Skocz do zawartości

Polski sport narodowy czyli szlaka vel żużel


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie Bartek pojechał wczoraj. Dobry prognostyk przed SGP.

Ten przepis z regulaminu że można zakontraktować tyłu gości ilu się chce to jest bzdura i oszustwo. Stal Gorzów już 3 zakontraktowała bo ktoś nie może jechać.

Edytowane przez Mrtio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bravo Bartek i Maciej--  jedzie u siebie więc poczekajmy 2 tyg. Chociaż opony chyba robią swoje......  Czugunow w Polsce nigdy nie powinien dostać dzikiej karty zawsze Polscy młodzieżowcy  powinni jechać a

szczególnie Kubera .. inwestujmy ale Wrocław to Rusko... I tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mrtio napisał:

Bravo Bartek i Maciej--  jedzie u siebie więc poczekajmy 2 tyg. Chociaż opony chyba robią swoje......  Czugunow w Polsce nigdy nie powinien dostać dzikiej karty zawsze Polscy młodzieżowcy  powinni jechać a

szczególnie Kubera .. inwestujmy ale Wrocław to Rusko... I tyle.....

To niech Leszno zapłaci za zorganizowanie sgp to będzie mogło wystawić nawet Romka Jankowskiego.

W Gorzowie z dk pojedzie Thomsen, ich pieniądze, ich sprawa.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 09:56, RonnieArtestics napisał:

Janowski jest ostatnio w formie, może w tym roku on dla odmiany pójdzie po mistrza ? Byłoby fajnie. 

Z tym ostatnio w formie to niestety zaraz może być afera. Bo nie jest tajemnicą ,że nagle formę dostał jak przesiadł się na tureckie opony. Zresztą to samo Kasprzak ,który przed Challenge też zmienił opony i od razu fruwał.

Nie wiem czemu FIM chowa głowę w piasek bo widać ,że ci co teraz jeżdżą na Aniasach mają lepsze wyniki

Podobno zresztą zabrali opony Janowskiego do badań po sobotniej Grand Prix więc poczekajmy co się wydarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janowski cały sezon jest w formie i statystycznie jest to jego najlepszy sezon w karierze w lidze z tego co widzę i wrzucanie teraz wszystkiego do worka z oponami jest trochę śmieszne. Wygrał na swom torze, który zna jak własną kieszeń. Tai jechał na konkurencyjnych mitasach i był dwa razy w finale. Artek po lepszym piątku w sobotę odpadł w półfinale, więc w sobotę mieliśmy w finale jednego Janowskiego na anlasach i trzech na mitasach. A gdzie był Michelsen, gdzie był Doyle, którzy też jeździli na tych turkach?

btw. te opony mają homologację FIM od 2018 roku, więc żadna to nowość. Badania FIM raczej nic nie zmienią, punktow nikt nikomu nie zabierze, wyników nikt nie będzie weryfikował. Wycofają pewnie jedną partię pod przykrywką wadliwości i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2020 o 23:35, ely3 napisał:

Z tym ostatnio w formie to niestety zaraz może być afera. Bo nie jest tajemnicą ,że nagle formę dostał jak przesiadł się na tureckie opony. Zresztą to samo Kasprzak ,który przed Challenge też zmienił opony i od razu fruwał.

Nie wiem czemu FIM chowa głowę w piasek bo widać ,że ci co teraz jeżdżą na Aniasach mają lepsze wyniki

Podobno zresztą zabrali opony Janowskiego do badań po sobotniej Grand Prix więc poczekajmy co się wydarzy.

Z tymi anlasami może być coś na rzeczy bo to co odpierdolił dziś jeppesen to jakiś cud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, polskignom napisał:

Jeppesen to samo zrobił w Szwecji. Może coś być, ale taki Michelsen wozi na anlasach zera.

A Thomsen dziś akurat szalał. Temat opon o tyle jest irytujący ,że FIM mogłoby błyskawicznie sprawdził czy ta partia jest właściwa czy nie

Mecz we Wrocławiu to dziś był poziom niesamowity. Walka mijanki. Kwintesensja żużla. Ale się Zmarzlik odgryzł JAnowskiemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja w ekstralidze, Unia dziś bez zęba, nie wiem na ile to kwestia toru, na ile odpuszczenia/testowania sprzętu Unii. Ciekawy jestem czy podłoża się Czewie, w sumie to może być całkiem rozsądne, biorąc pod uwagę, ze jest duża szansa, ze Wlokniarz nie będzie miał już toru w tym roku, to warto z nimi przegrać za 3 i mieć jednego rywala mniej de facto. A przy dobrych wiatrach to 4 drużyny mogą mieć po 21 pkt na koniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, polskignom napisał:

Niezłe jaja w ekstralidze, Unia dziś bez zęba, nie wiem na ile to kwestia toru, na ile odpuszczenia/testowania sprzętu Unii. Ciekawy jestem czy podłoża się Czewie, w sumie to może być całkiem rozsądne, biorąc pod uwagę, ze jest duża szansa, ze Wlokniarz nie będzie miał już toru w tym roku, to warto z nimi przegrać za 3 i mieć jednego rywala mniej de facto. A przy dobrych wiatrach to 4 drużyny mogą mieć po 21 pkt na koniec...

Przed sezonem wydawało mi się i pisałem o tym po dwóch kolejkach, ze kolejny nudny sezon gdzie 2-3 ekipy odstają od reszty stawki się szykuje. Pięknie się to ułożyło, w zasadzie każda z tych 6 drużyn, zasłużyła na awans. Najmniej zasługują Wrocławianie, bo mieli za dużo wpadek, ale z drugiej strony to właśnie oni mają sufit najwyżej i przy dobrej dyspozycji dnia są bardzo groźni dla każdego, wiec szkoda mi trochę bedzie jak zabraknie miejsca dla nich. Przede wszystkim Janowskiego szkoda, bo ma świetny sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Przed sezonem wydawało mi się i pisałem o tym po dwóch kolejkach, ze kolejny nudny sezon gdzie 2-3 ekipy odstają od reszty stawki się szykuje. Pięknie się to ułożyło, w zasadzie każda z tych 6 drużyn, zasłużyła na awans. Najmniej zasługują Wrocławianie, bo mieli za dużo wpadek, ale z drugiej strony to właśnie oni mają sufit najwyżej i przy dobrej dyspozycji dnia są bardzo groźni dla każdego, wiec szkoda mi trochę bedzie jak zabraknie miejsca dla nich. Przede wszystkim Janowskiego szkoda, bo ma świetny sezon. 

A mi Wroclawia najmniej szkoda, wiadomo ze jestem nieobiektywny bo jestem z Lublina i liczę, ze uda sie Motorowi wejsc do czwórki  , choc wiem ze bedsie ciężko wygrac w Grudziadzu. Ale akcja z Czugunowem, ten nieszczesny gość (taki mamy regulamin jak durszlak) czy nierowzwiazana sytuacja z Drabikiem to troche duzo tych "ale". Jakby bylo uczciwie to powinni jechac w skladzie:

Janowski

Czugunow

Hampel/Jamrog inny polski senior

Fricke

Woffinden

Liszka

Curzytek

"Trochę" ten sklad odbiega od tego czym jadą, ale moze ich karma dopadnie i skoncza po za PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antek zgoda co do czugunowa i drabina ale na gosciu akurat tez i Gorzów zdobył awans, bo bez holdera na pewno by kilku meczy nie wygrali. Wg mnie ten przepis s gościem właśnie wyrównał stawkę wiec pozytywnie to oceniam. Jakby Lublin używał gościa to by ci na pewno to nie przeszkadzało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, RonnieArtestics napisał:

@antek zgoda co do czugunowa i drabina ale na gosciu akurat tez i Gorzów zdobył awans, bo bez holdera na pewno by kilku meczy nie wygrali. Wg mnie ten przepis s gościem właśnie wyrównał stawkę wiec pozytywnie to oceniam. Jakby Lublin używał gościa to by ci na pewno to nie przeszkadzało ;)

Dlatego o gościa mam najmniej uwag, bo to wina regulaminu dziurawego jak sito, z którego korzystały też inne kluby. Jednak sprawa Czugunowa (wiadomo jaki handicap daje mocny junior) czy przede wszystkim niekończąca się saga z Drabikiem (chyba już minął rok kalendarzowy od nieszczęsnej kroplowki) to sytuację, które nie wydarzyły się w innych klubach, a tu mamy potrójną kumulacje, dlatego to bardziej kuje w oczy. Inna sprawa, ze Drabik też chyba nie bardzo może udźwignąć za równo ciężar oczekiwań sportowych, jak i psychicznych związanych ze sprawa zawieszenia. Zapowiadał sie gość na "nowego Zmarzlika" a jest statystycznie jednym ze słabszych seniorów ligi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, polskignom napisał:

No i Ziolkowski przegrał Motorowi playoffy, teraz już Unia musi ograć Wlokniarz, a Motor musi wygrać z Zielona za 3...szkoda.

Unia na pewno nie bedzie nikomu pomagać, tam chłopaki fair play raczej respektują, wiec czemu mieliby nie wygrać u siebie z Częstochowa ? Gorzej dla Lublina ze Wrocław ma realne szanse na 6 pkt jeszcze. 

 

Jak to jest w żużlu bo nie pamietam, jak jest ta sama liczba punktów to liczy się kto zdobył bonus w bezpośrednim pojedynku, liczba bonusów czy małe pkty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.