Skocz do zawartości

NBA w Pigułce - mój skrót tygodnia NBA na YT


zalias

Rekomendowane odpowiedzi

No to na pewno, ale poki co to niemozliwe :) za 2 tygodnie bede mial jakis zastrzyk gotowki to moze mi sie uda zakupic mikrofon pojemnosciowy, w kazdym razie przygotowalem kolejny odcinek 

 

 

Tym razem pokombinowalem troche z tym zeby dodac jakies akcje zawodnikow, jakies gify, zeby cos sie na tym ekranie co jakis czas dzialo, myslalem nad podlozeniem tez podkladu muzycznego w tle jak cos mowie, bo czasem jest taka cisza, ale w sumie zadna muzyka mi nie pasowala... jeszcze cos z tym pokombinuje. Dzwiek tez chyba jest troche lepiej (gadka nie koneicznie, nadal czuje sie jak debil mowiac do sciany, przez co sztywniutko wychodzi, ale nad tym sie tez popracuje) bo po prostu tym razem mikrofon mialem troche dalej i nie mowilem tak glosno. Postaralem sie tez bo oczywiscie nagrywane na raty, zeby posczegolne czesci za bardzo nie roznily sie poziomem glosnosci

 

jakby ktos obejrzal i mogl dac jakies wskazowki/uwagi bede wdzieczny :) 5!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie! moim zdaniem dzwiek jest wazniejszy niz to co wizualne, bo to tez teoretycznie mozna sobie puscic w tle sluchac cos robiac, wiec tymbardziej. Poki co mikrofonu nie moge zmienic, ale chociaz cichutko muzyka w tle moze by to lekko ozywila, narazie pomysle nad takim rozwiazaniem ale dzisiaj jakos nie mialem konkretnego pomyslu na to jaka ewentualnie muzyke tam dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie! moim zdaniem dzwiek jest wazniejszy niz to co wizualne, bo to tez teoretycznie mozna sobie puscic w tle sluchac cos robiac, wiec tymbardziej. Poki co mikrofonu nie moge zmienic, ale chociaz cichutko muzyka w tle moze by to lekko ozywila, narazie pomysle nad takim rozwiazaniem ale dzisiaj jakos nie mialem konkretnego pomyslu na to jaka ewentualnie muzyke tam dac

 

dokladnie, ja sobie odpale przed snem i poslucham takiego lajtowego podsumowania. Tak trzymaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie patrzę na wizualnia, słuchałem w tle podczas pisania :P Wiem, że dźwięk jest ważny ale nie najważniejszy, to co gadasz jest jednak ważniejsze od brzmienia. Nie mówię, żeby tego aspektu nie poprawiać, tylko, że ogólnie mi się podoba i za tydzień też posłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam :) 3ci odcinek juz wrzucony

 

 

Udalo mi sie poprawic jakosc dzwieku i dodalem tez muzyke w tle bo mi znajomi mowili ze tak troche czasem panuje cisza i zeby cos dodac, za bardzo sie w to nie bawilem dalem jakas jedna nute przez 10 minut, powiedzcie prosze jesli ktos odslucha czy ta muzyka potrzebna czy przeszkadza

 

no i tyle, kolejny odcinek za tydzien, bede znowu staral sie ulepszyc poki nie bede zadowolony

co do calego filmiku ciesze sie ze udalo mi sie to skrocic do 10 minut, bo taki byl plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam :) 3ci odcinek juz wrzucony

 

 

 

Udalo mi sie poprawic jakosc dzwieku i dodalem tez muzyke w tle bo mi znajomi mowili ze tak troche czasem panuje cisza i zeby cos dodac, za bardzo sie w to nie bawilem dalem jakas jedna nute przez 10 minut, powiedzcie prosze jesli ktos odslucha czy ta muzyka potrzebna czy przeszkadza

 

no i tyle, kolejny odcinek za tydzien, bede znowu staral sie ulepszyc poki nie bede zadowolony

co do calego filmiku ciesze sie ze udalo mi sie to skrocic do 10 minut, bo taki byl plan

Przyjemnie się słucha, brak zbędnego pieprzenia i silenia się na żarty.

Nic mi nie przeszkadza. Dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest sporo do poprawienia na bank jesli chodzi o to tez jak mowie, bo czasem przez ze sobie pisze mniej wiecej co powiedziec jest to takie pośpieszone i jednym tonem, ale to kwestia tego zeby porobic troche odcinkow a wiekszy luz sie pojawi, fajnie jest mimo wszystko zobaczyc komentarz ze juz jest tak ze sie tez podoba, takze dzieki dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Audacity, chociaz mialem sugestie od kumpla zeby nauczyc sie obslugi Adobe Audition, wiecej opcji ma i na multitracku mozna popracowac troche jako ze nagrywam na raty ten program, rozne dzialy. No ale poki co zostaje przy Audacity bo po prostu kiedys sie tym bawilem takze z przyzwyczajenia powiedzmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra niedziela oznacza kolejny odcinek, szczerze mowiac zrobilem go tylko zeby zrobic, w sensie zeby zachowac ciaglosc, dzien wczesniej mocno zabalowalem i naprawde ciezko mi sie cokolwiek robilo wiec mysle ze jest bardziej niedopracowany niz poprzedni, o kilku rzeczach o ktorych mialem wspomniec jeszcze zapomnialem, ale mniejsza o to, odcineczek jest kolejny za tydzien

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem kurcze staralem sie to i tak opanowac obnizajac audio tych filmikow z 50 do 15, ale szczerze mowiac to po prostu technicznie troche nie ogarniam jeszcze, bo jak klikam "preview" tego co tam pomontuje to jest okej, ale po renderowaniu brzmi to inaczej. Postaram sie w przyszlosci wyrownac te poziomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce rżnąć wielkiego alfę i omegę w nagrywaniu podcastów (cały jeden :D ) ale skoro masz mało tekstu to może nagraj to na raz. Najpierw puść 10-20 sekund totalnej ciszy by elegancko ustawić odszumianie, a później machnij to na raz, na jednych ustawieniach mikrofonu/kary/programu. Resztę dźwięków dorzuć (jak ten z potrząsaniem) na drugiej ścieżce i na słuchawkach ustaw sobie idealny balans dźwięku pomiędzy tym co mówisz, a co dajesz w tle by nie było przeskoków. 

 

Mój mały wybryk byłby dwa-trzy tygodnie wcześniej gdyby nie to, że mnie jakość wkurwiała, a nagrywałem to na swoim starym laptopie i najtańszym mikrofonie :D 

 

Polecam też kanał tego pana z filmu poniżej. Jak masz jakieś pytania co do nagrywania to gość Ci na FB odpisze bez problemu. Nie sugeruj się ilością subskrypcji. 

 

https://www.youtube.com/channel/UCgkW5TG6RxphHL9Ki09CyTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde sugestie mile widziane, tylko hmm ustawianie na 2 sciezkach poziomow... ja najzwyczaniej w swiecie nie ogarniam takich rzeczy w sensie co to oznacza doslownie jak i gdzie co sie klika, teraz kombinuje sobie w Adobe Audition tam jest taka opcja zeby wybrac kilka sciezek i znormalizowac do wspolnej glosnosci, wiec w ten spoob to postaram sie zalatwic na nastepny raz, nie jestem tylko pewny czy takie "automatyczne narzedzia" zawsze daja oczekiwany efekt

 

Co do nagrywania w calosci to ja nie umiem mowic tak przez dluzsza chwile na powiedzmy freestyle'u, a jak mam spisane wszystko to tez jakos za szybko to czytam, 1 tempem i wychodzi to tez tak jak wychodzi, czyli srednio, ale akurat to jest kwestia wprawy i sie wyrobi.

 

W moim formacie, bo to nie jest typowy podcastowy format nie widze tego zeby nagrac na raz 10 minut, przynajmniej poki co. Chcialbym tak usiasc, spojrzec w notatki i nagrac, bo to by wiele ulatwilo, ale jeszcze tak nie potrafie, a jak mam wszystko co mowie spisac to mi zajmie nie wiem z 1.5h bo mimo wszystko 10 min mowienia to sporo slow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 teraz kombinuje sobie w Adobe Audition tam jest taka opcja zeby wybrac kilka sciezek i znormalizowac do wspolnej glosnosci, wiec w ten spoob to postaram sie zalatwic na nastepny raz, nie jestem tylko pewny czy takie "automatyczne narzedzia" zawsze daja oczekiwany efekt

 

Co do nagrywania w calosci to ja nie umiem mowic tak przez dluzsza chwile na powiedzmy freestyle'u, a jak mam spisane wszystko to tez jakos za szybko to czytam, 1 tempem i wychodzi to tez tak jak wychodzi, czyli srednio, ale akurat to jest kwestia wprawy i sie wyrobi.

 

"Automaty" daja rade i przy 2 sciezkach zaden program nie powinien miec problemu.

 

Ja kiedys jak sie bawilem w nagrywanie, to tez cialem material na kilka kawalkow, bo to oczywiscie latwiejsze niz nagrywanie 10min slowotoku :P

Zeby "kawalki" wklejone nie roznily sie od siebie tonacja czy gloscnoscia, to zazwyczaj puszczalem sobie w tle jakas muzyczke i z kazdym razem jak robilem nowy "kawalek" gadki, to puszczalem tracka od poczatku i dzieki temu dosyc szybko udalo mi sie wyrownac tonacje i glos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela = kolejna czesc

 


 

tym razem nie zapomnialem dodac muzyczki, troche zapomnialem jakies przejscie zrobic od razu miedzy przywitaniem a pierwszym plusem, tylko tak nagle, ale po za tym powiedzmy ze reszta jest okej, takze jak ktos ma ochote jak zawsze zapraszam do obejrzenia/odsluchania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.