Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli mamy wprowadzić jeszcze jeden wskaźnik 120 % SC dla tego ograniczania wymian to ok tylko trzeba mieć świadomość ze przez ostatnie 1,5 roku wskaźnik ten przez wszystkich był ( zapewne mylnie) interpretowany z tax line.

 

W regulaminie on jest ale interpretacja i praktyka poszła w logicznym kierunku.

 

No właśnie ja odkąd gram, to jestem przekonany, że próg to 120% SC i wydawało mi się to logiczne, gdyż:

10.2 Coroczne przychody klubów są uzależnione wyłącznie od wyniku sportowego danej ekipy, więc ogłaszane są po zakończeniu rozgrywek PO. Wynoszą one :
 
100% SC – dla ekip z miejsc 21-30 w NBA (RS)*
110% SC – dla ekip z miejsc 17-20 w NBA (RS)
120% SC – dla ekip, które odpadły w I rundzie PO
130% SC – dla ekip, które odpadły w II rundzie PO
140% SC – dla ekip, które odpadły w CF
150% SC – dla finalisty NBA
160% SC – dla mistrzów NBA

 

to 120% SC występuje również jako próg zarobku play-ofowych teamów i byłem zawsze przekonany, że taka była myśl autorów regulaminu, że wtedy zarabiasz, jak nie płacisz podatku.

 

A w takim wypadku możesz być 3 lata z rzędu pod podatkiem, 3 lata z rzędu wejść do play-offs i podczas rozliczenia być na minusie finansowym. To dopiero byłby absurd. 

 

Moim zdaniem od początku chodziło o zrównanie progu zarobków play-off teamów z progiem podatku, a nie żeby to były dwie różne wartości. Dla mnie taka interpretacja jest bardziej logiczna.

 

A jak jest to się musimy dowiedzieć od poprzedniej Rady, bo oni według jakiegoś schematu podsumowali poprzedni sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilans końcowy to inna sprawa.

 

Pisze o tym jak wszyscy liczyli wszystkie wymiany.

 

Każdy sprawdzał tax

 

Prawda, ja póki mi Fluber nie napisałeś o tych 120 procentach SC w ogóle na to nie zwracałem uwagi, byłem przekonany ze te liczby są tożsame.

 

No ale w CBA nigdzie nie ma słowa na ten temat wiec wnioskuje ze to są tylko wartości poglądowe, zwłaszcza ze jest w regulaminie sformułowanie odnośnie zespołów powyżej/poniżej podatku :) a wątpię żeby u nas podatek był na innym poziomie niż w rl NBA, chyba ze coś mnie ominęło :P

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ja póki mi Fluber nie napisałeś o tych 120 procentach SC w ogóle na to nie zwracałem uwagi, byłem przekonany ze te liczby są tożsame.

 

No ale w CBA nigdzie nie ma słowa na ten temat wiec wnioskuje ze to są tylko wartości poglądowe, zwłaszcza ze jest w regulaminie sformułowanie odnośnie zespołów powyżej/poniżej podatku :) a wątpię żeby u nas podatek był na innym poziomie niż w rl NBA, chyba ze coś mnie ominęło :P

 

 

W regulaminie jest " ekipy będace powyzej 120% sc ( placace podatek ) " a przeciez gdyby Wasza interpretacja byla prawidlowa to oznaczaloby ze niektore ekipy bedace powyzej 120% sc nie placa podatku czyli sam zapis jest pozbawiony sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie jest " ekipy będace powyzej 120% sc ( placace podatek ) " a przeciez gdyby Wasza interpretacja byla prawidlowa to oznaczaloby ze niektore ekipy bedace powyzej 120% sc nie placa podatku czyli sam zapis jest pozbawiony sensu.

 

No dokladnie, jest bez sensu i jest niezgodny z CBA

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież linie podatku wyznacza kwota konkretna a nie procenty.

 

Wzór oczywiście jest na to ale komunikat linii zawsze jest określony kwota.

The NBA set the salary cap at $101.869 million for the 2018-19 season, the league announced. The tax level for next season is set at $123.733 million. Both will go into effect at 12:01 a.m. ET on Sunday, July 1, which is when the moratorium period begins for teams to begin negotiating contracts with free agents.

Wiec dla mnie logiczne jest ze może zespół mieć stratę wchodząc do PO ale wydając tylko dolara mniej niż tax line.

Może powinnismy dać 22.000.000 za awans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie, jest bez sensu i jest niezgodny z CBA

 

Nie wiem, mnie ogólnie trochę męczy ta cała sprawa, zwłaszcza z tą Twoją nieszczęsną wymianą, bo nawet jeżeli ten zakaz łączenia wchodzi od tego sezonu, to w styczniu Rada wrzuciła edycję na nowy sezon:

Od nowego sezonu okienko grudniowe zaczyna się 1.12 a ASW na wskazany czas (około 14 dni przed opisami) i od tego dnia aż do rozpoczęcia wrzucania opisów można wysyłać przybite (NIEODWRACALNE!) wymiany do wskazanej osoby. Wraz z rozpoczęciem opisów okienko się zamyka, a wymiany wrzucane są po zakończeniu głosowania - oczywiście wchodzą w życie odpowiednio z G29 i G56.

 

z której wynika, że za rok znowu będzie można łączyć graczy, bo między początkiem 1 okienka, a końcem drugiego będzie prawie 70 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ja póki mi Fluber nie napisałeś o tych 120 procentach SC w ogóle na to nie zwracałem uwagi, byłem przekonany ze te liczby są tożsame.

 

No ale w CBA nigdzie nie ma słowa na ten temat wiec wnioskuje ze to są tylko wartości poglądowe, zwłaszcza ze jest w regulaminie sformułowanie odnośnie zespołów powyżej/poniżej podatku :smile: a wątpię żeby u nas podatek był na innym poziomie niż w rl NBA, chyba ze coś mnie ominęło :tongue:

 

Yep, liczy sie tax/non. 120% tam stalo od pierwszego momentu gdy january wrzucil jakikolwiek regulamin, ale w tym sezonie sie rozjechalo po prostu  z jakiegos powodu madrym glowom ligowym i ta rozpietosc miedzy cap a tax jest wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Btw jest sprawa z draftem o której trzeba pomyśleć.

 

W tym sezonie z tego co kojarzę gracze mogą wracać do NCAA już PO drafcie (jak się ich nie wybierze).

Tu chyba trzeba się zastanowić co i jak.

 

Ok, trafna uwaga.

A czym to się różni od sytuacji gdy ktoś wybiera gracza X, a gracz X nie jest wybierany w drafcie/zostaje wysłany do Europy? Bo efekt chyba będzie taki sam, że po prostu poszedł słaby pick i jest "spalony". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja, w której w BeGM można wybrać rok wcześniej potencjalny top3 pick kolejnego draftu jest chyba hmm średnio realistyczna :>

 

No tak, ale ten przywołany Morant musi się przecież do draftu zgłosić pierw. Więc jeśli się zgłosi do draftu NBA to czemu u nas nie mógłby zostać wybrany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wstępne ogloszenie co do playoffs

Od poniedziałku wystartujemy z playoffs (jutro wieczorem prawdopodobnie pozakładam tematy).

Podobnie jak w tamtym roku

Jedna runda to 2 tygodnie

z czego pierwsze 3 dni przeznaczone dla gmów prowadzących ekipy by oni się wypowiedzieli o serii

dopiero później dopuszczamy komentarze/pytania innych userów

głosowanie poprzez pm otwierane bodajże od 10 dnia  trwania tury (do werfyikacji jak było rok temu)

 

Waga głosowania: najpierw "duże" punkty (tj. liczba wskazań jako zwycięzca serii) dopiero później tylko w przypadku remisu liczą się małe punkty, czyli podawany przez wszystkich stosunek gier. 

 

// edit

Głosy w tym roku zbierał będzie Ozzy. 

Już teraz uprzedzam, że jak i w tamtym roku wrzucimy jakiś "szablon"  i proszę żeby się do niego stosować, bo ułatwi to przeglądanie tak dużej liczby pm i późniejsze wrzucenie tego na forum w jakiejś ogarniętej formie. 

 

// e2

Jeszcze jedna uwaga. Założyłem nowy - już ostatni bo można edytować z tego co widzę - wątek zbiorczy.

Poza standardowym umieszczeniem rosterów na górze, nie pisaniem tam nic etc. proponuję sprawdzić czy macie alerty  mailowe na ten wątek (bedzie przydatne zwłaszcza latem :)  ) i czy maile nie lądują wam teraz w spamie, jak mi. 

 

+ @LeweBiodroSmoka i @RonnieArtestics macie pełne skrzynki :)

 

// e3

Pojawił się terminarz playoffs

 

 

 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, january napisał:

 

2) Dotyczący wymian : była już o tym dyskusja, od przyszłego RS cofamy wymiany post factum vs RL z tego co pamiętam?

 

Zapis w regulaminie jest następujący ( wrzucony przez Tomka 31 grudnia)

Cytat

Od nowego sezonu okienko grudniowe zaczyna się 1.12 a ASW na wskazany czas (około 14 dni przed opisami) i od tego dnia aż do rozpoczęcia wrzucania opisów można wysyłać przybite (NIEODWRACALNE!) wymiany do wskazanej osoby. Wraz z rozpoczęciem opisów okienko się zamyka, a wymiany wrzucane są po zakończeniu głosowania - oczywiście wchodzą w życie odpowiednio G29 i G56.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 13:41, january napisał:

 

4) Dotyczący FA - usunięcie według mnie dziwnej zasady składania maksymalnie 2 ofert extension podczas FA swojemu zawodnikowi. Mamy 5 okresów FA, niech będą negocjacje, lepsze to niż dramy, gdy user się musi  dopytywać nieustannie o opinie innych.

To raczej bez szans bo dwie oferty extension wynikaja chyba z tego ze na FA tez masz tylko 2 oferty/gracza ( oferta i reoferta). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.