Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

To możemy zatrzymajmy się w tym momencie. I dajmy te 2 warianty (zmodyfikowany od Januarego i ten od BTPH) pod głosowanie. Do piątku. Żeby każdy przez weekend mógł jak coś skorygować oferty.

 

Palnik, ja też bym w dół nie chciał. Dlatego jednak 1 runda = lottery. Bo inaczej znów mistrza podniesiesz w górę, a nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek kompletnie wymigales sie od odpowiedzi zarzucacjac cytat w stylu co bybylo gdyby, nie wazne poddaje sie, 

 

pytanie czy nie dojdzie do sytuacji gdzie mistrzowie beda mistrami w nieskonczonosc?

 

Nie dojdzie, bo mi się druzyna rozpada już za 2 lata. W RL jest to możliwe z chojnym właścicielem i myślącym zarządem + współpracą graczy. Tutaj jest za dużo ograniczn typu tury w FA, ograniczenia ofertowe, 3 sloty itd. które znacząco uszczuplają szanse długiego contenderowania. Może za rok już sie mistrz zmieni nawet.

 

Ile dostali? Nie wiem, nie liczyłem. Zagrali 17 spotkań w PO, skoro jedno jest w stanie około 10 mln wrzucić do budżetu, to podlicz sobie to. WYjdzie o wiele więcej, niż u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak nie działa. Ograniczamy przekraczanie luxury by się dostosować do realnego świata (w sensie właściciele nie płacą gigantycznych podatków). Więc jednocześnie dostosowujemy resztę ligi również do realiów. Nikt z loterii nie chciałby płacić 30 mln podatków.

 

To może jednak po prostu zostawmy granicę luxury, co do centa, jako granice wydatków w lotto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tury w FA są realne pod jednym względem - raczej ciężko negocjować na rynku jednocześnie z X zawodnikami. Przykład Jazz z tego roku - Hay out i inne opcje w pi*du. Nie wiem, wrzuciłem 3 graczy na turę, może za mało?

 

Pisałem na priv, że trochę szkoda, iż nie dodałem tej opcji z możliwością złożenia niższej oferty niż 20 mln, ale uzwględnianej pod głosowanie jedynie wtedy jeśli ktoś inny rzucił +20 mln.

 

Nie to, że za mało. Tylko wiesz, chodzi o to, że np. GSW dogaduje się z SC i Durantem, bo oni pewnie nawet razem na 1. spotkaniu sobie dogadali, że dobrze im się razem wafluje. W tym momencie jacyś pomniejsi członkowie manago dzwonią po potencjalnych graczach za minimum i dają im znać, że jak chcą do Warriors (ew. Cavs, Spurs wahatevr) to żeby poczekali dzień czy dwa i jak cośniech wpadają. 

 

3 sloty są całkiem ok, tragedii nie ma. Jedynie, jak sam zauważyłeś, kuszenie grubej ryby angażuje cały główny management. Więc jak coś to jedynie bym podniósł o 1 lub 2 sloty turę 3, gdzie się bierze tych najmniej znaczących graczy z odzysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bardziej jasny jest ten sposób niż ten od Januarego. Ja jednak rozdzielilbym Lotto i 1st round - lotto 120 a 1runda 125 - jednak jakieś przychody są z tej 1 rundy.

 

jasne, dobry pomysł - można te 5% dać na zachętę dla 1st round exitów , w przekroju 3-letnim to niewiele ale zawsze jakiś bonus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie pomyślał o wpływie atrakcyjności spotkania na ilość zjadanych popcornów? Warto bowiem zauważyć, iż im mecz jest mniej ciekawy, tym mniej pasjonuje widzów, a tym samym tempo zjadanych popcornów wzrasta. I w związku z tym wzrastają też przychody, choćby dlatego, iż ludzie będą wiedzieli, iż stojąc w kolejce po popcorny niewiele stracą z widowiska. Z drugiej strony na mniej ciekawe widowisko przyjdzie mniej ludzi, więc trzeba tu wszystko zanalizować, bym proponował ilość potencjalnych zjadaczy popcornów x cenę popcornu x ilość torebek popcornu/1 człowieka. Zakładając że im lepsza ekipa, tym wyższa cena popcornu, ale również mniejsze tempo znajdanych popcornów przy zaciętych spotkaniach (jak i mniejsza liczba potencjalnych zjadaczy popcornów ze względu na cenę), trzeba ustawić odpowiednie wspołczynniki i szczerze powiedziawszy, sam jestem ciekaw, która ekipa z popcornu by miała najlepszy przychód.

 

Nie, że żartuję z Waszych pomysłów, ale po prostu chciałem się powstrzymać, ale nie mogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że tworzymy wspólną wersję, a potem się okazało, że każdy i tak przedstawił swoją, a wnioski MarcucaCamby'ego zostały wykreślone, więc nie mam skrupułów, by tworzyć coś swojego ;)

 

No już nie przesadzaj. 3 razy miałeś pod nosem i widocznie ani razu nie przeczytałeś.

 

W każdym razie chodzi mi tu o czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miałem pod nosem?

 

Co mi się nie podobało to albo kazaliście skasować albo olaliście na PW ciepłym moczem.

 

A potem znikam w robocie, mam ważne spotkanie z niejakim Donaldem Trumpem, wracam na forum i uwagi Marcuca przechodzą bez echa.

 

Mogę nic nie pisać, ale się pod tymi głupotami jako współtwórca nie zamierzam się podpisywać. W takim razie zawieszam swój projekt, dzielcie dalej ligę na pół i dziwcie się, że połowa ligi tankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miałem pod nosem?

 

Co mi się nie podobało to albo kazaliście skasować albo olaliście na PW ciepłym moczem.

 

A potem znikam w robocie, mam ważne spotkanie z niejakim Donaldem Trumpem, wracam na forum i uwagi Marcuca przechodzą bez echa.

 

Mogę nic nie pisać, ale się pod tymi głupotami jako współtwórca nie zamierzam się podpisywać. W takim razie zawieszam swój projekt, dzielcie dalej ligę na pół i dziwcie się, że połowa ligi tankuje.

 

ale czy ja coś mówię? Jeśli masz swoją wizję to ją spisz i wrzuć. Tylko zwracam uwagę, żeby to nie było w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o damm...

 

kolejny topic zawalony zasadami 

 

w tej grze najbardziej podobają mi się wymiany i emocj z draftu

a najmniej wymyślne zasady gry, zmieniane co chwile

 

jak ludzie odejdą z gry to mam nadzieje że będziecie wiedziec dlaczego....

 

 

nie ma co się spieszyc by zdążyć przed neidzielą bo w tym FA i tak nie będzie zmian w regulaminie, to nie ma sesnu, nie zdążymy a poza tym nie zmienia się zasad gry w trakcie gry

zresztą zaczynam się zastanawiać czy poza wami 4 którzy tworzycie czyta te zasady może jeszcze z 5 GM, jak na cała ligę to kiepsko

 

 

pomijająć to wsztstko gratuluję zapału i samozaparcia :)

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tutaj zapisywałem, bo myślałem, że będą jasno określone zasady przed grą i co najwyżej małe poprawki usprawniające grywalność. A teraz się okaże, że jest to liga dla matematyków , w której nawet picki mają być, o zgrozo, kupowane za pieniądze z przychodów.

 

Wolę jasne reguły, bo grywalność nie jest większa tam, gdzie jest wszystko pokomplikowane, choćby dla urealnienia gry, ale tam, gdzie każdy wie o co chodzi i nie musi liczyć sobie jaką kasę będzie miał do wydania w następnym roku, po obliczeniu procentów z lat ubiegłych. I o ile ten pomysł to nawet jeszcze jestem w stanie zrozumieć, to jak przeczytałem pomysł Hurda o kupowaniu i sprzedawaniu picków, że każdy będzie musiał z Gm-em negocjować nie tylko sam fakt kupienia picku i z którego roku, to jeszcze konkretną sumę tej transakcji, to przepraszam, ale nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tutaj zapisywałem, bo myślałem, że będą jasno określone zasady przed grą i co najwyżej małe poprawki usprawniające grywalność. A teraz się okaże, że jest to liga dla matematyków , w której nawet picki mają być, o zgrozo, kupowane za pieniądze z przychodów.

 

Wolę jasne reguły, bo grywalność nie jest większa tam, gdzie jest wszystko pokomplikowane, choćby dla urealnienia gry, ale tam, gdzie każdy wie o co chodzi i nie musi liczyć sobie jaką kasę będzie miał do wydania w następnym roku, po obliczeniu procentów z lat ubiegłych. I o ile ten pomysł to nawet jeszcze jestem w stanie zrozumieć, to jak przeczytałem pomysł Hurda o kupowaniu i sprzedawaniu picków, że każdy będzie musiał z Gm-em negocjować nie tylko sam fakt kupienia picku i z którego roku, to jeszcze konkretną sumę tej transakcji, to przepraszam, ale nie tędy droga.

Ale to akurat z tymi pickami to okej pomysł bo w nba jest identyczny, tylko w nba maja określoną kasę na rok idąca do kasy klubu, a u nas byłby obrót gotowki. To jest akurat do dopracowania, przecierz nikt nie zmusza do sprzedawania wyborów tylko daje taką opcje.

 

Co do reszty to się zgadzam, ja zastrzeżenia to takiego stawiania sprawy z regulaminem miałem od dawna ale nikt mnie w walce nie wspierał to odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulek, ale system luxury musimy dopracować, bo bez reguł zaczną wychodzić nierealne rzeczy. Dam Ci przykłady :

 

"brak ograniczeń" = GM Clippers rzuca maxy CP3, Griffinowi, Redickowi i LMaM, by zatrzymać skład, bo ma luxury gdzieś. Wtedy za rok byłby na minusie jakieś 100-150mln. to jest chore i nierealne. A ekipy tankujące mogą zbierać chore umowy bez ograniczeń by zbierać picki, co też jest nierealne.

 

"hardcap bez uwzględniania wyników dla ekip z PO" - wtedy 75% zespołom jedyne co się opłaca to tank, bo 1 runda PO jest właściwi szkodliwsza od bottom3 draftu. dodatkowo dojdzie do sytuacji, gdzie Cavs np musieliby sprzedać K.Love;a za frytki, GSW zostać z tercetem KD-Dray-Curry i ludźmi za minimum.

To pierwsze nie wchodzi w grę.

 

Drugie? Hmm, a czemu nie twarde luxury dla wszystkich? Uderzy w GSW ok. Tyle tylko, iż dlaczego nikt nie był zainteresowany wzięciem GSW w naszej lidze? Myślę, że dlatego, że każdy wiedział o trudności utrzymania gwiazdorskiego składu. Wręcz jestem pewny, że gdyby te zasady weszły od razu, GSW byłoby chodliwym towarem.

I o to również rzecz się rozchodzi. Ja dołączając do ligi, mogłem jeszcze wybrać GSW - choć dołączałem późno. Teraz GSW może mieć abonament na mistrza - kto by na to nie szedł z chwilą zakładania ligi? Mówi się, że prawo nie działa wstecz, a tu mamy właśnie taki przypadek!

 

P.S. Żeby było jasne - to nie jest atak w kierunku Tomka. Chodzi mi tylko o zasady, które nie były jasne od początku.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie? Hmm, a czemu nie twarde luxury dla wszystkich? Uderzy w GSW ok. Tyle tylko, iż dlaczego nikt nie był zainteresowany wzięciem GSW w naszej lidze? Myślę, że dlatego, że każdy wiedział o trudności utrzymania gwiazdorskiego składu. Wręcz jestem pewny, że gdyby te zasady weszły od razu, GSW byłoby chodliwym towarem.

I o to również rzecz się rozchodzi. Ja dołączając do ligi, mogłem jeszcze wybrać GSW - choć dołączałem późno. Teraz GSW może mieć abonament na mistrza - kto by na to nie szedł z chwilą zakładania ligi? Mówi się, że prawo nie działa wstecz, a tu mamy właśnie taki przypadek!

Ja myślę, że powód był zupełnie inny. Warriors w momencie startu gry byli już zbudowani, trudno coś ulepszyć, więc satysfakcja płynąca z prowadzenia ich jest mocno ograniczona. Dlatego też w moim odczuciu choćby Mavs, gdzie nie było zbyt ciekawych perspektyw było znacznie lepszą opcją. No i nic tu nie będzie działać wstecz, ponieważ planowane zmiany mają wejść od przyszłego sezonu.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to jakaś myśl, dajmy twarde luxury dla wszystkich i niech k**** umierają z tymi kontraktami denga i mozgova

 

nawet podoba mi się prostota tego pomysłu, ale niestety znowu mamy egalitaryzm, który nie zachęca do wygrywania i walczenia o playoffy

 

a co do kupowania picków to nie rozumiem Bulek w czym problem? wolisz później w 2. rundzie draftu szukać nabywcy na pick 55 i go zamienić na 57 za rok, czy jednak wykorzystać system, które daje większą elastyczność? człowiek też kiedyś odszedł od wymiany barterowej na rzecz gospodarki towarowo-pieniężnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.