Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Lucas napisał:

Generalnie przy zawodnikach o dość podobnej wartości to wystarczy znaleźć "odpowiedni" adv stats, zeby akurat dany gracz wypadał w nim lepiej :P 

Zaraz będziecie się jeszcze przepychać, który adv stats jest dobry, a który zły :P 

Ale ja nie przeczę, że Myles Turner i Domantas Sabonis to gracze o dość podobnej wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Ale ja nie przeczę, że Myles Turner i Domantas Sabonis to gracze o dość podobnej wartości

I to też był powód dlaczego go oddałem. Mając połowę tańszego Nurkića zabolało by mnie bardzo wyrównanie Sabonisa 😉.

A na serio to chcę zobaczyć Westbrooka ponownie w SECF więc musiałem pomóc Hornets!!!!111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak reasumując co mną kierowało że Sabonis poleciał za taką a nie inną cenę. Zbiorczo w jednym miejscu abyście mi mogli to wyciągnąć za jakiś czas i rzucić w twarz jak się okaże, że się myliłem:

  • OG pierwszy sezon jako rookie miał bardzo dobry, później przyszedł Kahwi i wiemy jak zjechał, co wcale nie zmniejsza mojej wiary w niego szczególnie tuż przed trzecim, kluczowym ( jak wielu to podkreśla ) dla rookie rokiem grania
  • Nie ma Kahwiego czyli OG automatycznie dostanie więcej minut. Być może i s5. Toronto teraz już nic nie musi, wszystko może więc i presji nie będzie
  • Wiara. @karpik może pamięta jak za czasów Bostonu już o niego pytałem.
  • Jalen Lecque - szukałem tak czy siak trzeciego PG. Problem mi się sam rozwiązał.
  • Kasa - Sabonisowi jak wielu podkreślało, trzeba będzie sporo zapłacić. Nie wiem w jakiej formie wróci Nurkić ( liczę, że w dobrej ), więc płacenie jakiś chorych pieniędzy na dwóch graczy z tej samej pozycji mija się z celem.
  • OG ma rok dłuższy rookie contract
  • Ujiri nie bez powodu w trejdzie DDR puścił Poetla nie jego
  • OG pod Nurse może się naprawdę pięknie rozwinąć, szczególnie defensywnie
  • (edit) nie wielu też wie, że muszę bronić picku. Na słabym Zachodzie u nas o PO jakoś szczególnie trudno może nie być a wtedy @kolader przytula moją pierwszą rundę jak za wysoko skończę.
Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BMF napisał:

Mam nadzieję, że Principe faktycznie zdaje sobie sprawę, że oddając prawie za free Westbrooka, musi też oddać George'a - na razie na blocku widziałem tylko tego pierwszego. Wyobraźcie sobie w realu, że George nie zgłasza trade request, a Presti wysyła Westbrooka do czarnej dziury o nazwie Charlotte, dostając w zamian Allana Crabbe'a. 

Boston to komicznie prowadzona organizacja - rok temu oddali dwa swapy (!) i cztery 2nd roundery za zejście z kontraktu Markieffa Morrisa (!!), a potem Vucevicia, swap i first roundera za Bogdanovicia i Nance'a (!!!), po roku idąc w rebuilding.

Żeby było śmieszniej - Eld najpierw oddał dwa first roundery do OKC (oddał cztery, ale dostał dwa z powrotem, bo Kucio mu zrobił prezent), a teraz ... prowadzi OKC. No i - oddał do tego Browna i SGA, po roku Westbrook idzie za Kabengele i potencjalnie non-lotto first swap.

Efekt? Boston od 2021 może nie mieć przez cztery lata ani jednego swojego 1st roundera i ani jednego 2nd roundera, właśnie zaczynając przebudowę... Najbardziej logiczne będzie wysłanie George'a albo do Orlando, albo do OKC (bo mają picki Bostonu i prospektów), więc tylko czekam, jak Eld dostanie jeszcze większą nagrodę za te dziwne wymiany w postaci George'a do swojego nowego teamu, to byłoby idealne podsumowanie tego procesu. 

Świetna sprawa do opisania dla detektywa Alonzo.

Zobaczymy co Principe dostanie za George'a. On musiałby dostać trzy swoje swapy, first roundera, Browna, SGA, mnóstwo 2nd rounderów i jakiegoś startera w sensownym wieku, żeby wyjść mniej więcej na zero z tymi wszystkimi ruchami Elda. Clippers dali w realu dwa swapy, dwa first roundery i SGA z Gallo w CY do OKC...

Sytuację Celtics śledzę najdokładniej po moich Magic. 

Wartość Westbrooka jest tragicznie niska i ma 4-letni kontrakt. Trzymanie go przez Principea w składzie oznaczało ni mniej ni więcej jak pogodzenie się z egzekucją przy braku swoich picków w kolejnych latach. 

Oddanie Georgea jest łatwe - każdy go chętnie przygarnie. Ale Westbrooka? To już jest problem. Na dziś cena za Russa jest tragicznie śmieszna jaką otrzymał Principe, ale za rok, czy dwa lata możecie to już inaczej postrzegać. Westy ma 4-letni gigantyczny kontrakt, który dopiero zacznie być bagażem. I żeby z niego zejść, Principe musiałby dopłacać, a nawet nie ma czym, bo nie ma swoich picków i koło się zamyka. 

Te kontrakty, które przejął - Crabba i Leonarda spadają po tym sezonie. To daje spore możliwości podczas przyszłorocznego FA. Oddając Westbrożego, Principe ma chociaż wybór, którego nie miał z Russem.

Nie widzę powodu dla którego George chciałby odejść. Jest pod długim kontraktem, klub złapał finansowy oddech i teraz Principe może go odpowiednio obudować/wzmocnić. Ma możliwość podpisania Beverleya i Nancea, do których ma prawa i może też ściągnąć kogoś jeszcze. Adams, Smart i Bogdanovic to całkiem solidne wsparcie dla Georgea w walce o playoffs. U nas George był przynajmniej w II rundzie. Może jak ktoś zaproponuje 4 1st roundery bez protekcji w drafcie i 2 swapy, to Principe się namyśli. 

Prawda jest taka, że propozycje za Georgea były bardzo słabe. Principe musiał wykonać jakiś ruch i od razu pozbył się największego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy wyskoczą na mnie za oddanie niby picku I rundy Knicks do Knicks poniżej macie warianty jakie się mogły wydarzyć:

 

- Clippers i Knicks w PO - lepszy pick w OKC, gorszy w Clippers 

- Clippers w PO, Knicks nie - lepszy pick Knicks, gorszy Clippers 

- Clippers poza PO, Knicks poza PO - lepszy pick Knicks, gorszy Clippers 

- Clippers w PO, Knicks poza PO - lepszy pick Knicks, gorszy, Clippers 

- Knicks w 2023 poza PO - pick trafia do Knicks 

 

Czyli przy CM zero szans, więc biorę co pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Eld napisał:

Dla tych którzy wyskoczą na mnie za oddanie niby picku I rundy Knicks do Knicks poniżej macie warianty jakie się mogły wydarzyć:

 

- Clippers i Knicks w PO - lepszy pick w OKC, gorszy w Clippers 

- Clippers w PO, Knicks nie - lepszy pick Knicks, gorszy Clippers 

- Clippers poza PO, Knicks poza PO - lepszy pick Knicks, gorszy Clippers 

- Clippers w PO, Knicks poza PO - lepszy pick Knicks, gorszy, Clippers 

- Knicks w 2023 poza PO - pick trafia do Knicks 

 

Czyli przy CM zero szans, więc biorę co pewne.

Ten pick przechodził w NYK 2024 zastrzeżony w loterii, więc była spora szansa, że będzie można go wykorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.