Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Lucas napisał:

No wiesz z jednej strony był mistrz, a z drugiej 1st round exit, więc jeśli ktoś powinien mieć zniżki to mistrz. 

To rozłóżmy przed Knicks czerwony dywan i zrezygnujmy z rozgrywek oraz FA. 

Niech sobie Knicks podpiszą kogo chcą za minimum, a my niczym hieny rzucimy się na resztki :) 

ja jestem w tej grze GMem Orlando i działam na rzecz Orlando, choć szanuje Knicks. Miejmy w tym wszystkim jednak jakiś umiar. Choć tak - Tucker powinien iść do Knicks i poszedł - super. 

 

Natomiast z Oubre jako moim RFA przecież bym się dogadał. 2-letni gwarantowany kontrakt to dla mnie była zła umowa dla mojego RFA. 

 

2 minuty temu, BMF napisał:

No mógł. Przecież Ty tamto głosowanie wygrałeś. 

Ale jak twierdzisz, że sytuacja 23-letniego RFA z borderline 2nd round PO teamu (po 1st rd exit) jest taka sama jak 34-letniego FA weterana z mistrzowskiego teamu - to są bzdury, nie ma tutaj ŻADNEJ analogii. 

Jak ktoś uważa, że Oubre - który specjalnie wziął 30/2 w realu zamiast dłuższej umowy, bo uważa, że jest wart dużo więcej - wziąłby u nas dłuższą umowę za mniejszą kasę, to nic mi do tego, na tym polega nasz system, że głosuje 30 osób, aczkolwiek głęboko się z tym nie zgadzam.

Mówimy tu o jednym dłuższym roku od klubu który na niego stawiał od 2 lat. Spójrz na to proszę szerzej. Do Suns trafił na połowę sezonu. Suns w realu marzą o playoffs, a ja o contenderowaniu.. Przecież to są rózne sytuacje moja i Suns - nieporównywalne.. Czy policzycie mi jego pełne statsy w naszej grze? Nieeee, bo tu przy KATie, Mitchellu i Lowrym oraz innych by ich nie wykręcał. 

No z Tuckerem można było spojrzeć jeszcze tak, że to ostatni jego wysoki kontrakt i chce sie dorobic - tak jak uznaliście przy Oubre z jakiegoś powodu :) 

 

Na tyle ode mnie bo mam zaraz gości. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alonzo napisał:

Mówimy tu o jednym dłuższym roku od klubu który na niego stawiał od 2 lat.

Mówimy tutaj o 8 milionach mniej za 3 lata przede wszystkim (42/3 v. 34/3 de facto, ew. 28/2 v. 22/2*), dużo większy paycut niż ten, którego czepiasz się u Josepha i Tuckera, którego Oubre nie musiałby brać, bo i tak byś go wyrównał - gdy ci brali(by) go w super teamie.

Taki ma sens porównywanie tych sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, january napisał:

System finansowy był ustalany i szeroko dyskutowany blisko 2 lata temu. Podnoszą teraz głos osoby będące ówcześnie nie tylko w grze, ale i w Radzie, więc mi ręce opadają.

Nie podnosiłem głosu, bo było dla mnie oczywiste co czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BMF napisał:

Mówimy tutaj o 8 milionach mniej za 3 lata przede wszystkim (42/3 v. 34/3 de facto, ew. 28/2 v. 22/2*), dużo większy paycut niż ten, którego czepiasz się u Josepha i Tuckera, którego Oubre nie musiałby brać, bo i tak byś go wyrównał - gdy ci brali(by) go w super teamie.

Taki ma sens porównywanie tych sytuacji. 

Zgrab ie pominąłeś 7mln. Rubio targanego na ławce mistrzowskich Knicks :) 

Zostańmy przy swoim, ale szanujmy swoje zdania pomimo że czasami fundamentalnie sie różnimy :) 

No i cały czas nie wiemy kim będzie mimo wszystko Oubre w tej lidze. Dla jednych nadal jest kasztanem, a są tez GMowie mający nad nim Malika Beasleya - co skrzętnie przypomnę latem przy nowym kontrakcie Beasleya :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, january napisał:

System finansowy był ustalany i szeroko dyskutowany blisko 2 lata temu. Podnoszą teraz głos osoby będące ówcześnie nie tylko w grze, ale i w Radzie, więc mi ręce opadają.

Ja też to rozumiałem tak jak większość. Nie rozumiem Twojego podejścia tutaj, bo jeśli 90% ludzi nie zrozumiało tego co chciałeś zaproponować, to znaczy, że problem leży po Twojej stronie, bo nie potrafiłeś napisać przejrzystego regulaminu (do tego stopnia, że te osoby, z którymi to konsultowałeś też rozumiały to inaczej niż Ty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alonzo napisał:

RFA z reguły dogadują się ze swoimi klubami. Dwuletni kontrakt od Indiany był z d.. To co zrobiliście głosując na 2-letni kontrakt Oubre w Indianie nie miałoby miejsca w rzeczywistości, ale bardzo dobrze wpisuje się w taktykę przerzucania worów z kartoflami. Tu pretensje możesz mieć tylko do siebie odnośnie mojego wqrwienia i wcale się z tym nie kryję. 

biorąc pod uwagę co podpisał irl to mam inne zdanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, january napisał:

To macie teraz wyklarowane, nie dopytywaliście wcześniej o nieścisłości i swoje nadinterpretacje - to już nie mój problem

Dla mnie ten zapis był jasny aż do wczoraj, nie widziałem nieścisłości ;)

54 minuty temu, january napisał:

I nie wkurzaj tekstami o regulaminie, dwa lata nikt się nie zgłosił poza Tomkiem do jakiegokolwiek przeglądania pisanego wielokrotnie na szybko regulaminu (nikomu się tego też nie chciało robić), ale Ty jak zwykle do roboty ostatni, do krytyki pierwszy

Co do spisywania regulaminu, to akurat byłem zawsze jednym z tych, co uczulali i powtarzali po 100x, żeby coś zapisać. Nie moja wina, że nie miałem nigdy uprawnień moda i mogłem tylko prosić (Tomka akurat można było po 1000x razy prosić bezskutecznie).

Mnie generalnie bardziej się podoba to Twoje rozwiązanie, ale... no wiadomo jakie jest ale, wiele osób to mogło zrozumieć inaczej i teraz mają słuszne pretensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, january napisał:

Generalnie to tak właśnie zostało ustalone i na forum Rady i publicznie i było wiele postów o tym. A teraz demencja... Ja nigdy nie pretendowałem do tego, że napisałem idealny regulamin, wręcz przeciwnie publicznie często prosiłem by jak ktoś znajdzie błąd/nieścisłość to to zgłasza jakoś.

No stary, jak to było tyle razy poruszane tutaj to ja z chęcią zobaczę gdzie, bo może mi umknęło a może jednak nie było wcale w ten sposób to napisane jak teraz to przedstawiasz.

Sorry, ale wiele osób których nie posądzam o brak umiejętności czytania ze zrozumieniem inaczej interpretowalo ten zapis to znaczy ze był c***owo napisany, wiec nie obrażaj, tylko podaj posty gdzie to było w ten sposób przedstawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Nie wiem, tym się nie zajmuję.

Ja posądzam :) 

A poważniej - jasne, już lecę przeszukiwać tutejsze 70k postów z działu.

stary, ja czytam w miarę regularnie większość tych c***opostow, ale nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek był ten temat tak rozpisany jak zrobiłeś to wczoraj, wszyscy wiedzieli ze trzeba się hamować z hajsem, ale k****, przecież sprowadziliście te grę do absurdu robiąc takie akcje, zaraz wyjdzie na to, ze najlepiej przez 3 lata nie robić nic i mieć zespół poniżej salary a potem cyk, zbierasz Durantow tej ligi z 1r pickiem bo ktoś MUSI przyjąć Twoja ofertę skoro schodzisz ileś tam procent w salary- głupota, nie oszukujmy się, głupota 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Qcin_69 napisał:

stary, ja czytam w miarę regularnie większość tych c***opostow, ale nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek był ten temat tak rozpisany jak zrobiłeś to wczoraj, wszyscy wiedzieli ze trzeba się hamować z hajsem, ale k****, przecież sprowadziliście te grę do absurdu robiąc takie akcje, zaraz wyjdzie na to, ze najlepiej przez 3 lata nie robić nic i mieć zespół poniżej salary a potem cyk, zbierasz Durantow tej ligi z 1r pickiem bo ktoś MUSI przyjąć Twoja ofertę skoro schodzisz ileś tam procent w salary- głupota, nie oszukujmy się, głupota 

Po pierwsze:

ja za zrzut sałary za takiego Hensona oddałem 1rd i przy tskich transakcjach jakoś nikt nie miał problemów ze zrozumieniem ważności trzymania kosztów tłumacząc mi jakie to ważne i cenne ze trzeba dopłacać pickiem. Tera. DEMENCJA?

 

ten przykład z Durantem głupi z tym pickiem 

przeciez będzie z 20 ofert i wygra najlepsza oferta i jexeli zarządasz picku extra to uwierz ze nie wygrasz - z reszta wielokrotnie ogłaszasz ze twoje oferty najlepsze wiec zamiast 4-5 pickow oddać musisz najwyżej 3. 
to i tak się kalkuluje w ogólnym rozrachunku ze ktoś mający w dupie finanse „straci” 2x1 rd w ogólnym rozrachunku czyli tyle co zapobiegawczy GM który w 3 łatce dbał o finanse i dwa razy przepłacił pickiem za finansów dyscyplinę. 
 

ale Durant plus pick za szrot nie uwierzę. 

Spadną ceny może i się liga wyrówna 

w naszym modelu widać ze nie da się bez dominacji ligii utrzymać 4 gwiazd przez pełne 3 lata 

Są zespoły bez SS i są zespoły z 3xSS 

mysle ze czas aby to się wyrównało a ceny za SS spadły ( lub chociaż finanse sprawiły ze będą one wogole dostępne) 

O zmianach teraz nie ma mowy i najbardziej mnie właśnie ciekawi jak to się rozwinie przy tych założeniach co są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Qcin_69 napisał:

stary, ja czytam w miarę regularnie większość tych c***opostow, ale nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek był ten temat tak rozpisany jak zrobiłeś to wczoraj, wszyscy wiedzieli ze trzeba się hamować z hajsem, ale k****, przecież sprowadziliście te grę do absurdu robiąc takie akcje, zaraz wyjdzie na to, ze najlepiej przez 3 lata nie robić nic i mieć zespół poniżej salary a potem cyk, zbierasz Durantow tej ligi z 1r pickiem bo ktoś MUSI przyjąć Twoja ofertę skoro schodzisz ileś tam procent w salary- głupota, nie oszukujmy się, głupota 

Już nie przesadzaj. Ja z 80 mln w dead money daje radę i nie panikuje. Trzeba było żyć grubo ponad stan i fatalnie zarządzać organizacją, by teraz panikować. Zwłaszcza, że kary i tak są dzielone na pół, bo Jasiek ma miękkie serce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, ale tu wszystko trzeba rozpatrywać indywidualnie :P i zgodnie z NBA - chcesz mi powiedzieć ze mając taki zespół Jak w Wizards za rok ich właściciel by to rozpieprzyl ?;D przecież było wiadomo ze Durant rok nie zagra, wiec to było wkalkulowane :) 

To, ze Cię naciągali na te picki to jest osobna kwestia :) 

Ja jestem za restrykcjami, ale nie za takimi jak zostało to przedstawione, bo to sprowadzi te grę do absurdu i zupełnego odrzeczywistnienia- imo -15mln w trzylatce powinno być neutralne, bo inaczej to spierdolicie grę 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.