Skocz do zawartości

Czy zobaczymy nowe All-Star w przyszłym roku w NBA?


Badylelee

Rekomendowane odpowiedzi

 O tegorocznym meczu gwiazd nie można powiedzieć zbyt dobrze, nie oszukujmy się. Obrona praktycznie nie istnieje, gracze urządzają między sobą konkursy rzutów za trzy oraz konkursy wsadów. Z roku na rok mam wrażenie, że All-Star staje się coraz mniej widowiskowe, a zaczyna robić się śmieszne.

 Na całe szczęście zaczęli na to zwracać uwagę sami zawodnicy między innymi, Chris Paul. 

Czy myślicie, że w NBA nadejdzie jakaś zmiana dotycząca All-Star?

Czy za rok w Los Angeles zobaczymy prawdziwe "Show"?

 

 Swoją drogą Steve Kerr wspomniał o tym, że system oddawania głosów nie ma sensu. Co o tym myślicie? 

 

 

 

 

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie zmiana juz w nastepnym sezonie, Adam Silver tak powiedzial, nie mowil tylko dokladnie jaka to bedzie zmiana

 

po tym co sugerowal mu Chris Paul czyli wybranie 24 zawodnikow - 12 east, 12 west, a potem wybor 2 kapitanow ktorzy tak jak to sie robilo w szkoel czy na boisku wybieraja potem po kolei po 1 zawodniku. Taki format byl juz w NHL (nie wiem czy nadal jest i ile przetrwal), wiec NBA tez sprobuje

 

ciekawe czy to cos zmieni bo to moze zadzialac na plus w taki sposob, ze po prostu gosc nei wybrany przez danego kapitana bedzie chcial mu dokopac, ale kto tam ich wie w tym NBA, bo oni troche wyjebane maja i miedzy soba sie dogaduja cos ala to zeby Davisowi dac MVP w tym roku

 

 

jeszcze taki szybki edit:

niezlym pomyslem jest tez ze wygrana druzyna zdobywa $$ na wybrane przez siebie fundacje.

 

tylko ze podobna akcja byla w Skills Challenge jesli mnie nie myli prawda? ze kazdy zawodnik mial tam jakiegos dzieciaka ktory wygrywal kiedy ten zawodnik wygrywal, ale liga odeszla od tego pomyslu bo troche to slabo wygladalo jak 6-8 dzieciakow siedzialo w 1 rzeczy pelnych nadziei a wygrywal 1 

Edytowane przez zalias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeżam temat, bo właśnie wszedł w życie ten pomysł z kapitanami o którym wyżej pisał Zalias. W NHL przetrwał on 3 (2011, 2012, 2015) ASW (w 2013 nie było, bo lockout, w 2014, ponieważ IO). Proces wyborów All Starów będzie taki sam jak dotychczas z tymże potem Kapitanowie (czyli ci, którzy w swoich konferencjach zdobędą najwięcej głosów) będą dobierać sobie graczy. Dodatkowo zwycięska drużyna pieniądze przeznaczy na cel charytatywny. Tutaj oficjalne info: http://global.nba.com/news/nba-all-star-game-revamped/?cid=trafficdriver:nbacom:homepage

 

Jak na razie to ma obowiązywać w ASG 2018, czy w 2019 będzie to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój flagowy pomysł jest taki:

 

każdy member zwycięskiemego teamu ma prawo uniknąć do końca RS jednego techa na mecz w sytauacji np. rim hangu, big ball dance czy innego znieważenia przeciwnika, pyskówki etc

 

niby nic, ale wiecie ile to dla nich znaczy? zaczną się zajebywać w ASG, żeby potem w marcu kwietniu trochę pokozaczyć i pokazac kto rzundzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kiedys o tym wspominalem, jeszcze rok temu w MLB, konferencja ktora wygra, zdobywa home court advantage w finale. wiem, ze pojawia sie glosy, ze to niesprawiedliwe, ale jesli w meczu gwiazd i tak zapewne wystapia zawodnicy z top druzyn wschodu/zachodu, czemu nie ? motywacja bylaby calkiem spora imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do allstar wejdzie bo formuła wyboru zostaje ta sama. Ciekawsze będą same wybory np czy LBJ wybierze Irvinga, kiedy Love. Czy jeśli weźmie PG pojawia się plotki ze idzie do LA? To samo jeśli kapitanem będzie Durant. Czy weźmie Westbrooka i kiedy. Albo kogo Steph wybierze jako pierwszego jeśli będzie kapitanem? Czy durexa na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki zachód jak kapitan zachodu moze sobie dobrać 11 ziomków ze wschodu. Chyba ze jest coś czego nie rozumiem

 

Co? :o To jaki wtedy to miałoby mieć sens? Jeżeli coś takiego będzie miało miejsce to ja nie mam pytań..

 

Ja wiem, że ASG nie było jakimś wielkim sportowym wydarzeniem choć i tak większość amerykanów zasiadała przed TV z kurczakami z KFC i oglądali z zaciekawieniem patrząc jak gwiazdy ładują efektowne wsady jarając się każdym.. Ale no bez przesady.. Myślałem, że jak już coś nie ma sensu (bo to gra o pietruszkę) to już gorzej być nie może.. Myliłem się. W tym wypadku byłoby o wiele gorzej i jeszcze bardzie bez sensu..

 

No chyba, że iglo źle to zinterpretował i oby tak było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, ale według mnie zbyt mało ruszyli w przód. Jeśli już wprowadzili taką zmianę, w sensie wybór przez kapitanów bez podziału na konferencje, to tak samo bez podziału na konferencję powinno się dokonywać wyboru obu dwunastek. Po co komu w all-star game jakiś Drummond albo Whiteside? 

 

+ mam nadzieję, że to wybieranie będzie gdzieś transmitowane live żeby zobaczyć reakcje i komentarze graczy. Najlepiej ustawić ich na linii jak na wfie  :rugby:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo nieciekawie, co do tego mamy zgodność. Coś zmieniono, sam fakt powinien cieszyć, bo dostrzezono zagrozenie.

Czy wizja przegrania meczu z wybranym (poniekąd) przez siebie skladem zmotywuje do powazniejszej gry - jestem o tym przekonany.

 

Patrzac na zainteresowanie sezonem ogorkowym, zadam retoryczne pytanie - czy jest ktos, kogo nie interesuje telenowela i nie jest ciekawy w kto w jakiej kolejnosci kogo bedzie wybieral? Jezeli tak, to niech pierwszy rzuci kamien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być te specjalne miejsca punktowane za 4 i nie ma :tongue:

 

Nie będę mógł przez to spać po nocach :P

 

Akurat jeśli chodzi o takie udziwnienia to jestem zdecydowanie przeciw. Idealny ASG dla mnie to mecz, w którym najlepsi gracze ligi grają choć po części na poważnie we własnym gronie. Im bardziej przypomina to zwykły mecz, tym lepiej. Dlatego ten pomysł to jakiś krok wprzód. Wiem, że część koszykarzy jest zniszczona pieniądzem i zapewne traktują granie jako zwykły zawód, który pozwala im żyć na ekstremalnie wysokim poziomie luksusu. Tylko że dla tych najlepszych najlepszych, o których tu mówimy, wielkie pieniądze są codziennością i czymś tak pewnym, jak śmierć i podatki. Dlatego wierzę, że w Lebronie, Durancie, Currym itp.jest ten pierwiastek rywalizacji, który na pewno pomoże wyzwolić zbieranie ekipy i gra "my vs oni".

 

Jedynie poszedłbym o krok dalej i odrzucił już na etapie wstępnej selekcji podział na konferencje. W ubiegłym roku przecież na wschodzie do ASG załapali się Kemba Walker i Carmelo Anthony. Po drugiej stronie zabrakło miejsca dla Lillarda choćby, a gdyby nie urazy to jeszcze byśmy mówili, że nie załapali się Griffin i Paul. Ewentualnie by się załapali i nieobecnymi byliby DAJ i Klay Thompson, czyli drugi SG ligi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale przyznasz Tłok, że to są pytania jak z Mody na Sukces :tongue: Zmienili formułę bo wschód za bardzo by odstawał. Teraz się zrobią telenowele.

odpowiedziami na nie beda sie jarali wyłącznie koneserzy znający niuanse a nie szeroka gawiedź

zagotuje sie głównie twitter, no i sami zawodnicy, w sumie dodaje to kolorytu dość nudnemu ostatnio eventowi

oczywiscie najciekawsza bedzie sama "ceremonia" draftu, jesli jak na WF to moze byc dosc spontanicznie, w końcu gwiazdy maja swoje ego

oby te emocje pozasportowe przełożyły sie na sportowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.