Skocz do zawartości

[Liga Roto Keeper #2] zmiana regulaminu #1 - usunięcie weto


szkoda-czasu

weto  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za zmianą zasad weto w Lidze Keeper #2

    • NIE. Zostawiamy weto GMów na dotychczasowych zasadach.
    • TAK. Usuwamy opcję weta GMów dodając do regulaminu poniższy paragraf.


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko to jest właśnie kwestia oceny tego kto gdzie będzie i gdybania czy będzie czy nei będzie.

Notabene weź pod uwagę ze George tez stracil caly sezon poltora roku temu a Turner w swoim debiutanckim oposcil ponad 20 meczów czyli ponad 1/4 sezonu.

Co do jego strat to tu może być różnie mogą być sky high jak i może się ogarnąć i zejść dużo niżej zwłaszcza jełśi Filadelfia wymieni Noela za jakiegoś rozsądnego rozgrywającego.

Tylko to tez jest gdybanie.

Dla mnie sprawa jest prosta jedni mogą widzieć wady Embilda  i tego że się nie rozwinie lub będzie miał 8 strat w meczu a drudzy widzieć go w top 3 .

3 tygodnie temu wielu stawiało na Dunna jako na ROTY to wszystko wróżenie z fusów.

 

Ja widze zysk z tej wymiany dla siebie co jednak nie sprawia, że nie jestem w stanie dostrzec korzyści dla drugiej strony. Wprawdzie to dopiero mój pierwszy sezon fantasy i nie mam tyle doświadczenia co niektórzy ale wychodzi na to ze twierdzisz ze gość który gra od kilku lat i to w wielu ligach (przynajmniej tak ma w profilu) po prostu nie wie co robi i jest rolowany przez gościa który zaczął w to grać 2,5 tygodnia temu wtedy zrozumiem veto.

Zadaj sobie jedynie pytanie czy naprawdę nie widzisz możliwości ze Embild się nie polamie i rozwinie tak jak wskzuje na to wielu ekspertów, którzy wiedzą więcej o koszykówce niż ja i Ty razem wzięci?

 

To tylko moje pytanie ja się na ten temat wypowiedziałem, tak naprawdę to Atlanta wie dlaczego zgodziła się na Trade. Ja się mogę domyślać i jestem w stanie zrozumieć tą decyzje ale będąc świeżakiem też mogę nie brać wszystkich aspektów. Jak będzie chciał to się ta wiedza podzieli ja swoje zdanie wyraziłem a jestem za stary na to żeby wierzyć, że  przekonam kogoś w internecie zwłaszcza jeśli ktoś nie przyjmuje argumentów i nie dopuszcza, że można mieć inne zdanie na temat rozwoju jednego czy drugiego zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja mogę powiedzieć? W kilku ligach już grałem i o ile dobrze pamiętam, jedynym moim vetem była wymiana w której jedna ze stron przez pomyłkę ją zaakceptowała i sama o to veto poprosiła. Generalnie wychodzę z założenia, że ludzie wiedzą co robią, ale ta wymiana jest mocna i nie wiem, czy nie zmienię zdania w tej kwestii.

Maro, jedna uwaga - fakt, że nie zamierzasz wetować, nie znaczy, że możliwości weta w ogóle być nie powinno. Przecież nikt Tobie nie będzie kazał wetować trejdów ;). Weto traktuję jako zabezpieczenie - przed podobnymi wymianami. Tak więc reasumując, jeśli ta wymiana dała Tobie do myślenia, znaczy, że sama idea ma rację bytu. Można jedynie pokombinować nad zmianą zasad weta, żeby faktycznie nie było scenariuszy, że osoby klikają i tyle.

 

A co do tego trejdu - jestem w kropce, też uważam, że Turner będzie niemniej zajebisty niż Kameruńczyk, skoro już jako sophomore wychodzi w silnej piątce Indiany i kręci ładne staty. A Hood nie zrekompensuje tego, bowiem nie wiem, czy jego sufit się już nie zbliża, a robienie z niego keepera nie będzie aż tak opłacalne raczej. Do tego dochodzi fakt, iż z tym trejdem liga ma pozamiatane już, a rzadko tak się zdarza, żeby po 3 tygodniach rozgrywek mistrz był już wiadomy. Dla dobra ligi weto powinno być tu, a fakt, iż Jordan nie argumentuje, też nie świadczy na korzyść tej wymiany. Z tymże nie chciałbym być posądzony o prywatę i to, że weto leży w moim szeroko pojętym prywatnym interesie..

Czyżby Was troszkę przerosła liga keeper? :smile:

No nudy nie ma ;)

 

Ale mógłbyś doprecyzować? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ze doceniacie (a raczej przeceniacie;) mój team ale nie sądzę żeby przed lutym można było coś więcej powiedziec o szansach na mistrzostwo

1-2 kontuzje lub działania na fa i tabela wariuje wiec z ferowaniem wyroków bym się wstrzymał

Ja tam uważam ze jeszcze długa droga zresztą swojego składu cały czas nie uważam za skończony i kolejne propozycje wymian juz poszły wiec może zamiast w bezsensowne przepychanki się w damy cieszmy się gra a gorący okres zacznie się po nowym roku i wtedy wymian potencjalnych keeper ów za gwiazdy będzie dużo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że Hood - przy powrocie do zdrowia wszystkich niskich w Utah - może być borderline keeperem, więc ja nie zdecydowałbym się na oddanie aż dwóch gości z TOP20 ligi za jedną potencjalną gwiazdę, solidnego SG, Delly'ego (po prostu Delly'ego) i gościa potencjalnie do wycięcia. Nie wetuję, ale dla mnie return value mocno niski.

 

Edit: żeby nie było - wyobrażam sobie nawet, że Paul George może spokojnie przy tej cenie być keeperem, więc wychodzi dwóch keeperów za jednego, nie gwarantującego że utrzyma się na nogach przez parę tygodni, a co dopiero lat.

 

I bardzo prosiłbym drugą stronę, czyli Atlantę o zabrania dzisiaj głosu w tej dyskusji, bo znów dyskutujemy tylko z tą stroną, która ma w tym widoczny biznes.

Edytowane przez asq_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro, jedna uwaga - fakt, że nie zamierzasz wetować, nie znaczy, że możliwości weta w ogóle być nie powinno. Przecież nikt Tobie nie będzie kazał wetować trejdów ;). Weto traktuję jako zabezpieczenie - przed podobnymi wymianami. Tak więc reasumując, jeśli ta wymiana dała Tobie do myślenia, znaczy, że sama idea ma rację bytu. Można jedynie pokombinować nad zmianą zasad weta, żeby faktycznie nie było scenariuszy, że osoby klikają i tyle.

 

Kajam się. Ta wymiana zmieniła moją optykę. Podobno lepiej późno niż wcale. Zmianę zawetowałem (mam nadzieję, że kolega Stryder nie strzeli focha w razie odrzucenia wymiany), głos w ankiecie zmieniłem. W całej tej dyskusji zabrakło mi głosu GM-a Hawks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stary jestem na fochy ale szczerze grać mi się odechciało od rozpoczęcia ligi zaproponowałem kilkadziesiąt wymian i gdy któraś przeszła została bezpodstawnie zavetovana bo nie można mieć innego zdania co do wartości graczy gratuluję obiektywizmu

Można było coś takiego napisać przed rozpoczeciem gry ze nie ma opcji wymian i kto co dostał na drafcie to ma ewentualnie można zamieniać graczy którzy się różnią nazwiskami i niczym innym

Dzieki skutęczne zabijacie coś co uważałem za fajna zabawę

Do ciągnęła tym składem do końca i co będzie co będzie

Prosiłbym z ciekawości o info gmow którzy zablokowali trade

Miłego grania znaczy siedzenia z tym samym skladem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stary jestem na fochy ale szczerze grać mi się odechciało od rozpoczęcia ligi zaproponowałem kilkadziesiąt wymian i gdy któraś przeszła została bezpodstawnie zavetovana bo nie można mieć innego zdania co do wartości graczy gratuluję obiektywizmu

Można było coś takiego napisać przed rozpoczeciem gry ze nie ma opcji wymian i kto co dostał na drafcie to ma ewentualnie można zamieniać graczy którzy się różnią nazwiskami i niczym innym

Dzieki skutęczne zabijacie coś co uważałem za fajna zabawę

Do ciągnęła tym składem do końca i co będzie co będzie

Prosiłbym z ciekawości o info gmow którzy zablokowali trade

Miłego grania znaczy siedzenia z tym samym skladem

 

Piszesz, że jesteś "za stary na fochy" a zaraz potem, że "grać mi się odechciało". To jest jednak foch najczystszej postaci ;)

 

I nie została "bezpodstawnie zawetowana", bo jak sam zauważyłeś "można mieć inne zdanie co do wartości graczy" i takie miało tych kilku menedżerów. Gdzieś już to pisałem, ale robiąc trade (proponując go) bierzesz chyba pod uwagę, że przekonać musisz nie tylko GMa, ale też poniekąd resztę graczy? Jeden może to klepnąć w amoku, nieznajomości lub obopólnej korzyści nawet, ale reszta może kontrolować czy nie dochodzi do wypaczenia zabawy dla wszystkich. Zaznaczę tylko w edycji, że nie mówię akurat o TYM transferze - o generalnej zasadzie. Swoją drogą, głosu nie zabrał nadal GM Hawks, co nie jest zaskakujące, a mógł spokojnie niektórych pewnie przekonać, że chce tej wymiany. Nadal to może zrobić pewnie i tak jak transfer Simmonsa poszedł, to też by przepchnął.

 

I to prawda - proponowałeś od cholery wymian, tylko przeważającą większość tak nierówną, że gdybym którąś klepnął, sam musiałbym je wetować, bo niemoralne jest oczekiwanie trade'u Millsapa za Gordona czy Lowry'ego za Hooda. A to jest dla mnie praktyka szukania głupich, mnie najbardziej męcząca w fantasy.

Edytowane przez asq_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym zastrzeżeń do wymiany Embiid-Turner. Jeden bierze bardzo dobrego grajka na tu i teraz, a drugi dostaje ten niby gigantyczny upside Joela. Coś jak w przypadku Simmons-Irving. No, ale tutaj jest jeszcze George. Gość z top15, potencjalny keeper, który idzie za średniego Hooda i dwóch ogórków.

Edytowane przez maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym zastrzeżeń do wymiany Embiid-Turner. Jeden bierze bardzo dobrego grajka na tu i teraz, a drugi dostaje ten niby gigantyczny upside Joela. Coś jak w przypadku Simmons-Irving. No, ale tutaj jest jeszcze George. Gość z top15, potencjalny keeper, który idzie za średniego Hooda i dwóch ogórków.

Tylko ja tu też rozumiem Strydera, że dla niego wymiana Embiid-Miles, mając Joela, jest stratą. Nie wiem tylko czy on tak samo rozumie przeważający zysk posiadania PG13 nad przeciętnym w tej skali Hoodem i dwoma ogórami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie veto jest przed robieniem wałków a wymiana która spora część menadżerów uważa za normalna a nie przechodzi przez veto 25% jest bezpodstawne

Proponuje wiele wymian i cześć ludzi odsyła kontr oferty to dla mnie normalne bo tak to w handlu funkcjonuje

Żeby nie przeszkadzać usunąłem wszystkie propozycje wymian

Dla mnie fochy wanie to rezygnowanie z gry lub wywala nie składu czy coś takiego

Ja jestem po prostu zwyczajnie wkurzony bo zostałem oszukany i tyle i uważam że każdy by był a ta wymiana pokazała jedynie ze veto w tej formie wypada całą rywalizację

Bo jeśli ktoś pisze ze veto służy do blokady wymiany również w przypadku korzyści dla obu stron uczestniczących to chyba gramy w inną grę

Nigdzie nie było wskazanego komitetu sterującego do przekonywania a dla mnie jeśli ktoś używa veta żeby sobie pomagać w grze to oszukuje i tyle

 

Wymianę Embild za georga odrzuciLem bo uważam za niekorzystna dla siebie ale to moja chora ocena potencjału Embilda

Edytowane przez Stryder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie veto jest przed robieniem wałków a wymiana która spora część menadżerów uważa za normalna a nie przechodzi przez veto 25% jest bezpodstawne

Proponuje wiele wymian i cześć ludzi odsyła kontr oferty to dla mnie normalne bo tak to w handlu funkcjonuje

Żeby nie przeszkadzać usunąłem wszystkie propozycje wymian

Dla mnie fochy wanie to rezygnowanie z gry lub wywala nie składu czy coś takiego

Ja jestem po prostu zwyczajnie wkurzony bo zostałem oszukany i tyle i uważam że każdy by był a ta wymiana pokazała jedynie ze veto w tej formie wypada całą rywalizację

Bo jeśli ktoś pisze ze veto służy do blokady wymiany również w przypadku korzyści dla obu stron uczestniczących to chyba gramy w inną grę

Nigdzie nie było wskazanego komitetu sterującego do przekonywania a dla mnie jeśli ktoś używa veta żeby sobie pomagać w grze to oszukuje i tyle

 

Wymianę Embild za georga odrzuciLem bo uważam za niekorzystna dla siebie ale to moja chora ocena potencjału Embilda

Zgadzam się częściowo tylko z pierwszym zdaniem, bo o podstawie takiego działania pisałem w poprzednim poście, ale uważam też, że tych GMów powinno być 7 w takiej lidze jak ta.

 

A dla mnie handel nie funkcjonuje tak, że ktoś mi proponuje rower za samochód. Żeby nie użyć mocnych słów, uważam to za nieładne szukanie idiotów.

 

I znów - nie uważam, że zostałeś oszukany, bo doskonale wiedziałeś, jakie są reguły dokonywania trade'ów i że może zostać zawetowany (nigdzie nie jest napisane z jakich pobudek to weto może wystąpić) i wygląda na to, że - idąc za wspomnianą przeze mnie analogią - jeśli proponujesz rower za samochód to jest to ok, ale jak ktoś temu potencjalnie zapobiegnie, to jest to oszustwo. To mocne słowa w stosunku do reszty grających osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja nie ma sensu bo Ty traktujesz ze to jest rower za samochod i dalej nie potrafisz zrozumieć ze to nie jest coś o określonej wartości tylko szacowanie potencjału dla Ciebie może to być tak ale dla kogoś innego inaczej

Dla mnie veto było jasne ma zapobiegać przekrętom i tak to rozumiałem i generalnie nie spodziewałem się żadnego może jakieś incydentalne tymczasem bet jest tyle co wymian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stary jestem na fochy ale szczerze grać mi się odechciało od rozpoczęcia ligi zaproponowałem kilkadziesiąt wymian i gdy któraś przeszła została bezpodstawnie zavetovana bo nie można mieć innego zdania co do wartości graczy gratuluję obiektywizmu

Można było coś takiego napisać przed rozpoczeciem gry ze nie ma opcji wymian i kto co dostał na drafcie to ma ewentualnie można zamieniać graczy którzy się różnią nazwiskami i niczym innym

Dzieki skutęczne zabijacie coś co uważałem za fajna zabawę

Do ciągnęła tym składem do końca i co będzie co będzie

Prosiłbym z ciekawości o info gmow którzy zablokowali trade

Miłego grania znaczy siedzenia z tym samym skladem

 

 

Ta dyskusja nie ma sensu bo Ty traktujesz ze to jest rower za samochod i dalej nie potrafisz zrozumieć ze to nie jest coś o określonej wartości tylko szacowanie potencjału dla Ciebie może to być tak ale dla kogoś innego inaczej

Dla mnie veto było jasne ma zapobiegać przekrętom i tak to rozumiałem i generalnie nie spodziewałem się żadnego może jakieś incydentalne tymczasem bet jest tyle co wymian

 

Stryder, zgadzam się z Tobą ;) ja również czuję się pokrzywdzony przez zasadę weta (2/3 moje wymiany zawetowano). Wszyscy piszą, że wetują, bo wymiany wypaczą wynik sezonu... ja raczej uważam, że weta taki wynik wypaczają... i gdybym wiedział, że weto będzie w taki sposób używane w tej lidze, to bym inną taktykę zastosował w drafcie.

 

Każdy człowiek ma odmienne zdanie i niektórzy widzą większy potencjał u kogoś niż inni. Pytanie, czy to powód, aby zabronić komuś zrobić wymianę? Wiadomo, że głos Atlanty w wymianie pomógłby w ocenie wymiany, ale jak są same komentarze, że Atlanta zrobiła złą wymianę, to po co ma się odzywać? Jak się odezwie, to wymiana może przejdzie, ale jak będzie cicho, to będzie weto i uda się uniknąć złej wymiany (według wielu komentujących). Poza tym uważałem wymiany za rodzaj handlu - a w handlu nie zawsze wszystko jest równe... dla niektórzy tani ser kosztuje 2 zł, dla niektórych - 10 zł... tak samo np. z Embiidem :P 

 

Pewnie kolejny już raz napiszę: weto jest (przynajmniej dla mnie) narzędziem ostatecznym do użycia w wymianach. Naprawdę trudno ocenić teraz wymianę teraz za przyszłość, czy jest dla kogoś bardziej korzystna... może ta wymiana byłaby dobra dla obu stron (dla jednego w tym sezonie, dla drugiego w następnych latach)? Skoro trudno ocenić, to dlaczego wetować? Bo dla Was Embiid poszedł za drogo, cenicie go mniej niż Turnera? Delikatna sprawa, bo może Embiid stanie się drugim Olajuwanem i zdobędzie MVP; wiadomo - może się połamie i będzie drugim Odenem... to jest ryzyko wymian, a poza tym George i Turner okazami zdrowia nie są :P

 

 

Nie to, żeby mi ta wymiana jakoś interesowała szczególnie, ale postanowiłem tylko Was sprawdzić ;)

 

Przejdzie/nie przejdzie? Może sprawdzę kursy na bet365 :grin:

 

Twój komentarz trochę tu nie pasuje... pytanie, czy dostałeś tę ofertę czy dałeś? Jak dla mnie wymiana jest ok: Richardson jest keeperem, a Vucevic dobrym zawodnikiem, który na razie trochę zawodzi. Lakersi szukają keeperów (to było wiadomo od zawetowanej wymiany Vuc+Crowder za Middletona+Oubre), więc to kolejny krok w tę stronę, a Memphis dostanie solidnego gracza na tu i teraz. Osobiście uważam, że lepiej na tym wyjdzie Memphis, ale nie zamierzam tego wetować, bo  Lakersi mają swoją taktykę i są w stanie przepłacić za keepera byle go mieć(cenią keeperów bardziej niż wszyscy wetujący). Jak wymiana przejdzie, to się zdziwię, bo wymiany tego typu były ciągle wetowane, więc pokażecie tylko, że nie jesteście konsekwentni i weto zależy od tego, kto robi wymianę :P ja, jak zwykle, nie wetuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żeby mi ta wymiana jakoś interesowała szczególnie, ale postanowiłem tylko Was sprawdzić ;)

 

Przejdzie/nie przejdzie? Może sprawdzę kursy na bet365 :grin:

 

Wymiana jak wymiana, wg mnie jest lepsza dla jednej ze stron ale przy roznych priorytetach graczy co kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.