Skocz do zawartości

Wyjazd do Toronto


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy osób bardziej doświadczonych w tym temacie, które miały już styczność z wyjazdami do USA/Kanady.

 

Wpadł mi do głowy pomysł wyjazdu do Toronto na serie z Lebronem.Dlaczego Toronto, a nie USA?Jako młoda, niestudiująca osoba mógłbym mieć problemy z otrzymaniem wizy, bo nawet pracy w Polsce nie mam obecnie, więc teoretycznie nic mnie tu nie trzyma.A lecąc do Toronto i wracając mogę sobie wyrobić w jakiś sposób historie podróży, co może mi się w przyszłości przydać starając się o wizę.

 

Od strony logistycznej nie wygląda to źle.Zamawiając lot dziś z Londynu można się zmieścić w 2000 zł w dwie strony patrząc na maj.Nocleg patrzyłem tylko wstępnie, ale przemiał jest duży, znajdą się pewnie takie i po 30 dolarów za noc, jak i 200.Wymagań dużych nie mam.

 

Bilety na mecze Raptors są drogie z tego co zdążyłem się zorientować, w dodatku seria PO z Lebronem pewnie potroi tą cenę.Orientuje się ktoś jak to wyglądało w poprzednich latach za mecze u siebie z Cavs w PO?

 

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę planując taki wyjazd?Gdzie są ukryte koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze masz passport ten najnowszy?

bo wtedy jest wjazd bez wizy... wcześniejsze wersje o ile kojarzę były jednak z wizą ( nie wiem czy z Kanady czy obowiązkowo z USA)

 

problem z Toronto jest jeden...

trudno o bilety bo chyba zauważyłeś że przed halą jest z 5.000 ludzi... w czasie we are the north?

 

nigdy nie bałem się o brak w USA biletów na mecz ale PO z LBJ w Kanadzie to mogą być wysokie progi...

 

sam pomysł Kanada super.... choc warto zobaczyć coś więcej...

 

mi marzy sie zwiedzanie Montrealu


shit dopiero po tylu latach zobaczyłem że Detroit to miasto GRANICZNE!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze masz passport ten najnowszy?

bo wtedy jest wjazd bez wizy... wcześniejsze wersje o ile kojarzę były jednak z wizą ( nie wiem czy z Kanady czy obowiązkowo z USA)

 

problem z Toronto jest jeden...

trudno o bilety bo chyba zauważyłeś że przed halą jest z 5.000 ludzi... w czasie we are the north?

 

nigdy nie bałem się o brak w USA biletów na mecz ale PO z LBJ w Kanadzie to mogą być wysokie progi...

 

sam pomysł Kanada super.... choc warto zobaczyć coś więcej...

 

mi marzy sie zwiedzanie Montrealu

shit dopiero po tylu latach zobaczyłem że Detroit to miasto GRANICZNE!!!!!!!!!!

Paszport miałem robiony jakoś w 2012 roku bodajże, ale wyglądam na nim jak nie ja, także i tak będę myślał o robieniu nowego :).

 

No właśnie problem jest z tymi biletami i pewnie trzeba by albo rzucić się od razu jak będą, albo solidnie przepłacić...Ale myślę, że warto.

 

Co oznacza, że jest to miasto graniczne?Widzę, że graniczy z Windsor w Kanadzie.Czy jest jakaś opcja, żeby dostać się do Detroit bez wizy, czy to tak nie działa?Swoją drogą marze o zobaczeniu Detroit na własne oczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tez o tym pomyślałem bo nie sądzę że są jakieś kontrole graniczne w pociągu

 

passport musisz mieć biometryczny

wejdz na AMTRAK

Z tego co wiem kontrole na granicy Kanady ze Stanami sa dosyć skrupulatne wiec liczenie, że się uda przejechac do USA i z  powrotem bez wizy włożyłbym raczej między bajki.

Moim zdaniem lepiej zgłosić sie po wize do USA bo do Kanady wizy nie potrzebujesz jak było pisane wyzej.

Ja też sie wybieram do Toronto w maju z rodzina i bilety w cenach, które podałes będzie można kupić z Warszawy, mołżiwe, że Lot odpali promocję jak robi to co kilka miesięcy wtedy lot do Toronto będzie opcja kupić za ok 1,7 tys pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.