Skocz do zawartości

Facebook


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Czym się różnią słowa Dody od gierki słownej RappaRa o gejach? Moim zdaniem słowa Dorotki były nawet bardziej lajtowe.

 

Tym, że gierka słowna RappaRa była śmieszna, a to był czysty hejt? A może ja nie zrozumiałem dowcipu Dody? Mógłbyś mi wytłumaczyć, o co chodziło.

 

 

 

Nie każdy katol to oszołom smolenski, ale każdy oszołom smoleński to katol, stąd przywołałem żart o Tupolewie. Czy uważasz, że katole mają ból dupy tylko o żarty z Jezusa i księzy?

 

To jest tak samo prawdziwe, jak to, że każdy terrorysta to muzułmanin. Nie trzeba było być katolikiem, żeby poczuć się zniesmaczonym wiochą, którą odstawił Stuhr. 

 

Istnieje pewna grupa katolików mających ból dupy o wszystko, ale nie przesadzajmy, że w Polsce nie można się z katolików śmiać i nawet są ludzie w Polsce, którzy robią to na bardzo dobrym poziomie.

 

Jak już chciałeś podać sensowny przykład, kiedy ukarano niesłusznie za robienie sobie beki z katolików to mogłeś wrzucić ten skecz Gizy, za który TVP musiało zapłacić 5 tysięcy złotych kary:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artlan, raz, że nie zakumałeś, dwa, że chyba nie wiesz co to teza skoro tak to zestawiłeś, trzy, że Twoje skrajne przykłady to nic strasznego i nie wiem, że nie szkoda Ci klawiatury na wypisywanie ich. Jak ktoś obraża Twoje wierzenia to możesz protestować, like'ować przeciwne temu hasła, zadzwonić po policję na fejsbuka, robić gównoburzę i inne takie. Nie o to chodzi. Ale napisz na tym Fejsbuku, że katole to asshole to nic się nie stanie. Napisz coś niefajnego o homosiach, to masz bana. O muzułmanach też za dużo nie napiszesz nawet krytycznego, a co dopiero hejt. Podwójne standardy, o tym tu mówimy. Na jechanie po katolach jest przyzwolenie, ich nie dotyczy "mowa nienawiści".

 

Podaj konkretny przykład, że jechanie po katolach nie skończyło się banem na fejsie a podobne słowa o gejach czy żydach już tak. Tylko żeby to były równie ostre teksty, bo jak porównasz ,,katole to debile" z ,,szkoda, że Hitler nie dokończył Holocaustu" to wiadomo, że reakcja będzie skrajnie różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią słowa Dody od gierki słownej RappaRa o gejach? Moim zdaniem słowa Dorotki były nawet bardziej lajtowe.

Tym, że gierka słowna jak sama nazwa wskazuje jest gierką słowną, podczas gdy słowa Dody to po prostu obrażenie kogoś.

Podobnie jak na przykład:

"Jak księża się masturbują? Na krzyż" jest żartem słownym ale już "księża to złodziejskie pedofile" obrażą.

Podobnie jak nazwanie kogoś gejem albo katolikiem jest określeniem kogoś, a nazwanie kogoś pedałem albo katolem - pociskiem.

 

Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić Tobie podstawowe pojęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkretny przykład, że jechanie po katolach nie skończyło się banem na fejsie a podobne słowa o gejach czy żydach już tak. Tylko żeby to były równie ostre teksty, bo jak porównasz ,,katole to debile" z ,,szkoda, że Hitler nie dokończył Holocaustu" to wiadomo, że reakcja będzie skrajnie różna.

równie ostre jak te?

 

Jeden z Czytelników portalu wMeritum.pl poinformował nas, że otrzymał bana na Facebooku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie absurdalny powód. Podczas planowania wspólnego rowerowego przejazdu, użył na swojej tablicy stwierdzenia „A weź. xD Pedał mi się zepsuł w rowerze”. Wpis został potraktowany jako przejaw homofobii, a jego konto zablokowane.

 

Konto Krzysztofa Chałabisia, jednego z naszych redaktorów spotkał podobny los. – Nie mogę komentować, pisać wiadomości do znajomych, odpowiadać i wstawiać postów – mówi Chałabiś. Jego konto zostało zablokowane na 24 godziny. Powód? – Zapytałem w dyskusji „boisz się homosiów?”

 

 – Bardzo szczerze chciałem przeprosić za kilkudniowy brak komunikacji z naszej strony. Stała się sprawa taka, że poniosła nas ułańska fantazja na jednym z naszych zamkniętych fanpejdży i zbyt dużo razy użyliśmy słowa „pedał”… co absolutnie nie jest spotykane przy takiej tematyce jak „rowery” – mówi z sarkazmem jeden z administratorów strony United Cyclists na Facebooku w opublikowanym filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie ostre jak te?

 

Jeden z Czytelników portalu wMeritum.pl poinformował nas, że otrzymał bana na Facebooku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie absurdalny powód. Podczas planowania wspólnego rowerowego przejazdu, użył na swojej tablicy stwierdzenia „A weź. xD Pedał mi się zepsuł w rowerze”. Wpis został potraktowany jako przejaw homofobii, a jego konto zablokowane.

 

Ale chyba zdajesz sobie sprawę, że to był automat (nie zwracający uwagi na kontekst) a nie żywy moderator?

 

Na podobnej zasadzie nasze forum cenzuruje słowa abstrac***ąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba zdajesz sobie sprawę, że to był automat (nie zwracający uwagi na kontekst) a nie żywy moderator?

 

Na podobnej zasadzie nasze forum cenzuruje słowa abstrac***ąc.

wiem, natomiast czego nie wiem to czemu ma to znaczenie w tej dyskusji? czemu automat nie banuje za ,,katola", ,,polaczka", ,,sk****syna" bądź ,,jebaną kurwę" a za ,,homosia" czy ,,pedała" tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, natomiast czego nie wiem to czemu ma to znaczenie w tej dyskusji? czemu automat nie banuje za ,,katola", ,,polaczka", ,,sk****syna" bądź ,,jebaną kurwę" a za ,,homosia" czy ,,pedała" tak?

 

Słowa typu k**** czy sk****syn są automatycznie cenzurowane na większości portali i for, nie wiem jak z fejsbukiem.

 

Tutaj cenzurują sk****syna ale jebaną kurwę już nie - logiki w tym nie ma, ale jakiejś większej ideologii bym się nie doszukiwał. ;]

 

Katol to odpowiednik słowa lewak - oba to określenie kpiące, ale nie nadają się do cenzurowania.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Katol to odpowiednik słowa lewak - oba to określenie kpiące, ale nie nadają się do cenzurowania.

no popatrz pan, to tak jak z pedałem

 

 

 

 

Słowa typu k**** czy sk****syn są automatycznie cenzurowane na większości portali i for, nie wiem jak z fejsbukiem.

na facebook nie, zresztą nie chodzi o cenzurę tylko o bany. tutaj abstrahuje będzie ocenzurowane, ale nikt ci za to bana nie da.

 

E: jednak bez cenzury  :onthego:

Edytowane przez kulfon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no popatrz pan, to tak jak z pedałem

 

 

na facebook nie, zresztą nie chodzi o cenzurę tylko o bany. tutaj abstrahuje będzie ocenzurowane, ale nikt ci za to bana nie da.

 

E: jednak bez cenzury  :onthego:

 

Pedał jest jednak słowem dużo bardziej obraźliwym niż katol czy lewak.

 

Po prostu jakiś geniusz zapomniał, że u nas słowo pedał ma dwa znaczenia i bezmyślnie ustawił te automatyczne bany.

 

Przez ,,ch" jest cenzura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedał jest jednak słowem dużo bardziej obraźliwym niż katol czy lewak.

 

Po prostu jakiś geniusz zapomniał, że u nas słowo pedał ma dwa znaczenia i bezmyślnie ustawił te automatyczne bany.

 

ok, więc jednak nie przekonuje cię fakt, że za słowo pedał jest automatyczny ban a za dużo bardziej obraźliwe sk****syn/cwel/c***/pizda/k**** nie ma?

 

 

Przez ,,ch" jest cenzura.

ale kto by pisał to słówko z błędem ortograficznym  :playful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, więc jednak nie przekonuje cię fakt, że za słowo pedał jest automatyczny ban a za dużo bardziej obraźliwe sk****syn/cwel/c***/pizda/k**** nie ma?

 

W zasadzie to nie powinno być żadnych automatów. Przecież jak np. gej napisze ,,nie lubię słowa pedał" to też dostanie automatycznego bana. ;]

 

Jednak rozumiem, że mają za mało ludzi do sprzątania i po prostu poszli na łatwiznę banując z automatu. Czemu nie ocenzurowali słowa cwel, skoro to w zasadzie synonim i do tego równie obraźliwy? Pewnie dlatego, że to słowo dużo rzadziej używane.

 

Słowo k**** i cipa rzadko się używa do obrażania konkretnych osób, dlatego automatyczne banowanie nie miałoby żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wg ciebie poszli na łatwiznę (co się kupy nie trzyma, bo nie banują za ,,skurwiela"), wg mnie to element dość konkretnej polityki. zresztą automat na słowo pedał (którego pierwotne znaczenie w języku polskim jest przecież zgoła inne) to tylko jeden z symptomów tej polityki, zobacz choćby screeny wrzucone przez nowego kolegę na poprzedniej stronie. no i twoja teoria nijak nie tłumaczy banowania za ,,homosia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facebook banuje za obrażanie dewiantów (pedały, transy, inne cuda), islamu i imigrantów ekonomicznych oraz ras wszelkich ciemniejszych niż biała.

 

Nigdy za to nie narusza standardów społeczności jak ktoś was nazwie "faszystą/nazistą", "polakiem-robakiem" albo napisze, że papież to cwel.

 

Podwójne standardy, kwintesencja paskudnej lewackiej propagandy. Brzydzę się tym i obecnie używam już tylko jako czatu, bo od czytania i wdawania się w dyskusje można dostać raka. Zobaczcie co się działo na profilu Marcina Mellera, po tym jak napisał, że "nie chciałby mieć islamu u siebie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok, wg ciebie poszli na łatwiznę (co się kupy nie trzyma, bo nie banują za ,,skurwiela"), wg mnie to element dość konkretnej polityki. zresztą automat na słowo pedał (którego pierwotne znaczenie w języku polskim jest przecież zgoła inne) to tylko jeden z symptomów tej polityki, zobacz choćby screeny wrzucone przez nowego kolegę na poprzedniej stronie. no i twoja teoria nijak nie tłumaczy banowania za ,,homosia".

Ok, w przypadku fejsbuka masz rację (nawet jeśli ten screen pokazuje tylko jedną decyzję jednego moderatora). Ale na innych mainstreamowych portalach elektorat PiS może pisać w zasadzie co chce (Onet, Wp, Youtube, Fakt itp) i nikt tego nie cenzuruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w przypadku fejsbuka masz rację (nawet jeśli ten screen pokazuje tylko jedną decyzję jednego moderatora). Ale na innych mainstreamowych portalach elektorat PiS może pisać w zasadzie co chce (Onet, Wp, Youtube, Fakt itp) i nikt tego nie cenzuruje.

 

To, ze elektorat PIS może pisać komentarze w Internecie jest dowodem na co, przepraszam? :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.