Skocz do zawartości

[Liga Roto Keeper #2] zmiana regulaminu #1 - usunięcie weto


szkoda-czasu

weto  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za zmianą zasad weto w Lidze Keeper #2

    • NIE. Zostawiamy weto GMów na dotychczasowych zasadach.
    • TAK. Usuwamy opcję weta GMów dodając do regulaminu poniższy paragraf.


Rekomendowane odpowiedzi

Głosujemy zmianę w regulaminie dotyczącą usunięcia weto. Dwie opcje do wyboru :

- zostawiamy weto na dotychczasowych warunkach

- dodajemy zapis do regulaminu znoszący weto GMów (zapis jak poniżej)

 

Termin ankiety: do końca sezonu / uzyskania zgody min 11 GM. Jest nas 20 więc mam nadzieję, że nie będzie remisu.

 

17. Trejdy/wymiany.

a) wymiany można przeprowadzać tylko w trakcie sezonu regularnego NBA; 

b ) można wymieniać się dowolną liczbą zawodników;

c) wymiany przeprowadza się na stronie ligowej na Yahoo gdzie muszą być zaakceptowane przez komisarza ligi, który zrobi to najszybciej jak tylko może;

d) wymiany zaakceptowane przez wszystkie uczestniczące strony i komisarza ligi są nieodwołalne. Innymi słowy nie można wetować trejdów;

e) Jedynym przypadkiem kiedy trejd nie zostanie zaakceptowany przez komisarza ligi to sytuacja kiedy jedna ze stron uczestniczących w wymianie zgłosi na forum informację, że trejd został zaakceptowany pomyłkowo. GM uczestniczący w wymianie ma na zgłoszenie błędu 1h od zatwierdzenia wymiany. 

f) zgłoszenie odbywa się w głównym wątku ligowym na dany sezon.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za zostawieniem obecnych zasad - co może niektórych dziwić ;) Ale opcja weta jako tzw buforu bezpieczeństwa powinna zostać. Pamiętajmy że wymiany wpływają na kształt całej ligi. Jedynie prośba do oceniających wymiany by pamiętali że to liga wielosezonowa i tani keeper na wiele lat dla jednych  drużyn  w danej chwili może mieć większą wartość niż bardzo dobry gracz. Gram w innej lidze keepera i weto jest, nieraz kontrowersyjne weta też są i wymiany zdań tym spowodowane ale trudno, taka specyfika tej rozgrywki że pole do oceny jest szersze niż normalnie. Jedynie prośba jak wyżej i ewentualnie zanim wciśniemy weto spytajmy na forum uczestniczących w wymianie co chcą uzyskać tą wymianą, dlaczego w to idą jeśli mamy wątpliwości co do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem absolutnie przeciwny zmianie zasad w trakcie gry. Trejdy muszą być wetowane - nie ma innej opcji. Owszem, stosowanie zbyt często veta musi być odpowiednio uzasadnione, ale czy każdy trejd ma być puszczany nawet tak bezsensowny jak z Muscalą i Lee? Toż to jest rozbój w biały dzień. Ranking aktualny yahoo ani ranking fb-ninja nie ma znaczenia, minęło raptem kilka meczy, a chciałbym zauważyć jeszcze, że to jest keeper - Muscala na dłuższą metę to jest FAs, Lee typowy zadaniowiec - trzeba się wysuilać, by oznajmić, iż Monta który już ma określoną wartość w NBA i młody prospect Winslow są od nich 100 razy lepsi? I takiej trejdy chcecie puszczać?

 

Jesli chcecie zmienić zasady wetowania, prosze bardzo, ale nie na zasadzie, że komisarz wpadł na pomysł tego, że będzie puszczać każdy trejd, bo to jest już odmienna skrajność. Zastanówmy się nad kilkoma opcjami, po czym puścijmy to pod głos - ale nie cos takiego, tylko dlatego, że komisarz się wkurwił na weta!

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam się mądrzejszy od tych dwóch GMów, którzy klepneli trejd więc TAK, takie trejdy bym puszczał. Zgodzili się obydwaj na taką wymianę, więc zakładam że wiedzą co robią i co dla nich jest dobre. 

 

A więc zagłosowałem za opcją zmiany regulaminu i usunięcia weto żeby nikt nikomu się nie wcinał w grę.

 

Jeszcze dodam, że w lidze Dynasty tu na forum nie ma weta i jakoś sobie dają radę (wiem że to inny format ale jednak bez weta też można grać)

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam się mądrzejszy od tych dwóch GMów, którzy klepneli trejd więc TAK, takie trejdy bym puszczał. Zgodzili się obydwaj na taką wymianę, więc zakładam że wiedzą co robią i co dla nich jest dobre. 

Naprawdę wychodzisz z założenia, że jest tu tyle doświadczonym GM-ów, że każdy wie, co robi? Bo ja akurat myślę, że nadmiaru takowych tutaj nie ma, więc puszczanie wszystkiego by tylko szkodziło lidze?

To jest liga wielosezonowa - sytuacja, że ktoś zrobi ze 2-3 niemądre wymiany, po czym opuści ligę po sezonie, jest całkiem możliwa. Jak chcesz potem ratować takim team, szukając GM-a, który będzie w stanie coś z tym zrobić? Czyż nie lepiej jest zapobiegać niż leczyć? Nierówne wymiany nie tylko wpływają na wynik osiągnięty przez dane drużyny, ale mają znaczący wpływ na kształt całej ligi - w każdym formacie, a w roto to już w ogóle. Wiem, o czym mówię, przez wiele lat komishuję ligom z cyklu FBX i naprawdę różne sytuacje miały tam miejsce. Także znam te problemy z autopsji, pod tym względem to akurat pewne doświadczenie już posiadam. A to, że ktoś zrezygnuje z prowadzenia drużyny z powodu braku pomysłu na zespół, na moje jest więcej niż pewne. Pytanie tylko jest jedno - kiedy taka sytuacja będzie miała miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w keeperze nie jest to problem: zawsze można nie wziąć nikogo jako keepera i zacząć od zera. Poza tym właśnie robiąc złe wymiany najbardziej się uczysz, uczysz się na swoich błędach. Jeśli ktoś zrezygnuje, to jego sprawa, skoro tak zdecydował, bo mu nie idzie, to dobrze, chyba nie potrzebujemy takich graczy, którzy kończą grać, gdy zaczynają być na dole tabeli? W końcu chyba każdy będzie kiedyś na dole tabeli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dodajemy zapis do regulaminu znoszący weto GMów (zapis jak poniżej)

 

czyli jak dobrze rozumiem daje przykładowego bolka typu Pachulia za Duranta, druga strona akceptuje trade, bo ta forma fantasy się mu znudziła i nie zamierza w niej uczestniczyć w następnym sezonie bądź olewa ten i taka wymiana przechodzi, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dodajemy zapis do regulaminu znoszący weto GMów (zapis jak poniżej)

 

czyli jak dobrze rozumiem daje przykładowego bolka typu Pachulia za Duranta, druga strona akceptuje trade, bo ta forma fantasy się mu znudziła i nie zamierza w niej uczestniczyć w następnym sezonie bądź olewa ten i taka wymiana przechodzi, tak ?

 

myślałem, że do weto jest właśnie do tego typu wymian :P ale tu weta sypaliście co chwilę, więc byłbym za zniesieniem weta i w razie kontrowersyjnej wymiany, dyskusję mającą na celu ustalenie motywacji obu stron, a najlepiej oceny ludzi z keepera #1 (w razie wątpliwości wrzucimy im wymianę i niech oni zagłosują, czy wetować czy nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że do weto jest właśnie do tego typu wymian :tongue: ale tu weta sypaliście co chwilę, więc byłbym za zniesieniem weta i w razie kontrowersyjnej wymiany, dyskusję mającą na celu ustalenie motywacji obu stron, a najlepiej oceny ludzi z keepera #1 (w razie wątpliwości wrzucimy im wymianę i niech oni zagłosują, czy wetować czy nie).

no jak, przeciez zapis w regulaminie o tym przeczy:

 

d) wymiany zaakceptowane przez wszystkie uczestniczące strony i komisarza ligi są nieodwołalne. Innymi słowy nie można wetować trejdów;

e) Jedynym przypadkiem kiedy trejd nie zostanie zaakceptowany przez komisarza ligi to sytuacja kiedy jedna ze stron uczestniczących w wymianie zgłosi na forum informację, że trejd został zaakceptowany pomyłkowo. GM uczestniczący w wymianie ma na zgłoszenie błędu 1h od zatwierdzenia wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak, przeciez zapis w regulaminie o tym przeczy:

 

d) wymiany zaakceptowane przez wszystkie uczestniczące strony i komisarza ligi są nieodwołalne. Innymi słowy nie można wetować trejdów;

e) Jedynym przypadkiem kiedy trejd nie zostanie zaakceptowany przez komisarza ligi to sytuacja kiedy jedna ze stron uczestniczących w wymianie zgłosi na forum informację, że trejd został zaakceptowany pomyłkowo. GM uczestniczący w wymianie ma na zgłoszenie błędu 1h od zatwierdzenia wymiany.

 

No nie do końca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca :tongue:

w takim razie trzeba doprecyzować regulamin bo potem jest :

 

e) Jedynym przypadkiem kiedy trejd nie zostanie zaakceptowany przez komisarza ligi to sytuacja kiedy jedna ze stron uczestniczących w wymianie zgłosi na forum informację, że trejd został zaakceptowany pomyłkowo. GM uczestniczący w wymianie ma na zgłoszenie błędu 1h od zatwierdzenia wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie trzeba doprecyzować regulamin bo potem jest :

 

e) Jedynym przypadkiem kiedy trejd nie zostanie zaakceptowany przez komisarza ligi to sytuacja kiedy jedna ze stron uczestniczących w wymianie zgłosi na forum informację, że trejd został zaakceptowany pomyłkowo. GM uczestniczący w wymianie ma na zgłoszenie błędu 1h od zatwierdzenia wymiany.

 

Faktycznie, masz rację. No ja bym chciał  znieść to weto, ale zachować kontrolę nad wymianami typu leszcz za gwiazdę... dlatego chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby wrzucenie kontrowersyjnej wymiany i głosowanie na weto ludzi z keepera#1 albo kontrola komisarza, który w razie kontrowersji/protestów uczestników ligi by się podpytał ludzi z innych lig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca :tongue:

Ale wyżej komisarz napisał:

 

 

Ja nie uważam się mądrzejszy od tych dwóch GMów, którzy klepneli trejd więc TAK, takie trejdy bym puszczał. Zgodzili się obydwaj na taką wymianę, więc zakładam że wiedzą co robią i co dla nich jest dobre.

 

Pomijając co komisarz uzna za trade nierówny, to zakładając, że ktoś nowy w fantasy po 6-7 meczach życia Pachulii (np.20-10-5) uzna, że warto go capnąć za Duranta (czy nawet jakiegoś Rudy Goberta), to ma ti przejść, bo oni sobie tak klepnęli? Ta liga ma jeszcze 18 menedżerów, którzy - jak zauważyłeś wcześniej - też chcą mieć zabawę z tego i nie chcą, żeby ktoś do piaskownicy przylazł i obździł jeden z jej rogów. Przeciw takiemu bżdżeniu jest instytucja weta, gdzie pozostali mogą wyrazić swoją opinię i doskonale wiecie - wy głosujący za zmianą regulaminu - że takie zasady są właściwie w każdej lidze, żeby zabawa pozostawała zdrowa. Ja byłem tych zasad świadomy i nie uznaję trade'u za dokonany - mój czy nie mój - dopóki inni nad nim nie zagłosują.

 

Poza tym, potrzebnych jest 11 menedżerów do weta. Czy naprawdę mamy uznać, że to mniej reprezentatywne grono niż dwójka osób + ewentualnie komisarz?

 

W Yahoo gram 3 rok, ale nie zdarzyło mi się dotychczas, żeby zablokowany został trade w miarę równy. Wiadomo, że one nigdy nie są 50-50, to kwestia potrzeb i małych rozbieżności przewidywań reszty sezonu/sezonów. Zdarzyło mi się niestety, że GMowie nie zdążyli zablokować bardzo nierównego trade'u i po paru tygodniach gość zaczął oczywiście piąć się w tabeli i wygrał ligę. Kto ma wtedy radość z gry do końca, jeśli walczył o zwycięstwo?

 

Przy tradzie Ellis/Winslow-Muscala/Lee zastanawiałem czy to bloknąć, ale to tylko dlatego, że biliście pianę o poprzedni blok i myślałem, że to może ja jestem nienormalny. Ostatecznie postanowiłem to bloknąć, bo zauważyłem, że sam byłbym w stanie zaoferować więcej a i tak było mi wstyd to zrobić.

Edytowane przez asq_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dodajemy zapis do regulaminu znoszący weto GMów (zapis jak poniżej)

 

czyli jak dobrze rozumiem daje przykładowego bolka typu Pachulia za Duranta, druga strona akceptuje trade, bo ta forma fantasy się mu znudziła i nie zamierza w niej uczestniczyć w następnym sezonie bądź olewa ten i taka wymiana przechodzi, tak ?

 

 

 

Pomijając co komisarz uzna za trade nierówny, to zakładając, że ktoś nowy w fantasy po 6-7 meczach życia Pachulii (np.20-10-5) uzna, że warto go capnąć za Duranta (czy nawet jakiegoś Rudy Goberta), to ma ti przejść, bo oni sobie tak klepnęli? Ta liga ma jeszcze 18 menedżerów, którzy - jak zauważyłeś wcześniej - też chcą mieć zabawę z tego i nie chcą, żeby ktoś do piaskownicy przylazł i obździł jeden z jej rogów. Przeciw takiemu bżdżeniu jest instytucja weta, gdzie pozostali mogą wyrazić swoją opinię i doskonale wiecie - wy głosujący za zmianą regulaminu - że takie zasady są właściwie w każdej lidze, żeby zabawa pozostawała zdrowa. Ja byłem tych zasad świadomy i nie uznaję trade'u za dokonany - mój czy nie mój - dopóki inni nad nim nie zagłosują.

 

Nie widziałem jeszcze tutaj nierównej wymiany, której nie dałoby się wytłumaczyć lub bardzo znacząco wpływałaby na przyszłość i układ ligi i psułaby obraz na lata itd. A że wpłynęłaby na obecny kształt tabeli. Oczywiście przecież po to się robi wymianę. Co więcej taktyką GMa może być pozyskanie w drafcie middletona po taniości czy takiego Simmonsa którego potem sprzedajesz jako keepra za gracza z TOPu. 

Komu przeszkadza taka wymiana. Moim zdaniem osobom które w danym momencie są w czołówce i które mają zagrożoną pozycję w momencie kiedy ktoś się wzmacnia znacząco i bije o podium taką wymianą. 

I wetowanie takich wymian zabija grę moim zdaniem.

 

Nie wiem czy ktokolwiek z Was śledził tego 1 keepera. W pierwszym sezonie poszła tam wymiana lebron za Hassana. Dziś może to nie dziwi ale wtedy jak dobrze pamiętam Hassan był odkryciem zagrał chyba coś koło 20-25 gier i wymiatał. 

Myłśicie że teraz u Nas prtzeszłaby taka wymiana ??

 

Wolę zlikwidować weto całkowicie. I żeby działo się w lidze/latały wymiany itd. Niż oglądać jak sa blokowane te wszystkie wymiany keeper za topowego gracza. I nie chcę żeby ktoś za mnie decydował ani ja za nikogo nie chcę decydować kogo uznajemy za keepera, kto się rozwinie a kto nie. 

 

Więc jakie poszły weta w tym sezonie tu u Nas??

 

1)dwóch potencjalnie super keeperów (kwestia kto jak liczy ich przyszłą wartośc) Middleton+Oubre za 2 solidnych graczy którzy obecnie są w rankach poza top 100 (vuczawodzi, a crawder kontuzjowany zagrał 4 gry) więc zawodzą patrząc na oczekiwanie względem nich.

 

2) simmons za irvinga i nanca - kto wie co będzie z simmonsem i co za gracz z niego będzie. nikt tego nie wie. to 1 draftu. może będzie z niego top3 gracz ligi a może totalny bust. Irving totaka droga cena żeby to sprawdzić ? zresztą raz bulek to blokował teraz pisze że nie zablokuje... widać że takie wymiany to normalna sprawa w keeperze.

 

3)monta, winslow muscala lee. - no proszę Was to jest wymiana jak durrant za pachulie ? to zwykła wymiana leszczy spoza top 100. Winslow będzie kosztował za sezon 17 a monta 25. Jest nierówna ale nie zmiania nic w perspektywie psucia gry innym GMom.

 

Więc jak dla mnie wszystkie wymiany są akceptowalne.Oczywiście że niektóe są nierówne ale to nie ma dla mnie znaczenia. 

 

A co jak trafi się wymiana Pachulia za Durranta - dla mnie oczywiste że wtedy ktoś był albo najebany. i da znać że coś było nie tak. albo to będzie sygnał żeby nie grać z takim GMem w następnym sezonie. Albo się go wyjebie :smile: (głosowanie, ankieta itd) albo sam zrezygnuję z grania w lidze gdzie idą regularnie takie trejdy. Ale tą decyzję będę podejmował mając już jakieś informacje po skończonym sezonie. 

 

 

 

 

Poza tym, potrzebnych jest 11 menedżerów do weta. Czy naprawdę mamy uznać, że to mniej reprezentatywne grono niż dwójka osób + ewentualnie komisarz?

 

W Yahoo gram 3 rok, ale nie zdarzyło mi się dotychczas, żeby zablokowany został trade w miarę równy. Wiadomo, że one nigdy nie są 50-50, to kwestia potrzeb i małych rozbieżności przewidywań reszty sezonu/sezonów. Zdarzyło mi się niestety, że GMowie nie zdążyli zablokować bardzo nierównego trade'u i po paru tygodniach gość zaczął oczywiście piąć się w tabeli i wygrał ligę. Kto ma wtedy radość z gry do końca, jeśli walczył o zwycięstwo?

 

Przy tradzie Ellis/Winslow-Muscala/Lee zastanawiałem czy to bloknąć, ale to tylko dlatego, że biliście pianę o poprzedni blok i myślałem, że to może ja jestem nienormalny. Ostatecznie postanowiłem to bloknąć, bo zauważyłem, że sam byłbym w stanie zaoferować więcej a i tak było mi wstyd to zrobić.

 

jakie 11 ? 5 osób wystarczy że kliknie weto...

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja liga i nie moja broszka ale wymiana tylko ta pierwsza u was byla ok.

 

Ben moze byc out na caly sezon wiec Irving to zbyt drogo.

 

Trzecia wymiana jest totalnie absurdalna bo ktos kogos goli na dwoch srednich graczy do wyrzucenia na fa za dwoch srednich keeperow.

 

Wasz blad chyba polega troche na tym, ze za duzo osob sie nie udziela a z klikaniem veta nie maja problemu. U nas przechodzily lepsze wymiany, co sam zreszta robilem. Wymiana hassan za lbj byla dyskutowana i przeszla. Roznica miedzy naszymi keeperami jest taka: u nas jest dyskusja i deale przechodza, u was nie ma dyskusji i sa same veta. A brak calkowitego veta to jeszcze glupszy pomysl imo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze tutaj nierównej wymiany, której nie dałoby się wytłumaczyć lub bardzo znacząco wpływałaby na przyszłość i układ ligi i psułaby obraz na lata itd. A że wpłynęłaby na obecny kształt tabeli. Oczywiście przecież po to się robi wymianę. Co więcej taktyką GMa może być pozyskanie w drafcie middletona po taniości czy takiego Simmonsa którego potem sprzedajesz jako keepra za gracza z TOPu. 

Komu przeszkadza taka wymiana. Moim zdaniem osobom które w danym momencie są w czołówce i które mają zagrożoną pozycję w momencie kiedy ktoś się wzmacnia znacząco i bije o podium taką wymianą. 

I wetowanie takich wymian zabija grę moim zdaniem.

Naprawdę myślisz, że ja jako osoba z czołówki będę się kierował takimi pobudkami? Nie przychodzą Tobie na myśl inne rzeczy, że wetujący może się kierować czym innym niż prywatą? Fajne masz zdanie o innych, nie ma co.

Co do pierwszego zdania, to może wymian znacząco wpływających na układ ligi i na przyszłość zarazem to faktycznie nie ma, ale kontrowersyjnych trejdów już jak najbardziej, a przecież to dopiero początek ligi - ale o tym później.

 

Wolę zlikwidować weto całkowicie. I żeby działo się w lidze/latały wymiany itd. Niż oglądać jak sa blokowane te wszystkie wymiany keeper za topowego gracza. I nie chcę żeby ktoś za mnie decydował ani ja za nikogo nie chcę decydować kogo uznajemy za keepera, kto się rozwinie a kto nie. 

Takie coś to kompletny absurd. Nie obowiązuje nawet w 1 lidze roto, gdzie doświadczonych GM-ów sporo, a co dopiero tutaj, gdzie nikomu nic nie ujmując - ludzie za wielkiego doświadczenia nie mają. I to oczywiście żaden zarzut, bowiem każdy kiedyś zaczyna, a ligi fantasy trzeba oprzeć na takich osobach - ale trzeba dbać o wygląd ligi, żeby unikać sytuacji, że weteran będzie wykorzystywał słabość osoby z mniejszym stażem. I jeśli komish akceptuje takie sytuacje, to liga będzie zmierzała prostą drogą ku znacznej dysproporcji pomiędzy siłami poszczególnych drużyn. I proponowałbym, żebyś się nad tym zastanowił, zanim będzie za późno.

 

 

1)dwóch potencjalnie super keeperów (kwestia kto jak liczy ich przyszłą wartośc) Middleton+Oubre za 2 solidnych graczy którzy obecnie są w rankach poza top 100 (vuczawodzi, a crawder kontuzjowany zagrał 4 gry) więc zawodzą patrząc na oczekiwanie względem nich.

 

2) simmons za irvinga i nanca - kto wie co będzie z simmonsem i co za gracz z niego będzie. nikt tego nie wie. to 1 draftu. może będzie z niego top3 gracz ligi a może totalny bust. Irving totaka droga cena żeby to sprawdzić ? zresztą raz bulek to blokował teraz pisze że nie zablokuje... widać że takie wymiany to normalna sprawa w keeperze.

 

3)monta, winslow muscala lee. - no proszę Was to jest wymiana jak durrant za pachulie ? to zwykła wymiana leszczy spoza top 100. Winslow będzie kosztował za sezon 17 a monta 25. Jest nierówna ale nie zmiania nic w perspektywie psucia gry innym GMom.

1) Kto napisał, że Oubre będzie superkeeperem? Jak na razie jest niewiadomą. Co do Vuca i Crowdera - w momencie wymiany nie sposób było przewidzieć, że Vuc będzie zawodził, a Crowder się połamie. Oceniamy na zasadzie stanu faktycznego, a nie wróżymy z fusów. Poza tym - taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie.

2) I w zasadzie pierwszym zdaniem odpowiedziałeś sobie, dlaczego veto było zasadne. A propos drugiego - ja nie wetowałem tej wymiany. Bo przecież bym został uznany za tego, który myśli tylko o sobie...

3) Czy musi być wymiana Durant za Pachulię, żeby można było stwierdzić, że nie daje nic drugiej stronie? Aktualnie zgoda, Monta i Winslow szału nie robią, ale nadal to są bardziej wartościowi gracze, niż wspomniana pierwsza dwójka - potencjalni FA-sy. Zresztą 123 już się sam przyznał do błędu - gdyby nie było weta, to tam wymiana by została niesłusznie puszczona. I właśnie przykład 123 wskazuje, że są w lidze osoby, postępujące trochę pod wpływem chwili - dlatego weto jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Jeśli by byli sami GM-owie, o każdej porze dnia i nocy kierujący się taktyką, wyrachowaniem, można byłoby porozmawiać. Ale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze tutaj nierównej wymiany, której nie dałoby się wytłumaczyć lub bardzo znacząco wpływałaby na przyszłość i układ ligi i psułaby obraz na lata itd. A że wpłynęłaby na obecny kształt tabeli. Oczywiście przecież po to się robi wymianę. Co więcej taktyką GMa może być pozyskanie w drafcie middletona po taniości czy takiego Simmonsa którego potem sprzedajesz jako keepra za gracza z TOPu. 

Komu przeszkadza taka wymiana. Moim zdaniem osobom które w danym momencie są w czołówce i które mają zagrożoną pozycję w momencie kiedy ktoś się wzmacnia znacząco i bije o podium taką wymianą. 

I wetowanie takich wymian zabija grę moim zdaniem.

 

Nie wiem czy ktokolwiek z Was śledził tego 1 keepera. W pierwszym sezonie poszła tam wymiana lebron za Hassana. Dziś może to nie dziwi ale wtedy jak dobrze pamiętam Hassan był odkryciem zagrał chyba coś koło 20-25 gier i wymiatał. 

Myłśicie że teraz u Nas prtzeszłaby taka wymiana ??

 

Może trudno w to uwierzyć, ale przy głosowaniu nad weto chrzani mnie jaką mam pozycję w tabeli (chociaż wiem, że nie było to wycelowane we mnie personalnie, bo ja też raczej witam się z mułem).

 

LeBron-Hassan mógłby nie przejść, ale przez 20-25 meczów (gdzie miał 2-3 TD z blokami i wyglądał jak stud) pokazał o wiele więcej niż a) Muscala przez 3 sezony, B) Simmons przez 0 meczów w regularnym sezonie.

 

 

Więc jakie poszły weta w tym sezonie tu u Nas??

 

1)dwóch potencjalnie super keeperów (kwestia kto jak liczy ich przyszłą wartośc) Middleton+Oubre za 2 solidnych graczy którzy obecnie są w rankach poza top 100 (vuczawodzi, a crawder kontuzjowany zagrał 4 gry) więc zawodzą patrząc na oczekiwanie względem nich.

 

2) simmons za irvinga i nanca - kto wie co będzie z simmonsem i co za gracz z niego będzie. nikt tego nie wie. to 1 draftu. może będzie z niego top3 gracz ligi a może totalny bust. Irving totaka droga cena żeby to sprawdzić ? zresztą raz bulek to blokował teraz pisze że nie zablokuje... widać że takie wymiany to normalna sprawa w keeperze.

 

3)monta, winslow muscala lee. - no proszę Was to jest wymiana jak durrant za pachulie ? to zwykła wymiana leszczy spoza top 100. Winslow będzie kosztował za sezon 17 a monta 25. Jest nierówna ale nie zmiania nic w perspektywie psucia gry innym GMom.

 

Więc jak dla mnie wszystkie wymiany są akceptowalne.Oczywiście że niektóe są nierówne ale to nie ma dla mnie znaczenia.

 

1) Ja ją wetowałem i sam napisałeś, że uważasz ją za "ku**wsko nierówną" i dla "F.U. niekorzystną", więc nie wiem, co tu bronić. W ubiegłym sezonie Middleton 24. w rankingu roto, Vucevic i Crowder 28 i 29 odpowiednio. Jak zajebiście musiałby się rozwinąć grzejący FA od tamtego czasu właściwie Oubre (co jest w tym kluczowe), żeby zrównoważyć ten trade nawet w długim ujęciu (bez Khrisa na cały obecny sezon)?

 

2) To rozumiem jeśli ktoś uważa, że Simmons będzie kolejnym LeBronem. Z Nancem to miało więcej sensu niż z Sariciem, który ma spokojnie potencjał na TOP-30, ale też weta nie dam, jeśli Lakersi napiszą, że tak wierzy w Simmonsa (chociaż właściwie ponawiając propozycję rozumiem, że tak jest i nie jest to omsknięcie myszki).

Tylko jest duża różnica, kiedy ktoś to wyjaśni lub po wecie zasugeruje drugi raz klepiąc taki trade. Częściej bowiem w ligach zdarzają się faile (jak choćby w naszej ostatnio), gdzie ktoś NIE chce tego robić niż przemyślana decyzja. Można nas przecież przekonać.

 

3) Nie Durant za Pachulię, bo to przejaskrawienie (dlatego ja użyłem choćby przykładu Goberta), ale o tym już pisaliśmy i sam GM się wycofał, więc znów - chyba weto zadziałało tak, jak powinno.

 

 

 

jakie 11 ? 5 osób wystarczy że kliknie weto...

 

A tu widzisz mój błąd, bo miałem zerknąć, ale gdzieś na małpę przekopiowałem... Więc co najwyżej tu widzę potencjał do zmiany, bo 25% menedżerów to mało do weta i mogłoby być ich siedmiu (jeśli w 12-osobowych jest 4, to byłoby ekwiwalentne).

EDIT: Widzę, że w dużej mierze zdublowałem bulka - niecelowo, za długo miałem okno odpowiedzi otwarte w pracy i składałem to z przerwami od rana, pardon ;) Coś tam dołożyłem od siebie.

Edytowane przez asq_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Widzę, że w dużej mierze zdublowałem bulka - niecelowo, za długo miałem okno odpowiedzi otwarte w pracy i składałem to z przerwami od rana, pardon ;) Coś tam dołożyłem od siebie.

Spoko, dobrze się stało, że nie zauważyłeś, bo inaczej może byś nie napisał ;) Ja akurat myślę, że im więcej postów w dyskusji, tym lepiej, tak jak napisał shevcu - one mogą coś wnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze komentarze, zauważyłem, że nie cenicie za bardzo keeperów - uważacie wymiany za nierówne tylko dlatego, że nie wiadomo, czy grasz stanie się opłacalnym keeperem (Oubre, Simmons), a Middletona uważacie za słaby wybór, bo nie zagra za dużo w tym sezonie... ja mam na ten temat odmienną opinię i możecie mi wierzyć albo nie, ale nawet wymianę Vuc+Crowder za Middletona+Oubre obmyślałem długo - tak ok. godzinkę ;) chodzi mi o to, że np. Middleton - za następny sezon 12$, będzie opłacalnym keeperem na 5 lat (wątpicie, bo ma kontuzję?) - za 5.rok dostanie 28$, czyli cenę odpowiednią do wartości, więc przez 5 lat drużyna ma zawodnika za małą kasę, a z dużą wartością. Myślałem, że o to chodzi w keeperze - wybrać perełki, przechwycić graczy za tanią cenę. Może i jest ryzyko, że nie odpali, zacznie grać gorzej, ale skoro drużyna A szuka keeperów, to "walczy" przy okazji o jak najgorsze miejsce i więcej $ na przyszły sezon, więc oddanie dobrego zawodnika im w tym pomaga ;) zatem uważam weta w tego typu wymianach raczej za strach przed wzmocnieniem rywala, który dostaje dobrego zawodnika i staje się kandydatem do walki o mistrzostwo.

 

A propos weta, jeśli już jest, to dlaczego 5 osób wystarczy, aby zawetować wymianę? Uważam, że powinno być 9 osób (50% z 18 niebiorących udziału w wymianie), minimalnie 7, bo 5 osób to według mnie mało (1/4 ligi, czyli 3/4 ligi się zgadza albo nie protestuje po prostu).

 

Myślałem, że w Fantasy grają ludzie odpowiedzialni, świadomi tego, że jak proponują wymianę, to może zostać zaakceptowana... ale jak się okazało niekoniecznie... te osoby może się nie nauczą, że jak zaproponują coś, to wymiana może przejść, jeśli będziecie wetować wymiany... nie dajecie ludziom szansy uczenia się na swoich błędach :tongue:

 

Phoenix mogło być nawet pijane podczas robienia trejdu, ale kogo to obchodzi? Jeśli widzi, że wymiana jest zaakceptowana i niedobra dla niego, niech chociaż napisze na forum, sorki, nie chciałem trejdu, itp. wiadomo, że też bym się wkurzył, bo pewnie i tak nie przeszłoby, ale jeśli Phoenix nic nie napisało, to wszyscy myśleli, że on jest świadomy tej wymiany...

 

No i na koniec jeszcze raz pytam: dlaczego gracze nie mogą się uczyć na własnych błędach? Gdyby wymiany przechodziły, to np. Phoenix przed następną propozycją zastanowiłoby się 3 razy i nie popełniłoby takiego błędu, a przy wecie nie ma się co martwić, bo dobra liga stwierdzi, że wymiana jest niesprawiedliwa i tak jej nie przepuści :tongue:

 

I jeszcze a propos tej wymiany, to ona by mnie nie zmieniła w jakiegoś kandydata do top5 :tongue: i tak zamierzam tankować, chciałem zostawić Winslowa jako keepera, a Ellisa wymienić :tongue: i tak będę zaciekle walczył o dodatkowe dolary ;) więc nie wiem, czy ta metoda dodawania 2$ za kolejne niższe miejsce jest dobra... po co mam wgl wystawiać Westbrooka, który da mi dużo dobrych statsów, skoro mogę mieć więcej $ na przyszły rok? The Process is coming...

Edytowane przez MJ1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.