Skocz do zawartości

Największy talent młodego pokolenia


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjaśniłem przecież - Porzingis nie jest kreatorem.

 

Czy Ingrama stawiam wyżej? W jakim sensie? To dwaj zupełnie inni gracze, tylko że Ingram pokazuje potencjał jako playmaker. Pytanie jak bardzo rozwinie się jako strzelec.

 

Zrozumiałem mniej więcej, ale nie zgadzam się ze stawianiem Jokicia, czy Towns'a wyżej dla ataku jako całości ze względu na to, że są lepszymi kreatorami.

 

 

 

 

Jedno z drugim niekoniecznie idzie w parze. Atak możesz oprzeć na kimś, kto potrafi kreować pozycje sobie i partnerom. Porzingis korzysta na obecności takich graczy, ale co zrobi, kiedy obrona zostanie pod niego ustawiona?

Według mnie +/- to co Dirk.  Chyba, że atak według Cb nie był na nim oparty. To wtedy zgadzam się. Na łotyszu ofensywy nie oprzesz :smile:

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=_uL5M3z3UCw

 

Knicks mają w obecnym sezonie przeciętnych cutterów, inaczej ułożoną ofensywę, Kristaps jest wykorzystywany bardziej jako finisher.(doszedł Noah, Rose, Jennings, filmiki są z zeszłego) Nie oznacza to jednak, że jest miernym podającym. Jego IQ stoi z pewnością na nieprzeciętnym poziomie przez co nie powinien mieć w przyszłości raczej problemów ze znalezieniem złotego środka między wykorzystywaniem partnerów i scoringu.

 

Nie mam ofc passing skillsów Porzingis'a na poziomie Jokicia, ale nie róbmy z tego red alert, jak to ujął Lbs a propos obrony Serba.

 

u mnie to wygląda tak: 

1.Giannis

1.5 Emblid

3.Towns

4.Porzingis

5.Jokic/Turner

6. D'angelo

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem mniej więcej, ale nie zgadzam się ze stawianiem Jokicia, czy Towns'a wyżej dla ataku jako całości ze względu na to, że są lepszymi kreatorami.

 

Według mnie +/- to co Dirk.  Chyba, że atak według Cb nie był na nim oparty. To wtedy zgadzam się. Na łotyszu ofensywy nie oprzesz :smile:

 

Czy uważasz,że atak Suns D'Antoniego był oparty na Amare?

 

Porzingis ma negatywne A/TO ratio. Dirk był na minusie tylko w swoim pierwszym sezonie.

 

 

A mnie, że mam Joela w Sixers ;-)

 

Ja bym go nie chciał w swojej drużynie. Nie wyobrażam sobie tego stresu przy każdym upadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos - kogo chcesz w Philly w tym roku do skompletowania trio z Russellem i Ingramem ;) ? Tak na wszelki wypadek... :grin: (chociaż Lakers nie obronią chyba picku, bo młodzi będą tylko lepsi).

W tym roku staram się na nikogo nie napalać - nie mam pojęcia gdzie będzie / będą nasze picki. Z top3 zdecydowanie najbardziej podoba mi się Fultz, Smith wkurwia mnie swoją osobowością, a Balla rzut jest podejrzany choć dość skuteczny Potem Malik Monk i pod koniec 10 OG Anunoby. Ale wolałbym zobaczyć jak będzie wyglądał najpierw Simmons i wtedy będę typował swój wybór. 

 

Ale czuję że może byc tak, że Lakers dotankują (jak w ostatnich 2 latach) i będą w top 3, a Joel z Benem zrobią z nas top10 zamiast top5. Takze spokojnie na razie trzeba się uzbroic w cierpliwość.

 

PS. Embiid leci live. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o Jokiciu chciałem napisać, bo bardzo dużo komentarzy zalatuje oglądaniem suchych highlightsów, a co poniektórych nawet o to ciężko posądzać.

 

Jok nie jest żadnym red alertem w obronie, od zawsze dobrze broni akcje post up, problem zaczyna się wtedy, gdy ktoś pokroju Embiida czy Townsa wychodzi wyżej i tam zawsze istnieje zagrożenie, że Serb zostanie minięty, bo gdy zmuszony jest się cofać na nogach, to wychodzi jego brak szybkości w tej materii, ale to jest problem lwiej części centrów, więc nie robiłbym z tego tragedii. Oglądałem wszystkie duele vs Kristaps, KAT czy Embiid i Jokić w żadnym z nich nie został zjedzony, a Kristapsa to praktycznie przeżuł. Embiid miał z nim spory problem i najwięcej punktów zdobył po penetracjach lub dalekim dystansie, bo Jokić potrafi się świetnie ustawiać w post, szkoda, że jeszcze tyle faulów z dupy mu gwiżdżą, ale to temat na inną dyskusje. Szkoda, że nikt z wypowiadających nawet się nie zająknął o tym jak świetnie Noikola potrafi czytać atak przeciwnika, póki co zalicza mniej przechwytów niż w tamtym sezonie, ale miewał mecze, gdy kradł 3 piłki w 3 posiadaniach pod rząd. Na czym więc opiera się tak krzywdząca opinia o obronie Joka? Ja Wam powiem na czym. Patrzycie w statystyki i wychodzi Wam, że Nuggets z Jokiciem w s5 mają 29 obronę, choć do oceny indywidualnych umiejętności dobrze by było trochę tych meczów pooglądać - na YT nie ma zbyt wiele akcji Jokicia w obronie, wiem, że to może stanowić dla niektórych pewien problem. Prawda jest natomiast taka, że Nuggets kompletnie nie radzą sobie z obroną trójek i midrange, na co obecność Jokicia nie ma absolutnie wpływu, polecam obejrzeć sobie mecz z Sixers, są tam wszystkie grzechy główne wyłożone jak na dłoni - dlaczego winą Jokicia ma być fakt, że Ilyasova, McConnell czy RCov mają w meczu 500 czystych trójek? Natomiast, jeśli ktoś jednak uważa, że Jokić jest słabym obrońcą jako center, to pięknie poproszę jakieś przykłady, bo pisanie o red alertach tylko po raz kolejny utwierdza mnie w przekonaniu, że Nuggets w tym kraju oglądam tylko ja i julek i może jeszcze z dwóch psychopatów.

 

Żeby też wyjaśnić na koniec - wcale nie uważam, że obrona Jokicia jest bardzo dobra, jest solidna po prostu, łatwo go jeszcze sprowokować wyciągając go spod kosza, ale patrząc na to co w obronie czasem robią KAT czy Kristapsa, Jok nie spędza mi to snu z powiek. Gość ma 21 lat.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 - KP - może będę pierwszy może ostatni ale Kristaps to najlepszy rim protector z całej tej ekipy . Czasem brakuje mu dobrego ustawiania sie i popełnia błędy niemniej w obronie to jest fantastyczny zawodnik a w ofensywie posiada tak unikatowy skill że właściwie to jakbyśmy mówili o Dirku z jeszcze lepszym rzutem i lepszą obroną.  W lidze gdzie wszyscy praktycznie stoją na linii rzutów za 3 facet posiada zabójczy wprost celownik ..

 

3 - Joel - facet ma niewiarygodny talent ale w obronie jest moim zdaniem odrobinę niżej od obu wymienionych . Czy jego ciało wytrzyma trudy sezonu nie wiem. Embiid inaczej atakuje kosz choć jego rzut jest imponujący ( nie spodziewałem się, że facet będzie miał tak pewną trójkę)

 

Joel robi prawie 8blk%, Porzingis 5%blk, Joel jest też lepszym zbierającym. Poza tym wydaje mi się, że Joel moglby byc lepszy w obronie, gdyby sam nie trzymał ataku Sixers przez cały mecz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma latek na liczniku 22. 

 

jak już to 21 ;)

Joel robi prawie 8blk%, Porzingis 5%blk, Joel jest też lepszym zbierającym. Poza tym wydaje mi się, że Joel moglby byc lepszy w obronie, gdyby sam nie trzymał ataku Sixers przez cały mecz... 

 

o to, to też jest słuszna uwaga w kontekście obrony Jokicia - gość zazwyczaj schodzi na ławkę kompletnie wypruty bo musi trzymać w ryzach dwie strony parkietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noikola potrafi czytać atak przeciwnika, póki co zalicza mniej przechwytów niż w tamtym sezonie, ale miewał mecze, gdy kradł 3 piłki w 3 posiadaniach pod rząd. 

LBS z pewnością oglądałeś najwięcej minut Jokića w NBA z nas wszystkich, ale chyba z czystym sumieniem możemy założyć, że pozostałych wymienianych graczy w wątku znasz o wiele słabiej. Nikt nie neguje tego, że Jokić jest w TOP 10 talentów w NBA aktualnie. Sam go wrzuciłem na 7 miejsce i głównie dlatego, że nie wiem na ile ostatni miesiąc gry to fluke, a na ile jest w stanie utrzymać aktualny poziom i się jeszcze rozwinąć i to prawda, ze trudno oceniać obronę Jokića, skoro cała defensywa Nuggets jest fatalna (choć Nurkić i Faried mają lepsze DRating od Jokića, a też nie są mistrzami defensywy).

 

Moim zdaniem jednak trochę przesadzasz, Jokić miał 2 mecze w całym sezonie, w którym miał 3 przechwyty, więc pisanie, że miał mecze, gdzie kradł 3 piłki w 3 posiadaniach z rzędu sugeruje, że może jednak nie jest tak cudownie, jak piszesz.

 

 

 

o to, to też jest słuszna uwaga w kontekście obrony Jokicia - gość zazwyczaj schodzi na ławkę kompletnie wypruty bo musi trzymać w ryzach dwie strony parkietu

Kristaps, czy Towns grali w grudniu po 36 minut na mecz i byli w TOP 15 granych minut w NBA, Embiid ma wręcz kosmiczny usage, dwa lata nie grał w kosza, a Jokić gra 24 minuty na mecz, głównie dlatego, że 3 faul łapie zanim zdąży się spocić. Proszę nie pisz w dyskusji o tym gronie, że Jokić jest wypruty, bo to trochę przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel robi prawie 8blk%, Porzingis 5%blk, Joel jest też lepszym zbierającym. Poza tym wydaje mi się, że Joel moglby byc lepszy w obronie, gdyby sam nie trzymał ataku Sixers przez cały mecz... 

Aha bo procent bloku świadczy jak ktoś chroni pomalowane..

 

Kiedy Embiid przebywa na parkiecie to 76 ers broni pomalowane na 60% a KP na 57

 

I Joel jest w środku stawki 76 ers a od KP tylko Lance Thomas lepiej

 

Kristaps tak wzrokowo lepiej przesuwa sie do guardów, więcej graczy rezygnuje z rzutów. Może to subiektywne spojrzenie ale moim zdaniem lepiej to wygląda niż ktokolwiek ze wspomnianych tutaj młodych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha bo procent bloku świadczy jak ktoś chroni pomalowane..

 

Kiedy Embiid przebywa na parkiecie to 76 ers broni pomalowane na 60% a KP na 57

 

I Joel jest w środku stawki 76 ers a od KP tylko Lance Thomas lepiej

 

Kristaps tak wzrokowo lepiej przesuwa sie do guardów, więcej graczy rezygnuje z rzutów. Może to subiektywne spojrzenie ale moim zdaniem lepiej to wygląda niż ktokolwiek ze wspomnianych tutaj młodych

Podrzucisz jakiegos linka do statsów?

Pamiętaj, że Porzi gra w lineupach z Noah, który kiedyś był DPOTY, czy O'quinnem w środku. Joel gra z Ilyasovą , Sarićiem , czy pożal się Boże z Okaforem. Jeśli Embiid nie jest wyciągany na obwód to mało kto się pcha w obręcz. Popatrz do tematu Celtics wrzucałem staty - C's rzucili w pomalowanym 24pkt mniej niż zwykle, podobnie było w poprzednich spotkaniach. Z pomalowanego Philly nie zdobywa się łatwo punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBS z pewnością oglądałeś najwięcej minut Jokića w NBA z nas wszystkich, ale chyba z czystym sumieniem możemy założyć, że pozostałych wymienianych graczy w wątku znasz o wiele słabiej.

 

 

To prawda, nie oglądałem reszty tyle co Jokicia, ale to nie znaczy, że nie doceniam klasy pozostałej  stawki - po prostu wrzucam joka do tier1 i tyle, a z tego grona w moim mniemaniu póki co, zdecydowanie wyróżnia się tylko Embiid.

 

 

Nikt nie neguje tego, że Jokić jest w TOP 10 talentów w NBA aktualnie. Sam go wrzuciłem na 7 miejsce i głównie dlatego, że nie wiem na ile ostatni miesiąc gry to fluke, a na ile jest w stanie utrzymać aktualny poziom i się jeszcze rozwinąć i to prawda, ze trudno oceniać obronę Jokića, skoro cała defensywa Nuggets jest fatalna (choć Nurkić i Faried mają lepsze DRating od Jokića, a też nie są mistrzami defensywy).

 

Poniekąd sam to potwierdziłeś powyższym fragmentem - wystarczy, że na podstawie statów, to Farieda stawiasz wyżej pod kątem defensywy, co w rezultacie doprowadziło do konkluzji, że Jokić, jak to nazwałeś - jest "red flagiem" w obronie. Ta bózka na końcu, jak mniemam, miała tylko podboostować siłę Twojego argumentu. Niestety, trochę na próżno.

 

 

Moim zdaniem jednak trochę przesadzasz, Jokić miał 2 mecze w całym sezonie, w którym miał 3 przechwyty, więc pisanie, że miał mecze, gdzie kradł 3 piłki w 3 posiadaniach z rzędu sugeruje, że może jednak nie jest tak cudownie, jak piszesz.

 

Sugerujesz, że kłamie albo, że ściemniam? Nawet jeśli to byłyby dwa przechwyty pod rząd, to nie zmienia to faktu, że Nikola ma do tego dryg i tyle. To miała być tylko jedna ze składowych wywodu, a nie jego główny element.

 

 

Kristaps, czy Towns grali w grudniu po 36 minut na mecz i byli w TOP 15 granych minut w NBA, Embiid ma wręcz kosmiczny usage, dwa lata nie grał w kosza, a Jokić gra 24 minuty na mecz, głównie dlatego, że 3 faul łapie zanim zdąży się spocić. Proszę nie pisz w dyskusji o tym gronie, że Jokić jest wypruty, bo to trochę przegięcie.

 

Wiesz, nie porównuj rotacji Thibsa (!!) czy Hornacka do tego co dzieje się w Denver, proszę Cię. Nie zmienia to jednak faktu, że Jokić ostatnie 10 spotkań grał na granicy 28 minut średnio, oczywiście jest to mniej od reszty, ale pamiętaj - Jokić cały czas ma problemy kondycyjne, co było widoczne nawet podczas IO, gdy pierwsze spotkania zaczynał z ławki.

 

Reasumując - napisałeś, że Jokić jest jakimś red flagiem w obronie, co w moim odczuciu jest kompletną bzdurą, więc nie mając już argumentów na poparcie swojej tezy (trudno trochę żebyś ją miał, ile spotkać Barył widiałeś w całości?) zacząłeś łapać się słówek, co też nie do końca Ci wyszło, bo ja jeśli chodzi i Nuggets nie  wyciągam wniosków "z kapelusza".

 

Mam tylko nadzieję, że samego Russella widziałeś na tyle często aby postawić go wyżej... bo wiesz, o ataku jeszcze nawet słowem nie wspomniałem.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie numerem jeden jest Porzingis, ponieważ już ma impact po obydwu stronach boiska na all NBA poziomie. potem jest Giannis, którego profil jest podobny do KP, ale ze względu na gorsze umiejętności rzutowe mniej mu ufam w ataku. trzeci Embiid, a czwarty/piąty Jokic z Townsem, bo u wysokiego wolę wyższy poziom w D niż O. Davisa nie wiem jak ocenić w tym zestawieniu, ale chyba trzeba by go dać w top 3. z kolei Russell na pewno będzie gdzieś dalej, nawet za Turnerem oraz Jabarim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie numerem jeden jest Porzingis, ponieważ już ma impact po obydwu stronach boiska na all NBA poziomie. potem jest Giannis, którego profil jest podobny do KP, ale ze względu na gorsze umiejętności rzutowe mniej mu ufam w ataku. trzeci Embiid, a czwarty/piąty Jokic z Townsem, bo u wysokiego wolę wyższy poziom w D niż O. Davisa nie wiem jak ocenić w tym zestawieniu, ale chyba trzeba by go dać w top 3. z kolei Russell na pewno będzie gdzieś dalej, nawet za Turnerem oraz Jabarim.

 

Kristaps ma większy impact w D od Embiida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristaps ma większy impact w D od Embiida?

 

tak, Embiid jest jeszcze trochę przeceniany w D. na pewno będzie po tej stronie dominatorem w skali all time, ale póki co jest rookie i to widać na boisku.

 

ps

według sportVU różnica między nimi jest spora, bo KP i broni więcej rzutów (choć to wynika z minut) i zatrzymuje przeciwników na gorszej skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, Embiid jest jeszcze trochę przeceniany w D. na pewno będzie po tej stronie dominatorem w skali all time, ale póki co jest rookie i to widać na boisku.

 

ps

według sportVU różnica między nimi jest spora, bo KP i broni więcej rzutów (choć to wynika z minut) i zatrzymuje przeciwników na gorszej skuteczności.

jakieś konktetniejsze cyfry? Zestawienie z rookie yr KP ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś konktetniejsze cyfry? Zestawienie z rookie yr KP ? 

 

Porzingis

3P - 2.8 DFGA, 30.5 DFG%, -4.8 DIFF

2P - 10.7, 44.6%, -5.4

w sumie 44.8 DeFG% (i 44.9% w tym sezonie)

 

 

Embiid

3P - 2.4, 37.7%, +1.7

2P - 10.0, 43.6%, -7.2

w sumie 46.1 DeFG%

 

generalnie tak jak Embiid ogrywa przeciwników zwodami, tak też sam jest łatwo baitowany, szczególnie przeciw ogarniętym wysokim. Towns, Len, Jokic, Brook, Cousins a nawet Dieng czy Nene robili go jak chcieli. nie potrafi się też jeszcze tak dobrze ustawiać i stąd m. in. słabo broni trójki. Kristapas właściwie od początku był dojrzalszym defensorem. ale też niewątpliwie Joel będzie lepszym obrońcą w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.