Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Ja co do draftu, to proponuję rozwiązanie takie co następuje.

 

- gracz nie wybiera w wyznaczonym terminie. Nie przekazał nikomu swojego picku. Ani widu ani słychu.

 

- po minięciu deadline'u godzinowego dla takiego jegomościa po prostu wybiera kolejny gracz.

 

- jeśli po swoim terminie w ciągu dnia jednak się pojawi to może wybrać z puli graczy co pozostali. Pick jakby się przesuwa(ale tylko teoretycznie - bo na papierze zostaje - kwestie salary).

 

-na koniec dnia(lub po picku zaplanowanym jako ostatni na dany dzień) uzupełniamy z mocka dx czy tam innego - jeżeli jednak by się nie odezwał.

Jak dla mnie to zbyt grube to jest. Nawet dla przyszłych właścicieli tych drużyn.

Lepiej by z draft express szedł pick

 

No I ja bym nie czekał cały dzień tylko leciał dalej jak wsZyscy wybrali z tego dnia

I jeszcze jedno. W końcu jak jest ostatecznie z Rfa? Mogę wyrównać jak mnie ktoś przebije?Jest tzw dogrywka? Bo było tyle opcji ze już się pogibilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zbyt grube to jest. Nawet dla przyszłych właścicieli tych drużyn.

Lepiej by z draft express szedł pick

 

No I ja bym nie czekał cały dzień tylko leciał dalej jak wsZyscy wybrali z tego dnia

I jeszcze jedno. W końcu jak jest ostatecznie z Rfa? Mogę wyrównać jak mnie ktoś przebije?Jest tzw dogrywka? Bo było tyle opcji ze już się pogibilem

Rfa zawsze mozesz wyrownac wiec spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna ważna kwestia - sajnentrejdy

 

rozumiem, że nie ma problemu z dogadaniem SnT przed FA tak żeby ktoś mógł skorzystać z moich bird rightsów i cap space - trade'y wtedy przechodzą pod warunkiem, że zawodnik wybierze właśnie ten scenariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem, ale teoretycznie bym u siebie widział taki ruch, może ktoś się skusi na mojego FA i mi coś dorzuci w bonusie za to że pomogę w transakcji  ;)

 

edit: a kiedy snt było ostatnio? wcale nie tak dawno 

 

7-7-16: The Cleveland Cavaliers signed-and-traded Matthew Dellavedova, along with cash considerations, to the Milwaukee Bucks for Albert Miralles.

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warunkiem koniecznym do tego by uczestniczyć w FA, jest porządek w rosterze i wyliczenie kwoty jaką się jest poniżej salary cup lub ile się jest powyżej. Ułatwi nam to grę. Tak z ciekawości próbowałem sprawdzić czy ktoś w tej grze ma wolne pieniądze na maxa i w sumie to nie wiem.

Druga sprawa - czy wiemy czy kilku graczy, którzy wykazują zerowe zaangażowanie w tej grze (kucio, Rappar) grają czy powinniśmy jednak poszukać kogoś innego na ich miejsce? Bo drużyny wydają się zaniedbane i trochę tego żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warunkiem koniecznym do tego by uczestniczyć w FA, jest porządek w rosterze i wyliczenie kwoty jaką się jest poniżej salary cup lub ile się jest powyżej. Ułatwi nam to grę. Tak z ciekawości próbowałem sprawdzić czy ktoś w tej grze ma wolne pieniądze na maxa i w sumie to nie wiem.

Druga sprawa - czy wiemy czy kilku graczy, którzy wykazują zerowe zaangażowanie w tej grze (kucio, Rappar) grają czy powinniśmy jednak poszukać kogoś innego na ich miejsce? Bo drużyny wydają się zaniedbane i trochę tego żal.

Kucio jest fo real.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warunkiem koniecznym do tego by uczestniczyć w FA, jest porządek w rosterze i wyliczenie kwoty jaką się jest poniżej salary cup lub ile się jest powyżej. Ułatwi nam to grę. Tak z ciekawości próbowałem sprawdzić czy ktoś w tej grze ma wolne pieniądze na maxa i w sumie to nie wiem.

 

 

ja mam wszystko u sibie pokazane jak w corocznym sprawozdaniu finansowym - cap space niespełna 60 mln nawet, czyli dwa maksy mogę dać na luzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam, że warto sobie zrobić arkusz excel i tam wszystko aktualizować - inaczej łatwo się rąbnąć, no i w ogóle to jest wygodniejsze jak wszystko trzymasz w jednym pliku i tylko screena wrzucasz na forum w ramach aktualizacji rosteru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebne nam jakies max salary cap, ktorego nie mozna przekroczyc - proponowalbym ze 140 mln

Wg mnie od tego sezonu kazda ekipa moze byc dwa lata z rzedu powyzej luxury. W trzecim sezonie musi zejsc do 140 mln, w czwartym do 130 a w piatym do progu salary. Da to wszystkim w miare rowne szanse w zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebne nam jakies max salary cap, ktorego nie mozna przekroczyc - proponowalbym ze 140 mln

 

Wg mnie od tego sezonu kazda ekipa moze byc dwa lata z rzedu powyzej luxury. W trzecim sezonie musi zejsc do 140 mln, w czwartym do 130 a w piatym do progu salary. Da to wszystkim w miare rowne szanse w zabawie.

 

nie po to schodzę z kontraktów ;p maksymalnie jest chyba 122 mln, a salary ogólnie 101 mln. Ci, co są powyżej progu powinni się starać zejść, ale nie karałbym ich za brak zmian ;p ale każde wzmocnienie i dodatkowe $ to by była przesada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym żadnych limitów nie robił, jak ktoś jest w podaktu to traci sukcesywnie oferty FA, a za trzeci rok recydywy dostaje z automatu anulowany najwyższy kontrakt co roku i brak możliwości składania ofert innych niż MLE i minimalne kontrakty

 

bo jak tacy Clippers przedłużą griffina i paula to będą w okolicach 130-150 mln już teraz, więc hard capowanie odpada, nie było tego w zasadach wcześniej, więc teraz zmienianie będzie totalnie nie fair

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-1 FA , -2 FA, 0FA - trzeci rok przekroczenia luxury z rzędu oznacza już brak nawet możliwości przedłużenia swoich gwiazd, tak więc teamy będą uważać.

To jest dobry system, ale ja widze jeszcze inny problem - powiedzmy jestem powyzej luxury tax juz, na FA i tak nie podzialam, a mam kilku birdów typu PJ Tucker. Kto mi zabroni dac im wszystkim maxa na rok i skonczyc z jakas niebotyczna kwota 160 mln w salary :tongue: A dla mnie to rybka czy 160 czy 130 skoro i tak mam -1 do FA za rok.

 

a za trzeci rok recydywy dostaje z automatu anulowany najwyższy kontrakt co roku 

nie no, tego pomyslu to nie jestem fanem :tongue: 0 FA wystarczy, zeby delikwenta sprowadzic do przyzwoitego salary

 

bo jak tacy Clippers przedłużą griffina i paula to będą w okolicach 130-150 mln już teraz, więc hard capowanie odpada, nie było tego w zasadach wcześniej, więc teraz zmienianie będzie totalnie nie fair

No 150 mln  przy 120 mln luxury tax brzmi dla mnie kosmicznie juz

Edytowane przez eMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No 150 mln  przy 120 mln luxury tax brzmi dla mnie kosmicznie juz

 

dla steve'a ballmera to nie będzie problem ;)

 

z tym anulowaniem kontraktów to może faktycznie przesada, zabieranie ofert FA wystarczy jak dla mnie

 

co do hard capów i kar za rachunek na >150 mln to bym się wstrzymał i zobaczył jak u nas to wyjdzie w wakacje i wtedy ew. sankcje ustalił na następny rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-1 FA , -2 FA, 0FA - trzeci rok przekroczenia luxury z rzędu oznacza już brak nawet możliwości przedłużenia swoich gwiazd, tak więc teamy będą uważać.

 

+ w następnym roku FA rośnie max o 1.

 

Czyli jak ktoś np miał luxury w 2018 i 2019 to w 2019 ma tylko 1 (zamiast 3) możliwości na FA, a jak zejdzie z luxury to w 2020 ledwie 2 (a nie 3 możliwości).

 

Wbrew pozorom to jest mocne.

Słucham? Nie było mowy o tym wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.