Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

beGM - Random shit.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1057 odpowiedzi w tym temacie

#1051 karpik

karpik

Super-Star

• Użytkownik
  • 2968 postów

Napisano wczoraj, 19:13

Przypomni mi ktoś czy mamy te blokady na rookasów przy wymianach? :smile:

Nie handlujemy rookies do końca lipca.

Shump me up!

Najlepszy sklep koszykarski

#1052 MJ1

MJ1

6th Man

• Użytkownik
  • 374 postów

Napisano dziś, 09:30

tu można pytać o wszystko, więc pytam ;)

1) jak wygląda sytuacja z wyjątkami - tak jak z I tury - to, co MC wstawiał czy zamiast cap holdów liczy się pełna kasa?

2) jakbym hipotetycznie zrobił trade i uwolnił trochę kasy w cap space, żebym miał 9 mln, to najpierw mógłbym wydać na gracza za 8 mln (16/2 np.) i potem skorzystać z tych wyjątków, co miałem wcześniej?

Za odpowiedzi z góry dziękuję - czytam to o salary cap, ale mam i tak sporo wątpliwości i nie wiem, jak to przełożyć na swoją ekipę ;)

beGM: Utah Jazz

keeper #2: San Antonio Spurs

#1053 MarcusCamby

MarcusCamby

All-Star

• Użytkownik
  • 2075 postów

Napisano dziś, 09:39

Moim zdaniem powinno się liczyć to co napisałem, ale Tomek już tak zamieszał, że nikt nic nie wie.

#1054 MarcusCamby

MarcusCamby

All-Star

• Użytkownik
  • 2075 postów

Napisano dziś, 10:04

Otóż wyjątki powstają wraz z końcem July Moratorium. Dlatego też tak istotne jest porozumienie z wolnymi agentami przed nadejściem 11 lipca. Wtedy, gdy July Moratorium się kończy mamy porozumienie z graczem i od razu podpisujemy kontrakt. Ten wtedy zalicza się do Team Salary i możemy liczyć na przyznanie wyjątku.

Gdyby bowiem np. Deron Williams zwlekał i czekał bóg wie jak długo z podjęciem decyzji, wtedy dla Nets byłaby to katastrofa. Nie dostaliby oni w ogóle wyjątku Mid-Level i musieliby polegać na cap space i Room Mid-Level. Chodzi bowiem o to, żeby jak najszybciej kontrakt Williamsa dodać do team salary. Wyjątki są dodawane od razu i jeżeli suma da mniej niż 58 mln, klub nie dostanie żadnych wyjątków. Tak więc "time is of the essence".

Można też dany wyjątek stracić. Jeżeli drużyna miała 60 mln obciążeń, licząc z wyjątkiem, wykorzystała połowę z jego wartości, a potem w wyniku wymiany odchudziła swoje wydatki do 57mln, wtedy traci połowę niewykorzystanego wyjątku. Warto, dla pełnego zrozumienia dodać, że wyjątki powstają wraz z końcem July Moratorium a nie później. Nieistotne jest to, że dana ekipa była poniżej Salary Cap a np. w sierpniu go przekroczyła. Wyjątku nie dostanie.

Tyle.

Więc najrozsądniej byłoby po prostu przyznawać wyjątki po pierwszej turze

#1055 Tomek9248

Tomek9248

beGM: Golden State

• Użytkownik
  • 1198 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano dziś, 10:07

No to przecież czym to się różni od zapisów CBAfaq? Poza tym, że to chyba sprzed kilku lat.

Tylko nie 11 tam jest a 1.07. 

Użytkownik Tomek9248 edytował ten post dziś, 10:08

"You're not gonna believe this. The guy killed 16 Czechoslovakians. He was an interior decorator."

#1056 january

january

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6690 postów

Napisano dziś, 10:07

MC to jest z starego CBA (fantastyczna stronka to byla.)

#1057 MarcusCamby

MarcusCamby

All-Star

• Użytkownik
  • 2075 postów

Napisano dziś, 10:08

MC to jest z starego CBA (fantastyczna stronka to byla.)

A coś się zmieniło, jeśli idzie o czas przyznawania wyjątków?

#1058 karpik

karpik

Super-Star

• Użytkownik
  • 2968 postów

Napisano dziś, 14:40

UWAGA!

PROŚBA DO WSZYSTKICH O UZUPEŁNIENIE W ARKUSZU SWOICH PRZYSZŁYCH PICKÓW, BO NIEDŁUGO ZACZNIEMY SIĘ GUBIĆ KTO MA JAKI PICK, ZWŁASZCZA DRUGORUNDOWE.

KONIEC UWAGI

Shump me up!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych