Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Dragic w spurs sprawia ze nie biorę udziały w loterii kwotowania po cp3 chyba ze snt w lato i tu pytanie do gm clipers czy tak chce się zabezpieczyć przed strata za darmo i podziękowanie gm memphis za rozmowy o conleyu No chyba ze w zamian Dragic pójdzie.

Update składu i salary rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jestem postronny przez znajomosc z Czarkiem ale ten deal ma sporo sensu. Widocznie DMC nie byl rozchwytywany. To ile ekip nastawia sie na tank to jednak szok. Wezmy pod uwage, ze odzyskuje picki od Sixers. Oddanie gdziekolwiek DMC skutkowaloby fajnymi pickami dla Sixers poza 2018. Tutaj Kings maja swoje picki i tankuja dla siebie.

 

Co do Sixers. Embiid, DMC, WCS, Noel. Gdzies to widzialem juz ale w mniejszej dawce. Nie wiem jak to zostanie rozladowane ale jakos to do mnie przemawia. Odpuszczenie Noela na FA i granie duetem DMC-Embiid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnc kim Orlando będzie grać na obwodzie ;) ?

Znowu Gordon na SF, a poza tym z obwodowych jedynie Augustin, Rudez, Lamb, Watson, Muhammad i Rush. Grubo ;)

 

 

PS : Dnc okropnie mi się ten deal nie podoba ze strony Magic, rozwiniesz koncepcję?

Idealna ekipa na tankowanie, nieprawdaż? :P

Gordon dalej będzie na PF niech się rozwija.

Na C połowa minut Noela (by nie narzekał) i Biyombo 

 

Ogólnie to mam zamiar jeszcze koeljny sezon tankować by nabrać jeszcze więcej talentu

W wymianie chodziło o zgarnięcie BPA, LaVine nie wiadomo jak wróci a na pewno nie będzie u mnie PG bo tego biorę z draftu.

Za rok dorzucam kolejnego prospecta, zatrzymując Noela pod koszem i mam już 3 topowych ziomków w s5.

Może jeszcze z dalszym numerem w tym drafcie wyciągnę jakąś perłę. 

 

Gordon jak się rozwinie i będzie mógł grać obok Noela to spoko jak nie to go przerzucę do 2nd unit albo pchnę dalej.

 

 

A w Paytona, Hezonje nie wierze, Meeks spada po tym sezonie. Dla mnie dobry deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealna ekipa na tankowanie, nieprawdaż? :tongue:

Gordon dalej będzie na PF niech się rozwija.

Na C połowa minut Noela (by nie narzekał) i Biyombo 

 

Ogólnie to mam zamiar jeszcze koeljny sezon tankować by nabrać jeszcze więcej talentu

W wymianie chodziło o zgarnięcie BPA, LaVine nie wiadomo jak wróci a na pewno nie będzie u mnie PG bo tego biorę z draftu.

Za rok dorzucam kolejnego prospecta, zatrzymując Noela pod koszem i mam już 3 topowych ziomków w s5.

Może jeszcze z dalszym numerem w tym drafcie wyciągnę jakąś perłę. 

 

Gordon jak się rozwinie i będzie mógł grać obok Noela to spoko jak nie to go przerzucę do 2nd unit albo pchnę dalej.

 

 

A w Paytona, Hezonje nie wierze, Meeks spada po tym sezonie. Dla mnie dobry deal.

 

To jest twój roster:

 

Point Guard C.J. Watson D.J. Augustin Jarryd Bayless

Shooting Guard Jeremy Lamb

Small Forward   Damjan Rudez Muhhamad Shabazz

Power Forward Aaron Gordon

Center  Bismack Biyombo Nerlens Noel Miles Plumlee Nikola Pekovic 

 

Tak sobie na niego patrzę i od razu przychodzi mi kilka myśli do głowy:

 

1. Peko spada po sezonie, Noel na bank dostanie maxa, bo sporo ekip poschodziło z kontraktów i tankuje, czyli za rok na centrów wypierdzielasz spokojnie z 60,5 mln (max Noela to chyba 21 mln - ewentualnie ktoś mu zaproponuje maxa z wysokim pierwszym rokiem kontraktu), co daje jasny wniosek - wyrzucasz 2/3 salary na trzech centrów...

2. Gordon na PF to fajny ruch, ale kto za nim. Znowu Noel będzie się męczył z 10 minut na tej pozycji. Tak to widzę. Zero spacingu. Jak dobrze pamiętam Gordon jest z klasy 2014, czyli po sezonie 2017/18 znowu możesz mu dać maxa a wręcz musisz bo będziesz powyżej salary i przy tłoku na c będziesz musiał dawać swój pierwszorundowy pick, by Ci ktoś pomógł.

3. Rudez spada po sezonie, Muhhammad czeka na QO albo też spada, ale raczej to drugie, bo nie będziesz miał im grać na sf.

4. Lamb to kołek, ale jak z ławki jest ok. U Ciebie będzie grał w s5 wobec Twoich wydatków.

5. Watson, Augustin, Bayless czyli rok płacenia 21 mln na graczy, którzy mogą być w nba tylko i wyłącznie rezerwowymi. A potem masz dwa lata płacenia 16 mln za dwóch ostatnich.

 

Podsumowując, czekam aż wyrzucasz dwa maxy na Noela i Gordona w dwóch kolejnych FA, blokujesz sobie wszelkie ruchy i liczysz, że drafty dadzą Ci franchise playera. Doszedłeś do ściany jak Rob, czyli powtórzyłeś jego błędy. Wg mnie nie masz spacingu, wszystko oparłeś na zasadzie ,,jeśli", co jest z zasady słabe i szybko możesz się przejechać na takiej taktyce. Dla mnie utopiłeś team w przeciętności a szkoda, bo mogłeś zatankować to trochę lepiej i fajniej się przebudować. Może się mylę, ale żeby zejść z kontraktów swoich c i pg musisz dorzucać picki, a nie liczyć, że ktoś Ci do tego dealu coś dopłaci.

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba trochę surowa ocena, nikt nie powiedział że dam Gordonowi maxa.

Wziałem Noela za niepewnego LaVine, bez rzutu Payton i słabego Hezonje czyli prawie za nic.

Centrów mam nadzieje, że się jeszcze gdzieś pozbędę ale nie spieszy mi się w tym roku.

 

ogólnie roster nie jest do końca uzupełniony bo jest tam masa jakiś cienki bolków których nawet nie chce mi się sprawdzać na jakiej pozycji graja.

 

Nie popełniłem błędu Roba. Biyombo to pozostałośc po nim. Noela i Gordona nie musze podpisywac jeszcze. Jednego zastałem w rostrze a drugiego dostałem za nic co miałoby jakąś wartość dla mnie.

 

W tym drafcie mam az 4 wybory, a ma byc mega mocny więc spokojnie coś z niego wyciągnę.

 

Rob pozbył się teraz Ibaki ale dalej ma Vuc, Biyombo i Fourniera na długich i duzych kontkratach.

 

Jedyny problem to może PG gdzie mam dwóch kosztownych gości ale coś za cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers dalej kolekcjonują centrów, a dla Kings lepiej by to wyglądało gdyby oddali tylko DMC, a nie jeszcze WCS..

 

Wywołany do tablicy odpowiem. Liczyłem że zainteresowanie DMC będzie większe. Nie wiem czy to deal do Pels zaniżył jego wartość czy rzeczywiście nie było i nie ma na niego ciśnienia. Chciałem w pierwszej kolejności wyrwać picki z Bostonu od Nets oferując ciekawa paczkę - DMc, WCS, Collison i Barnes ale chyba oferta się nie spodobała. Skoro miałem już sprzedać DMC to wiązało się to z tankowaniem a warto byłoby pracować dla siebie a nie na Sixers dlatego uderzyłem do nich. Odzyskałem picki z czego masz wszystkie swoje. Zespół dobił do dna i teraz trzeba się odbijać powoli i unikać głupich kontraktów jak Turner w PTB. Będę zmuszony przepłacać na FA ale tego się spodziewałem. Oficjalnie sprzątam po Vivku budując wszystko po swojemu. WCS mnie nie przekonuje, Okaforowi daje szanse u siebie. Jeżeli nie zmieni jednak otoczenia w NBA to tylko przyda się przez dwa sezony do tankowania. Zainteresowanie innych ekip było mniejsze lub większe ale oferty z ich strony były słabsze w mojej opinii niż to co mam. Czy przebudowa pójdzie w dobrym kierunku to czas pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba trochę surowa ocena, nikt nie powiedział że dam Gordonowi maxa.

Wziałem Noela za niepewnego LaVine, bez rzutu Payton i słabego Hezonje czyli prawie za nic.

Centrów mam nadzieje, że się jeszcze gdzieś pozbędę ale nie spieszy mi się w tym roku.

 

ogólnie roster nie jest do końca uzupełniony bo jest tam masa jakiś cienki bolków których nawet nie chce mi się sprawdzać na jakiej pozycji graja.

 

Nie popełniłem błędu Roba. Biyombo to pozostałośc po nim. Noela i Gordona nie musze podpisywac jeszcze. Jednego zastałem w rostrze a drugiego dostałem za nic co miałoby jakąś wartość dla mnie.

 

W tym drafcie mam az 4 wybory, a ma byc mega mocny więc spokojnie coś z niego wyciągnę.

 

Rob pozbył się teraz Ibaki ale dalej ma Vuc, Biyombo i Fourniera na długich i duzych kontkratach.

 

Jedyny problem to może PG gdzie mam dwóch kosztownych gości ale coś za cos.

 

To moja subiektywna ocena więc bym się nią w ogóle nie przejmował... :smile: Wg mnie musisz dać Noelowi na FA maxa, są ekipy takie jak Dallas, Kings, Detroit, teraz LAL które bez mrugnięcia oka sypną mu 4 - letnim maxem. Nie pozostanie Ci nic innego, jak tylko to wyrównać, no bo stracisz za darmo LaVine'a. Gordona też zatrzymasz jak wyrównasz maxa. Mówię Ci to na 1,5 roku przed podjęciem tej decyzji. Po prostu w mojej ocenie dobiłeś szybko do ściany, która nie daje nawet PO ani nie daje ekipy do tankowania. 

 

Picki Orlando:

 

2017: pick Orlando w top5 i musisz brać kogoś pg lub sf bo wygląda to tragicznie, tam talent jest więc jest ok, ale Hornets to druga "10" a Wizzards i Jazz to już trzecia "10". Steal możliwy, ale też możliwe wtopy. Picki Sacto tani i z drugiej rundy też liczenie na sporo szczęścia.

2018: pick Orlando też chyba będzie w top7 i to na tyle

2019: raczej nie napalałbym się na pick LAL a pick Orlando w top7

Dalej masz swoje picki

 

Jak dla mnie jesteś w podobnym położeniu, co Kings. Z tą różnicą, że masz Augustina/Baylessa/Bismacka/Śliwę, czyli 51 mln (ponad połowa salary) przynajmniej przez dwa lata. Naprawdę draft to dla Orlando jedyna szansa, ale być może i pewny grób. Nie jestem zwolennikiem tankowania w tej grze więc dlatego w Sotę ładuje tyle chłopa ile mogą kosztem jakiś picków itd. bo liczę, że to się zwróci i będę grał w PO. A co do maxów to zobaczysz sytuacja Ciebie zmusi, by wymaxować Noela i Gordona. 

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Booker wrócił do Utah ;) teraz z większą rolą niż zadaniowiec, bo będzie starterem, a z ławki Mirotić i Lyles. Oddałem Favorsa, który nie pasował do mojej koncepcji, z Gobertem nie wyglądał najlepiej jako PF i sądzę, że Booker (wiem, nie rzuca najlepiej za 3) będzie dobrym fitem, bo gra solidnie w obronie i w ataku. Może to nie jest super PF, ale jest solidny, do tego z ławki Mirotić (który może jeszcze zacznie grać lepiej, bo będzie się bał o swoją przyszłość w NBA) i Lyles, którzy potrafią trafić trójki i rozciągną grę. Do tego za Gobertem, solidny Baynes, a zamiast Burksa, lepszy, według mnie, Ross. Jestem zadowolony z wymian - mam trochę więcej picków, a jakość też wydaje mi się lepsza (na PF są jedynie wątpliwości, ale Mirotić + Booker > Favors według mnie) i raczej nic grubego już nie szykuję w tym okienku ;)

 

A propos Orlando - fajnie, że działasz (w przeciwieństwie do Roba), ale bliżej mi do stwierdzenia, że trochę się wkopałeś - Plumlee'go i jego 50 baniek raczej nikt od Ciebie nie przygarnie, na Biyombo póki co też nie ma chętnych, a Noelowi będziesz zapewne musiał dać maxa, aby został, zatem środkowym będziesz płacił ponad 40 baniek, a to jest dużo. PG również nie wygląda najlepiej - dużo średniaków na sporych kontraktach, a między SG i PF mało graczy, i raczej nie widzę wielu powodów optymizmu, ale może się mylę? Na razie nie wygląda to zbyt dobrze według mnie, ale zobaczymy, może w tym szaleństwie jest metoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja subiektywna ocena więc bym się nią w ogóle nie przejmował... :smile: Wg mnie musisz dać Noelowi na FA maxa, są ekipy takie jak Dallas, Kings, Detroit, teraz LAL które bez mrugnięcia oka sypną mu 4 - letnim maxem. Nie pozostanie Ci nic innego, jak tylko to wyrównać, no bo stracisz za darmo LaVine'a. Gordona też zatrzymasz jak wyrównasz maxa. Mówię Ci to na 1,5 roku przed podjęciem tej decyzji. Po prostu w mojej ocenie dobiłeś szybko do ściany, która nie daje nawet PO ani nie daje ekipy do tankowania. 

 

Ps. Do pików zaraz się odniosę.

 

Dzięki w ogóle za podjęcie dyskusji :smile:

 

1,5 roku to jest szybko?

 

Jak podpisze z Noelem to jak się nie mylę rok póxniej spada mój największy kontkrakt Bismarcka (jeśli w ogóle go będę miał) wtedy tez nie ma w drużynie już DJ, Augustyna i Śliwki -czyli wszystkie słabe kontakty a są mlodzi z draftów i wtedy będzie kasa

 

nie wiem czy będziemy tyle grali ale to juz inna sprawa :tongue:

Booker wrócił do Utah ;) teraz z większą rolą niż zadaniowiec, bo będzie starterem, a z ławki Mirotić i Lyles. Oddałem Favorsa, który nie pasował do mojej koncepcji, z Gobertem nie wyglądał najlepiej jako PF i sądzę, że Booker (wiem, nie rzuca najlepiej za 3) będzie dobrym fitem, bo gra solidnie w obronie i w ataku. Może to nie jest super PF, ale jest solidny, do tego z ławki Mirotić (który może jeszcze zacznie grać lepiej, bo będzie się bał o swoją przyszłość w NBA) i Lyles, którzy potrafią trafić trójki i rozciągną grę. Do tego za Gobertem, solidny Baynes, a zamiast Burksa, lepszy, według mnie, Ross. Jestem zadowolony z wymian - mam trochę więcej picków, a jakość też wydaje mi się lepsza (na PF są jedynie wątpliwości, ale Mirotić + Booker > Favors według mnie) i raczej nic grubego już nie szykuję w tym okienku ;)

 

A propos Orlando - fajnie, że działasz (w przeciwieństwie do Roba), ale bliżej mi do stwierdzenia, że trochę się wkopałeś - Plumlee'go i jego 50 baniek raczej nikt od Ciebie nie przygarnie, na Biyombo póki co też nie ma chętnych, a Noelowi będziesz zapewne musiał dać maxa, aby został, zatem środkowym będziesz płacił ponad 40 baniek, a to jest dużo. PG również nie wygląda najlepiej - dużo średniaków na sporych kontraktach, a między SG i PF mało graczy, i raczej nie widzę wielu powodów optymizmu, ale może się mylę? Na razie nie wygląda to zbyt dobrze według mnie, ale zobaczymy, może w tym szaleństwie jest metoda ;)

 

nie planowałem się wzmiacaniać przez wymiany tlko własnie pogorszyć i zbierać picki za kiepskie kontkratky wiec wszystko wg planu

Noela wziałem bo tak jak już pisałem powyżej był jak dla mnie za niską cenę

no jeśli nikogo z C nie zrzcuę to rzeczywiscie będę dużo płacił ale wtedy to ja chce mieć ekipe powedzmy border PO, spadną ich kontkraty, młodzi się akurat ograją i będę chciał wejśc poziom wyżej tak to widze :smile:

 

co do pozycji to później będę to dopasowywał miałem taką kupie w Magic (gorszą niż się spodzeiwałem) że na razie biorę BPA a potem bede myslał o pozycjach na parkiecie

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w ogóle za podjęcie dyskusji :smile:

 

1,5 roku to jest szybko?

 

Jak podpisze z Noelem to jak się nie mylę rok póxniej spada mój największy kontkrakt Bismarcka (jeśli w ogóle go będę miał) wtedy tez nie ma w drużynie już DJ, Augustyna i Śliwki -czyli wszystkie słabe kontakty a są mlodzi z draftów i wtedy będzie kasa

 

nie wiem czy będziemy tyle grali ale to juz inna sprawa :tongue:

 

Bismack spada po 2020 (po 2019 ma opcję), Augustin po 2021, Plumlee po 2020, Bayless po 2019, więc raczej nie 1,5 roku, a co najmniej 2,5... trochę przekombinowałeś chyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bismack spada po 2020 (po 2019 ma opcję), Augustin po 2021, Plumlee po 2020, Bayless po 2019, więc raczej nie 1,5 roku, a co najmniej 2,5... trochę przekombinowałeś chyba ;)

z tego co widze to pierwsza trójka z Augustinem spada po 2020

 

Nawet jakbym nie podpisał to Noela albo Gordona to nic nie tracę.

I nie blokuje sobie budzetu.

Noela dostałem tanio i tam tych ziomków mi nie szkoda. jedynie co to Zacha ale wydaje mi się ze nie wróci do gry na takim poziomie

Reasumując, nie mam problemu żeby go puscic za darmo jeśli będzie potrzeba ale przede mną jeszcze 2 lata tankowania i wtedy będe myslał. Duzo czasu tez na pozbycie się ciązących kontkraktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jeszcze poprzedniej rozmowy to nie rozumiem zarzucanego błędu mieć Noela a nie mieć i moc go podpisać lub nie to lepiej chyba niż to wszystko co oddałem.

 

Gordon i Noel nie będą franchise Player a grajek z tego draftu. Oni mogą ale nie muszą być przydatni w budowie wokół tego prospecta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.