Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Sezon 2016/17 Liga III Pacific

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#76 maro

maro

Role Player

• Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 04 marzec 2017 - 16:01

Berd, wysłałem dwie propozycję wymian.

Najlepszy sklep koszykarski

#77 mikrofalowka

mikrofalowka

Role Player

• Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 20:11

dNjPgGu.png

Od ostatniego mojego postu z opracowaniem minął dokładnie miesiąc, tak więc czas na kolejną publikację podsumowującą ostatni miesiąc w naszej lidze III Pacific.

Od przerwy All-Star możemy wyróżnić 3 zespoły, których wyniki na tle pozostałych graczy wyglądały bardzo dobrze. Najlepszym z tej trójki okazał się air_mj i jego drużyna MJ-TEAM. Od początku rozgrywek ta ekipa notuje bardzo dobre wyniki w 5 kategoriach: PTS, REB, AST, STL i BLK, jednak ostatni miesiąc to chyba najlepszy okres jesli chodzi u punktowanie w tych statystykach. W REB, AST i BLK byli najlepsi z całej w ostatnim miesiącu, a w STL ustąpili jedynie Milwaukee Badgers. Główna zasługa za wyniki w tych statystykach należy do trójki LeBron, Westbrook i Nurkić, choć też swoje zrobili Jimmy Butler, Marquese Chriss, czy nawet Lou Williams który "trzymał" statystyki FT% i 3PTM ,w których akurat MJ-TEAM nie punktował już tak dobrze.

Podobnie jak miesiąc temu, tak i teraz drugim najlepszym zespołem jest Milwaukee Badgers. Przez badany okres czasu wykorzystali oni najmniej slotów z całej ligi, jednak jak się okazała nie ważna była ilość, lecz jakość. Świetny rok 2017 dla tej drużyny sprawia, że z miejsca w strefa spadkowej wskoczyli w miejsce w górnej połowie tabeli. W minionym miesiącu rzuca się w oczy przede wszystkim postęp w każdej statystyce w której przez cały sezon Badgers sobie nie radzili. Przykładowo w BLK w których przed przerwą All-Star byli najsłabszym zespołem w lidze, a w ostatnich 30 dniach znalazło się aż 6 zespołów gorszych od nich w tym aspekcie. Największy jednak skok jakościowy zanotowali w FG%, gdzie w lutym byli przedostatnim zespołem z stawki, a w minionym miesiącu... trzecią siłą ligi.

Podium zamyka ekipa Owls, która zanotowała regres w porównaniu do zeszłego okresu, w którym notowali zdecydowanie najlepsze wyniki na tle całej ligi. Nie dziwi to jednak, jeśli uświadomimy sobie, że mieli oni w drużynie Duranta. Nawet wypadnięcie najważniejszego zawodnika w ich składzie nie sprawiło, by ekipa sowycs zanotowała potężny spadek. Jak widać sprawdziły się moje słowa, w których mówiłem o tym, że nawet kontuzja 1, a może nawet 2 graczy nie zabierze ekipie Owls awansu do 2 ligi.

Miejsca 4-5 zajmują zespoły ... które, tak jak powyższa opisywana trójkę, w poprzednim podsumowaniu również znalazły się w TOP5 miesiąca. Łatwo więc wywnioskować, że zdecydowanie najlepszymi zespołami 2017 roku są te, które widzimy w powyższej, niebieskiej tabelce.

FFdcN2o.png

07dCOEs.png

Jak spojrzymy na 2 powyższe tabelki w zasadzie możemy być pewni, że o miejsce w 2 lidze na następny sezon wywalczy tylko 1 zespół, gdyż zarówno ekipa Owls, jak i MJ-TEAM już praktycznie mają zapewnioną pozycję 1-2. Między tymi ekipami nawiąże się jedynie walka o zajęcie 1 lokaty, która premiowana jest udziałem w Lidze Mistrzów. 

Na ten moment 3 miejsce zarówno w tabeli Yahoo, jak i w 2 powyższych tabelach zajmuje zespół The Berd, jednak w przeciwieństwie do Owls i MJ-TEAM, awansu jeszcze nie ma. Co prawda są faworytami do zakończenia sezonu na podium, jednak w pobliżu "czają się" ekipy Love&Passion i Milwaukee Badgers. Na szczęście dla nich Love&Passion od 2 miesięcy są zespołem środka tabeli, zaś Milwaukee Badgers są na ten moment w bardzo złej pozycji, która praktycznie uniemożliwia włączenie się do walki o awans, tym bardziej że ekipa The Berd utrzymuje stałą, solidną formę już od dłuższego czasu.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na sam dół tabeli, gdzie trwa równie zażarta walka jak u samej góry. O swój ligowy byt zaangażowane jest parę zespołów, choć na ten moment najgorzej wygląda sytuacja trójki: Są Gorsi, Pogromcy Donków i Cerveza. Ci pierwsi co prawda w tabeli "predykcje" znajdują sie na czele tego trio, jednak ich obecna ilość wykorzystanych slotów sprawia, że praktycznie niemożliwe jest wykorzystanie wszystkich 820 slotów do końca sezonu, a co za tym idzie ich wynik końcowy będzie znacznie gorszy niż ten z zielonej tabeli "predykcje". Na ten moment wydaje się, że jedynym zespołem, który może rozbić tą trójkę i zająć pozycję 13-15 to FC Parapety. W ostatnim miesiącu prezentowali się na tym samym, niskim poziomie co Cerveza i byli tylko minimalnie lepsi niż Pogromcy Donków. Jeśli ta drużyna chce uratować swój ligowy byt, to w ostatnich tygodniach sezonu muszą spiąć pośladki, bo strefa spadkowa jest dosyć niebezpiecznie blisko.

hlpi1SS.png

#78 wiLQ

wiLQ

Super-Star

• Użytkownik
  • 4937 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 22:37

Wielkie dzieki mikrofalowka!
Chcialoby sie powiedziec, ze ta zwyzka forma Twojej druzyny i szanse na awans to nagroda za te zestawienia ;-)

Plus tez niezle widac jak czolowe druzyny utrzymuja wysoki poziom nawet w krotszych okresach.

#79 mikrofalowka

mikrofalowka

Role Player

• Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 23:19

Chcialoby sie powiedziec, ze ta zwyzka forma Twojej druzyny i szanse na awans to nagroda za te zestawienia ;-)

Hah. Chyba więc za rok muszę obowiązkowo robić podobne opracowania :D, ale z tymi szansami na awans bym nie przesadzał.

Gdy wrzucałem miesiąc temu pierwsze podsumowanie pisałem, że nie oczekuje nic więcej niż 6 pozycji na koniec sezonu. Średnio wierzyłem, że mój zespół podtrzyma dobrą dyspozycję. Tymczasem, gdy od All-Star paru graczy złapało krótsze lub dłuższe kontuzje u rywali, to u mnie wciąż kluczowi gracze byli zdrowi i co ważniejsze, cały czas trzymali bardzo wysoki poziom. W tym momencie wygląda na to, że mogę powalczyć o top5, jednak o byciu na podium chyba nie mam co marzyć. W zbyt wielu aspektach musi pójść po mojej myśli, żebym tu zagroził TheBerdowi. 

Ja jednak nie rozpaczam. Mało tego. Uważam ten sezon za bardzo udany. Bardzo się cieszę, że nie podejmowałem zbyt pochopnych decyzji mimo faktu, że przez ponad 1/3 sezonu przebywałem w strefie spadkowej. Jedyna moja reakcja, to oddanie Derricka Rose'a za Caldwella-Pope'a, jednak i tak nie miało to wiele wspólnego z moją pozycją ligową, bo Różyczkę chciałem się oddać już po 2 tygodniach sezonu. Jedyny mój błąd to Oladipo. Już podczas draftu, kilka sekund po pozyskaniu go za 29$, złapałem się za głowę nie dowierzając co mnie podkusiło bym wydawał tak sporą kwotę na niego. Wychodzi więc na to, że gdybym w tamten jesienny wieczór zainwestował te 30 dolców w coś lepszego niż Oladipo, to być może świętowałbym awans. Taki DeRozan szedł kilka picków później po Oladipo, za mniejszą kwotę, a przecież DeMare'a miałem na swojej liście życzeń.

Na tym chyba zakończę wypowiedź bo zaczyna się zbyt dużo "gdybania".

hlpi1SS.png

#80 Mikowal83

Mikowal83

Role Player

• Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 23:47

Nie poddawaj sie mikrofalowka!
Masz awansowac do II ligi a tam walczyc ze mna i fundowac takie zestawienia przez caly sezon! ;)
Dobra robota! Pzdr!

#81 ozzy110

ozzy110

Rookie

• Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 00:25

Powiem szczerze, że jeszcze przy wcześniejszym podsumowaniu po cichu liczyłem na awans z 4 miejsca. Niestety plany pokrzyżowała kontuzja Love'a. Nie znalazłem dla niego zastępstwa podczas kontuzji(odrobinę to olałem :( ) za co dostało mi się spadkiem w tabeli na 8 miejsce. Małym plusem dla mnie może być ściągnięcie Ingrama, który zaczął produkować regularnie solidne cyferki. Podobnie Tony Snell stara się zastąpić Jabariego co wychodzi mi na lekki plus. Niestety szanse na awans przepaściłem sobie już w grudniu nie oddając Rodneya Hooda, który w tym sezonie bardzo często łapie kontuzje. Liczę, że gdy Love wrócił a Lillard odpalił dodatkowy bieg w pogoni za playoffs uda mi się wskoczyć chociaż na to 5-6 miejsce. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik ozzy110 edytował ten post 18 marzec 2017 - 00:28

#82 mikrofalowka

mikrofalowka

Role Player

• Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 01:14

Nie poddawaj sie mikrofalowka!
Masz awansowac do II ligi a tam walczyc ze mna i fundowac takie zestawienia przez caly sezon! ;)
Dobra robota! Pzdr!

Niestety chyba będziemy musieli odłożyć spotkanie się w jednej lidze na sezon 2018/2019 (no chyba, że planujesz za rok awans do 1 ligi :tongue:). Jeśli uda mi się odrobić straty i uzyskać awans to będzie to większe wydarzenie niż ten comeback Barcelony z PSG. Jednak do tego potrzebuję:

a) zdrowego całego składu (a już Bledsoe wypadł na cały sezon)
b)The Berd musi się wcielić w rolę PSG (czyli musiałby celowo notować słabe wyniki, a szanse na to są zerowe)
c) małej pomocy sędziów :smile: (nie wiem kto miałby przybrać rolę "arbitrów")

Użytkownik mikrofalowka edytował ten post 18 marzec 2017 - 01:15

hlpi1SS.png

#83 maro

maro

Role Player

• Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 20:11

Nie chcę psuć dobrych humorów, ale masz mikrofala, błąd w FG%. Mam u Ciebie 2 punkty zamiast 14, a to sporo zmienia.

Ciekawy jestem tej końcówki, zwłaszcza rywalizacji z Berdem. Na średnich bezpośrednio sąsiadujemy ze sobą w FT%, punktach (tutaj ma bezpieczną przewagę), asystach, przechwytach, blokach i stratach. Masakra ile tu się może jeszcze pozmieniać.

#84 mikrofalowka

mikrofalowka

Role Player

• Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 21:46

Ja pierdzielę. Przez te durne teamlogi podawanie przez Yahoo jestem zmuszony przepisywać FGM i FGA (wraz z FTM i FTA). Gdzieś zdarzyła się mała pomyłka i przez to niemal całość tego co napisałem nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Tak naprawdę to jesteś wysoko nad TheBerd w predykcjach i jesteś zdecydowanie bliższy dwójki Owls i MJ-Team niż on jest bliższy 3 pozycji.

hlpi1SS.png

#85 maro

maro

Role Player

• Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 10:00

Ciekawie u nas, nie powiem.

#86 dvd93

dvd93

Rookie

• Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 11:13

Dzięki za grę panowie, to był na prawdę fajny sezon! Szkoda, że do końca nie udało mi się powalczyć o top3, ale mam poczucie, że zrobiłem co mogłem i wyciągnąłem maxa z tej druzyny. Żałuję, że w decydującym momencie połamał mi się Lowry i kilku innych graczy, bo mogło się to skończyć nieco inaczej, ale cóż, takie uroki tej gry. Pozostaje mi czekać na ostateczne rozstrzygnięcia w innych ligach i być może uda się tylnymi drzwiami dostać do II ligi, dzięki karnym degradacjom. Pobieżnie sprawdziłem wyniki w innych ligach i chyba jest na to spora szans :)

#87 ozzy110

ozzy110

Rookie

• Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 12:14

Również chciałbym podziękować wszystkim za wspólną. W pewnym momencie myślałem, że za pierwszym razem uda mi się awansować do drugiej ligi ale nie zawsze jest pięknie. Trzeba wyciągnąć wnioski z braku ruchów w FA w najważniejszych momentach sezonu i liczyć na lepszy wynik w przyszłym :D

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#88 air_mj

air_mj

All-Star

• Użytkownik
  • 1405 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 kwiecień 2017 - 19:50

Dzięki Panowie za ciekawą rywalizację. Gratulacje dla mistrzów Sowacxa i Maro.

Ja jestem zadowolony z 3 lokaty i awansu.

Czekamy teraz na kolejną fantastyczną analizę Mikrofalówki.

Pozdro i do zobaczenia w następnym sezonie.

#89 sowacx

sowacx
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 15:45

Dzięki za grę. 

Bardzo cieszę się z wygranej, było gorąco do ostatniego dnia. Maro gratuluję ;]

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych