Skocz do zawartości

Polski sport narodowy czyli szlaka vel żużel


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ignazz napisał:

Zmarzlik co zawody robi akcje sezonu. Niesamowity jeździec. Dla mnie na razie sezon all time. 

Masakra to jest bo on leci po three-peat a na horyzoncie nie widać nawet jeźdźca który ma chociaż jakikolwiek potencjał żeby zdetronizować go w najbliższych dwóch latach. Na Bartka nie ma wystarczającego kozaka i już. Wszyscy są two years from being two years behind. Tu bez poważnej kontuzji, jesli głód jazdy się nie skończy może się skończyć jakąś pięcioletnia a nawet więcej dominacja żużla. 
 

i chyba tylko Rickardsson w prime dominował każde zawody, gdzie by się nie pojawił w takim stylu.

 

wracając do ekstraligi unia vs motor 22.08 to może być mecz tego sezonu, bo w Lublinie było 49:41, a bonus zadecyduje o tym kto nie trafi na Wrocław. Zwłaszcza ze gorzowianom wypadł Vaculik i trzecie miejsce daje teraz praktycznie bardzo łatwe wejscie do finału. Ciekawie, ciekawie. Unia jeszcze może więc nawet i zszokować obronić tytuł, bo w finale to Zawsze ktoś tam może się psychicznie spalić w Sparcie. 

 

a ludzie w Lesznie gadają ze pandemia mocno uderzyła w Unie i kasy za rok nie będzie, bo prezydent miasta tez ma jakiś beef z nimi tutaj teraz. 
Nie wiem czy za rok nie bedzie walki o utrzymanie czasem, Emil mocno chce do Torunia by być blisko domu, a i kasę większa pewnie dostanie bo Unia placi dobrze ale nie przepłaca, a zwłaszcza jesli to prawda z brakiem kasy. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

GKM w ostatim biegu sezonu spuszcząją Falubaz do niższej ligi.. Jaka niesamowita akcja Pawlickiego w tym 15 biegu bo już Włokniarz wychodził na 5-1 a on jakimś kozackim atakiem wjechał między dwóch .. Wybił z rytmu i Smektałe i Madsena, z czego Smyk kompletnie stracił rytm i spadł z pierwszej na czwartą tak naprawdę miedzy wyjściem z pierwszego łuku a meta pierwszego okrążenia. Kasprzak niczym za najlepszym lat za to Nicki się już chyba skończył

W ogóle w sobote oglądałem Challenge Grand Prix i dyscyplina jest w kryzysie. Obsada to głównie Polska i Wschód. Nie ma młodych zdolnych Szwedów, Duńczyków... Nie ma już kompletnie Amerykanów. Nie ma w ogóle młodzieży , któraby byłaby zagrożeniem dla obecnej czołówki. Kiedyś nawet taki Emil czy Darcy Ward potrafili przed 20tką być zagrożeniem dla najlepszych a dziś taki Smolinski prawie wszedł do Grand Prix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To trochę jest kpina co się dzieje z kontraktami na przyszły rok. Z dziwnego powodu mecz  o awans do ekstraligi będzie później niż mecz o złoto. Kluby które wiedzą ,że za rok jadą w ekstralidze już dawno podpisują nowych zawodnikó a GKSŻ nic z tym nie robi. Nie ma kar za takie kontakty itp. Potem ci co awansują juz nie mają nikogo do podpisania no chyba ,że Dudek pójdzie do nich na roczne wypożyczenie. Pierwsza liga musi się kończyć wcześniej najlepiej jakieś 2 tygodnie temu albo GKSŻ musi się na poważnie brać za te umowy wcześniejsze niż zakłada regulamin. JAk taki Toruń by dostał zakaz transferów za wcześniejsze kontakty z Sajfudinowem to może by się coś zmieniło a tak to GKSŻ wystawia beniaminka na spore problemy nawet jeśli ostatnie lata pokazały ,że beniaminek nie spada tak od razu ( ale Lublinowi pomógł dziwny kryzys Torunia a potem sam Toruń mógł liczyć na powrót PRzedpełskiego i miał wcześniej już skład ekstraligowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz jak to zawsze na Z5 zajebisty tak i na torze jak i na trybunach. Nie wiem dlaczego nasz menago nie puścił Michelsena w 14 z taktycznej zamiast Jarka Hampela, który robił punkty tylko na juniorach gości. Już jak nie chciał zmieniać to imo Buczek się już bardziej nadawał.

Ps, Mega zachowanie Tajskiego po meczu, bardzo sympatyczny gość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ptak napisał:

Wiem, że to głupie ale mimo, że ich nie lubię to trzymam kciuki za Spartę. Klub którego kibicem jest Sasin, który na państwowych "sponsorów" zawsze będzie budził moja niechęć. 

W Lublinie kibice piłki u żużla to 2 różne światy?

Na pewno troche kibiców piłkarskiego Motoru chodzi na mecz, ale gina w tłumie "normalnych" kibicow. Wiele jest przypadkow przychodzenie calych rodzin wraz zarówno z najmlodszymi jak i z najstarszymi. Zadym raczej nie pamietam, a doping caly mecz na stojaco. Zeby nie bylo zbyt kolorowo, jak sa wyniki to i kibice są jak w kazdym osrodku (przyklad Zielonki czy Leszna). Kwestia czy kibicowanie sie nie przejje i czy dalej beda sukcesy, bo za rok poprzeczka bedzie zawieszona wysoko, a oprocz Spartan do gry wroca Torun oraz za pewne Gorzow bedzie liczyc na wiecej szczescia ze zdrowiem.

Ps Nasz treneiro przyznal sie błędu, ze sie zamotal z brakiem taktycznej w 14 za Jarka, ktory nic nie jechal caly mecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meczyk zajebisty.

Sparta mocniejsza, ale gdyby Hampel zamykał na prostej to by wynik był o niebo lepszy, a już jak Hampel dawał ciała to dał i Ziolkowski. Na tytuł szans nie ma, ale Michelsen i Kubera zajebiscie urośli w trakcie sezonu. Za rok za Buczka Drabik, którego pewnie misja życia będzie zgnębić Spartę za to co z nim zrobiła haha. 
 

Wiec raczej Lublin ma spoko perspektywy, bo kibice i wypłacalność robią swoje. Śmieszy mnie gadka o Sasinie itd itp w sytuacji gdy cała ekstraklasa piłkarska i żużlowa utrzymuje się z dotacji od samorządów/firm państwowych. Taki mamy klimat. Chory, zgadza się, ale nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Artiom wygrał choć początek miał nerwowy. Siedziałem jakieś 8miejsc od jego żony i było widać nerwowość też w rodzinie...Bartek jakby nie miał słabszego dnia w piątek to pewnie by obronił tytuł ale trzeba przyznać że Łaguta miał wyjątkowy sezon..i zasłużył... zawody niezle choć jak na Toruń to mało mijanek było

A na deser przypadkowo spotkałem @ignazz koło Ratusza w Toruniu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artem to musi się chyba czuć jakby wygrał los na loterii. Opuścił ciepły kurwidołek w Grudziądzu, by móc wreszcie powalczyć o medal DMP,  no i od razu w pierwszym sezonie niedość, że Sparta z nim w składzie zrobiła złoto, to w dodatku zdobył IMŚ.

192/220 punktów, 5 wygranych turniejów, tylko raz poza finałem i 3 razy poza podium, sezon kosmos. Magic musi sobie przyznać moralnego mistrza, bo jako jedyny poza dwójką Artem/Zmarzlik, wygrał w tym sezonie turniej sgp ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ogólnie jestem przeciwny wyrzucaniu z klubów zawodników rosyjskich bo jednak to już jest krok za daleko. Bo skoro pozbawiamy ich pracy to może jeszcze domów i w ogóle eksmitujmy ich do Rosji ale jednak Grisza jest dla mnie skończony. Skoro jest taki mocno proputinowski to rzeczywiście nie ma dla niego miejsca w lidze 

Ale co ma zrobić taki Artiom , który jest nawet wykluczony przez federacje za popieranie Ukrainy a Polacy i tak go wyrzucili z ligi. Czy kiedy ktoś ma podwójne obywatelstwo.. Uważam ,że to poszło trochę za daleko.. Ale mam nadzieje ,że starszy ŁAguta już nigdy nie będzie jeździł dla polskiego klubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Człowiek własnie wrócił ze stadionu. Zimno ,meczyk nudny ale fajnie ,że się liga znowu zaczęła.

W ekstralidze Ostrów chyba powtórzy swój tradycyjny występ w ekstralidze i przegra wszystkie mecze ale poza nimi to się robi naprawdę ciekawie

Ekipu potraciły Rosjan tu na pewno Wrocław i Toruń straciły najwięcej. Ale poza tym to liga sie zrobiła ciekawa. Grudziądz wyjątkowo mocny. Częstochowa przegrała u siebie. Gorzów też. Dziś jak na razie mega zacięty mecz w Lesznie ale teraz Pitera powinni wykluczyć pojechał na pice gdzie nie miał żadnych nie trafić Woźniaka. Inna sprawa ,ze to 4 okrązenie i Zmarzlik wyprzedził już po upadku Kołodzieja więc byłby remis

Prawidłowa decyzja. Pawlicki w takiej sytuacji kładł się od razu na tor a teraz poniosło go maksymalnie. Inna sprawa ,że Woźniak schodząc do małej w tym meczu non stop prowokował takie sytuacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś niedziala żuzlowe. W Lublinie super mecz rewelacja. Myślałem ,że Włokniarz wyciągnie remis ... Tak się zastnawiam czy jednak w lesznie sędzia nie popełnił błąd bo jeśli dochodzi do wypadku na 4 okrązeniu to wyniki powinny być zaliczone w momencie przerwania a wtedy Zmarzlik był drugi i chyba Leszno powinno wygrać 46-44 ale po co Pawlicki w ogóle szalał skoro mieli wygrany mecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba najsłabsze Grand Prix od lat i nawet nie mam na myśli nudnej Pragi ale w ogóle cały cykl. Zmarzlik jedzie słabo a prowadzi bo konkurencja jest chimeryczna. Mam wrażenie,że taki Crump dziś miałby już ogromną przewagę nad reszta stawki. Austalia,. Skandynawia już dawno nie miała tak słabej czołówki. Nawet Brytyjczycy niby są mocni jak nigdy od lat 80 tych ale Bewley czy Lambert to nie sa gracze pokroju Lorama choćby.  Bartosz jest genialny ale trafił na słaby okres światowego żużla co pozwala mu dominować

Zmarzlik w Grand Prix jedzie najsłabiej od lat a i tak może wygrać tytuł bo konkurencja jednego dnia wygrywa Grand Prix a drugiego ma problem z płynną jażdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.