Skocz do zawartości

Audycja zawiera lokowanie produktu


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie przy okazji mam pytanie, a nie orientuję się w temacie kompletnie i nie wiem, jak to może wyglądać w praniu. 

Mam konto w PKO, mam też w mBanku - co w sytuacji, gdy mBank zostałby przejęty przez PKO? Moje konto przechodzi pod jedną apkę/stronę z PKO? Jak to jest rozwiązywane w podobnych sytuacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, matek napisał:

W sumie przy okazji mam pytanie, a nie orientuję się w temacie kompletnie i nie wiem, jak to może wyglądać w praniu. 

Mam konto w PKO, mam też w mBanku - co w sytuacji, gdy mBank zostałby przejęty przez PKO? Moje konto przechodzi pod jedną apkę/stronę z PKO? Jak to jest rozwiązywane w podobnych sytuacjach?

Dokładnie tak jak podejrzewasz. Z dwóch zrobi się jedna. Z biegiem czasu pewnie "zmuszą Cię" do zamknięcia jednego konta, albo sam dojdziesz do wniosku, że po prostu dwóch nie potrzebujesz. Dla uspokojenia - w dzisiejszych czasach dzieje się to bardzo płynnie. Pamiętam jakie jaja były kiedy UniCredit kupił Peako S.A, albo jak BPH cięli na kawałki. Ostatnie przejęcie eurobanku przez Millennium odbyło się wręcz książkowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, matek napisał:

No raczej :) a pasuje mi ten mBank mocno, cholera. Mogliby go nie sprzedawać. 

Wielkie dzięki za odpowiedź. 

Do usług. Jak są jeszcze jakieś pytania to dawać śmiało.

Moim zdaniem Commerzbank powinien się wstrzymać teraz ze sprzedażą właśnie przez coronavirusa i pewnie tak zrobią. Wycena spadła o prawie połowę w 2-3 miesiące więc trochę bez sensu. mBankowi na pewno nie pomaga też wyrok TSUE w sprawie Frankowiczów bo są w trójce banków z którymi najłatwiej się sprawy wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:

@Eld a co z kontami osobistymi?Niedługo wracam do Polski i muszę otworzyć jakieś konto w banku, do zwykłych wypłat z pracy itd. najprostsze konto. Alior?Millenium?

Najpierw sobie odpowiedz na pytanie co dla Ciebie w koncie jest najważniejsze. Czy jak najlepsza obsługa internetowa, czy cashback, czy spora liczba oddziałów bo jednak lubisz iść do okienka, a może coś innego? Później można pogadać o tym co Ci przypasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał:

@Eld Obsługa internetowa, najlepsza oferta w przyszłości jeśli miałbym brać kiedyś kredyt, najlepsze działanie apki na telefon. Tylko i wyłącznie, domyślam się że bankomaty są teraz wszędzie za friko i to nie ma znaczenia, a oddziałow nie zamierzam odwiedzać w ogóle.

Niestety dobre konto i fajny kredyt ( domyślam się, że chodzi Ci o hipoteczny ) nie zawsze idą w parze. Takie Millennium ma super konto internetowe, super apkę na telefon ( sam korzystam ) ale hipoteki u nich są, no słabe. Podobnie mBank. Internetowo elegancko a wierz mi, hipo byś tam brać nie chciał. 

Nie mniej jest jeden bank który powinien spełnić wszystkie te Twoje oczekiwania włącznie z dobrym kredytem. ING Bank Śląski. Tyle, że z tą ofertą hipoteczną to się bardzo szybko lubi zmieniać, ale generalnie ING od jakiegoś roku niszczy konkurencje ( nie licząć BGŻ BNP przez krótki czas ) w tym aspekcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eld napisał:

Niestety dobre konto i fajny kredyt ( domyślam się, że chodzi Ci o hipoteczny ) nie zawsze idą w parze. Takie Millennium ma super konto internetowe, super apkę na telefon ( sam korzystam ) ale hipoteki u nich są, no słabe. Podobnie mBank. Internetowo elegancko a wierz mi, hipo byś tam brać nie chciał. 

Nie mniej jest jeden bank który powinien spełnić wszystkie te Twoje oczekiwania włącznie z dobrym kredytem. ING Bank Śląski. Tyle, że z tą ofertą hipoteczną to się bardzo szybko lubi zmieniać, ale generalnie ING od jakiegoś roku niszczy konkurencje ( nie licząć BGŻ BNP przez krótki czas ) w tym aspekcie. 

A co z Aliorem i PKO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał:

A co z Aliorem i PKO?

Alior bardzo fajne konta i Ci się spodobają funkcjonalności, ale tragiczne kredyty hipoteczne. Nie ma droższego banku w Polsce. PKO BP poprawna aplikacja, ale dupy to to nie urywa bo to jednak jak niektórzy mawiają "bank starych ludzi" więc apka, czy strona nie może być nie wiadomo jaka. Natomiast kredyty w PKO BP. Jeśli chodzi o hipoteki to niestety zrobili obrót o 180 stopni. Tylko w przeciągu pół roku zdążyli podnieść dwukrotnie marżę, zmienić kryteria liczenia dochodu dla osób prowadzących działalność gospodarczą z poziomu przeciętnego, na poziom wzbudzający pusty śmiech, czy choć by zwiększyć wymagany wkład własny. Meh. Nie PKO. Jak Ci kiedyś przyjdzie coś załatwić w oddziale to poczujesz się jak w kolejce do lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eld napisał:

Do usług. Jak są jeszcze jakieś pytania to dawać śmiało.

Moim zdaniem Commerzbank powinien się wstrzymać teraz ze sprzedażą właśnie przez coronavirusa i pewnie tak zrobią. Wycena spadła o prawie połowę w 2-3 miesiące więc trochę bez sensu. mBankowi na pewno nie pomaga też wyrok TSUE w sprawie Frankowiczów bo są w trójce banków z którymi najłatwiej się sprawy wygrywa.

Commerz ma problemy finansowe i dlatego chcą się pozbyć mBanku. Ogólnie niemieckie banki są w słabej kondycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, polskignom napisał:

Commerz ma problemy finansowe i dlatego chcą się pozbyć mBanku. Ogólnie niemieckie banki są w słabej kondycji...

Nie na tyle poważne problemy aby sprzedawać mBank za połowę wartości. Ale ogólnie z tezą się zgadzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reikai kredyty to zupełnie inna brocha, nie patrzyłbym na to zupełnie pod kątem wyboru konta osobistego.

W razie czego założysz sobie konto osobiste w banku w którym będziesz brał kredyt, weźmiesz kartę czy zrobisz wszystko inne co tam będzie potrzebne dla zbicia oprocentowania,    nie będziesz z tego korzystał i tyle. 

Tzn rozumiem że lepiej by było wszystko mieć w jednym miejscu, ale szanse że Ci się to (tzn założyć konto tam gdzie ewentualnie będziesz miał dobre warunki kredytu) uda są niskie, zwłaszcza że czasem da się dostać dobry kredyt w lokalnym banku-krzaku którego zupełnie nie brałbyś pod uwagę zakładając konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rw30 napisał:

W razie czego założysz sobie konto osobiste w banku w którym będziesz brał kredyt, weźmiesz kartę czy zrobisz wszystko inne co tam będzie potrzebne dla zbicia oprocentowania,    nie będziesz z tego korzystał i tyle. 

Nie ma tak dobrze Misiu.

Sprawdzają wpływy czy wpadają takie jak zadeklarowałeś, albo sprawdzają czy przelewasz wynagrodzenie tak jak zadeklarowałeś aby dostać mniejsze procenty ( marża się to nazywa btw ). A spróbuj nie to każdy bank ma zapis w umowie, że 'oprocentowanie zostanie podniesione o "....%" w przypadku braku zasileń/braku wpływu wynagrodzeń. Z karty jak korzystał nie będziesz, czyli X transakcji w miesiącu nie zrobisz, to też bulisz. Jak to zwykła debetowa to kilka złociszy, jak kredytowa to opłata roczna pełna.

Banki żyją z x-sella. Chcą jak najbardziej klienta z sobą związać. Niektóre mniej, niektóre bardziej ale bank zarobi tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eld napisał:

Nie ma tak dobrze Misiu.

Sprawdzają wpływy czy wpadają takie jak zadeklarowałeś, albo sprawdzają czy przelewasz wynagrodzenie tak jak zadeklarowałeś aby dostać mniejsze procenty ( marża się to nazywa btw ). A spróbuj nie to każdy bank ma zapis w umowie, że 'oprocentowanie zostanie podniesione o "....%" w przypadku braku zasileń/braku wpływu wynagrodzeń. Z karty jak korzystał nie będziesz, czyli X transakcji w miesiącu nie zrobisz, to też bulisz. Jak to zwykła debetowa to kilka złociszy, jak kredytowa to opłata roczna pełna.

Banki żyją z x-sella. Chcą jak najbardziej klienta z sobą związać. Niektóre mniej, niektóre bardziej ale bank zarobi tak czy siak.

A co powstrzymuje przelać wynagrodzenie i od razu przelać gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rw30 napisał:

 

W razie czego założysz sobie konto osobiste w banku w którym będziesz brał kredyt, weźmiesz kartę czy zrobisz wszystko inne co tam będzie potrzebne dla zbicia oprocentowania,    nie będziesz z tego korzystał i tyle. 

 

 

11 godzin temu, Eld napisał:

Nie ma tak dobrze Misiu.

Sprawdzają wpływy czy wpadają takie jak zadeklarowałeś, albo sprawdzają czy przelewasz wynagrodzenie tak jak zadeklarowałeś aby dostać mniejsze procenty ( marża się to nazywa btw ). A spróbuj nie to każdy bank ma zapis w umowie, że 'oprocentowanie zostanie podniesione o "....%" w przypadku braku zasileń/braku wpływu wynagrodzeń. Z karty jak korzystał nie będziesz, czyli X transakcji w miesiącu nie zrobisz, to też bulisz. Jak to zwykła debetowa to kilka złociszy, jak kredytowa to opłata roczna pełna.

Banki żyją z x-sella. Chcą jak najbardziej klienta z sobą związać. Niektóre mniej, niektóre bardziej ale bank zarobi tak czy siak.

nie no wiadomo. To co napisałem wcześniej miało być uzupełnione o linijkę 

bądź będziesz korzystał na tyle by spełnić warunki czy coś w ten deseń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.03.2020 o 12:16, Eld napisał:

Alior natomiast jest bardzo fajny i raczej w tą stronę powinieneś patrzeć. Porównać sobie możesz też Santandera. Unikał bym na pewno PKO BP, wszystkiego od Czarneckiego ( IdeaBank ), Pekao SA no i oczywiście Nesta. Fajnie internetowo wygląda Citi ale dostępność oddziałów i doradców w razie W jest tragikomiczna.

 

W dniu 30.03.2020 o 12:23, rw30 napisał:

no to pewnie się skończy aliorem. Ja ostatnio (jak mieszkałem zagranico, czyli 9 lat :Pz tego konta mało korzystałem, wiec nawet miałem dość wysokie opłaty (bo brak / prawie brak operacji), ale ogólnie to jestem z nich całkiem zadowolony przez te wszystkie lata, i jeśli to konto faktycznie jest ok jak Ty & ranking mówicie, to jestem na tak.

 

Chyba nie do końca. Z tego co sprawdziłem wydaje się, że Alior nie ma oferty konta firmowego w €€€, co dla mnie jest niezbędne, bo faktury wystawiał będę w € własnie. Podejdę jeszcze jutro do oddziału, bo mam niedaleko, na infolinii ciężko się doczekać na konsultanta.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rw30 napisał:

 

 

Chyba nie do końca. Z tego co sprawdziłem wydaje się, że Alior nie ma oferty konta firmowego w €€€, co dla mnie jest niezbędne, bo faktury wystawiał będę w € własnie. Podejdę jeszcze jutro do oddziału, bo mam niedaleko, na infolinii ciężko się doczekać na konsultanta.

Infolinia na Aliorze to jakaś paranoja. Nie mam Klienta który by się na nią nie skarżył. Ale mam małe co nie co dla CIebie:

https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/konta-osobiste/konto-walutowe.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.