Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

Wyniki sezonu 2016/17 i przymiarki do nastepnego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiLQ

wiLQ

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 5123 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 18:05

Zakladam nowy watek zbiorczy, ktory przy okazji bedzie wstepem do organizacji na przyszly sezon.

Ponizej sa wyniki w calych rozgrywkach czyli kto gdzie skonczyl w tym sezonie i kto gdzie wyladuje w przyszlym [o ile wszyscy potwierdza swoj udzial!].

Legenda do opisu:

** oznacza calkowite olanie gry [wg definicji z pytania 27 regulaminu] i automatyczny wylot z rozgrywek.
* oznacza czesciowe olanie gry [wg definicji z pytania 27 regulaminu] i degradacje o poziom [o ile jest nizszy].

/ oznacza zupelnie inny nick na forum e-nba od tego na Yahoo [nic z tego nie wynika, ot troche mylace].
na zielono awanse na [umownie] wyzszy poziom drzewka niz w tym sezonie.
na czerwono spadki na [umownie] nizszy poziom drzewka niz w tym sezonie.
na niebiesko pietnuje GMow, ktorzy karnie wylatuja z rozgrywek w przyszlym sezonie.
na czarno pozostanie na tym samym poziomie drzewka.

Mam nadzieje, ze sie nigdzie nie walnalem, ale koniecznie sprawdzcie Wasza lige czy sie wszystko zgadza z kolejnoscia, nickami, gwiazdkami i olewusami.

Liga I
wiLQ [komisz] - woLF-Pack [THREE-PEAT!!! YEEEEAAAAA!]
marcos - Unstoppables Bulls
QAS - QAS [podium tiebreakerem na 13stkach!]
mac - Tim Duncan
Benon - BasketBoli
Evitacre/Pablo - Holy Grail
L.TM/Tomi - L.MP
matek/Mateusz - Underrated
grubs/Berdziu - Berdjusza

bigfucker/Kriszot - Kriszot's Team [spadek tiebreakerem, grubs mial 15tke]
Masud/Artur - Zdunia Squad
Slawekmroz - Florida Pensioners
bulek - Sopockie Trefliki
pabloboar - Ball Lovin Criminals

wroblon - Wrobel's Team**

Gdyby wroblon nie olal to wyszlaby liga idealna... zwlaszcza dla mnie ;-) Dzieki Panowie!
Wyszla piekna walka do konca bo 3-druzynowy tiebreaker o trzecie miejsce plus 2-druzynowy o szoste oraz kolejny na granicy spadku/utrzymania... Wow!

Liga II East
MTH - Straight Outta Poznan
Chicken2 - Chicken Team
Dida.84 - LGW CLIQUE

lorak - lorak
Kula23 - MELBEST
k4sztan/Michał - Kasztaniaki Bulls
pumeks - NEVERWINS
nash13phx - Seagull Hunters
Bartek31/Bartosz - Chicago Warriors* [karny spadek, gdyby rozegral minimum gier by sie utrzymal]

GRB - GRB
washko [komisz] - Wazki Wroclaw East
fluber - Six Sigma
Wojtek J. - Pomylka
BlackMamba/Marcin - BlackMamba
maryjan - Tloki III Warszawa

Fajna walka do konca po obu stronach tabeli, ale szokuje ilu weteranow spada oraz wysokie miejsce druzyny z 750 rozegranymi meczami... przy okazji wspolczucia dla GRB, ktory przegral walke o utrzymanie z botem... tiebreakerem.

Liga II West
Zodd - Ferajna
Mentor - Dziki Wschód
killer7/Krzysztof - gilusie

January/Jan - January
sooobi/Bartek - sama-sama
Gerard - Gerard's Hicks
MKA/Marcin - MKAllstars
julekstep - HuWDu
dannygd - Wolves

Lew [komisz] - BC Dzidzia
Leszczur - Bearded Punters
kolek23 - Kolek's Rednecks
Siner - Fc Siner
Qooniu/Łukasz - Love's Broken Hand

Szulim - Dragons Nest**

Jak wspomniane w dyskusjach miedzyligowych gratulacje dla killer7 za wspiecie sie z IV do I w najkrotszym czasie!
Poza tym gratuluje swiezemu miesku armatniemu aka awansujacym do I ;-)

Zas ogolnie jestem rozczarowany, ze znowu nie udalo sie by na poziomach I i II drzewka juz nie bylo zadnych olewusow...
czy kiedys sie to uda? Bo powoli trace nadzieje... czemu zawsze ktos wyskakuje pomimo wstepnego odsiewu?

Ale z punktu widzenia praktycznego z tego powodu zwalniaja sie dwa dodatkowe miejsca w II na awans z III [przez wroblona i Bartek31] oraz 2 dodatkowe miejsca na poziomie III dla awansow z IV [przez 2 wyloty z rozgrywek].

Liga III Atlantic
KapitanPlaneta - Planetarianie
Mikowal83 - Warsaw Hornets
Chytruz - Maul Merchant

Regis - Anything Is Possible
Piotrek - Lebron Haters
RonnieArtestics - Funk volume
kemizo - HKS 1946 Kemizo
Racza - Elementy Kłujące
Buu - Niepelnosprytni
cieglo [komisz] - Penetrator
bankrut - bankruci
Axd - Joel Hans

Michallar - Fanatycy Na Wspólnej**
Enigmos - Les Cocottes
sokolinek - GDR*

2 GMow z podium awansowalo drugi rok z rzedu, wiec krocza ladnie ku gorze...
na pierwszy rzut oka jakos malo tu miejsc gdzie bylo blisko, wiec dajcie znac jak sie gralo.

Liga III Pacific
sowacx - Owls
maro - Dziobaki
air_mj [komisz] - MJ-TEAM

dvd93 - Love & Passion
[dodatkowy awans #2 przez olewusow wyzej dzieki tiebreakerowi]
mikrofalowka - Milwaukee Badgers
LukeBerd - The Berd
internista - The Night Shift
ozzy110 - Knickerbockers
Big Tree - Dallas Mavs
Kraso - Kraso
obi - Gin Team
jacobsman13/Bartosz - FC Parapety

t3jlor - Cerveza
szogo - Pogromcy Donków

Lukacs - Są Gorsi**

Wygrana tiebreakerem! Ale Top3 tak sie oddalilo, ze pewnie wyszlo przez to mniej ciekawie dla pozostalych? Jedna z moich ulubionych nazw w rozgrywkach niestety przestala byc aktualna... bo juz nie ma gorszych od calkowitych olewusow. Szkoda.

Liga III North
gogalq - shirtless since '92
krisss/Krzysztof - Baryłki
Gryzlak - Los Swiss Army Draft

Dig - Red Panthers
[dodatkowy awans #1 przez olewusow wyzej dzieki tiebreakerowi]
thompkins - The Hunters
Mack/Maciek - Bad Boys Team
hasek - Alkograss Nałogowo
MJ1 - Amazing Masters
goozman/gooz [komisz] - BukkakENBA
byme/dawid łebek - CK
Tru Warier/Freddy - Team Warier
turbokasztan - Nic nas nie łączy

rk18tw/Ryszard - TeamBarca
matvez/Mateusz - Biegamy

Marthinus/Marcin - Sanctuss**

gogalq ostro pozamiatal, najlepszy wynik na poziomach I-III!
To cieszy po wyjatkowych okolicznosciach spadku i na szczescie szybko wraca na szczyt gdzie bylo jego miejsce.
Poza tym fajna walka o awans i o utrzymanie, wiec pomimo olewusa chyba wyszla najbardziej udana liga III? ;-)

Liga III South
bulls2006 - Krzysztof's Team
ArtZ - Solid as a Rock
knt - NH Big Bang

shevcu - MKS Milejów
El-Maniaque/Leszek Rudolf - BYDZIA BULLS
striker27 [komisz] - Race for the Prize
Jackoso - Jackoso's Team
maciejj - _PTG_
Zagi - The Saints
seether10 - Los Łódź**
Tizz - Psychopathic Rydaz
Slaw441 - Slawo's BasketEagles

Jordan20 - jordan20(j.sprawka)
piotreksuper - Superteam*
szkoda-czasu/Radek - Nocna Straż*

W podsumowaniu calego poziomu III bylo 4 calkowitych olewusow i 3 czesciowych [poprawa w porownaniu do poprzedniego sezonu o 3 sztuki], ale tylko jeden z nich utrzymalby sie na tym poziomie gdyby gral do konca. Czyli dodatkowych awansow z poziomu IV jest w sumie 3 [akurat po jednym na kazda lige ;-)].

Liga IV California
gramek - Bone Collectors
Raven - Raging Ravens
123 - Phx Basketball
Tocheck [komisz] - Bad Madafakas
wojtas1989 - Big Bang
[dodatkowy awans przez olewusow wyzej]

Gawron24 - LAGawronLakers
Falki - Spot-On
Jeszka - Ankle Breakers*
kwaball - wanish's Team*
airmax - FCB
eLJot - Uncle Drew Team
tmac1_81 - OBLIVION*
iglo13 - Dragon Balle
karl - klekoty**
clinic - Chip On The Shoulder**

Rozczarowujace 5 olewusow... czyli liga nie byla tylko cicha na forum ;-(
Ale gratulacje dla tych co wytrwali i grali do konca.

Liga IV Florida
barcalover [komisz] - God of Thunder
Tecu/beren32 - Mohicans
człowiek...morza - Człowiek Morza Team
Sylvinho - Sylvinho Arizona
LeweBiodroSmoka/Roland - LBS Blooper$

budzikreal - RB Team
Sachs/Small - Small's Team
szajman8/szajman - Harpagans
tweetas/Thom Anafellow - BlockBuster
nawciarz - Trzebnica 76'ers
ignazz - San Antonio Ignazze
perkoz13/perkoz - perkoz Team*
ATBFLASH/Andrzej - PATAFIANOS
Julius - Chorwackie Skowronki*
Raf85/Rafał - Raf85 Team

Dwie druzyny nie dograly 70 gier, ale poza tym to ladny przyklad, ze na poziomie IV rowniez moze powstac fajna liga ;-)
Podziekowania za granie do konca wsrod tych co nie awansowali!

Liga IV New York
Stryder;0 - Stryder's Squad
asq_;5/sorche_fantasy - Big Bada Boom
TheDrwalu;3 - Team Aconcagua
batou;1 - Śnieżne Koczkodany
Dudek;2/ReynevanDudek - Red Devils

Popes;0 - Mazowszanka Pruszków
mateusz754;0 - High Flyers
melerowy;0 - Supersuckers
COACH R;2 - DETROIT BAASKETBAALL
kucio;5 - Giggity Giggity Goo**
theANSWER;0 - The GamblerS
p4tryk - Texas
Sonic;3 [komisz] - Dunkin' Donuts*
F.U.;3 - BlackFox Wrocław*
Cardioka;0 - Whitestock Ballers**

Wiecej olewusow wsrod weteranow niz wsrod debiutantow... wstyd i hanba dla nich!
Stryder jest tegorocznym "goracym prospektem" wsrod debiutujacych GMow... ;-)
109 pkt roto jest imponujace i zdecydowanie najlepsze w rozgrywkach! Gratulacje za to jak pozamiatales!

Porownujac sytuacje na poziomie IV do zeszlego sezonu mamy spora poprawe wsrod calkowitych olewusow [9 vs 4 choc wtedy bylo o jedna lige wiecej] co pocieszajace, ale bylo gorzej wsrod czesciowych olewusow [9 vs 7, skoro byla dodatkowa liga to proporcjonalnie gorzej] co oczywiscie mnie smuci i wciaz mamy daleko do idealu...

Liga Mistrzow
Liga III Atlantic = dannygd - Wolves
Liga II East = bulek - Sopockie Trefliki
Dynasty = mac - Tim Duncan

Liga IV Texas = kemizo - HKS 1946 Kemizo
sznur A licytacja = KapitanPlaneta - Planetarianie LM
LM = bigfucker/Kriszot - Peaches N Cream
Liga I = wiLQ - High End Averageness
Liga IV California = shevcu - MKS Milejów
FB Best = HubertJ - Wild Snails
Liga III South = maryjan - Tłoki II Warszawa
Liga IV Florida = Mikowal83 - WARSAW HORNETS
sznur B licytacja = szkoda-czasu - Nocna Straż
Liga III North = Dida.84 - LGW TEAM
sznur C licytacja = L.TM - L.MP
Liga II West = wroblon - Lysy z Wizardsa**

Fajna mieszanka uczestnikow roznych lig i poziomow, zwlaszcza na podium ;-)
A u mnie niestety rozczarowanie... ktoras liga musi byc najgorsza i padlo na ta.

Jesli sie nigdzie nie machnalem to sklad lig na poszczegolnych poziomach drzewka wyglada nastepujaco [oczywiscie o ile wszyscy potwierdza udzial, kazda rezygnacja spowoduje przesuniecia!]

Poziom I [1 liga]:
wiLQ, marcos, QAS, mac, Benon, Evitacre/Pablo, L.TM/Tomi, matek/Mateusz, grubs/Berdziu, MTH, Chicken2, Dida.84, Zodd, Mentor, killer7/Krzysztof.

Poziom II [2 ligi]:
bigfucker/Kriszot, Masud/Artur, Slawekmroz, bulek, pabloboar, lorak, Kula23, k4sztan/Michał, pumeks, nash13phx,
January/Jan, sooobi/Bartek, Gerard, MKA/Marcin, julekstep, dannygd, KapitanPlaneta, Mikowal83, Chytruz, Owls,
maro, air_mj, dvd93, gogalq, krisss/Krzysztof, Gryzlak, Dig, bulls2006, ArtZ, knt.

Poziom III [4 ligi]:
Bartek31, GRB, washko, fluber, Wojtek J., BlackMamba/Marcin, maryjan, Lew, Leszczur, kolek23,
Siner, Qooniu/Łukasz, Regis, Piotrek, RonnieArtestics, kemizo, Racza, Buu, cieglo, bankrut,
Axd, mikrofalowka, LukeBerd, internista, ozzy110, Big Tree, Kraso, obi, jacobsman13/Bartosz, thompkins
Mack/Maciek, hasek, MJ1, goozman, byme/dawid łebek, Tru Warier/Freddy, turbokasztan, shevcu, El-Maniaque/Leszek Rudolf, striker27,
Jackoso, maciejj, Zagi, Tizz, Slaw441, gramek, Raven, 123, Tocheck, wojtas1989,
barcalover, Tecu/beren32, człowiek...morza, Sylvinho, LeweBiodroSmoka/Roland, Stryder, asq_, TheDrwalu, batou, Dudek

Poziom IV [2 ligi z tegorocznymi uczestnikami plus ligi z nowymi zapisami]:
Enigmos, sokolinek, t3jlor, szogo, rk18tw/Ryszard, matvez/Mateusz, Jordan20, szkoda-czasu/Radek, Gawron24, Falki,
Jeszka, kwaball, airmax, eLJot, tmac1_81, iglo13, budzikreal, Sachs/Small, szajman8/szajman, tweetas/Thom Anafellow,
nawciarz, ignazz, perkoz13/perkoz, ATBFLASH/Andrzej, Julius, Raf85/Rafał, Popes, mateusz754, melerowy, COACH R,
theANSWER, p4tryk, Sonic, F.U.

Watpliwe, ze wszystkie 34 osoby na tym poziomie potwierdza, wiec pewnie bedzie jak w tym sezonie tzn dwie ligi glownie zlozone ze starych uczestnikow ewentualnie wymieszane z nowymi by uzupelnic do odpowiedniej wielkosci ligi. Gdyby ubylo z rozgrywek 19 lub wiecej GMow to powstanie tylko jedna taka liga i w sumie na taki scenariusz bym na dzisiaj stawial.

Zaproszenia do przyszlorocznej Ligi Mistrzow z tych rozgrywek:
wiLQ, MTH, Zodd, KapitanPlaneta, sowacx, gogalq, bulls2006, gramek, barcalover, Stryder plus broniacy tytulu dannygd.

P.S. Ufffffffffffffffffffffff. Gratuluje wszystkim awansujacym i mam nadzieje, ze sie bawiliscie tak dobrze jak ja ;-)
Pamietajcie zeby zajrzec do tego dzialu pod koniec sierpnia bo beda ankiety w sprawie weta!
Plus mam nadzieje, ze macie jakies komentarze...

Użytkownik wiLQ edytował ten post 13 kwiecień 2017 - 18:21

Najlepszy sklep koszykarski

#2 Dig

Dig

Role Player

• Użytkownik
  • 201 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 19:25

Wnioskując po zaciętej walce większości drużyn na koniec sezonu w III North, to chyba wszyscy myśleli, że spada 6 drużyn :), a nie tylko 3.

#3 gogalq

gogalq

6th Man

• Użytkownik
  • 440 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 20:10

Czy liga mistrzów jest obowiązkowa? Bo wydaje mi się ze wyższy prestiż jednak w 1 lidze i nie wiem czy jest sens poświęcać temu czas skoro i tka wszyscy traktuja to po macoszemu. 

#4 wiLQ

wiLQ

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 5123 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 20:25

Czy liga mistrzów jest obowiązkowa?

Tego by brakowalo zeby zmuszac ludzi do grania... nie jest, wiec mozesz odrzucic zaproszenie i tyle.

nie wiem czy jest sens poświęcać temu czas skoro i tka wszyscy traktuja to po macoszemu.

Na pewno nie wszyscy... ale skoro nie ma awansow i spadkow to oczywiste, ze powody grania musza byc inne niz w drzewku.

#5 Stryder

Stryder

Role Player

• Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 20:30

Dziwi mnie troche to podejście do Ligi Mistrzów, ja tam sie ciesze że będzie okazja zmierzyć się z najlepszymi z danych lig. Uważam, to za super sprawę i zamierzam walczyć mimo braku doświadczenia. Co do podejścia to pewnie zależy od zestawu graczy więc może w przyszłym roku będzie inaczej:)

#6 Zodd

Zodd

6th Man

• Użytkownik
  • 435 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 23:01

Dzięki wiLQ za podsumowanie. Fajnie jest zobaczyć w jednym miejscu jak ułożyły się wszystkie ligi.

Cieszę się, że udało mi się zaraz po spadku wrócić do 1 ligi. Ku mojemu zaskoczeniu (i wbrew tabelkom na średnich przez chyba cały sezon) oraz na przekór prognozom (spadek) wygrałem swoją pierwszą ligę w fantasy :)

Na koniec dodam, że zgodnie z danym wcześniej słowem rezygnuję z Ligi Mistrzów.

Fantasy basketball player od 2012 SimBasket manager Indiana Pacers od 2016

◄ E-NBA Roto - 15/16 Liga II West - Ferajna ■ FBX#2 - San Antonio Spurs ■ Liga Roto Dynasty - Chicago Bulls ►

#7 dannygd

dannygd

All-Star

• Użytkownik
  • 1190 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 23:53

Czy liga mistrzów jest obowiązkowa? Bo wydaje mi się ze wyższy prestiż jednak w 1 lidze i nie wiem czy jest sens poświęcać temu czas skoro i tka wszyscy traktuja to po macoszemu. 

Dziwi mnie troche to podejście do Ligi Mistrzów, ja tam sie ciesze że będzie okazja zmierzyć się z najlepszymi z danych lig. Uważam, to za super sprawę i zamierzam walczyć mimo braku doświadczenia. Co do podejścia to pewnie zależy od zestawu graczy więc może w przyszłym roku będzie inaczej:)

Ja mam takie wrażenie, że niektóre osoby traktują LM po macoszemu, bo często dostają to po głowie od graczy 4 ligowych ;) A na poważnie, to chyba jedyna taka formuła, aby zagrać z samymi mistrzami w jednym miejscu i choć niektórzy traktują 1 ligę jako bardziej prestiżową, to od 2 sezonów widać, że wielu graczy było tam trochę z przypadku i spadają rok po roku do niższych lig...

zdechłe ryby płyną z prądem ;)

#8 Dig

Dig

Role Player

• Użytkownik
  • 201 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 07:45

Ja mam takie wrażenie, że niektóre osoby traktują LM po macoszemu, bo często dostają to po głowie od graczy 4 ligowych ;) A na poważnie, to chyba jedyna taka formuła, aby zagrać z samymi mistrzami w jednym miejscu i choć niektórzy traktują 1 ligę jako bardziej prestiżową, to od 2 sezonów widać, że wielu graczy było tam trochę z przypadku i spadają rok po roku do niższych lig...

Są różne powody takiego traktowania LM i przypadkowy skład jest dla mnie właśnie w niej niż w 1 lidze. A tak naprawdę sam sobie zaprzeczasz, wystarczy powiedzieć że w 1 lidze jak i w LM gra minimum trzech tych samych GM (przyjmuję że nikt nie odmówi udziału) i równie dobrze dobrze mogą wszyscy spaść po sezonie do niższej ligi  i wtedy według twojego rozumowania LM też będzie przypadkowa. 

Ja np. nie zagram w przyszłorocznej LM jeśli dostanę zaproszenie (wygrałem 1 lige wężykową roto na sznurowadło) ze względu na to, że mam swój limit co do ilości lig i już raz go przekroczyłem grając w LM i wtedy była to jedna że składowych mojego spadku z 1 ligi. 

Ale jak ktoś grał tylko w jednej lidze tutaj w roto, to dla niego udział w LM na pewno jest fajną nagrodą i na pewno będzie chciał w niej zagrać.

Użytkownik Dig edytował ten post 14 kwiecień 2017 - 07:46

#9 dannygd

dannygd

All-Star

• Użytkownik
  • 1190 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 08:21

Są różne powody takiego traktowania LM i przypadkowy skład jest dla mnie właśnie w niej niż w 1 lidze. A tak naprawdę sam sobie zaprzeczasz, wystarczy powiedzieć że w 1 lidze jak i w LM gra minimum trzech tych samych GM (przyjmuję że nikt nie odmówi udziału) i równie dobrze dobrze mogą wszyscy spaść po sezonie do niższej ligi i wtedy według twojego rozumowania LM też będzie przypadkowa.

Ja np. nie zagram w przyszłorocznej LM jeśli dostanę zaproszenie (wygrałem 1 lige wężykową roto na sznurowadło) ze względu na to, że mam swój limit co do ilości lig i już raz go przekroczyłem grając w LM i wtedy była to jedna że składowych mojego spadku z 1 ligi.
Ale jak ktoś grał tylko w jednej lidze tutaj w roto, to dla niego udział w LM na pewno jest fajną nagrodą i na pewno będzie chciał w niej zagrać.

Bardziej mi chodziło o to, że na e-nba prawdziwa 1 liga dopiero się tworzy (min. 5-6 sezonów drzewka potrzeba do pewnego odsiewu, a dopiero później stabilizacji), a sporo graczy w niej grało (i paru dalej gra) choć mam wrażenie że w niższych ligach jest wielu lepszych graczy. I nie chodzi o to że raz ktoś awansuje a za chwilę spadnie - w końcu tylko 9 graczy może tam być, ale że byli/są tam gracze którzy potrafią spaść kilka poziomów, albo po spadku karnym nie potrafią awansować :)
A już fakt olewusow w 1 lidze, LM czy 2 to dla mnie jakieś totalne nieporozumienie...

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

zdechłe ryby płyną z prądem ;)

#10 marcos

marcos

All-Star

• Użytkownik
  • 1187 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 10:08

Danny, co do olewusów to jak najbardziej zgoda. Chyba że tu zaszły jakieś zdarzenia losowe ale dopóki nie mamy takiej wiedzy nalezy im się potępienie.

Ale co do prestiżu LM to wszystko zależy od podejścia grajków, ale jak nie ma spadków czy awansów to siłą rzeczy liga będzie bardziej eksperymentalna niż drzewkowa gdzie liczysz na awans lub bronisz się przed spadkiem. Oczywiście nie umniejsza to absolutnie twojego zwycięstwa (przy okazji gratulacje) i sama idea rozegrania sezonu dla zwycięzców lig jest superfajna, szczególnie jak wygrało się ligę IV czy III to bierzesz taki sezon jako jakiś punkt odniesienia własnego poziomu.

Natomiast co do I ligi to się nie zgadzam z Tobą wogóle bo właśnie od dwóch sezonów mamy sytuację że utrzymuje się tylko 2 beniaminków, a akurat w tym sezonie spadli ponadto Sławek i Masud którzy grali od samego początku i akurat ich poziom trudno negować, ale najlepszym się zdarza gorszy sezon, z różnych powodów (gorszy draft, kontuzje, trejdy, itp).

Poza olewusami nigdy nie ma jednej przyczyny spadku ale wszystko się sprowadza do tego że po prostu ktoś był w danym sezonie lepszy.

I tak samo w II ligach założe się że rywalizacja byłaby równie trudna jak w pierwszej więc gdybym np. spadł to nie wiem czy tak łatwo byłoby awansować co widać po niektórych przypadkach.

Zodd sam o sobie mówi że się nie do końca zna, że jest słaby i że sam nie wiedział co robił w I lidze ale jakoś teraz wygra lI ligę i wraca po roku, więc chyba aż tak słaby nie jest albo ma furę szczęścia? 

A Ty już napewno nie jesteś słaby a miałeś rozczarowujący sezon i broniłeś się ponoć przed spadkiem.

Fantasy to dalej w pewnym sensie gra losowa i nie zawsze się wszystko uda.

Jak dla mnie w I lidze jest tylko jeden problem związany z tym że spada aż 6 GMów co powoduje że zostaje 60% składu więc nie jest łatwo się utrzymać. I z tego powodu trzeba grać trochę inaczej niż w II czy III lidze, bo w zasadzie cały czas musisz patrzeć nie na to ile masz do tego przed Tobą ale ile masz przewagi nad tymi pod kreską i w ostatnich sezonach były właśnie przypadki że spadały drużyny które były w okolicach ASW jeszcze na podium także nie ma tam lekko.

Jeżeli mielibyśmy myśleć o krystalizacji poziomu I ligi to spadek by trzeba ograniczyć do 4 drużyn ale z drugiej strony wtedy nie byłoby takich nerwów do końca więc wszystkim życzę z okazji świąt zagrać kiedyś i się na własnej skórze przekonać jak jest.

I jak pokazuje nawet przykład Zodda nie ma się co zrażać predykcjami czy też tabelami podraftowymi tylko trzeba się wziąć do roboty i grać do samego końca.  

Carpe that f**king diem

#11 Dig

Dig

Role Player

• Użytkownik
  • 201 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 10:48

Jak dla mnie w I lidze jest tylko jeden problem związany z tym że spada aż 6 GMów co powoduje że zostaje 60% składu więc nie jest łatwo się utrzymać. I z tego powodu trzeba grać trochę inaczej niż w II czy III lidze, bo w zasadzie cały czas musisz patrzeć nie na to ile masz do tego przed Tobą ale ile masz przewagi nad tymi pod kreską i w ostatnich sezonach były właśnie przypadki że spadały drużyny które były w okolicach ASW jeszcze na podium także nie ma tam lekko.

W II ligach też spada po 6 drużyn z każdej, a ilość spadkowiczów z III tylko dlatego jest mniejsza, bo nie mamy kompletu ośmiu IV lig.

#12 wiLQ

wiLQ

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 5123 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 12:07

A na poważnie, to chyba jedyna taka formuła, aby zagrać z samymi mistrzami w jednym miejscu

Tu ukryty haczyk polega na tym, ze wygrana w jednym sezonie nic nie mowi o tym jaki bedzie nastepny ;-)

Bardziej mi chodziło o to, że na e-nba prawdziwa 1 liga dopiero się tworzy (min. 5-6 sezonów drzewka potrzeba do pewnego odsiewu, a dopiero później stabilizacji), a sporo graczy w niej grało (i paru dalej gra) choć mam wrażenie że w niższych ligach jest wielu lepszych graczy. I nie chodzi o to że raz ktoś awansuje a za chwilę spadnie - w końcu tylko 9 graczy może tam być, ale że byli/są tam gracze którzy potrafią spaść kilka poziomów, albo po spadku karnym nie potrafią awansować :smile:

Tu Cie nie bardzo rozumiem, przeciez przy zalozeniu, ze w rozgrywkach moze byc wiecej niz 45 dobrych GMow jednoczesnie to fizycznie sie wszyscy nie zmiesza na poziomach I i II, wiec spodziewana jest tymczasowa rotacja z III. Ile sezonow ktos musi spedzic na poziomie III by uznac, ze nie jest wystarczajaco dobry/aktywny by sobie poradzic na dluzej wyzej? Plus jak liczysz te 5-6 seoznow potrzebnych do pewnego odsiewu? Od powstania rozgrywek czy dolaczenia danego GMa do nich?

A już fakt olewusow w 1 lidze, LM czy 2 to dla mnie jakieś totalne nieporozumienie...

Danny, co do olewusów to jak najbardziej zgoda. Chyba że tu zaszły jakieś zdarzenia losowe ale dopóki nie mamy takiej wiedzy nalezy im się potępienie.

W zeszlym sezonie te osoby nimi nie byly, wiec um, jak takie cos mozna przewidziec?

Jak juz wspomnial Dig w II jest tak samo jak w I ;-)
Ale w sumie ciekawa uwaga, ze moze byc wieksza aktywnosc bo ludzie mysleli iz jest 6 spadkow...

Użytkownik wiLQ edytował ten post 14 kwiecień 2017 - 12:14

#13 Mentor

Mentor

Starter

• Użytkownik
  • 859 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 12:28

Plus mam nadzieje, ze macie jakies komentarze...

Tylko jeden:

Zapisane ;)

Jak co roku, dzięki wielkie za organizację. Doceniam i szanuję taki zapał i robotę.

#14 Zodd

Zodd

6th Man

• Użytkownik
  • 435 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 12:51

Nie mogłem sobie odmówić: w moim przypadku to raczej przeterminowane mięsko, które wróciło na półkę ;)

Się zobaczy czy taki odzysk jest zdrowy :)

Fantasy basketball player od 2012 SimBasket manager Indiana Pacers od 2016

◄ E-NBA Roto - 15/16 Liga II West - Ferajna ■ FBX#2 - San Antonio Spurs ■ Liga Roto Dynasty - Chicago Bulls ►

#15 wiLQ

wiLQ

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 5123 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 13:33

Tylko jeden:
Zapisane ;)

Pisalem to polzartem, ale jest w tym czesc prawdy bo w dwoch pelnych sezonach drzewka z grupy 6 awansujacych spadlo od razu 4/6 i 4/6. Ciekawym zwrotem akcji sa powroty bo QAS, bulek, Zodd i Chicken awansowali do I juz dwa razy.

Nie mogłem sobie odmówić: w moim przypadku to raczej przeterminowane mięsko, które wróciło na półkę ;)
Się zobaczy czy taki odzysk jest zdrowy :smile:

Ale skoro wrocilo na polke to bylo porzadnie odswiezone chemicznie i znowu wyglada dobrze ;-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych