Skocz do zawartości

Aborcja, eutanazja - Etyka


vasquez

Rekomendowane odpowiedzi

@julek step

 

"mam w nosie rozdmuchany temat aborcji"

 

"posmiac sie z Vasqueza"

 

ile ty masz lat, kochanie, że poważne sprawy w nosie masz, a przychodzisz tutaj "pośmiać się" z tych, których dobro innych ludzi jeszcze rusza i przejmuje ? żebyś ty pana Vasqueza umiał skontrowac błyskotliwie, to nawet pan Vasquez by się uśmiechnał.

 

Ale z ciebie to taki Walduś Kiepski. ten sam rodzaj śmiechu uprawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem uważasz, że jak już się urodzą, to też powinno się je zabijać?

 

Dyskusję sprowadza się do wyjątków, kiedy nie ma się argumentów na poparcie tezy. Życie jest w hierarchii wartości najwyżej, tyle.

 

Dopuszczonych jest tyle środków i możliwości w polskim prawie: wkładka domaciczna, tabletki hormonalne, naturalne metody rozpoznawania płodności, prezerwatywy, tabletki dzień po, adopcja, okno życia. Po co jeszcze zabijać ludzi dla własnej wygody?

A kto zajmuje sie tymi uposledzonymi dziecmi jak je oddasz do okna zycia?

 

Na adopcje czy rodziny zastepcze nie maja szans to ci od razu powiem.

 

Nie jestem za zabijaniem nikogo - nie wiem czemu mi to przypisujesz. Napisalem tylko ze jest roznica kiedy wiesz ze plod jest chory a kiedy rodzi sie dziecko ktore w wyniku porodu albo po nim zachoruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasquie - to delikatna roznica nic nie wnosic postami na dwa zdania a nic nie wnosic postami na dwa ekrany :D

 

btw. jak matematyka? :D

 

teraz dopiera zlukalem nowosc! pojazdy odnosnie wieku - high lvl stuff (cos miedzy komentarzami na yt a chatem w lolu) damn!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętna to wrażliwość: zabiję cię, bo potem nie będzie miał kto się tobą zająć xD Od tego już krok do uśmiercania starych i niedołężnych wbrew ich woli. Młodszych i niedołężnych także. W sumie... może lepiej po prostu niewygodnych. Tak z wrażliwości.

 

Koledzy lewacy, okazja:

KOD-transparent.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto zajmuje sie tymi uposledzonymi dziecmi jak je oddasz do okna zycia?

 

Na adopcje czy rodziny zastepcze nie maja szans to ci od razu powiem.

 

Nie jestem za zabijaniem nikogo - nie wiem czemu mi to przypisujesz. Napisalem tylko ze jest roznica kiedy wiesz ze plod jest chory a kiedy rodzi sie dziecko ktore w wyniku porodu albo po nim zachoruje

Możemy się spierać, o to czy płód można nazwac człowiekiem, czy nie. To domena filozofów i etyków. Natomiast naukowcy nie mają żadnych wątpliwości - zygota to jest życie. Jeżeli jesteś za jakąkolwiek aborcją, jesteś za pozbawianiem życia, czyli jesteś za zabijaniem.

 

Jest różnica, ale w kontekście zabicia jednego, czy drugiego nie ma żadnej, w momencie, kiedy jest już się chory.

 

Uważasz, że powinniśmy litościwie powybijać dzieci z domu dziecka, jeżeli mają tam staż dłuższy niż 5 lat, bo na adopcję i rodzinę zastępczą nie mają szans? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie dostrzegasz roznicy w dziecku zdrowym czy uposledzonym jesli cyodzi o jakos zycia?

 

Jestem za aborcja jesli wynika z zagrozenia zdrowia matki lub gwaltu. Uwazam tez ze kobieta powinna miec prawo wyboru jesli ma urodzic uposledzonego i oddac do okna zycia bo wiem jak to jego "zycie" bedzie wygladac.

 

To co ty nazywasz walka o obrone zycia ja uwazam za zle w tym konkretnym wypadku bo takiego rodzaju egzystencja jest moim zdaniem "uszczesliwianiem" kogos na sile.

 

Tak jak rodzina decyduje od odpieciu respiratora w przypadku braku oznak funkcji mozgu tak i w tym wypadku powinna miec decydujacy glos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

 

dlaczego używasz frazy "zabijać ludzi" ?

 

między zygotą a dzieckiem, jest taka róznica jak między pestką, a owocem. Trzeba być osłem skrzywdzonym katolicką propagandą, żeby utożsamiać jedno z drugim. 

 

Jedno i drugie jest ludzkim życiem, to jest opinia naukowców. Nie tkanką ludzką, nie zbiorem komórek, życiem.Trzeba mieć podstawowe braki w wykształceniu, żeby tego nie wiedzieć.

 

 

 

poza tym, za zabicie człowieka w polskim prawie grozi 25 lat albo dożywocie. A za zabicie waszego nienapoczątego dziecka tylko 5 ? I gdzie są pogrzeby tych dziedci ? Gdzie są cmentarze tych dziedci, z nagrobkami ? Wam katolom już kompletnie szajba odbija. Wam zależy tylko na tym, żeby baba urodziła, a że potem męczy się z tym czymś całe życie, to macie w nosie. Byle urodziła. 

 

 

My katole nie mamy skrzywionej hierarchii wartości i wiemy, że życie ludzkie jest warte więcej od czyjegoś komfortu psychicznego, wrażeń estetycznych, czy wygody.

 

 

 

 

Nie radzę wam poczytać i posłuchać, o cierpieniu ludzi, którzy nie usunęli ciązy i takie dzieci teraz wychowują, przez co ich życie jest piekłem, a życie tych dzieci jest niekończącym się cierpieniem. CHociaż wątpię, by te dramatyczne świadectwa obudziły w was empatię. Wy po prostu empatii nie posiadacie, bo fanatyzm jaki wyznajecie zamienia was w psychopatów. Albo jest idealną pożywką dla psychopatii, którą w sobie zawsze nosiliście.

 

 

 

Przykre, że istnieją ludzie, dla których wychowywanie własnych dzieci to piekło.

 

 

 

no własnie. cała Europa ma liberalne przepis aborcyjne, a jedna Polska odstaje. Nic innego jak komuna, która ukształtowała tych staruchów, dewotów i nieuków, którzy podpisują takie petycje, a potem w Sejmie, rękoma swoich wybrańców, przekuwają je w ustawy. 

 

popatrz na siebie, przecież ty jesteś idealnym homo soveticus. Chcesz ludziom odbierac prawo do wolności i odpowiedzialności za swoje czyny - jak się nie da wpływać na sumienia i straszyć piekłem, to prawem trzeba doyebać. Kobieta ma decydować o sobie ? A takiego, ty będzies zdecydował, fluber-wyborca, albo Kaczor poseł. Zniewolenie intelektualne - cymbał,. który nie odróżnia zygoty od człowieka, bo ksiądz mówi inaczej, to najlepszy dowód. Izolacja mentalna i kulturowa - też jest, Europa wam uciekła ze wszystkim i we wszystkim , a wy tu skansen chcecie mieć, żeby Chrystusa Narodów odstawiać. 

 

całkowite podporządkowanie władzy - tak toczna ! Kościół i PIS robią z wami co chcą. Brak samodzielności w myśleniu - w tym jesteś miszczem. Powtarzasz pierdoły z broszurek fanatyków, ale do mądrych ksiażek, to już nie zajrzysz, bo ci proboszcz zabronił. Agresja wobec słabszych, uniżonośc wobec silniejszych - hehe... bić pedałów, bić liberałów, bić lesby, bić matki z in vitro, ale plackiem lezeć przed biskupem, prezesem i posłem z PISuarem zamiast mózgu. Zgadza się.

 

shit, ideał homo soveticusa biadoli o "komunizmie" :] dajcie tu telewizję, bo tego jeszcze nie grali.

Znowu wychodzą Twoje podstawowe braki w wykształceniu. Prawo do wolności ogranicza wolność innych ludzi. Jak można mówić o prawie do wolności w przypadku pozbawiania kogoś życia? Gdzie Cię tego uczyli? 

Bić pedałów? Bić liberałów? Bić lesby? Kto Ci takich bajek naopowiadał? Gomułka, czy Gierek? Twoja głupota bawi tutaj wielu ludzi, nie widzisz tego? :nevreness: Chętnie dowiem się, w którym miejscu KK naucza, że trzeba bić pedałów, liberałów, czy lesby. Albo bić matki z in vitro. Jestem ciekawy, po czym masz takie urojenia.

Naprawde nie dostrzegasz roznicy w dziecku zdrowym czy uposledzonym jesli cyodzi o jakos zycia?

 

Jestem za aborcja jesli wynika z zagrozenia zdrowia matki lub gwaltu. Uwazam tez ze kobieta powinna miec prawo wyboru jesli ma urodzic uposledzonego i oddac do okna zycia bo wiem jak to jego "zycie" bedzie wygladac.

 

To co ty nazywasz walka o obrone zycia ja uwazam za zle w tym konkretnym wypadku bo takiego rodzaju egzystencja jest moim zdaniem "uszczesliwianiem" kogos na sile.

 

Tak jak rodzina decyduje od odpieciu respiratora w przypadku braku oznak funkcji mozgu tak i w tym wypadku powinna miec decydujacy glos

Dlaczego uważasz prawo do życia za niższe niż prawo do komfortu psychicznego zgwałconej matki? 

Nie wiesz, jak wygląda życie dziecka upośledzonego, bo nie jesteś nim. Nie mamy prawa decydować o tym, czy ktoś ma prawo żyć, czy nie, wbrew jego woli. Jest różnica między brakiem oznak funkcji mózgu, a zdrowym dzieckiem z gwałtu, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze jest.

 

Tak samo jak jest roznica pomiedzy mam dziecko z wlasnej decyzji a mam dziecko z gwaltu.

 

To co ty nazywasz eufemistycznie komfortem psychicznym - z punktu widzenia psylogii to ponury zart btw - nie jest karaniem dziecka/plodu a proba powstrzymania kolejnej traumy ofiary.

 

Nie wiem jak mozna uzurpowac sobie prawo do decydowania za innych w takiej kwestii. Przeciez jesli matka nedzie miala takie poglady jak ty to urodzi.

 

Ty uwazasz ze matka ma urodzic i tylem. A co w przypadku gdy nie bedzie miala mozliwosci aborcji i popełni samobójstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze jest.

 

Tak samo jak jest roznica pomiedzy mam dziecko z wlasnej decyzji a mam dziecko z gwaltu.

 

To co ty nazywasz eufemistycznie komfortem psychicznym - z punktu widzenia psylogii to ponury zart btw - nie jest karaniem dziecka/plodu a proba powstrzymania kolejnej traumy ofiary.

 

Nie wiem jak mozna uzurpowac sobie prawo do decydowania za innych w takiej kwestii. Przeciez jesli matka nedzie miala takie poglady jak ty to urodzi.

 

Ty uwazasz ze matka ma urodzic i tylem. A co w przypadku gdy nie bedzie miala mozliwosci aborcji i popełni samobójstwo?

Jeżeli dalsze noszenie ciąży kobiety grozi jej samobójstwem to w tym przypadku aborcja będzie ratowaniem życia matki i będzie uzasadniona.

 

Nie wiem, jak można uzurpować sobie prawo do decydowania za innych w kwestii tego, czy ktoś ma żyć. Chcesz, żeby rodzice mogli decydować o tym, czy ich dzieci mają żyć, czy nie? Mama Madzi by się ucieszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"naukowcy nie maja zadnych watpliwosci : zygota to jest zycie"

 

chyba naukowcy z Watykanu.

 

człowiek zaczyna się nie w momencie poczęcia, w momencie wykształcenia mózgu. Tak jak człowiek konczy się w momencie śmierci pnia mózgu. A kiedy następuje moment początkowy, to polecam grzecznie sprawdzic sobie w mądrych ksiązkach naukowych, może to bedzie dla ciebie impuls żebuy zacząc się dokształcać.

 

jesli zatem, etycznie i naukowo usprawiedliwione jest odłączenie człowieka, który umarł na poziomie centrum dowodzenia, to takim samym etycznie i naukowo usprawiedliwionym czynem jest wyskrobanie zygoty, która nie rozpoczęła jeszcze życia mózgowego. 

 

"my katole..."

 

wy, katole, @fluber nie macie szacunku dla ludzkiej wolności, woli i godności. Wy, fluber, to sobie mozecie rodzić potworka bez mózgu. Proszę ja was bardzo. Ktoś wam zabrania ? 

 

Dlaczego jednak chcecie tym szczęsciem obdarzac na chama innych, którzy nie mają chęci poświęcać całego życia, 24 na dobę przez wiele lat, przy niemal zerowej pomocy państwa i takich jak ty, szeremierzy moralności, na doglądanie rośliny, tyle że rośliny która cierpi fizycznie, a na poziomie świadomości nie równa się nawet psu.

 

problem z tobą , i tobie podobnymi, dewotami, jest taki, że wy nie mieliście przyjemności takiego życia doświadczyć, dlatego możecie sobie pieprzyć o "świętości życia". 

 

ja bym wam coś zaproponował - weźcie wy się zgłoście do jakiegoś ośrodka, hospicjum, i przez rok popracujcie przy takim dziecku. TYLKO przez ROK. Zaręczam ci, że zmienisz zdanie i to w tempie błyskawicy. Po tygodniu będzie miał dość. A i tak będzie ci lżej, bo to NIE będzie TWOJE dziecko i nie będziesz cierpiał z powodu oglądania i odczuwania jego BÓLU. I tego braku nadziei, że kiedykolwiek się to zmieni. Bo to są przypadki nieulczalne, terminalne.

 

zatem, bohaterze moralnej odnowy, nie wciskaj mi ciemnoty, bo nie jestem kolegą z oazy czy nawiedzoną dziunią z liceum, która jest w fazie hormonalnego zamieszania i czuje, ze musi mieć "piękne poglądy'.

 

"jak mowic o prawie do wolnosci przy pozbawianiu kogos zycia"

 

zygota to jest dla ciebie "ktoś" ? 

Zastanów się : dlaczego cała Europa ma zaakceptowaną aborcję ? Bo co - bo tam mordercy mieszkają ? Tylko w Polsce są ludzie, którzy "życie chronią" ? nad tym jednym się zastanów - czy na Zachodzie nie ma lekarzy, etyków, prawodawców, którzy kierują się zasadami nauki i moralności ? Europa to kraina barbarzyńskim morderców i tylko ty oraz paru dewotów i impotentów oraz staruchy z moherem zamiast intelektu, są oświeceni przez Bozię ? 

 

Nie sądzisz, że się zagalapowujesz ? ja jeden mam rację, a cały świat to mordercy ? Nie uważasz, ze to ciut psychiatrykiem zalatuje ? Czemu oni wszyscy dopuszczają aborcję, a wasza garstka spod krzyża - nie ? Bo macie monopol na moralnośc ?

 

"twoja glupota bawi tutaj wielu ludzi"

 

ch,.j im w d,pe. Coś jeszcze chciałeś dodać ? dyskutuj z poglądami, a nie doprawiaj ich zbytecznymi ozdobnikami, które robią wrażenie jakbyś srał w zbroję z braku rzeczowych pooglądów i uzasadnień.

 

"w ktorym miejscu KK naucza zeby bic pedalow..."

 

ty mi powiedz. ja słyszę i widzę wiernych Kościoła, którzy takie poglądy wznoszą. skąd ja mam wiedzieć, dlaczego bycie kościelnym czyni człowieka takim sku.rwynsyem, który chce bić innych za odmienność.

 

"jestem ciekaw po czym  masz takie urojenia"

 

po lekturze mediów, pochodów, mszy specjalnie katolickich. Jesli są to urojenia, to na pewno nie moje. ja jestem tylko sprawozdawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"naukowcy nie maja zadnych watpliwosci : zygota to jest zycie"

 

chyba naukowcy z Watykanu.

 

człowiek zaczyna się nie w momencie poczęcia, w momencie wykształcenia mózgu. Tak jak człowiek konczy się w momencie śmierci pnia mózgu. A kiedy następuje moment początkowy, to polecam grzecznie sprawdzic sobie w mądrych ksiązkach naukowych, może to bedzie dla ciebie impuls żebuy zacząc się dokształcać.

 

Nie z Watykanu. To, ze zygota to życie to powszechna wiedza naukowa, najwyraźniej nie wszędzie jeszcze dotarły takie podstawowe informacje.

 

Natomiast, kiedy to życia możemy nazwać człowiekiem? Tu naukowcy się spierają - nikt jeszcze nic nie ustalił, ale widzę, że miałeś jakąś wizję, dzięki której taką wiedzę posiadłeś. Brawo Ty!

 

 

 

Dlaczego jednak chcecie tym szczęsciem obdarzac na chama innych, którzy nie mają chęci poświęcać całego życia, 24 na dobę przez wiele lat, przy niemal zerowej pomocy państwa i takich jak ty, szeremierzy moralności, na doglądanie rośliny, tyle że rośliny która cierpi fizycznie, a na poziomie świadomości nie równa się nawet psu.

 

problem z tobą , i tobie podobnymi, dewotami, jest taki, że wy nie mieliście przyjemności takiego życia doświadczyć, dlatego możecie sobie pieprzyć o "świętości życia". 

 

ja bym wam coś zaproponował - weźcie wy się zgłoście do jakiegoś ośrodka, hospicjum, i przez rok popracujcie przy takim dziecku. TYLKO przez ROK. Zaręczam ci, że zmienisz zdanie i to w tempie błyskawicy. Po tygodniu będzie miał dość. A i tak będzie ci lżej, bo to NIE będzie TWOJE dziecko i nie będziesz cierpiał z powodu oglądania i odczuwania jego BÓLU. I tego braku nadziei, że kiedykolwiek się to zmieni. Bo to są przypadki nieulczalne, terminalne.

 

 

Nikt nie każe matkom wychowywać dzieci, których nie chcą wychowywać. Rozmowa jest o aborcji. Zmieniasz temat, bo nie masz argumentów.

 

 

 

"twoja glupota bawi tutaj wielu ludzi"

 

ch,.j im w d,pe. Coś jeszcze chciałeś dodać ? dyskutuj z poglądami, a nie doprawiaj ich zbytecznymi ozdobnikami, które robią wrażenie jakbyś srał w zbroję z braku rzeczowych pooglądów i uzasadnień.

 

julek, czy Ty to widzisz? :nevreness:

 

 

 

"w ktorym miejscu KK naucza zeby bic pedalow..."

 

ty mi powiedz. ja słyszę i widzę wiernych Kościoła, którzy takie poglądy wznoszą. skąd ja mam wiedzieć, dlaczego bycie kościelnym czyni człowieka takim sku.rwynsyem, który chce bić innych za odmienność.

 

"jestem ciekaw po czym  masz takie urojenia"

 

po lekturze mediów, pochodów, mszy specjalnie katolickich. Jesli są to urojenia, to na pewno nie moje. ja jestem tylko sprawozdawcą.

Widzisz ludzi, którzy gadają głupoty, tyle. Lepiej bić za odmienność, niż za odmienność zabijać. Nauka KK, a lektura mediów to dwie różne sprawy. Przykro mi, ale media kłamią.

 

 

 

zygota to jest dla ciebie "ktoś" ? 

Zastanów się : dlaczego cała Europa ma zaakceptowaną aborcję ? Bo co - bo tam mordercy mieszkają ? Tylko w Polsce są ludzie, którzy "życie chronią" ? nad tym jednym się zastanów - czy na Zachodzie nie ma lekarzy, etyków, prawodawców, którzy kierują się zasadami nauki i moralności ? Europa to kraina barbarzyńskim morderców i tylko ty oraz paru dewotów i impotentów oraz staruchy z moherem zamiast intelektu, są oświeceni przez Bozię ? 

 

 

Życie to jest dla mnie wartość, której nie można bez powodu zabrać.

Bo mieszkają tam hedoniści, którzy mają skrzywioną hierarchię wartości.

W drugim poście wspominasz o impotencji, ciekawe, wiesz co na ten temat mówią psycholodzy? :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dalsze noszenie ciąży kobiety grozi jej samobójstwem to w tym przypadku aborcja będzie ratowaniem życia matki i będzie uzasadniona.

 

Nie wiem, jak można uzurpować sobie prawo do decydowania za innych w kwestii tego, czy ktoś ma żyć. Chcesz, żeby rodzice mogli decydować o tym, czy ich dzieci mają żyć, czy nie? Mama Madzi by się ucieszyła.

No ale skad wiesz jak sie zachowa matka po gwalcie jak nie bedzie mogla usunac dziecka?

 

Jesli rodzic ma dziecko ktore np. w wyniku wypadku staje sie niepelnosprawne to sie nim bedzie opiekowal w wiekszosci.

 

Jesli natomiast od urodzenia bedzie niepelnosprawne i beda o tym wiedziec juz na etapie ciazy to tez myslisz ze wiekszosc je zachowa? Czy moze jednak bedzie sporo takich oddanych i maja zyc nawet jakby nie chcialy.

 

Nie chce zeby rodzice decydowali czy maja zyc czy nie. Ale uwazam tez ze bez sensem jest zmuszania matek do narodzin dzieci ktorych ani one ani nikt inny nie beda chcieli a jednoczesnie dzieci te beda cale życie od kogos zalezne i nie dostana opieki która jest im potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"naukowcy nie maja zadnych watpliwosci : zygota to jest zycie"

 

chyba naukowcy z Watykanu.

 

człowiek zaczyna się nie w momencie poczęcia, w momencie wykształcenia mózgu. Tak jak człowiek konczy się w momencie śmierci pnia mózgu. A kiedy następuje moment początkowy, to polecam grzecznie sprawdzic sobie w mądrych ksiązkach naukowych, może to bedzie dla ciebie impuls żebuy zacząc się dokształcać.

Ja w przeciwieństwie do Ciebie miałem w ręku książkę z medycyny i mogę Ci zagwarantować, że jest w nich napisane, że zygota jest żywa. 

zygota to jest dla ciebie "ktoś" ? 

Zastanów się : dlaczego cała Europa ma zaakceptowaną aborcję ? Bo co - bo tam mordercy mieszkają ? Tylko w Polsce są ludzie, którzy "życie chronią" ? nad tym jednym się zastanów - czy na Zachodzie nie ma lekarzy, etyków, prawodawców, którzy kierują się zasadami nauki i moralności ? Europa to kraina barbarzyńskim morderców i tylko ty oraz paru dewotów i impotentów oraz staruchy z moherem zamiast intelektu, są oświeceni przez Bozię ? 

Sęk w tym, że nie cała Europa i nawet nie cała zachodnia Europa ma zaakceptowaną aborcję i w tym momencie cały twój wywód poszedł się jebać i zostało Ci tylko dodać coś na zakończenie o matce bądź ojcu Flubera.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skad wiesz jak sie zachowa matka po gwalcie jak nie bedzie mogla usunac dziecka?

 

Jesli rodzic ma dziecko ktore np. w wyniku wypadku staje sie niepelnosprawne to sie nim bedzie opiekowal w wiekszosci.

 

Jesli natomiast od urodzenia bedzie niepelnosprawne i beda o tym wiedziec juz na etapie ciazy to tez myslisz ze wiekszosc je zachowa? Czy moze jednak bedzie sporo takich oddanych i maja zyc nawet jakby nie chcialy.

 

Nie chce zeby rodzice decydowali czy maja zyc czy nie. Ale uwazam tez ze bez sensem jest zmuszania matek do narodzin dzieci ktorych ani one ani nikt inny nie beda chcieli a jednoczesnie dzieci te beda cale życie od kogos zalezne i nie dostana opieki która jest im potrzebna.

Twoje wypowiedzi ciągle opierają się na wyjątkach, szczególnych przypadkach itd. Jeżeli uznajemy, że ktoś może decydować o zabiciu drugiego człowieka z powodów eugenicznych, to gdzieś na końcu takiego myślenia znajdują się obozy koncentracyjne, bo różnica między zabijaniem kogoś, kto ma Downa, a zabijaniem kogoś, kto jest Zydem zaczyna się robić bardzo cienka. O to chodzi w tej ustawie i dlatego jest też tak sformułowana. Nie ma wyjątków, nie można zabić drugiego człowieka, bo jest upośledzony lub, bo jego ojciec był gwałcicielem, po prostu nie można. 

 

Badania prenatalne w tej chwili zamiast robić, to do czego zostały stworzone, czyli do leczenia ludzie przed ich urodzeniem zajmują się tylko klasyfikowaniem ludzi do zabicia bądź nie. Są setki przypadków, w których płody kwalifikowano do aborcji, a dzieci urodziły się zdrowe. Życie drugiego człowieka jest wartością najwyższą. Nie można komuś go odbierać, bo może nie znajdzie rodziny zastępczej, albo jakość jego życia będzie niska Nie przyjdzie Ci to do głowy w przypadku już urodzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mamy inne podejscie mysleniowe i ja szanuje twoje zdanie. Ja nie uwazam ze takie zycie ma sens dla nikogo ty uwazasz inaczej

Czy możesz dać przyzwolenie na zabicie kogoś tylko dlatego, że uważasz, że jego życie nie ma sensu? Mi cały czas chodzi o to, że taka opinia nie ma żadnego wpływu na decyzję o tym, czy ktoś ma żyć, czy nie.

Zapytaj jego co sądzi o jakości swojego życia:

http://s.zlotemysli.pl/000/002/760/nickfoto2.jpg

 

Nie mamy prawa decydować za kogoś o jego życiu, nawet jeżeli rozwija się ono w naszych brzuchach.

 

Jeszcze raz powtórzę: popieprzona hierarchia wartości. Potem tacy oświeceni ludzie żałują lwów, które zastrzelono, bo jakieś dziecko wpadło im na wybieg i są oburzeni, że strzelano do tych drapieżników.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prawo do aborcji powinno obejmować dwa przypadki : dziecko (płód?) Nie ma szans na przeżycie po urodzeniu oraz kiedy ciąża zagraża życiu kobiety. Trudna sprawa z tymi gwałtami i upośledzeniami płodu ale jestem bliższy ( choć nie w 100% pewny) zakazu aborcji w tych przypadkach. Szkoda tylko, że kościół nie dąży w tej sprawie do nowego kompromisu i znowu używa słów wobec innych których będzie żałować potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prawo do aborcji powinno obejmować dwa przypadki : dziecko (płód?) Nie ma szans na przeżycie po urodzeniu oraz kiedy ciąża zagraża życiu kobiety. Trudna sprawa z tymi gwałtami i upośledzeniami płodu ale jestem bliższy ( choć nie w 100% pewny) zakazu aborcji w tych przypadkach. Szkoda tylko, że kościół nie dąży w tej sprawie do nowego kompromisu i znowu używa słów wobec innych których będzie żałować potem.

I to są dwa przypadki, które można dopuścić: brak szans na przeżycie po urodzeniu oznacza, że zupełnie niepotrzebnie ryzykujemy zdrowiem/cierpieniem(fizycznym) kobiety. Natomiast to powinno dotyczyć przypadków tylko takich, w których w 100% jesteśmy pewni, że samodzielne życie płodu nigdy nie będzie możliwe poza organizmem matki. Zagrożenie życia - skoro płód stawiamy na równi z dzieckiem, to jeżeli nawet nieumyślnie nam zagraża, mamy prawo się przed tym obronić (tak, jak przepis o zabójstwie w obronie własnego życia). Wersja z gwałtem jest trudna. Moim zdaniem jeżeli psycholog uzna, że dalsza ciąża zagraża życiu matki z powodu dolegliwości psychicznych, to również należy to traktować, jako zagrożenie życia matki. W innym przypadku, nie powinno się myśleć o aborcji. Jeżeli chodzi o upośledzenie, to w żadnym wypadku nie można dopuszczać do aborcji - to jest eugenika.

 

Ważne też, żeby sformułować prawo w taki sposób, żeby dopuszczalne przypadki aborcji nie były traktowane, jako aborcje, tylko jak realizowanie lekarskiej zasady, aby ratować w pierwszej kolejności tych, którzy mają większą szansę na przeżycie, nawet jeżeli to działanie spowoduje śmierć, kogoś, kogo prawdopobieństwo uratowania jest mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.