Skocz do zawartości

Polski sport narodowy czyli szlaka vel żużel


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

No to się zaczęło

 

Na razie od Nice 1 ligi i już sensacja Polonia Piła wiezie Stal Rzeszów 47-42

 

W zeszłym roku obstawiałem Stal Gorzów - W tym roku chyba jednak Unia Leszno będzie poza zasięgiem kogokolwiek. Z drugiej strony jeśli Zmarzlik będzie jechał na miarę swojego talentu to stawiam walkę o tytuł mistrza świata i mistrza polski drużynowo i indywidualnie

 

Uwielbiam gościa i życzę by był polskim Tajem

 

Jest dużo powrotów ligowych - Gniezno Poznań Ostrów Lublin - widać że liga może powoli wróci do sensownej

 

A Polonia Piła może być z Łodzią sensacją tej ligi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczęło

 

Na razie od Nice 1 ligi i już sensacja Polonia Piła wiezie Stal Rzeszów 47-42

 

W zeszłym roku obstawiałem Stal Gorzów - W tym roku chyba jednak Unia Leszno będzie poza zasięgiem kogokolwiek. Z drugiej strony jeśli Zmarzlik będzie jechał na miarę swojego talentu to stawiam walkę o tytuł mistrza świata i mistrza polski drużynowo i indywidualnie

 

Uwielbiam gościa i życzę by był polskim Tajem

 

Jest dużo powrotów ligowych - Gniezno Poznań Ostrów Lublin - widać że liga może powoli wróci do sensownej

 

A Polonia Piła może być z Łodzią sensacją tej ligi

 

Łódź chyba jednak powinna być mocna. Kogo upatrujesz w roli faworyta do "awansu"?

 

Jak widać w 4 można wygrać mecz żużlowy :nevreness:

 

Jeżeli chodzi o najwyższą klasę rozgrywkową, to Leszno wygląda tak samo dobrze, jak rok temu, a wiemy, jak to się skończyło. Kołodziej to jednak pewniak, tylko boję się, czy nie będzie zgrzytów w zależności od tego, który senior będzie musiał usiąść. Oprócz tego mocne są Gorzów, Toruń i Zielona Góra, ale ja mimo wszystko stawiam na Wrocław, bo ma najmocniejsza formację juniorską, Janowski się ponoć pozbierał po zeszłorocznych problemach, ściągnęli Lebiediewa i Bobera. Juniorzy jednak robią robotę, a w Lesznie nie będzie dużo lepiej w tym sezonie pod tym względem, Gorzów nie ma już Zmarzlika, Torun Przedpełskiego, a Zielona Góra Pieszczka. Wrocław ma też świetny nowy stadion, w końcu. Wydaje mi się, że będą najmocniejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie zajarzyłem. Polsat to ile spotkańw kolejce chce pokazać? nasza liga też rusza?

Łódź sensacją? od kilku sezonów w czołówce. jestem ciekaw postawy Łotyszy

JA oglądałem  w Eleven

 

Gniezno jutro ma mecz ciekawe czy pokażą

 

 

Jeżeli chodzi o najwyższą klasę rozgrywkową, to Leszno wygląda tak samo dobrze, jak rok temu, a wiemy, jak to się skończyło. Kołodziej to jednak pewniak, tylko boję się, czy nie będzie zgrzytów w zależności od tego, który senior będzie musiał usiąść. Oprócz tego mocne są Gorzów, Toruń i Zielona Góra, ale ja mimo wszystko stawiam na Wrocław, bo ma najmocniejsza formację juniorską, Janowski się ponoć pozbierał po zeszłorocznych

Ja wiem z Lesznem ale jednak Kołodziej to pewniak a i zdrowy Emil też da dużo punktów

I bez juniorów da się wygrać bo skoro wszyscy są słabi to jednak Drabik nie da aż tylu przewagi co formacje seniorskie

Jędrzejak to nie jest poziom na 5 w Gorzowie , Lesznie czy Toruniu a tu jest 3-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wiem z Lesznem ale jednak Kołodziej to pewniak a i zdrowy Emil też da dużo punktów

I bez juniorów da się wygrać bo skoro wszyscy są słabi to jednak Drabik nie da aż tylu przewagi co formacje seniorskie

Jędrzejak to nie jest poziom na 5 w Gorzowie , Lesznie czy Toruniu a tu jest 3-4

Miałem bardziej na myśli to, że Leszno w zeszłym sezonie wyglądało na murowanego faworyta i w tym roku wygląda też podobnie.

 

Słabi juniorzy natłuką punktów w sezonie zasadniczym na innych słabych juniorach, ale w play-offs w starciu z juniorami Sparty będą mieć ciężko. Zobaczymy, jak Drabik będzie wyglądał po kontuzji, ale jest w tej chwili zdecydowanie najlepszym juniorem w kraju i rezerwy będą się sypać ostro, gdyby któremuś z seniorów nie szło, a w innych drużynach stosowanie rezerw za juniorów nie będzie miało sensu.

 

Ogór jest strasznie nieregularny. W zeszłym sezonie z Gorzowem miał płatny komplet, a w innych zawodził,teraz w sparingach wygląda świetnie, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak dla mnie to Jędrzejak wcale nie musi wygrać rywalizacji z Woźniakiem i Lebiediewem o miejsce w składzie.

 

W sparingach Wrocławia wygląda to bardzo dobrze. Wygrać w Grudziądzu dziesięcioma punktami nie jest łatwo.

 

Edit: nie w sparingach, bo właśnie sprawdziłem, że pojechali tylko jeden, za dużo Radia Wrocław chyba i słuchania, jak świetni są przed sezonem żużlowcy z Wrocławia :nevreness:

 

Według bukmacherów wygląda to tak:

 

1. Leszno

2. Gorzów

3. Zielona Góra

4. Wrocław

5. Toruń

6. Grudziądz

7. Rybnik

8. Częstochowa

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fluber

 

Jednak Leszno miało trochę pecha rok temu - teraz są zdrowi a na dodatek zamiast Musielaka mają Kołodzieja

 

Uwierz mi ja średnio przepadam za Unią i za takim napakowanymi zespołami. Wolałbym Gorzów ale realnie patrząc juniorzy Leszna mogą zaskoczyć a w ewentualnych finałach to będzie neutralne bo wszystkie mocne ekipy mają słabych juniorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszno jest faworytem dla mnie tak samo jak Gorzów. Wszystko zależy od przebiegu sezonu, kto trafi z formą, z silnikami itp. Niestety (piszę to będac z Torunia) myślę, że Toruń będzie zaskoczeniem in minus. Maks co widzę to wygrywanie ile się da u siebie i liczenie na mały wpierdol na wyjeździe. Tylko z takim Lesznem, Gorzowem, Zielona to nawet u siebie nie będzie łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszno nigdy nie będzie faworytem. ely pisze głupoty, że średnio przepada za Unią. gdybym się wypowiedział, to 95% wypowiedzi zostałoby usunięte. pamiętam derby, po których syn skarżył się mamie, że tata brzydko mówił. załapie się na mecz z Krosnem.

liczę, że Częstochowa spadnie z hukiem, za oszustwo, kombinowanie i "awans" z 3 miejsca.

TuPalnik, gdybyś jeszcze kibicował porządnej drużynie w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaba to Twój wuja?? No no to rzeczywiście mogłeś poznać sporo zawodników. Pera też czy akurat na niego za młody byłeś. Ja z aniołów to tylko z Sawina piłem piwo

Pera spotkałem raz, kiedy już był na wózku. Mam fotkę z nim i jakimś jego motorem. Z racji rocznika (94 w moim wypadku) jarałem się za dzieciaka choćby Tonym Rickardsonem (chyba największy profesjonalista w żużlu ever), Crumpem, Wiechem Jagusiem. Fajna ekipa, Termos by mógł jakieś reunion zrobić. Albo chociaż w roli gościa Jagusia zaprosić, on by to dla fanów może zrobił. Taki Miedziak połowę tego co umie na motorze zawdziecza Crumpowi i Tonemu. Ech, to były lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak w ośrodku wypoczynkowym pod Gnieznem podbiliśmy do kolesi co gadali o szlace. Pytanie czy są z Apatora i widać że sie zestresowali. Drugie pytanie kto ma IMP. Odpowiedzieli że Krzyżaniaka. A my, że dobrze że nie ta ku..a Gollob. Było widać że im ulżyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pera spotkałem raz, kiedy już był na wózku. Mam fotkę z nim i jakimś jego motorem. Z racji rocznika (94 w moim wypadku) jarałem się za dzieciaka choćby Tonym Rickardsonem (chyba największy profesjonalista w żużlu ever), Crumpem, Wiechem Jagusiem. Fajna ekipa, Termos by mógł jakieś reunion zrobić. Albo chociaż w roli gościa Jagusia zaprosić, on by to dla fanów może zrobił. Taki Miedziak połowę tego co umie na motorze zawdziecza Crumpowi i Tonemu. Ech, to były lata...

Największym profesjonalistą był Mauger - mam gdzieś na płytach wszystkie finały IMŚ od 66 i Drużynowe też coś ok tego. Był taki zawodnik na przełomie wieków David Jessup który gdyby nie defekty miałby pewnie z dwa złota. I był wywiad z Maugerem na ten temat a ten walnął widocznie oszczędzał na sprzęcie - ja przed finałami kupuje kilka nowych osprzętów. Sprawdzam testuje i wybieram najlepsze. Facet był przygotowany na każdy finał na 150%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszno nigdy nie będzie faworytem. ely pisze głupoty, że średnio przepada za Unią. gdybym się wypowiedział, to 95% wypowiedzi zostałoby usunięte. pamiętam derby, po których syn skarżył się mamie, że tata brzydko mówił. załapie się na mecz z Krosnem.

liczę, że Częstochowa spadnie z hukiem, za oszustwo, kombinowanie i "awans" z 3 miejsca.

TuPalnik, gdybyś jeszcze kibicował porządnej drużynie w NBA.

Takie uroki polskiej ligi, że od dawna nie było normalnych awansów i spadków. Marzy mi się powiększenie ekstraligi do 10 zespołów, tylko nie wiem czy starczy zawodników dla wszystkich.

 

Nie wiem, czemu źle życzysz Częstochowie, taki przyjemny zespół staruszków ze średnią wieku polskich seniorów ( Holta, Ułamek, Baliński) wynoszącą 42 lata.

 

Jakby nie Częstochowa, to kto miałby awansować? Mieli jeździć w siódemkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (i może to nawet pisałem w starym temacie) ELiga powinna być ligą zamknietą. Bez spadkow i awansów. Dla klubów(tych z dołu tabeli) mogło by to dać pewną większą stabilność w finansach, co wszystkim wyszło by na lepsze.

Jeśli kluby z 1 ligi by się spinały, że jakto takto zamkniętą to zaproponowałbym zapis, że najlepsza polska drużyna 1 ligi (bo lokomotivu to nie dotyczy i tak) ma OBOWIĄZEK awansu jeśli liga ma nie być zamknięta. Jeśli tego odmówi, wówczas dostaje karę (tu dowolność - od finansowych przez ujemne punkty, zakazy transferowe po degradację - jest z czego wubierać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awans powinien mieć Lokomotiw Daugavpils. Dwa razy wygrali 1 ligę. Jeśli mogą jeżdzić w 1 lidze, powinni i w ekstraklasie. Zwłaszcza, że do tej pory nie istniał żaden zapis zakazujący im startu. Wszystkiego zakazywał im ten rolnik (nie obrażając rolników) Witkowski. Słownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Nie wiem, czemu źle życzysz Częstochowie, taki przyjemny zespół staruszków ze średnią wieku polskich seniorów ( Holta, Ułamek, Baliński) wynoszącą 42 lata.

 

Jakby nie Częstochowa, to kto miałby awansować? Mieli jeździć w siódemkę?

2 lata temu okradli zawodników, z powodu mizerii nie było 2 ligi, wiec jechali w 1. zajeli nie wiem, 3, 4 miejsce i awansowali? a Łotyszom odmawiają awansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.