Skocz do zawartości

Polski sport narodowy czyli szlaka vel żużel


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaże ktoś najbardziej epickie wydarzenie w historii żużla uchwycone kamerą i znajdujące się na YT ? Z krótki opisem kontekstu ? Tak, żebym, jako fan sportu wszelkiej maści, mógł się trochę zajarać ? Chcę zrozumieć, jak Wy to robicie, że okazujecie tyle zainteresowania, a oni przecież jadą w kółko, jadą w kółko, jadą w kółko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrozumieć, jak Wy to robicie, że okazujecie tyle zainteresowania, a oni przecież jadą w kółko, jadą w kółko, jadą w kółko...

 

I nie mają skrzyni biegów i hamulców. W Polsce uniwersalnym sportem pod względem kibicowania jest piłka nożna, a reszta to sporty regionalne, kosz, siatka, piłka ręczna, żużel. Jeśli jesteś z regionów, gdzie takowy sport ma zespoły to masz szanse, że będziesz się nim interesował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaże ktoś najbardziej epickie wydarzenie w historii żużla uchwycone kamerą i znajdujące się na YT ? Z krótki opisem kontekstu ? Tak, żebym, jako fan sportu wszelkiej maści, mógł się trochę zajarać ? Chcę zrozumieć, jak Wy to robicie, że okazujecie tyle zainteresowania, a oni przecież jadą w kółko, jadą w kółko, jadą w kółko...

Zależy czy interesują Cię w ogóle sporty motorowe. Cały wyścig trwa około minuty i kółka są tylko cztery, wiec dynamika i intensywność wyścigu jest zupełnie inna niż w GP, F1, WTCC, czy innym badziewiu. Druga kwestia to jest to sport głównie drużynowy, a mniej indywidualny (tzn. indywidualny też jest, ale jakoś mniej mnie to jara), . To są wyścigi motorowe w najbardziej emocjonującym wydaniu. Jeżeli sporty motorowe w ogóle Cię nie interesują to prawdopodobnie również żużel Ci się nie spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest ciekawego w bieganiu czy innym kolarstwie?

No właśnie nic

 

 

Zależy czy interesują Cię w ogóle sporty motorowe. Cały wyścig trwa około minuty i kółka są tylko cztery, wiec dynamika i intensywność wyścigu jest zupełnie inna niż w GP, F1, WTCC, czy innym badziewiu. Druga kwestia to jest to sport głównie drużynowy, a mniej indywidualny (tzn. indywidualny też jest, ale jakoś mniej mnie to jara), . To są wyścigi motorowe w najbardziej emocjonującym wydaniu. Jeżeli sporty motorowe w ogóle Cię nie interesują to prawdopodobnie również żużel Ci się nie spodoba.

Formułkę nawet lubiłem oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Formułkę nawet lubiłem oglądać.

No to żużel to taka formułka, tylko na motorach, bez zmiany opon, a wyścig trwa jedną minutę, a nie półtorej godziny, wszyscy startują z jednej linii i podczas jednych zawodów oglądasz takich wyścigów od 15 do 23. Ponadto w meczach ligowych połowa kierowców należy do jednej drużyny, a połowa do drugiej i walczą o punkty dla zespołów. Żużel jest zdecydowanie bardziej emocjonujący od formuły, więc powinien Ci się spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żużel to taka formułka, tylko na motorach, bez zmiany opon, a wyścig trwa jedną minutę, a nie półtorej godziny, wszyscy startują z jednej linii i podczas jednych zawodów oglądasz takich wyścigów od 15 do 23. Ponadto w meczach ligowych połowa kierowców należy do jednej drużyny, a połowa do drugiej i walczą o punkty dla zespołów. Żużel jest zdecydowanie bardziej emocjonujący od formuły, więc powinien Ci się spodobać.

To pokaż coś ciekawego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś przeciętny Kowalski :grin:

 

Spoko, obczaję w domu, dzięki za link.

 

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych momentów w historii żużla

1982 szalony wyścig - Kenny Carter i geniusz żużla Bruce Penhall - obejrzyj dokładnie jak Carter w pełnym biegu uderza z łokcia w kask rywala by wyprzedzić ten go kontruje

 

 

I taki rarytas z 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed tymi zawodami Gollob miał tytuł IMŚ w kieszeni. zajął 2 miejsce.

To jest jeden z największych mitów dot. całej kariery Golloba.

 

On miał 4 punkty przewagi nad Rickardsonem, a w zanadrzu było Vojens gdzie Szwed uwielbiał jeździć. To była żadna przewaga biorąc pod uwagę okoliczności. Wtedy punktacja w turniejach była taka, że wygrana TR dawała mu złoto bez względu na wynik Golloba (25 za pierwsze miejsce, 20 za drugie itp.).

 

Rickardson ten turniej oczywiście wygrał. Nie sądzę by Gollob, nawet będący w pełni sił, miał wtedy szansę.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszno jest faworytem dla mnie tak samo jak Gorzów. Wszystko zależy od przebiegu sezonu, kto trafi z formą, z silnikami itp. Niestety (piszę to będac z Torunia) myślę, że Toruń będzie zaskoczeniem in minus. Maks co widzę to wygrywanie ile się da u siebie i liczenie na mały wpierdol na wyjeździe. Tylko z takim Lesznem, Gorzowem, Zielona to nawet u siebie nie będzie łatwo.

No to się zaczęło w Toruniu --- Zmarzlik wydaje się w rewelacyjmej formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.