Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie Ball'a - jest ich więcej i podobno wcale nie Lonzo jest najbardziej utalentowany...

 

https://theringer.com/steph-curry-ball-brothers-chino-hills-c4a7719b22e9#.zhjsji798

 

Na razie ten draft może się ułożyć bardziej pod który team polubi jakiego gracza (mental fit?), bo ponadprzeciętnego talentu jest masa. Pamiętam jak wszyscy czekali na Wigginsa i Parkera w NCAA, żeby zobaczyć jak nie dają sobie rady. W tym roku jest totalna freashmenowa dominacja :grin:

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Ball'a - jest ich więcej i podobno wcale nie Lonzo jest najbardziej utalentowany...

 

https://theringer.com/steph-curry-ball-brothers-chino-hills-c4a7719b22e9#.zhjsji798

 

Na razie ten draft może się ułożyć bardziej pod który team polubi jakiego gracza (mental fit?), bo ponadprzeciętnego talentu jest masa. Pamiętam jak wszyscy czekali na Wigginsa i Parkera w NCAA, żeby zobaczyć jak nie dają sobie rady. W tym roku jest totalna freashmenowa dominacja :grin:

Na NBA Draft Net w TOP 16 sami freshmani + Ntilikina. Rabb, który miał iść w TOP 5 w zeszłym roku i niespodziewanie został na uczelni, w tej chwili jest w mocku 17-sty. 

 

W TOP 10 jest 5 rozgrywających, 2 SG, 2 SF i 1 PF. W TOP 30 jest jeden center. Nie pamiętam takiego draftu od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jeszcze tydzień temu myślałem, że Przemek Karnowski nie ma żadnych szans na grę w NBA w następnym sezonie to teraz, po tym jak okazało się, że będzie 17 miejsc w drużynach na mocy nowego CBA oraz biorąc pod uwagę równą i solidną grę Przemka w NCAA myślę, że pojawił się cień szansy, że może ktoś tam się skusi. Na pewno szanse się zwiększyły, choć dalej są małe, ale warto się starać, bo w razie czego klub w europie zawsze znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=1ezwe09uP9Y

Po Ballu mój ulubiony zawodnik :smile:

Tak Ballów jest więcej, LiAngelo Ball zdobył ostatnio 72 punkty, a najmłodszy Lamelo to flashy passer z zabójczą trójką. Wszyscy skończą w NBA :smile:

http://bleacherreport.com/articles/2681205-long-overlooked-washington-star-markelle-fultz-has-everyones-attention-now?utm_source=facebook.com&utm_medium=referral&utm_campaign=programming-national#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Sixers mogą wybierać w okolicach 10. picku, i szukać kogoś na obwód, zrobiłem w wolnej chwili grubszy research jeżeli chodzi o występy Franka Ntilikiny na ME U18 które się właśnie zakończyły. 196 cm, rozgrywający, Francuz, jakby ktoś nie wiedział. Jeden z najmłodszych graczy jaki prawdopodobnie będzie do wyboru w drafcie. Z grubsza koleś wygląda mi na kogoś, kto może być tym kim miał być (i może jeszcze będzie, nie wiem) Dante Exum.

​Po pierwsze, na początku turnieju był chory i wyglądał średnio, gdy doszło do występów w meczach o medale zmasakrował konkurencję. Poziom turnieju bardzo przeciętny. Francja wygrała, Frank dostał MVP.

Chudy prawie dwumetrowy murzyn na ''jedynce'', który ma 6'11 wingspan? Ntilikina wyglądał rewelacyjnie w defensywie jeżeli chodzi o reakcje, szybkość na nogach, impakt zarówno on ball jak w team D - potencjał na topowego obrońcę na pozycjach 1-3,  zresztą nie tylko na tym turnieju, ale także gdy dostaje szanse w europejskich pucharach - wygląda po prostu świetnie. Już sam fakt - jak może przeszkadzać w rozgrywaniu normalnych setów czy agresywną obroną on ball ze swoim wingspanem i poruszaniem się - jest imponujący, a tu jeszcze trzeba wziąć pod uwagę potencjał na defensywnego stopera i koszmarny matchup dla każdego rzucającego obwodowego na 1-2... Kosmos.
 
W ofensywie mówiło się, że to dobry playmaker, świetny atleta, bardzo dobry w transition, który ma problemy z dostawaniem się na linie (niedojrzały fizycznie) i rzutem z dystansu. Z tego co widziałem, a oglądnąłem pełne 2,5 spotkania - w HCO nie ma się do czego przyczepić, dobry kreator na pick and rollach, rewelacyjny atleta na swojej pozycji, więc jako rozgrywający to może być prawdziwy killer w transition. I co najważniejsze - rzut. Pierwotnie nie sprawdzałem jego statystyki z Francji/Europy, i oglądając jego trzy ostatnie mecze (mała dawka...) turnieju, wyglądał świetnie - off the dribble, off ball, range, rewelacyjna skuteczność, unguardable na tym poziomie na pickach gdy zabijał przeciwników z dystansu (skończył turniej jakoś z 58% za 3), bardzo dobra technika rzutu i jej powtarzalność. Potem sprawdziłem statystyki z jego występów we Francji i w Europie (47%, ale mała dawka, bo gra mało minut, o tym zaraz, a więc przy 34 rzutach) - i nawet jeżeli założymy, że jest w tym momencie rzutowo streaky, to biorąc pod uwagę wiek i technikę rzutu, wciąż wygląda to lepiej niż się spodziewałem.

​Główny znak zapytania to liczba minut jakie dostaje we francuskiej lidze, ale z tego co czytałem, praktycznie wszyscy we Francji narzekają, że Ntilikina gra (za) mało minut, i na wprowadzanie młodych zawodników do rozgrywek ogólnie. W każdym razie, eyetest jest bardzo przekonujący nawet jeżeli mowa o małej dawce, będzie trzeba szukać highlightsów po jego występach Europie.

​Z innych minusów to chyba fakt, że spodizewałem się, że w większym stopniu będzie korzystać ze swojego atletyzmu (pierwszy krok). I teraz - być może się skazuję na małą dawkę, ale zdecydowanie go kupuję - ogromny potencjał w defensywie, potencjał do rozciągania gry, kreowania na pickach z bardzo wysokim sufitem? I - nawet jeżeli nie poukłada sobie gry jako całości, nie rozwinie gry po ofensywnej stronie parkietu, to w dalszym ciągu wygląda na rewelacyjny fit dla praktycznie każdej drużyny ze swoimi możliwościami w defensywie i odgrywaniem roli rozgrywającego w ofensywie nie krzywdząc spacingu itd. Nie wiem czy chciałbym by Sixers w tak mocnym drafcie pakowali się w kolejny projekt, ale Francuz może za kilka lat skończyć w redraftach jako top3 tegorocznej (właściwie - przyszłorocznej) klasy.
 
Szanse Ntilikiny na świetny wybór chyba jednak sa ograniczone przez granie w Europie i fakt, że czołówka poza Fultzem gra naprawdę w dobrych drużynach w college'u. Spodziewam się jednak, że Francuz może zachwycić na workoutach i pójść w okolicach 6-8 picku, bo o ile Francuz jest surowy i różnie może skończyć, o tyle ciężko przejść obok jego potencjału.
 
ps
 
Sekou Doumbouya - zapamiętajcie to nazwisko. Dwa lata młodszy od reszty, wybrany do drużyny gwiazd turnieju z niezłymi bball skills już teraz, który atletycznie wyglądał na dwa lata starszego od reszty...
 
ps2

​Giles wrócił do grania, na razie skromne minuty. Kosmicznie może wyglądać loteria i już pojawiają się komentarze, że to może być najlepszy draft dekady. http://basketball.realgm.com/wiretap/244356/GMs-Calling-2017-NBA-Draft-Strongest-In-A-Decade

​ps3

​Jak ktoś straci pick w tym drafcie to szczerze współczuję. ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na pick Lakers nie nastawiam, bo już tyle razy zrobili psikusa , że wystarczy ;]

 

Wypadniecie poza top3 jak i bycie w top3 jest dla mnie równie realne. 

 

Sixers mają w tym roku potrójną szansę na wysoki pick - Sacramento nadal ma mocno ujemny bilans, a na plecach siedzą im PTB, Nuggs, a i Wolves, i Hornets Pelicans ze zdrowym, Holidayem i wracającym Tyreke mogą jeszcze ich wyprzedzić - szczególnie jeśli dodamy do tego wszystkiego problemy z głową Boogiego.

 

Nie jaram się też samym czubem loterii, bo wyglada mi na to, że Sixers po nowym roku pojdą parę miejsc do góry bo nieuchronnie czeka nas poukładanie sytuacji z wysokimi - tj. deal Okafora/Noela, a przynajmniej dobranie optymalnej pary, do tego powrót Simmonsa, a im draft będzie z czasem wyglądał na mocniejszy, tym więcej będzie walczyć o piłeczki w loterii (Nets->C, bo są ciency, Heat - tank Pata, Mavs, Lakers - ostatni bilans to 60% szans na top3 , kto wie czy nie zaryzykuje Henigan, żeby znaleźć w koncu jakiegos franchise playera ) 

 

Jest więc dużo zmiennych i ciężko się jarac. Lakers 2x spierdolili mi draft wybierajac Russella zamiast Okafora, czy choćby rok temu nie tracąc picku i lądujac z my manem Ingramem. do 3 razy sztuka krva, oddajcie 4-6 pick i nie róbcie siupy. 

 

Gdyby Sixers w tym drafcie mieli 1 wybor w  top 3 drugi w top6 to byłoby doskonałe zwieńczenie planu Hinkiego, a Sixers wreszcie ze spokojem mogliby patrzeć  w przyszłość - nie polegając wyłącznie na Embiidzie, a  jeszcze mając Simmonsa + top3 i 6 z tego draftu, a więc duża szansa że 2 z Smith/Fultz/Ball/Jackson/Monk/Tatum , którzy idealnie wpasowaliby się na 2 najbardziej szrotowate pozycje w zespole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem z którym nr poszedłby w tym roku Simmons.

Ja nadal boję się jego braku rzutu i obstawiam , że mógłby polecieć poza top3 , może nawet mocno ? :>

 

Ben to jedyna nadzieja ubiegłorocznego draftu, który póki co wygląda katastrofalnie, a obawiam się, że Ben może zostać Jahillem Okaforem tego draftu (chociaż jaram sie jego flashy passes)

Edytowane przez Julius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, moje współczucie nie wyklucza tego, że bardzo bardzo chcę ten pick Lakers.

 

@Julius, ten swap z Kings da nam prawdopodobnie ze 5% więcej szans na pick w top3 jeżeli Cousins się nie połamie, zupełnie nierelewantne. Bilans w bottom3 daje pewny wybór w top5, a pewny wybór w top5 to Fultz/Jackson/Smith/Tatum/Ball, więc jak najbardziej jest się na co nastawiać bo takie mecze jak ten z Suns pokazują że Sixers w bottom3 powinni skończyć.

 

Jakbym miał robić redraft, to Simmons poszedłby 3-5, a Ingram 7, za Tatumem.

Proponuję jednak przynajmniej w tym temacie skupić się na tegorocznych prospektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze w tym drafcie jest to, że pooglądasz trochę jednego z tych prospektów i od razu zastanawiasz się czy nie zmienić kolejności w swoim mocku.

​pisałem, że DSJ na starcie sezonu po obu stronach parkietu był rozczarowujący, ale ostatnio NC State złapało łatwiejszy terminarz na co trzeba brać poprawkę, i występy Smitha jr w stylu 19 pts 16 ast są naprawdę imponujące. DSJ będzie z miejsca jednym z najbardziej atletycznych rozgrywających z topowym ballhandlingiem - do tego ostatnio świetnie kreuje w HCO i z łatwością rzuca jumpery. i o ile rozumiem, że Dennis jest streaky, mała dawka, spadnie mu ten procent (40% za trzy przy 2 udanych próbach na mecz), ale chyba za bardzo popatrzyłem na te porównania do Rose'a, bo jednak Smith rzuca lepiej na tym etapie kariery aniżeli Rose, Wall czy Westbrook w college'u. oczywiście przez problemy ze zdrowiem mam go trochę niżej niż inni, ale to prospekt kalibru, nie wiem, właśnie Rose'a czy Walla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy bardziej imponuje mi size, pracę nóg, atletyzm, pierwszy krok, ballhandling i playmaking, możliwości po obu stronach parkietu oraz potencjał rzutowy Tatuma - czy fakt, że w niewielkim stopniu z tego korzysta. ciekawe czy to kwestia kontuzji i wolnego wejścia w sezon.

 

pierwsze punkty w NCAA zdobył Giles. jakieś typy kto zaryzykuje jego wybór w loterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pierwsze punkty w NCAA zdobył Giles. jakieś typy kto zaryzykuje jego wybór w loterii?

Blazers myślę, jakby nie weszli jakimś cudem do PO.

 

Pelicans może

 

Miami przy odejściu Whiteside'a w sytuacji gdy zyskują pick.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.