Skocz do zawartości

NBA Playoffs 16/17 For Fun Typer!


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

A co jeśli do finałów pojawi sie jakaś kontuzja? Przecież to całkowicie może zmienić typ

 

No tego niestety nie można przewidzieć. Nic z tym fantem nie zrobimy.

 

Pozostaję pocieszać się tym, że każdy ma te same szansę no i miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie gładko i bez żadnych problemów i kontuzji. :)

 

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli do finałów pojawi sie jakaś kontuzja? Przecież to całkowicie może zmienić typy<br /><br />poza tym Rockets skiepścili mi 2 rundę ;(

<br />Też nie rozumiem czemu od razu finał głosujemy, proponuję skorygować arkusz do głosowania.<br /><br />Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka<br /><br />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widząc wasze opinię stwierdzam, że chyba będzie warto rozdzielić te 2 rundy.

 

Od teraz głosować można tylko na Finały Konferencji a Finał NBA będzie osobną rundą. :)

 

Dzięki za komentarze!

 

Powiadomię osoby, które oddały już swoje głosy by nie zapomniały czasem wpaść jeszcze na rundę finałową. :)

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widząc wasze opinię stwierdzam, że chyba będzie warto rozdzielić te 2 rundy.<br /><br />Od teraz głosować można tylko na Finały Konferencji a Finał NBA będzie osobną rundą. :)<br /><br />Dzięki za komentarze!

<br />Widząc jak reagujesz na różne propozycje/komentarze (również negatywne) i jaka fajna robotę robisz, proponuję aby wprowadzic na forum jakąś nagrodę (Fair Play/Forumowicz roku) i przyznać ja Tobie za jakże profesjonalne i przykładne podejście do dyskusji!<br /><br />Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka<br /><br />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widząc wasze opinię stwierdzam, że chyba będzie warto rozdzielić te 2 rundy. Od teraz głosować można tylko na Finały Konferencji a Finał NBA będzie osobną rundą. :smile: Dzięki za komentarze! Powiadomię osoby, które oddały już swoje głosy by nie zapomniały czasem wpaść jeszcze na rundę finałową. :smile:

Dzięki za info, jakbym zapomniał oddać głos przed finałem, to mam nadzieję, zę w razie czego zaliczysz mi głos, który już oddałem :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widząc wasze opinię stwierdzam, że chyba będzie warto rozdzielić te 2 rundy. Od teraz głosować można tylko na Finały Konferencji a Finał NBA będzie osobną rundą. :smile: Dzięki za komentarze! Powiadomię osoby, które oddały już swoje głosy by nie zapomniały czasem wpaść jeszcze na rundę finałową. :smile:

 

Nie słuchaj ich.

 

A w przyszłym roku zrób tylko jeden arkusz w którym będą wszystkie możliwe warianty przed pierwszą rundą.

 

Oczywiście żartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam wszystkim uprzejmie, że pozostało nieco ponad 12h do końca głosowania na rundę Finałów Konferencji!

 

Czasu było mało więc i każdemu mogło zdarzyć się przeoczenie. Jeżeli macie okazję poinformować kogoś o głosowaniu będę wdzięczny!

 

Informacja o tym ile osób ostatecznie wzięło udział w rundzie podam dziś około 22:30. Zasadą jest również, że żeby zostać uwzględnionym w ogólnym rankingu trzeba wziąć udział w każdej z 4 rund.

 

Czekam na wasze głosy do 21:29 dzisiaj (czasu polskiego) i jeszcze raz życzę powodzenia! :)

 

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym Rockets skiepścili mi 2 rundę ;(

Mi tez i strasznie dali ciala w 4 kwarcie G5... ale nagle lepiej rozumiem czemu ludzie odpuszczaja typera po 1 rundzie - nawet przy pojedynczych bledach juz jest jasne, ze max jest ponizej srodka stawki. Zwlaszcza, ze w finalach konferencji ciezko typowac jakies upsety, wiec nie ma jak odrabiac strat...

 

Ale skoro w dziale Roto walcze z odpuszczaniem w trakcie gry to dla zasady wrzuce typy do konca ;-)

 

A propos...

 

Zasadą jest również, że żeby zostać uwzględnionym w ogólnym rankingu trzeba wziąć udział w każdej z 4 rund.

Gdy ktos zalicza slaby wynik [jak ja] to wykluczenie z koncowego rankingu jest nagroda, a nie kara ;-)

Takze jesli takie miales intencje to wg mnie lepiej stworzyc oddzielny ranking dla olewusow i pietnowac.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilq zawsze mozesz typować vabank - jak trafisz na przekór wszystkim to awansujesz ;)

Ta filozofie probowalem we wczesniejszych rundach i dlatego jestem z reka w nocniku ;-)

Wada typowania zdarzen 20-40% jest taka, ze nie ma znaczenia jak bylo blisko realizacji bo wynik i tak bedzie zerojedynkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie na rundę finałów konferencji zostało ostatecznie zakończone!

 

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Czasu było mało a mimo wszystko zagłosowało aż 52 z was co jest naprawdę dobrym i stabilnym wynikiem jeśli chodzi o wszystkie rundy. Niedługo pojawi się punktacja za rundę drugą oraz opis rundy finałów konferencji (oczywiście najpierw musimy poznać parę ECF).

 

Uzbrójcie się w takim razie proszę w cierpliwość a ja postaram się wrzucić je najszybciej jak tylko będę mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Wielu z was zapewne nie mogło się doczekać wyników głosowania na drugą rundę NBA For Fun Typera więc z przyjemnością ogłaszam, że te już są. :)

 

W głosowaniu brało udział 60 osób w tym 3 osoby "spóźnialskie", którym byłem zmuszony wpisać ujemne 1,5 punkta za serię Celtics vs Wizards (Fudżi, Raf85 i obywatelPP). Dlaczego ujemne punkty a nie po prostu zero? Byłoby to wielce niesprawiedliwe ze względu na to, że tak jak to pisałem w opisie rundy - stosunek głosów na Wizards wynosił około 60:40 więc bardzo dużo osób (ponad połowa) otrzymała za tą serię jakiekolwiek ujemne punkty (w granicach -1 do -2) co wpłynęłoby na korzyść głosujących osób. Mam nadzieję Panowie, że się na mnie nie obrazicie i, że będzie to dla was nauczka na następny raz! :D

 

Powtarzam jeszcze raz, że wszystkie rundy się sumują a ostateczny ranking (rozważam opcję umieszczenia w nich dosłownie wszystkich osób które wzięły udział chociaż raz - pomysł wiLQ'a) pojawi się po zakończeniu finałów NBA.

 

Dziękuję bardzo wszystkim za udział i za te pomysły które mi podrzucacie. Jesteście wielcy! Razem budujemy coś pięknego i ciesze się, że tak chętnie współpracujecie. To naprawdę dla mnie ważne. :)

 

No to czas na wyniki.. Tym razem forumowicze E-NBA.pl głosowali tak:

 

AtfZSSw.png

 

22SGFKk.png

 

eNVKJ8V.png

 

Tylko 4 osoby zdobyły ujemną liczbę punktów co wraz z rosnącą zaciętością realizowanych rund i meczy jest naprawdę dobrym wynikiem. :)

 

Kolejny raz można było obserwować dużo trafnych taktyk jak i złych prognoz - jak dobrze wiadomo to jest sport i tu może wydarzyć się dosłownie wszystko. 

 

Do zdobycia w drugiej rundzie było 16 punktów i aż dwóch forumowiczy uzyskało 14 punktów i uplasowali się oni ex aequo na pierwszym miejscu. Łącznie na podium znalazło się aż 9 osób a sześciu z nich ax aequo na miejscu trzecim. To wszystko pokazuje jak zacięta jest rywalizacja. I bardzo dobrze! :)

 

A oto najlepsi:

 

FxRq0nV.jpg

 

Tak jak już pisałem podczas ostatniego zliczania punktów tak napiszę i dziś - inne fora o tematyce koszykarskiej mogą nam zazdrościć składu w jakim się obracamy! Zaangażowanie i współpraca to właśnie to czym możemy się chwalić. Dzięki wam wszystkim po raz kolejny.

 

Oczywiście gratuluje zwycięzcom naprawdę bardzo dobrego wyniku! Popularność jest odzwierciedleniem tego jak bardzo podoba się wam ten Typer co jest dla mnie bardzo ważne. Zapraszam do udziału w kolejnych rundach i kolejnych latach, bo z takimi ludźmi organizowanie czegokolwiek to czysta przyjemność! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Powtarzam jeszcze raz, że wszystkie rundy się sumują a ostateczny ranking (rozważam opcję umieszczenia w nich dosłownie wszystkich osób które wzięły udział chociaż raz - pomysł wiLQ'a) pojawi się po zakończeniu finałów NBA.

 

 

 

Dzięki za to wiem, że sporo roboty ale może wrzucisz ranking po dwóch rundach żeby zobaczyć jak to sie układa.

Co do tej rundy to poległem na Wizzards a uratowali mnie SPURS widać, że generalnie drugarunda poszła troche słabiej niz 1 większosci.

Na przyszłośc moim zdaniem niezłym pomysłem byłoby dodawać w kolejnych rundach dodatkowy przelicznik np 1,5 do drugiej rundy, 2 do finału konfy i np 4 do finałów co dawałoby większe szanse na odrobienie strat z pierwszej rundy i powodowałoby, że rywalizacja byłaby jeszcze ciekawsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podsumowanie Raven2156 i gratulacje dla czolowki.

Godne uwagi, ze liderzy po 1 rundzie mieli slabe wyniki w 2, wiec bedzie sporo przetasowan w ogolnej klasyfikacji.

 

Na przyszłośc moim zdaniem niezłym pomysłem byłoby dodawać w kolejnych rundach dodatkowy przelicznik np 1,5 do drugiej rundy, 2 do finału konfy i np 4 do finałów co dawałoby większe szanse na odrobienie strat z pierwszej rundy i powodowałoby, że rywalizacja byłaby jeszcze ciekawsza.

Hmmmmmmmm, jak juz isc w ta strone to moze zeby max suma punktow za kazda runde byla taka sama?

Tzn teraz jest to 32, 16, 8 i 4, wiec wiecej mozna zgarnac za 1 runde niz za pozostale razem wziete...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem otwarty na wszelkiego rodzaju propozycje. W sumie można by pomyśleć nad tym lecz trzeba byłoby rozpisać dokładną siatkę punktacji by nie była zbyt przesadna.

 

Do głowy przychodzi mi pomysł z przelicznikiem wszystkich rund poza pierwszą razy dwa. Tj. Pierwsza runda max 32 punkty, Druga runda max 16*2=32 punkty, Finały Konferencji max 8*2=16 punktów i Finał 4*2=8 punktów. Całość daje max 88 punktów.

 

Brzmi dość fajnie ale problem pozostaje przy osobach, które osiągają ujemną punktację za rundę. Przypuśćmy ktoś ma za drugą rundę -2 to z automatu dostaje -4. Kolejnym problemem jest osoba, która nie bierze udziału w danej rundzie.

 

Za pozostałe rundy wiLQ jest mniej do zgarnięcia, bo jest mniej serii łacznie. Pierwsza to 8 a pozostałe 4+2+1=7. Ale fakt, faktem - mnożnik punktacji miałby dobre zastosowanie ze względu na trudności pojawiające się z obstawieniem kolejnych rund.

 

Co sądzicie o zastosowaniu tego mnożnika "razy dwa" od drugiej rundy w górę? Piszcie.

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.