Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

5.5 Druga tura FA W drugiej turze składać można jedynie oferty, w których średnia wartość wynosi >= 9% SC za rok, oraz pierwszy rok umowy wynosi minimum 9% SC (oba zaokrąglane do pełnych milionów). Maksymalnie 4 oferty.

Oferta musi być gwarantowana dla zawodnika przynajmniej na okres 2 lat. Dopuszczalna jest tu formuła 1+1, gdzie drugi rok umowy to playeroption.

5.54 Można złożyć oferty gwarantowane jedynie na 1 rok jeśli oferta ta wynosi >= 18% SC (bariera I, a nie II tury)

Przecież ten jednoroczny kontrakt na wskazanym poziomie to bezsens. Prowadzi do absurdu w którym oferta dwuletnia za de facto taką samą sumę (10x2), jest lepsza od oferty rocznej - 19.6x1 (bo nie mozesz jej zlozyc). Czyli działanie na ewidentną szkodę zawodnika.

Jednoroczna powinna być na poziomie 13.5 % SC (czyli 50 % więcej, a nie 100 %).  

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat myślałem ze gracz mimo wszystko zabiega o 4 letni bezpieczny kontrakt a widzę ze promocja dotyczy krótszych co przy tej klasie zawodników jest niezrozumiałe. 

Dodatkowo widzę ze z jednej strony jest krytyka ekip rotujacych zawodnikami a z drugiej strony doprowadzamy sami do krótszych kontraktów i większej rotacji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ignazz napisał:

Od lat myślałem ze gracz mimo wszystko zabiega o 4 letni bezpieczny kontrakt a widzę ze promocja dotyczy krótszych co przy tej klasie zawodników jest niezrozumiałe. 

Dodatkowo widzę ze z jednej strony jest krytyka ekip rotujacych zawodnikami a z drugiej strony doprowadzamy sami do krótszych kontraktów i większej rotacji.  

mozesz jasniej?

i merytorycznie skontestować, jesli uwazasz za zasadne, propozycje ktora dalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MarcusCamby napisał:

Można składać w kontrofertach dowolne propozycje kontraktów, nawet minimum. Można używać wyjątków.

Podejrzewam, że Fluberowi chodziło o to co ja miałem zapytać.

Pełne MLE zaczyna się od $ 9 246 000 a kończy w czwartym roku na $ 10 632 900. Więc pytanie pewnie brzmi, a jak nie to zadaje je w swoim interesie, czy jeśli zamierza się rzucić full MLE na jednego gracza możemy to już zrobić w II turze FA, czy trzeba czekać do trzeciej? Wiem, że startuje od 10M, ale tam chyba jest coś około 9% salary cap.

Wolę dopytać, niż zaśmiecać niepotrzebnie skrzynkę w drugiej turze Julkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Eld napisał:

Podejrzewam, że Fluberowi chodziło o to co ja miałem zapytać.

Pełne MLE zaczyna się od $ 9 246 000 a kończy w czwartym roku na $ 10 632 900. Więc pytanie pewnie brzmi, a jak nie to zadaje je w swoim interesie, czy jeśli zamierza się rzucić full MLE na jednego gracza możemy to już zrobić w II turze FA, czy trzeba czekać do trzeciej? Wiem, że startuje od 10M, ale tam chyba jest coś około 9% salary cap.

Wolę dopytać, niż zaśmiecać niepotrzebnie skrzynkę w drugiej turze Julkowi.

Ja pytalem o kontroferte. Oferty nie mozna zlozyc z mle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Eld napisał:

Podejrzewam, że Fluberowi chodziło o to co ja miałem zapytać.

Pełne MLE zaczyna się od $ 9 246 000 a kończy w czwartym roku na $ 10 632 900. Więc pytanie pewnie brzmi, a jak nie to zadaje je w swoim interesie, czy jeśli zamierza się rzucić full MLE na jednego gracza możemy to już zrobić w II turze FA, czy trzeba czekać do trzeciej? Wiem, że startuje od 10M, ale tam chyba jest coś około 9% salary cap.

Wolę dopytać, niż zaśmiecać niepotrzebnie skrzynkę w drugiej turze Julkowi.

Możesz dać full MlE w kontrofertach, w pierwszych kopertach 1 rok kontraktu musi być ponad 10 mln 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado, GMowie,

wsiąkając co raz bardziej w beGM OKC zacząłem śledzić historię trejdów, wymian itp. No i moim zdaniem natknąłem się na jeden błąd. Podobną rzecz kiedyś znalazłem w Bostonie.

Tegoroczny pick OKC pierwszej rundy który jest w Nets jest protected 1-20, jeśli nie siądzie Nets to w 2021 znów mają szansę na ten pick który ponownie jest protected 1-20. W 2022 jest dokładnie to samo. 1 runda OKC 1-20 protected. Natomiast jeśli w latach 2020-2022 pierwsza runda OKC nie trafi do Nets, dostają oni wtedy 2x druga runda OKC 2022 i 2023.

No i przejrzałem sobie bardzo szczegółowo historię wymian i nigdzie nigdy w naszym beGM takiej wymiany nie było. Nauczony doświadczeniem z Bostonu sprawdziłem w takim razie inną ewentualność skąd to się wzięło, czyli historia trejdów real OKC no i znalazłem takie coś:

https://basketball.realgm.com/nba/draft/future_drafts/detailed

Pick pierwszej rundy OKC jest protected 1-20 ALE TYLKO W 2020 roku a nie jeszcze dodatkowo w 2021 i 2022. Jeśli ten pick nie zostanie oddany wtedy jest zamiana na dwie drugie rundy OKC 2022 i 2023.

Wymiana była dokonana jeszcze przed powstaniem beGM, czyli moim zdaniem ktoś po prostu się pomylił we wpisywaniu tego w tabelkę.

Pierwotna wymiana miała miejsce 1 Listopada 2016 roku gdzie real OKC dostała w tej wymianie Jeramiego Granta a w drugą stronę posłała Ersana Ilyasovę i właśnie ten pick 1 rundy 2020 1-20 protected, lub 2022 i 2023 2nd round.

https://www.libertyballers.com/2016/11/1/13490874/sixers-trade-jerami-grant-to-oklahoma-city-thunder-for-ersan-ilyasova-draft-pick

 

W związku z powyższym, iż wszystko wskazuje na błąd w naszym arkuszu poproszę @kolader o to aby sam to sobie jeszcze sprawdził a @MarcusCamby i @ozzy110 o zgodę na poprawę tego w formularzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eld napisał:

Rado, GMowie,

wsiąkając co raz bardziej w beGM OKC zacząłem śledzić historię trejdów, wymian itp. No i moim zdaniem natknąłem się na jeden błąd. Podobną rzecz kiedyś znalazłem w Bostonie.

Tegoroczny pick OKC pierwszej rundy który jest w Nets jest protected 1-20, jeśli nie siądzie Nets to w 2021 znów mają szansę na ten pick który ponownie jest protected 1-20. W 2022 jest dokładnie to samo. 1 runda OKC 1-20 protected. Natomiast jeśli w latach 2020-2022 pierwsza runda OKC nie trafi do Nets, dostają oni wtedy 2x druga runda OKC 2022 i 2023.

No i przejrzałem sobie bardzo szczegółowo historię wymian i nigdzie nigdy w naszym beGM takiej wymiany nie było. Nauczony doświadczeniem z Bostonu sprawdziłem w takim razie inną ewentualność skąd to się wzięło, czyli historia trejdów real OKC no i znalazłem takie coś:

https://basketball.realgm.com/nba/draft/future_drafts/detailed

Pick pierwszej rundy OKC jest protected 1-20 ALE TYLKO W 2020 roku a nie jeszcze dodatkowo w 2021 i 2022. Jeśli ten pick nie zostanie oddany wtedy jest zamiana na dwie drugie rundy OKC 2022 i 2023.

Wymiana była dokonana jeszcze przed powstaniem beGM, czyli moim zdaniem ktoś po prostu się pomylił we wpisywaniu tego w tabelkę.

Pierwotna wymiana miała miejsce 1 Listopada 2016 roku gdzie real OKC dostała w tej wymianie Jeramiego Granta a w drugą stronę posłała Ersana Ilyasovę i właśnie ten pick 1 rundy 2020 1-20 protected, lub 2022 i 2023 2nd round.

https://www.libertyballers.com/2016/11/1/13490874/sixers-trade-jerami-grant-to-oklahoma-city-thunder-for-ersan-ilyasova-draft-pick

 

W związku z powyższym, iż wszystko wskazuje na błąd w naszym arkuszu poproszę @kolader o to aby sam to sobie jeszcze sprawdził a @MarcusCamby i @ozzy110 o zgodę na poprawę tego w formularzu.

Możesz śmiało to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję opinii tutejszych najwyższych autorytetów!

W regulaminie nic na ten temat nie ma. Rada ( @ozzy110 @MarcusCamby ) nie jest pewna. Ojciec gry @january nie jest pewny. Go - to autorytet w sprawie CBA do którego mnie przekierowano @karpik twierdzi że mogę tak zrobić, ale jego decyzja nie jest wiążąca. Stąd wrzucam na forum, żeby Rada dostała przekrój opinii przed podjęciem decyzji.

Chcę rozszerzyć ewentualny sign and trade Kevina Duranta.

Wymiana została ogłoszona przy składaniu oferty snt dla KD i Erica Bledsoe.

Rozumiem że snt jest ogłaszane  ofercie w szczegółach istotnych dla gracza czyli po stronie drużyny go pozyskującej - ma to na pewno wpływ na decyzje gracza przy wielu ofertach - po stronie KD w tym przypadku, który chce wiedzieć z kim będzie grał po wymianie.

Ale po mojej stronie nie ma to kompletnie wpływu na decyzję Bledsoe a deal oficjalnie jest przeprowadzany dopiero po pierwszej turze FA.

Dlatego nie rozumiem czemu nie miałbym teraz móc hipotetycznie puścić Marca dalej do trzeciej drużyny o ile wyłączy się jej głos w sprawie KD żeby nie była stronnicza. Przecież między ogłoszeniem wymiany a trade call z ligą często są jeszcze przesuwani gracze - jak Napier z Nets do Wolves np już po info o wymianie KD za DARa w RL NBA.

Przecież to logiczne i lepiej oddaje realia NBA niż "proponuje graczowi snt i nagle mam związane ręce jeśli ktoś zgłosi się po jeden z przesuwanych assetów".

Zwłaszcza że u nas okienka tak są skonstruowane, że po pozyskaniu gracza latem mógłbym go przesunąć tylko 1za1 przed sezonem, a np 1 za dwa dopiero w trakcie sezonu. To oznacza, że od razu ktoś się przyczepi za to że przerzucam zawodników jak worki ziemniaków, że continuity brak, że szacunku nie mam... a w RL NBA w tym czasie, nawet jakby trzeba było odczekać obowiązkową karencję między wymianami, to by ogłoszono kolejny deal od razu, a oficjalnie by poszedł dopiero gdzieś w sierpniu itd - to jest zresztą procedura jaka ewentualnie została by użyta przy wymianie Chrisa Paula gdyby Thunder zdecydowali się go przesunąć przed sezonem.

Dlatego tym bardziej uważam że powinienem móc rozszerzyć snt KD, bo to będzie najbliższe realnej lidze, a chyba tego chcemy. 

Proszę o opinie wszystkich ligowych mądrych głów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wooden napisał:

Proszę o opinie wszystkich ligowych mądrych głów.

Niepotrzebnie to dodałeś bo teraz się nie wypowiem :(

Moim zdaniem jeśli nie ma to wpływu na podpisywanego gracza a w związku z tym na oddawane głosy to powinno być to legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Wooden napisał:

 

Dlatego nie rozumiem czemu nie miałbym teraz móc hipotetycznie puścić Marca dalej do trzeciej drużyny o ile wyłączy się jej głos w sprawie KD żeby nie była stronnicza.

1.Chcesz go puścić samego w tej wymianie i boisz się tylko, że będziemy traktować to jako dwie odrębne wymiany i rzucanie graczami jak workami z kartoflami, czy chcesz go puścić z innym graczem gdzieś dalej i nie chcesz czekać 2 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real Heat tak zrobili z Moe Harklessem pozyskując go od Blazers razem z Myersem Leonardem za Whitesidea, a następnie razem z 1st pickiem oddali do Clippers, by zrobić miejsce w salary dla Butlera - co ostatecznie weszło jako czterostronny deal. 

Jak dla mnie - tak, możesz, ale niech się wypowie Rada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alonzo napisał:

Real Heat tak zrobili z Moe Harklessem pozyskując go od Blazers razem z Myersem Leonardem za Whitesidea, a następnie razem z 1st pickiem oddali do Clippers, by zrobić miejsce w salary dla Butlera - co ostatecznie weszło jako czterostronny deal. 

Jak dla mnie - tak, możesz, ale niech się wypowie Rada. 

Technicznie można robić sign and trade z większą liczbą zespołów, więc wszystko rozchodzi się o to,  czy można zmienić ofertę sign and trade w kwestii tego, kto gdzie idzie po reofertach. Na pewno taka zmiana ma wpływ na głosowanie, bo na decyzję Bledsoe, czy się zgodzić na sign and trade może mieć wpływ to, z kim będzie grał w Warriors ( teoretycznie).

Wolałbym, żeby nie było takiego precedensu, w razie czego będziemy pamiętać, że deal Gasola było dogadany wcześniej, tylko z uwagi na przepisy NBA trzeba było odczekać 2 miesiące.  

Albo w ogóle zdejmijmy te 2 miesiące ograniczenia na czas offseason, tylko utrudnia ogarnięcie, kto ma kogo w składzie:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.