Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

ale sytuacja covingtona jest wyjątkowa. felicio kończył się kontrakt w lato, więc siłą rzeczy tym się zainteresowałeś.

 

nikt z rady też nie miał pojęcia o covingtonie zanim to wyszło publicznie. Zasadą powinno być w sytuacjach wyatkowych według mnie pro-graczo wykładnia.

No ale był specjalny temat o extension. Wystarczylo o RCova tam zapytać, lub przy tej okazji się zainteresować. Jeśli to ma być zabawa w GMa to jednak jak GM trzeba też patrzeć, czyli dalej niż na miesiąc do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale był specjalny temat o extension. Wystarczylo o RCova tam zapytać, lub przy tej okazji się zainteresować. Jeśli to ma być zabawa w GMa to jednak jak GM trzeba też patrzeć, czyli dalej niż na miesiąc do przodu.

 

Ile kojarzysz podobnych przypadków do RoCo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mając trzech graczy którzy mogą grać centra i gdy wypada mi dwóch, to co mogę zrobić? Oczywiście Iggy czy Wilson w smallballu też mogą od wielkiej biedy być, no ale liczę na to, że przynajmniej dwóch zawsze będzie zdrowych.

 

w ogóle jakiej odpowiedzi oczekiwałeś? :smile:

 

W sumie 4-4 przy 6 meczowej absencji Jokicia jest jak najbardziej możliwe. Nie kapnąłem się że Jokic już wrócił ;)

 

Co nie zmienia faktu że nie umiem sobie wyobrazić zbója utrzymującego poziom przez wiecej niż 20/25min w meczu. Drugie tyle czasu granie smallballem? Może i da się ale ja jestem bardziej przekonany do gry klasycznymi centrami albo ich bliskimi odpowiednikami. Wiec liczyłem na coś w stylu: Gibson zagra kilkanaście min na C a pozostały czas (też kilkanaście min) granie smallballem. To mnie bardziej przekonuje i nawet bym rozważył lepszy bilans w tym okresie niż te 4-4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kojarzysz podobnych przypadków do RoCo?

 

 

Harden dostał renegotiation&extension, Westbrook też. W innym momencie kariery ale mechanizm ten sam.

Z resztą to nie jest klu sprawy. Chodzi o to, że jeśli ma się jakieś watpliwości jaki typ umowy lub extension można dać, to trzeba pytać, po to też rada jest by pomagać. A nie zostawiać sytuacji na zasadzie "w sumie RoCo dostał w realu taki a taki deal i go wziął, w sumie to mnie na niego stać to też mu dam, choć czas na extension dawno minąl"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie 4-4 przy 6 meczowej absencji Jokicia jest jak najbardziej możliwe. Nie kapnąłem się że Jokic już wrócił ;)

 

Co nie zmienia faktu że nie umiem sobie wyobrazić zbója utrzymującego poziom przez wiecej niż 20/25min w meczu. Drugie tyle czasu granie smallballem? Może i da się ale ja jestem bardziej przekonany do gry klasycznymi centrami albo ich bliskimi odpowiednikami. Wiec liczyłem na coś w stylu: Gibson zagra kilkanaście min na C a pozostały czas (też kilkanaście min) granie smallballem. To mnie bardziej przekonuje i nawet bym rozważył lepszy bilans w tym okresie niż te 4-4 :smile:

 

Nie było na szczęście takiej sytuacji żeby Gibson i Jok pauzowali jednocześnie, bo Taj zagrał póki co we wszystkich spotkaniach. Ufam w umiejętności Zbója dlatego daję mu pełny plac kiedy tylko jest ku temu okazja, choć pewnie bezpieczniej byłoby postawienie na Gibsona, ale to jak mówię jest na szczęście tylko gdybanie. A co do bilansu, to wyszedł i tak bardzo dobry, jako, że nie nastawiam się póki co na nic więcej niż walka w pierwszej rundzie, biorę go w ciemno, choć i tak to ludzie zadecydują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już swoje bilanse mam gotowe, nie wiem tylko czy uzupełniać je o argumentacje. Wydawało mi się, że będą jednak tajne, ale cieszę się, że jednak przeważa opcja za jawnymi. Na pewno nie zabraknie gorących dyskusji.

 

Wschód u mnie +24, a Zachód -24.


Ok, chodzi z tymi 3 dniami, że po tym okresie nowe oferty są już nieważne.

 

Wytłumacz jak to ma wyglądać. W lutym przecież wszyscy gracze biorą tylko półroczne kontrakty. Można dać coś więcej niż minimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harden dostał renegotiation&extension, Westbrook też. W innym momencie kariery ale mechanizm ten sam.

Z resztą to nie jest klu sprawy. Chodzi o to, że jeśli ma się jakieś watpliwości jaki typ umowy lub extension można dać, to trzeba pytać, po to też rada jest by pomagać. A nie zostawiać sytuacji na zasadzie "w sumie RoCo dostał w realu taki a taki deal i go wziął, w sumie to mnie na niego stać to też mu dam, choć czas na extension dawno minąl"

Rozumiem Twój punkt widzenia.

Przyznaję, nie wiedziałem o możliwości renegocjacji, dlatego się nie pytałem, bo nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Miałem się spytać rady o podanie wszelkich możliwości przedłużenia danego gracza? Pomijając, że to byłoby dla nich dodatkowe, niepotrzebne obciążenie to co gdyby jakiejś możliwości mi nie podali?

Dlatego dziękuję za możliwość głosowania nad tym precedensem i przepraszam za zamieszanie. Rozstrzygniecie to we własnym sumieniu.

P.S. Harden i Westbrook raczej nie podchodzili pod to, bo drużyna musi być poniżej salary cap i renegocjacja może być tylko o tyle ile mają wolnego salary a nie sądzę, żeby wtedy Houston i OKC były poniżej. Także sam widzisz, że to nie jest takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twój punkt widzenia.

Przyznaję, nie wiedziałem o możliwości renegocjacji, dlatego się nie pytałem, bo nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Miałem się spytać rady o podanie wszelkich możliwości przedłużenia danego gracza? Pomijając, że to byłoby dla nich dodatkowe, niepotrzebne obciążenie to co gdyby jakiejś możliwości mi nie podali?

Dlatego dziękuję za możliwość głosowania nad tym precedensem i przepraszam za zamieszanie. Rozstrzygniecie to we własnym sumieniu.

P.S. Harden i Westbrook raczej nie podchodzili pod to, bo drużyna musi być poniżej salary cap i renegocjacja może być tylko o tyle ile mają wolnego salary a nie sądzę, żeby wtedy Houston i OKC były poniżej. Także sam widzisz, że to nie jest takie proste.

Akurat przy podpisywaniu tych umów i r&ext okc i hou byli poniżej (mówię o sytuacji z offsezon gdzie odszedł kd z thunder)

 

A mogłeś zapytać czy taka a taka (jakaś konkretna) opcja dania extension RoCo wchodzi w grę. Wystarczyło na serio 15-20 min na CBAFaq lub nawet wiki.

 

Z resztą zasada im więcej wiesz, im bardziej obeznany w cba jesteś tym większe masz profity jest jak najbardziej sprawiedliwa. Skoro spędzam więcej czasu na czytaniu o opcjach kontraktów i innych takich to czemu miałbym nie móc z tego korzystać. To jest moja definicja sprawiedliwego wyjścia. To jest jak najbardziej fair, każdy ma dostep do tej samej wiedzy w necie.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś przykłady?

Co roku jest sporo takich przypadków. W zeszłym sezonie podpisali tak Acy, Okaro White, Ferrell, Toney Douglas, Lamar Patterson czy też Ryan Kelly.

 

Czy temat weta został już podjęty? Bo coś czuje, że będzie ta opcja bardzo potrzebna.

Nie został. Mnie się ten pomysł od początku nie podobał, więc jakoś go nie drążę ;] Myślę, że możliwość podbijania przez 3 dni ofert sprawi, że nie będzie złodziejstwa. Przykładowo: gdyby LeBron był u nas na bezrobociu i ja zaproponowałbym mu 3-letni kontrakt za minimum, to Ty składając mu tylko roczne minimum przedstawiłbyś mu atrakcyjniejszą ofertę i pewnie wygrałbyś głosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku jest sporo takich przypadków. W zeszłym sezonie podpisali tak Acy, Okaro White, Ferrell, Toney Douglas, Lamar Patterson czy też Ryan Kelly.

 

 

Nie został. Mnie się ten pomysł od początku nie podobał, więc jakoś go nie drążę ;] Myślę, że możliwość podbijania przez 3 dni ofert sprawi, że nie będzie złodziejstwa. Przykładowo: gdyby LeBron był u nas na bezrobociu i ja zaproponowałbym mu 3-letni kontrakt za minimum, to Ty składając mu tylko roczne minimum przedstawiłbyś mu atrakcyjniejszą ofertę i pewnie wygrałbyś głosowanie.

Czyli takie DeFacto veto. W sensie zamiast napisać veto masz 3 dni na lepszą propozycje. Fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z resztą zasada im więcej wiesz, im bardziej obeznany w cba jesteś tym większe masz profity jest jak najbardziej sprawiedliwa. Skoro spędzam więcej czasu na czytaniu o opcjach kontraktów i innych takich to czemu miałbym nie móc z tego korzystać. To jest moja definicja sprawiedliwego wyjścia. To jest jak najbardziej fair, każdy ma dostep do tej samej wiedzy w necie.

No i to jest fajny argument.

 

Natomiast ja będę po drugiej stronie barkady, bo mi się po prostu nie chce czegoś takiego sprawdzać, tym bardziej jeśli to jest jedyny lub jeden z nielicznych tego typu przypadków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba z tym jawnym głosowaniem i sądzę, że część osób nie zrozumiała jak miało wyglądać głosowanie tajne (jak ktoś wcześniej podobnie zauważył). Ludzie będą się sugerować innymi osobami zamiast wykazać się pracą własną.

 

Ktoś już też to pisał i ja też tak uważam, że powinniśmy głosować tajnie, ale wyniki byłyby jawne - to rozwiązuje problem kopiowania i sugerowania się opiniami innych, a potem można dyskutować z 2-3 dni, gdyby ktoś się nie zgadzał z oceną swojej ekipy. Też mi się wydaje, że nie wszyscy zrozumieli to w ten sposób, raczej w sensie, że głosowanie tajne i wychodzą same wyniki końcowe nie znając wyników poszczególnych graczy - wtedy też byłby przeciwko takiemu rozwiązaniu ;p ale ta idea z głosowaniem tajnym i wynikami jawnymi wydaje mi się świetna - może jakaś ankieta w innym miejscu, żeby wszyscy wiedzieli, o co dokładnie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już też to pisał i ja też tak uważam, że powinniśmy głosować tajnie, ale wyniki byłyby jawne - to rozwiązuje problem kopiowania i sugerowania się opiniami innych, a potem można dyskutować z 2-3 dni, gdyby ktoś się nie zgadzał z oceną swojej ekipy. Też mi się wydaje, że nie wszyscy zrozumieli to w ten sposób, raczej w sensie, że głosowanie tajne i wychodzą same wyniki końcowe nie znając wyników poszczególnych graczy - wtedy też byłby przeciwko takiemu rozwiązaniu ;p ale ta idea z głosowaniem tajnym i wynikami jawnymi wydaje mi się świetna - może jakaś ankieta w innym miejscu, żeby wszyscy wiedzieli, o co dokładnie chodzi?

No cóż. Ja się z Tobą zgadzam. Ba! Uważam nawet, że wysyłanie głosów w jakiejkolwiek innej formie niż PWN jest absolutnie bez sensu, tak samo jak w przypadku PO. Co większości przeszkadzało, że jest jawne, a teraz chyba nawet te same osoby koniecznie chcą żeby robić kopiuj, przypudruj, wklej.

 

Można by zrobić taką ankietę gdzieś, ale z drugiej strony to mi się już nie chce i załamuje ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.