Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Do regulaminu: akceptuję go ;) podoba mi się i już rozmyślam nad wymianami ;)

 

Punkt 5 - extensions - jestem za ;)

 

Punkt 6 - luxury tax z 16/17 bym odpuścił, bo Cavs są ponad limitem i to byłoby trochę nie fair zaczynać od tego sezonu, a od przyszłego już tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja pierwszy raz się bawię w takie cuś. Przeczytałem regulamin, na razie większych pytań nie mam, albo takie, które wyjaśnią się pewnie za chwilę same. Ustalone zasady wydają się dla mnie ok. Przedłużanie pod głosowaniem chyba. Bo jak inaczej? Bez przedłużania? Ze 100% przedłużaniem? Nope. Tylko chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że w realnym świecie mega transfery z FA topowych graczy nie zdarzają się co roku ani co dwa ;)

 

PS Jako zasiadający u steru samograja chciałbym zaznaczyć, że każdą ofertę rozważę, każdy telefon odbiorę, każdy e-mail odczytam, każdy gołąb zostanie nakarmiony, napojony i odesłany. Jedynie nie mogę Wam obiecać, że na cokolwiek się zgodzę. No, ale wiecie, open-minded, everyday improvement etc.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu GM Bulls. U mnie wszyscy dostępni poza: Butlerem, Zipserem, Valentinem, Felicio. Mogę pomyśleć o przejęciu niewygodnej umowy wraz z pickiem za umowy Wade'a lub Rondo.

 

O reszcie PicMonkey-Collage157.jpg

 

Ogólnie warto w dalszej rozgrywce pomyśleć o czymś w rodzaju Draftu AllTime z udziałem graczy z poprzednich epok raz np. do roku? Luźny pomysł taki. Co myślicie?

 

A i jak robimy z wolnymi agentami w trakcie trwania sezonu (jeśli podczas fa nikt by kogoś nie chciał/ktoś zostałby zwolniony)

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extension głosowanie.

Luxury 2016/17 nie powinno się liczyć bo nie bardzo mamy na to wpływ.

 

Odnośnie FA to rozumiem, że będzie kilka puli fa. Ile tego planujesz i jak to ma być dzielone? Rozumiem, że dla każdej puli możemy złożyć ofertę dla trzech graczy.

 

1st pick draftu 2017 lub I.Thomas do oddania. Odpiszę na każdą, nawet mało poważną ofertę acz z oczywistych względów nie mam ciśnienia żeby ich oddać.

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytania:

 

1) Picki są tak jak w realnej NBA? Dobrze zrozumiałem? ;)

 

2) Zaczynamy, jak wszyscy napiszą swoje składy? Czyli wymiany, które będą do tego czasu się liczą? Rozumiem, że wczorajsza wymiana Bucks-Hornets ma wpływ? ;)

 

Co do extensions, to już pisałem wcześniej, zróbmy ankietę i głosujmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkiem od tej reguły jest RFA – oferty idą tu publicznie, zarówno od teamu, który chce złożyć ofertę swojemu zawodnikowi, jak i RFA innego klubu. W przypadku, gdy jest to swój własny zawodnik, nie liczy się on do 3 celów podczas FA. Jednakże oferta ta musi zostać złożona jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej/każdej kolejnej tury FA. W przypadku, gdy jest to RFA innego zespołu złożenie oferty RFA zmniejsza liczbę możliwych ofert podczas danej tury FA o 1, czyli z 3 do 2 (podobnie jak złożone będą oferty do dwóch RFA, to zmniejsza z 3 do 1). Wysyłając oferty FA zaznacza tam na którym miejscu (1, 2 czy 3) wśród celów był ów RFA innego klubu. 

Decyzję o wyrównaniu oferty dla swojego RFA GM podjąć musi jeszcze przed głosowaniem.

Ja bym to zmodyfikował i zrobiłbym mniej więcej tak:

 

1. Ekipa mająca RFA decyduje czy składa zawodnikowi QO, jeśli tak, to QO liczy się do salary. Jeśli nie, RFA staje się FA.

2. Etap składania ofert przebiega jak opisałeś wyżej.

3. Jeśli GM zdecyduje się wyrównać ofertę, to robimy moratorium na powiedzmy 2 albo 3 etapy podpisywania FA i w czasie tego moratorium do salary wlicza się tylko QO (nie wysokość kontraktu przed chwilą podpisanego). Po upływie moratorium kontrakt liczy się normalnie.

 

Moim zdaniem takie podejście będzie trochę bliższe rzeczywistości.

 

Reszta wygląda ok. Może by założyć oddzielny wątek dotyczący propozycji wymian w stylu :szukam-oddam-zamienię", co by nie było tu burdelu?

 

Poza tym w obecnym sezonie robienie własnego power rankingu do TD nie ma większego sensu, bo wystarczy spojrzeć w tabelę W-L. Proponuję zatem za power ranking do TD w tym sezonie przyjąć Standings takie jakie są na dzień dzisiejszy, tylko dać im nieco mniejszą wagę, np 60%, a power ranking po TD będzie miał wtedy 40%.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta wygląda ok. Może by założyć oddzielny wątek dotyczący propozycji wymian w stylu :szukam-oddam-zamienię", co by nie było tu burdelu?

 

Jestem za ;) wątek na "trading block", żeby było wiadomo, co dostępne u kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mi gdzieś umknęło albo nie było o tym mowy.

Draft, a mianowicie jego druga runda. Rozumiem, że normalnie będzie. Jak podpisujemy umowy z drugorundowymi? Dajemy z góry założony schemat długości umowy (1 rok pełny gwaratowany plus dwa niegwarantowane/team option? dla przykładu) czy każdy to robi wg widzimisie. A może zależałoby od wysokości picku ( im niższy tym krótszy).

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.