstaje, nie lepiej bylo polaczyc te 2-5$ zakupy zeby miec pare pewniakow?

 

A jak to wyglada z Waszej perspektywy?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi okreslic szanse innych druzyn choc skladybwiekszosci z nich juz dosc wnikliwie przeanalizowalem ale tylko pod katem ewentualnych transferow. Faktycznie tez zauwazylem ze 2-3 druzyny ktore ewidentnie maja najwieksze szanse na awans (podium) i ze 2-3 druzyny ktore sa ewidentnie slabe i beda mialy problemy z utrzymaniem sie w lidze. I jesli dobrze kojarze to pokrywa sie to z przewidywaniami wiLQa.

Natomiast wysoka ocena szans mojej druzyny jestem zaskoczony. Z draftu jestem niezadowolony chociaz teraz po kilk dniach od draftu juz troche mniej niz swiezo po. Strasznie zaluje ze spoznilem sie o sekunde z licytacja Turnera i ze przeplacilem Crowdera przez co zostal z tylko jednym solidnym typowym centrem i stracilem kasiore na walke o innych solidnych zmiennikow przez co w druzynie liczy sie tylko 7 a nie 10 zawodnikow (wiadomo ze bench to zapchaj dziury). Niemniej jednak udalo mi sie uzbierac grupe solidnych sredniakow na rownym (srednim poziomie) na prawie kazdej pozycji a taka wlasnie strategie obralem przed dratem. Odwrotnie niz w lidze mistrzow gdzie chcialem wydraftowac dwoch drogich graczy dwoch sredniakow a reszte rzezbic z role playerow. Do tamtego draftu jednak bylem mniej przygotowany i troche bardziej szedlem na zywiol. Ciekawe ktora strategia okaze sie lepsza...okaze sie na koniec sezonu.

Juz widze ze bedzie mi brakowac punktow zbiorek i blokow. FT% tez mogloby byc lepsze a chyba i 3PTM (mimo ze wydawalo mi sie ze zabezpieczam sobie ta statystyke) moze byc troche malo. W pozostalych statsach ani nie mam znaczacej przewagi ani tez jakos bardzo nie odstaje. Na szczescie zbilansowany sklad (pod wzgledem poziomu zawodnikow) daje mi zabezpieczenie na wypadek jakiejs powaznej kontuzji wiec nie zaczne nagle jakos bardzo kulec w ktorejs ze statystyk. Martwi mnie slabiutkie obsadzenie pozycji Util i brak drugiego solidnego typowego centra. O korzystne transfery narazie widze ze moze byc ciezko a i walka o dobrych FA bedzie trudna bo juz widze kilku graczy przechwytujacych najlepszych FA o godzinie 4-5 rano. W zeszlym sezonie wstawanie o 7 rano wystarczylo mi zeby wylapywac najlepsze "kaski"...tym razem tak latwo nie bedzie...

Wracajac do ocen szans. Wydaje mi sie ze 4 miejsce to zbyt optymistyczny scenariusz i chociaz marzy mi sie 3 miejsce i awans to zakonczenie sezonu w top 5 uznam za sukces. Oczywiscie wszystkie takie przewidywania nie maja wiekszego znaczenia w obliczu mozliwych a wrecz pewnych kontuzji (zwlaszcza tych powazniejszych) u czolowych zawodnikow kazdej z druzyn oraz odpuszczenia sobie gry w trakcie sezonu. Licze ze kontuzji i "olewaczy" bedzie jak najmniej bo dzieki temu bedzie lepsza zabawa, wieksza rywalizacja i wieksza satysfakcja z gry i ostatecznie zajetego miejsca w lidze. W zeszlym sezonie gralem w wyjatkowo slabej (nawet jak na IV) IV lidze gdzie bylo duzo olewaczy i malo tak naprawde aktywnych graczy. Spoznilem sie na draft a potem musialem rzezbic sklad transferami i FA wielokrotnie korzystajac z braku wiedzy i doswiadczenia innych graczy. W zwiazku z tym wygranie ligi nie przynioslo mi takiej satysfakcji jak mogla/powinna. Licze ze w tym roku bedzie inaczej.

Konczac moj dlugi i malo ciekawy wpis... miejsce 3 to "marzenie" top 5 to ambitny cel a top 7 realne miejsce w lidze. Przewidywania doswiadczonego wiLQa choc moim zdaniem troche na wyrost (jesli chodzi o moja druzyne) uspokoily mnie o tyle ze chociaz wydawalo mi sie zaraz po drafcie ze raczej bede musial walczyc zeby nie skonczyc w grupie spadkowej to jednak moge byc spokojny ze utrzymam sie w lidze a to juz bardzobduzo bo nie chcialbym znowu przechodzic tego cobw zeszlym roku. Nawet jesli nie uda sie awansowac to przynajmniej w przyszlym roku bede mogl walczyc z bardziej doswiadczonymi i zaangazowanymi w gre graczami.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zaczalem zastanawiac czy brak kierowanych do mnie jakichkolwiek ofert lub wiadomosci prywatnych dotyczacych negocjacji wynika faktu ze mam tak malo atrakcyjny i beznadziejny sklad czy tez z braku aktywnosci niektorych graczy a moze tez ze strategii ze na tym etapie rozgrywek nie robi sie wymian. Negocjacje, z lepszym lub gorszym skutkiem udalo mi sie przeprowadzic jedynie z 4-5 osobami z ligi.

Wiadomo ze nie ma co sie spieszyc z wymianami i podejmowaniem decyzji o zmianach w skladzie na tak wczesnym etapie ale porozmawiac wstepnie zawsze mozna.

 

Przypominam ze szkuma kogos na pozycje SG/SF lub PF/C. Potrzebuje pkt,zb i blk przy dobrym FG i FT. Jak sie powoli okazuje przydaloby sie tez troche trojek...

Do oddania mam Dragic, Porter, Batum, Crowder.

Zainteresowanych zapraszam do rozmow.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zaczalem zastanawiac czy brak kierowanych do mnie jakichkolwiek ofert lub wiadomosci prywatnych dotyczacych negocjacji wynika faktu ze mam tak malo atrakcyjny i beznadziejny sklad czy tez z braku aktywnosci niektorych graczy a moze tez ze strategii ze na tym etapie rozgrywek nie robi sie wymian.

Troche to drugie, ale glownie to trzecie bo na tym etapie sezonu jeszcze latwo wierzyc w swoich i ze wszystko bedzie dobrze. Gdy przybedzie namacalnych dowodow, ze jednak nie wszystko sie ulozy po mysli autora to zacznie sie wieksze parcie na zmiany.

 

Wiadomo ze nie ma co sie spieszyc z wymianami i podejmowaniem decyzji o zmianach w skladzie na tak wczesnym etapie ale porozmawiac wstepnie zawsze mozna.

Do tego trzeba miec o czym gadac ;-)

A o ile nie ma oczywistych potrzeb lub nadwyzek to musza sie one wylonic...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytabie:

Z jakich stron analizujacych fantasy NBA korzystacie?

Patrzylem w necie i jest tego troche.

Zaczalem od fb-ninja ale tam teraz jak chce przeanalizowac transfer albo zobaczyc team directions to ciagle mi wyskakuje blad. Moze cos zle robie. Moze ktos mi podpowie co tam trzeba zaznaczac zeby sie dobrze wyswietlalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem od fb-ninja ale tam teraz jak chce przeanalizowac transfer albo zobaczyc team directions to ciagle mi wyskakuje blad. Moze cos zle robie. Moze ktos mi podpowie co tam trzeba zaznaczac zeby sie dobrze wyswietlalo.

Nie wiem czy autorzy sledza wszystkie watki, ale jest w tym dziale miejsce do zglaszania/pytania o takie sprawy - http://www.e-nba.pl/topic/3894-wwwfb-ninjacom/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.