Skocz do zawartości

Czy trener ma wpływ na zwycięstwo


blackmagic

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykly +/- kiedy byl na boisku.

 

Pisanie o dwoch najlepszych graczach po stronie okc to manipulacja, bo kawhi od 2 sezonow (ktore to zawieraja te serie) jest na tym samym poziomie co oni.

 

Wiec okc mialo 2z3 najlepszych graczy. Co tez malo znaczy, bo swego czasu lal z kobem i odomem mialo tak czesto, a mimo to jie bylo lepszym zespolem.

I to wina popa czy zasluga donovana ze jak kawhi siadal to nie mial kto przejac sterow?

 

uwazasz ze sas bylo lepszym zespolem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykly +/- kiedy byl na boisku.

 

Pisanie o dwoch najlepszych graczach po stronie okc to manipulacja, bo kawhi od 2 sezonow (ktore to zawieraja te serie) jest na tym samym poziomie co oni.

 

Wiec okc mialo 2z3 najlepszych graczy. Co tez malo znaczy, bo swego czasu lal z kobem i odomem mialo tak czesto, a mimo to jie bylo lepszym zespolem.

Ale jednak mając do wyboru RW/Duranta, a Kawhiego wybieram tych pierwszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było lepszym zespołem do momentu tej serii . Oni w tamtym sezonie przegrali raz u siebie a potem z Oklahomą dwa razy

 

Isaiah jest za szybki dla Butlera- zamęczy go a bez niego chicago nie rzuci nawet 70 pkt

Po raz kolejny - wynik z rs nie czyni zespolu lepszym w serii. Tak samo wygranie meczu w serii nie czyni zespolu lepszym - okc wygralo bo bylo lepsze mldsze silniejsze a nie bo donovan wstawil kantera za ibake. Zreszta ibaka w zeszlym sezonie podobnie jak w tym nie byl juz tak dobry jak wczesniej. Kontuzje i pewnie przekrecony licznik robia swoje.

 

Problemem sas nie byl brak adjustments popa tylko wiek manu parkera a przede wszystkim tima oraz ich lawki a w szczegolnosci wysokich

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje gdy underdog pokonuje zespol wyzej rozstawiony albo spotykaja sie 2 zespoly porownywalne i jeden wygrywa taktyka. Nie istnieje gdy lepszy zespol pokonuje slabszy. Tak jak w tym przypadku.

Tutaj zespol wyzej rozstawiony i to znacznie (67W do 55W) został pokonany.

 

W przypadku sas akurat wyniki rs uwazam za malo miarodajne gdyz pop zawsze wykreca bilans ponad stan i czesto w po to wychodzi.

Bez urazy, ale ja mimo wszystko wolę ufać bilansowi z RS, zwłaszcza że różnica była bardzo duża.

 

Sas bylo slabsze bo nie mialo odp na russa bo mialo zdziadzialych obroncow bo mialo zdziadzialych wysokich bo nie mieli ogolnie atletyzmu

To jest Twoja interpretacja, a ktoś inny może mieć inną.

 

bo lma nie wpasowal sie w system

I to jest klasyczny przykład popoizmu. Jakby sytuacja była w innej drużynie, to by się pisało, że trener nie potrafi wykorzystać, wkomponowac gracza (np DMC w NOP). Tutaj, to zawodnik nie wpasowal sie do systemu..

 

bo kawhi sam nie potrafi ciagnac ofensywy w po (imho).

Myślę, że obecny sezon dość klarownie pokazał sens tego typu opinii (oczywiście zależy też sporo od intepretacji, bo sam w sporcie zespołowym to nikt nie może niczego ciągnąć).

 

Pick your poison

O co chodzi w tej wstawce?

 

uwazasz ze sas bylo lepszym zespolem?

na przestrzeni całego sezonu? oczywiście.

 

W tej serii? nie, bo przecież skończyła się ona 2-4 (bardzo prosta miara).

 

Ale jednak mając do wyboru RW/Duranta, a Kawhiego wybieram tych pierwszych.

No i super.

Ja zaś mając do wyboru Donovana, a Popovicha wybieram tego pierwszego. Co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zespol wyzej rozstawiony i to znacznie (67W do 55W) został pokonany.

 

 

Bez urazy, ale ja mimo wszystko wolę ufać bilansowi z RS, zwłaszcza że różnica była bardzo duża.

 

 

To jest Twoja interpretacja, a ktoś inny może mieć inną.

 

 

I to jest klasyczny przykład popoizmu. Jakby sytuacja była w innej drużynie, to by się pisało, że trener nie potrafi wykorzystać, wkomponowac gracza (np DMC w NOP). Tutaj, to zawodnik nie wpasowal sie do systemu..

 

 

Myślę, że obecny sezon dość klarownie pokazał sens tego typu opinii (oczywiście zależy też sporo od intepretacji, bo sam w sporcie zespołowym to nikt nie może niczego ciągnąć).

 

 

O co chodzi w tej wstawce?

 

 

na przestrzeni całego sezonu? oczywiście.

 

W tej serii? nie, bo przecież skończyła się ona 2-4 (bardzo prosta miara).

 

 

No i super.

Ja zaś mając do wyboru Donovana, a Popovicha wybieram tego pierwszego. Co kto woli.

Mac ale przeciez to jest stara spiewka - przerabiana na tym forum od lat - sas kreca swietne wyniki w rs ale w po to zgranie i dluga lawka nie przechodza.

 

Dlatego w przypadku tej druzyny patrzenie przez pryzmat samego bilansu a nie matchupow jest bledne.

 

A co mialo obronce na russella? Nie dostali batow na zbiorce? Parker nie gral jak dziad w obronie? Duncan jak dziad w ataku? Przeciez ja nie bronie popa ba nawet jako trenera go nie lubie ale serio Ci sas byli za starzy na cokolwiek. Przeciez nie bez powodu duncan zawiesil buty na kolku.

 

Ale znowu ja nie bronie popa. Nie mowie ze lma sie nie wpasowal w sas ze swojego powodu. Ale chyba mozemy obiektywnie ustalic ze nie byl taka wartoscia dodana jaka wiekszosc myslala ze bedzie. Rozmawiamy o outcoachingu. Czy donovan outcoachowal popa bo lma gral slabiej niz ogol zakladal? Jesli chodzi ci o ten aspekt to masz racje.

 

 

Ale rozmawiamy o poprzednim. Wtedy imo nie udzwignal.

 

Podalem Ci kilka powodow dlaczego sas byli slabsi - wstawka byla po to ze jest ich tyle ze mozesz sobie ktorys wybrac.

 

Nie na przestrzeni calego sezonu. Przed ta seria. Stawiales na sas cz na okc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny - wynik z rs nie czyni zespolu lepszym w serii. Tak samo wygranie meczu w serii nie czyni zespolu lepszym - okc wygralo bo bylo lepsze mldsze silniejsze a nie bo donovan wstawil kantera za ibake. Zreszta ibaka w zeszlym sezonie podobnie jak w tym nie byl juz tak dobry jak wczesniej.

Wiesz tak dla porządku

SAS prowadziło 2-1 w serii czyli rozumiem że wtedy Thunder przegrywało mimo że było lepsze

Na mecz nr 4 Donovan wprowadza zmiany jak np dużo gry parą Kanter-Adams i wygrało pozostałe mecze 3-0

 

Więc wyjasnij mi skoro Thunder było lepsze to czemu przegrywało 1-2 i czemu potrzebowało zmian dokonanych przez trenera by wygrać ostatecznie 4-2 i w jakim to momencie nie jest zwycięstwem taktycznym Donovana nad Popovichem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak dla porządku

SAS prowadziło 2-1 w serii czyli rozumiem że wtedy Thunder przegrywało mimo że było lepsze

Na mecz nr 4 Donovan wprowadza zmiany jak np dużo gry parą Kanter-Adams i wygrało pozostałe mecze 3-0

 

Więc wyjasnij mi skoro Thunder było lepsze to czemu przegrywało 1-2 i czemu potrzebowało zmian dokonanych przez trenera by wygrać ostatecznie 4-2 i w jakim to momencie nie jest zwycięstwem taktycznym Donovana nad Popovichem ?

Ibaka gral slabo w tej serii nie zbieral w ataku nie rzucal punktow. Bo drugiej stronie biegał dziadek tim wiec donovan stwierdzil ze wpusci na dluzej swojego 6mana ktory odstaje w obronie ale tim przeciez tego nie wykorzysta. I tak bylo. Jesli wpuszczenie na dluzej swojego 6mana kosztem gracza ktoremu nie idzie to outcoaching to masz racje. Ale nie wiem czemu ja ciagle mysle ze to jednak bardziej zwiazane jest z faktem posiadania takiego kantera na lawce a nie np davida westa.

 

I btw. Zeby mie zapomniec - w pierwszych 3 meczach przy stanie 1-2 durant rzucil 70 punktow. W kolejnych 3 wygranych przez okc rzucil 101

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chciałbym zauważyć, że to niewykorzystanie przez Duncana słabości obronnej Kantera mogło być równie dobrze winą Popa, bo przecież to on rozpisuje game plan i grę mieli robić Kawhi z LMA. Ostatecznie okazało się, że to przecież Duncan jako jedyny poderwał zespół i dał chociaż iskierkę nadziei w G6. 14 z 39 rzutów całej serii oddał właśnie w ostatnim meczu i jako jedyny z S5 był graczem dodatnim wtedy.

 

Ibaka grał słabo? O nie, nie, nie. Ibaka grał inaczej. Ibaka wtedy miał 11 ppg na 50% z gry i 50% zza łuku. Kwestia tego, że to już nie był ten Ibaka z 2012 roku. Prawie połowa jego rzutów była zza linii (często w rogu go ustawiali), a więc Kanter był przeciwwagą dla niego, graczem o odmiennej charakterystyce. Dużo gry tyłem do kosza, często pod dziurą, większa szansa na zdominowanie deski. Właśnie te różnice wykorzystał Donovan, a Pop się wtedy zorientował dopiero, że z jedynego materiału na full-size centra poniżej pięćdziesiątki zrobił maskotkę zamiast go systematycznie ogrywać w trakcie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że to niewykorzystanie przez Duncana słabości obronnej Kantera mogło być równie dobrze winą Popa, bo przecież to on rozpisuje game plan i grę mieli robić Kawhi z LMA. Ostatecznie okazało się, że to przecież Duncan jako jedyny poderwał zespół i dał chociaż iskierkę nadziei w G6. 14 z 39 rzutów całej serii oddał właśnie w ostatnim meczu i jako jedyny z S5 był graczem dodatnim wtedy.

 

Ibaka grał słabo? O nie, nie, nie. Ibaka grał inaczej. Ibaka wtedy miał 11 ppg na 50% z gry i 50% zza łuku. Kwestia tego, że to już nie był ten Ibaka z 2012 roku. Prawie połowa jego rzutów była zza linii (często w rogu go ustawiali), a więc Kanter był przeciwwagą dla niego, graczem o odmiennej charakterystyce. Dużo gry tyłem do kosza, często pod dziurą, większa szansa na zdominowanie deski. Właśnie te różnice wykorzystał Donovan, a Pop się wtedy zorientował dopiero, że z jedynego materiału na full-size centra poniżej pięćdziesiątki zrobił maskotkę zamiast go systematycznie ogrywać w trakcie sezonu.

11pkt i brak zbiorek ofensywnych plus kampowanie na obwodzie to wlasnie slaba gra i stad wpuszczenie kantera. To jest outcoaching?

 

Rozumiem ze wina popa jest nieogrywanie bobana - czyli jakby ogrywal go to ten bylby w s5 i robil roznice w po. Szkoda ze pozniej tez nikt na to nie wpadl zeby go ogrywac. Przeciez tylko dlatego nie jest gwiazda. Fuck logic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same tuzy ałkołczują tego popa. 

Raz donovan przedtem brooks.

 

Sas tak samo zreszta jak gsw obecne jest zespolem systemowym. Nie wrzucaja wyzszego biegu w PO.

Poza minutami personelu styl i zacietosc gry sie nie zmienia. Swietne na łojenie wynikow w rs.

OKC zawsze mialo dokladnie odwrotnie. W rs opierdalanie sie, na playoffs spinanie dupy, a to tez nie do konca, bo gdyby spieli porzadnie to pojechaliby gsw w 5. Skill i atletyzm tam zawsze byl, ale we glowach nie bylo mistrzowskiego mentality w postatci mamy klientow na widelcu i konczymy ich jutro w oracle.

Do tego kijowe dla sas matchupy vs okc, no ale to nie byla dla nikogo sledzacego temat nowosc.

Grali ze soba przedtem dwie serie w PO i nigdy nie bylo latwo. Raz przerzneli w 6 raz wygrali po dogrywce w 6.

 

Gdyby donovan byl takim zajebistym coachem kanter łoiłby te 30mpg od G1.

Jest niezlym coachem dlatego od g4 zrobil adj.

A ibaka nie byl wcale taki kiepski w koncu gdyby nie lineupy z nim na 5 i kd na 4 to w serii z gsw to skonczyloby sie sweepem. Adams jednak nie nadazal za akcja i nie zbieral w off tyle ile potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.