Skocz do zawartości

Bulls 2017/18 offseason, draft i zasmażka


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, nie jestem absolutnie fanem celowego przegrywania, ale wydaje mi się, że te zwycięstwa Bulls pójdą niestety na marne. W tym roku była idealna pora, by konkretnie zatankować i obok Atlanty i Kings mieć realne szanse na pierwszy numer draftu. Tymczasem zaraz wraca LaVine i Byki będą jeszcze silniejsze. Naprawdę przyjemnie się ogląda tak młody i ambitny zespół, ale mam poważne wątpliwości, czy to wyjdzie Bykom na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim laboratorium tankowania jest Phila. Lata celowego szorowania po dnie, imidż uwalony szlamem, ogólnie pośmiewisko i jakoś nie widać, żeby to była rosnąca potęga. Dużo się o tym gada, niektórzy goście są spoko, ale zobaczymy jak będzie. I co będzie dalej z Embiidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim laboratorium tankowania jest Phila. Lata celowego szorowania po dnie, imidż uwalony szlamem, ogólnie pośmiewisko i jakoś nie widać, żeby to była rosnąca potęga. Dużo się o tym gada, niektórzy goście są spoko, ale zobaczymy jak będzie. I co będzie dalej z Embiidem.

 

Tu nie mam mowy o latach tankowania.... dużo osób liczyło na 1 sezon a oni i to spieprzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę zobaczyć Bulls w Finale

Wiemy już ze zarząd nie zrobi tego poprzez FA, wiemy też że właściciel nie pozwoli wydać na to kasy

Zostaje tylko draft

Golden doszło do tytułu mając

nr 7 Curry

nr 11 Klay

nr 7 Barnes

i nr 35 Green

 

Nr 7 macie. Teraz już wiesz dlaczego Bulls celują albo w kolejną 7 albo wręcz w 11

Wg teorii spiskowych Miro nie gra by doszło do wymiany z Jazz za Favorsa i jakiś wybór drugorundowy

 

O ile sie coś nie zmieni to Jazz nie da pierwszej rundy za Mirotica -przynajmniej tak twierdzą insiderzy co mają dojścia do Lindeya

 

A z kolei konkurencji Jazz do ręki Miro może by dali pierwszą runde ale jednocześnie nie mają ani jednego spadającego kontraktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a czy wymiana miro -> 1st rd pick jest mozliwa,czyli czy mozna ten kontrakt przyjac bez koniecznosci 'wyrownywania' go?...

 

 

Możesz przyjąć umowe jeśli masz miejsce w salary poniżej salary cap. Tak jak Jazz zrobiło z Rubio

 

Detroit jest 20 mln ponad salary cap i nie ma opcji by tak zrobili

 

Z tego co czytałem to nikt nie daje w tej chwili Bullsom pierwszej rundy a Detroit najchętniej by chciało oddać pakiet Stanley +Leuer a Bulls chcą Kennarda

 

No i Detroit są tylko 3 mln poniżej podatku od luksusu więc nie moga wysłać za mało w druga stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie nie Twoja bajka? Markkanen może być przekoksem ligi.

Z tego samego powodu z jakiego nie lubie porzygusia

 

Nie wierze ze gracz takiego kalibru może cos znaczyć poważnego w Lidze

Ale...

Liga też już nie jest tak atrakcyjna dla mnie jak była kiedyś, wiec albo sie myle i za jakis czas przestane to ogladać, albo mam racje i koszykówka odnajdzie własciwe tory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie to nie sa proby bronienia zarzadu Bulls, ale patrzac z perspektywy dnia draftu 2017 forman z paxson postawili swoj zespol w idealnej sytuacji do tankowania. Bust + gracz z najwiekszym potencjalem na bust w top10 swojej klasy + watpliwy talent z kontuzja kolana. Tamtego dnia Bulls przegrali sromotnie wymiane z Thibodo, ale na 100% zrobili ja ze swiadomoscia, ze beda chcieli tankowac.

 

Na nieszczescie managementu komunikacja na lini biuro-szatnia jest fatalna i po cichu Hoiberg zrobil sobie z malo utalentowanej grupki randomowych mlokosow druzyne, ktora bedzie miala swoje zrywy co oczywiscie utrudnia tankowanie. Trzeba przyznac GarPax, ze swietnie sobie wymyslili tego lavina. Od poczatku bylo wiadomo, ze opusci duza czesc spotkan, co znacznie oslabi jego pozycje negocjacyjna w sprawie nowego kontraktu latem. Podejrzewam, ze zarzad chcialby zobaczyc lavina dopiero w jakims marcu, zeby miec jeszcze wiecej argumentow w rekawie. O co mi chodzi z tym lavinem. Wydaje mi sie, ze powrot zacha bedzie mial bardzo slaby wplyw na to co jest teraz w szatni. Co by nie mowic o Hoibergu, swietnie rotuje tymi zawodnikami, szuka jakichs in-game-adjustments, podejmuje spoko decyzje i co najwazniejsze dla takiego mlodego zespolu - tworzy szatnie. Progres Dunna to tez nie przypadek, a sam zawodnik przyznaje, ze trener mial na to duzy wplyw. Teraz przychodzi glodny Lavine, ktory - nie oszukujmy sie - bedzie sie utozsamial z rola lidera, jakim jest teraz Dunn. Lavine jest pod sciana, musi wejsc w te pozostale mecze tego sezonu na maksymalnej intensywnosci. Musi zdobyc argumenty na negocjacje latem i on na 100 pro o tym wie. Bedzie hero ball, beda izolacje, jak przyjmie to Hoiberg? jak przyjma to koledzy z zespolu a w szczegolnosci glowny kreator Dunn? Podejzewam ze srednio.

 

Taki scenariusz obstawiam. Powrot Lavine spowoduje jakies male kwasy, ktore postawia Bulls w nieco lepszej pozycji podczas losowania pozycji draftowej. Sam Lavine byc moze zyska, inaczej, statystyki Lavine zyskaja. Nie zapominajmy, ze byl temat bardzo slabego przekladania sie "dobrej gry" Lavine na ostateczny wynik Wolves. 

 

Z drugiej strony moze byc zupelnie inaczej, Lavine moze sie wkomponowac w team, robic swoje staty a team bedzie na tym korzystal, wtedy tankowanie po top5 nie wchodzi w gre.

 

Czy to szczegolnie bedzie bolec Bulls jako cala organizacje? Cos na pewno, ale czy dzisiaj wiemy co planuja Bulls? Na kogo sie czają. Nie zapominajmy, ze latem bylo mowione o tym, ze Bulls daliby sie pociąć za Portera, oczywiscie wiemy w jakim jest teraz polozeniu, ale hipotetycznie, czy jesli Porter zdecyduje sie na wejscie do draftu, czy pojdzie w top3? top5? top7? no wlasnie. 

 

Patrzac tez na potencjalny core Bulls. Widac ze beda chcieli inwestowac w Dunna i Markanena. Obstawiam ze lavine w mniejszym lub wiekszym stopniu "wypali" i tez go beda chcieli zostawic. Dwoch kreatorow i wysoki, no a gdzie skrzydlowi? Oczywiscie Bulls sa dalecy od polozenia, w ktorym w drafcie biora lepszy fit niz najlepsza dostepna opcja.

 

No ale jednak, top 5 raczej sie nie zmieni (Ayton, Bagley, Bamba, Doncic, Young) pozniej zaczynaja sie gracze, ktorzy bardziej fituja (ale oczywiscie sa mniejszymi prospectami) do Bulls (Knox, Bridgise, moze Porter). Nie wiem, wg. mnie niby fajnie bylo miec jakiegos Doncica, ale co wtedy z Dunnem, wiadomo ze obaj sie nie rozwina na maxa jesli beda ze soba rywalizowac. Bagley - spoko, ale jak to jest z Markanenem? Oczywiscie wolalbym miec klopot bogctwa, ale wydaje mi sie, ze jesli Bulls beda mieli ten 7 pick, to nie beda pokrzywdzeni. (btw, zal dupy na pewno bede mial o Younga - gosc jest kosmita)

 

Co do Mirotica to ofc fajnie byloby wyciagnac jakis pick kolo 20. ale bedzie o to bardzo trudno. Na tym etapie, wydaje mi sie, ze wazne jest, zeby nie pakowac sie w jakis Luerow czy Favorsow - po odejsciu Niko dac grac jak najwiecej Finowi, niech znajdzie wspolna gre z lavinem i dunnem. Felicio tez trzeba jakos przetestowac, nie po to mu dawali 8mln za sezon zeby teraz gral sobie w G-league. Favors tylko zatrzyma rozwoj mlodych. Pick utah + JJ za Miro to byly cudo (buyout JJ'a ofc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT przede wszystkim wygrał wymianę, ale Bykom 2 lata temu, gdy nie dopuścił do ruchu JB -> #5 + Wiggins. Dzięki temu Pax & towarzysze dostali niemal idealną ofertę. Dunn, rozgrywający, do którego wzdychano od miesięcy, w którego potencjał wierzono wbrew wszystkim. LaVine, nowy lider i twarz organizacji, centralny punkt wymiany, atletyczny dzikus, tytan pracy, Na deser, spory skok w naładowanym drafcie z pozycji 16 na 7 i wybór Markkanena z łatką potencjalnie najlepszego strzelca klasy z mechaniką Klay'a i talentem na miarę Dirka! Porażka Bulls? kwestia dyskusyjna. Nieudany tank? jeszcze daleka droga, ale chyba każdy zdawał sobie sprawę, że Chicago ze zdrowym, zmotywowanym $ Zach'iem będzie mocniejsze i top 5 będzie problematyczne. Swoją drogą, niezmiernie się cieszę na debiut LaVine'a, którego życzyłem sobie w barwach Bulls od kiedy przystąpił do draftu, którego postrzegam jako najbardziej ekscytującego gracza od czasów Rose'a. Let's go Bulls!

Edytowane przez BullsFaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LaVine - czyli ballhog, a zarazem jumperkujący guard - abstrahując od faktu jak był przeceniany przez niektórych w Wolves, to raczej słaby fit dla Dunna i Markkanena.
 
Bulls mają niezły core młodych zawodników, ale to był ostatni moment na wzięcie franchise playera - oczywiście daej będą w top10 draftu więc Bridges x2, Jackson czy Bamba mogą być do wzięcia, ale to dalej daje ot co niezłe perspektywy (chociaż Jackson ma największy upside z tego grona) w zamian za ... sezon grania o nic?

​Tyle, że tankowanie, wbrew temu co wydaje się niektórym, to nie jest tylko powiedzenie sobie ''ok, przegrywamy 58 spotkań w sezonie", a trzeba też stworzyć do tego warunki - a kto mógł przypuszczać, że Mirotic będzie tak dobry itd.? 
 
Markkanen trafia w wieku 20 lat 2.4 trójki na mecz na 37% przez 30 minut, będzie kozakiem Fin.
Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszystkich błędów, Bulls wygraliby/wygrają wymianę z Butlerem, jeżeli będą wybierać w top6 draftu - wtedy Dunn, LaVine, Markkanen, Bamba/Jackson/Porter (już zakładając, że nie będą wybierać w top3) to dalej dużo lepsze perspektywy niż Butler + Lopez i stary Wade + banda scrubów, chociaż być może wciąż "zmarnowana" szansa na wzięcie potencjalnego franchise playera.

 

LaVine to cancer, ale on przejmie minuty Granta czy Valentine'a, więc na wynikach Bulls to się raczej nie odbije. Tutaj trzeba jak najszybciej oddać Miroticia, ale i tak mam wątpliwości czy Bulls skończą w top6. A jak dalej będą tak dobrzy, to skończą z 9-10. pickiem - niby wciąż można wybrać dobrze, ale wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolves definitywnie "wygrali" tą wymianę, chodziło mi o to, że jeżeli Bulls nie wybiorą dobrze w tegorocznym drafcie, to jakoś nie poprawią swojej sytuacji względem tego, co mieli, mając w składzie Butlera. Jak wezmą w drafcie jakiegoś Knoxa, to mają przyszłą gwiazdę (Markkanena), może startera na PG (Dunna) i dwie niewiadome (bo jeszcze LaVine), dlatego ten draft jest tak ważny.

 

Jak wezmą Bambę czy Jacksona (czyli będą właśnie w okolicach top6), to Dunn-LaVine-jakiś FA-Markkanen-Bamba to już fajny core, a oni zrobili bardzo dobry ruch.

 

No ale trzeba poczekać. Inna sprawa, że z top10 draftu tam nie pasują tylko PGs i Doncic. Ja marzyłem o Aytonie - miałby obok shooterów (LaVine, Markkanen), kreatora (Dunn), i ogarniętego trenera, ale to jednak raczej marzenia.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Markkanen trafia w wieku 20 lat 2.4 trójki na mecz na 37% przez 30 minut, będzie kozakiem Fin.

Ja bym szampana nie otwierał jeszcze, Fin przede wszystkim słabo broni i przypomina bardziej Ryno niż Porzingisa... http://bkref.com/tiny/hht73

 

LaVine zdrowy świetnie pasuje do Dunna, ale co ważne to mega fajna opcja tak w S5 jak i 6th Man, problemem bulls jest gra (obrona) pod koszem, mogą wziąć kogoś fajnego w drafcie, ale to znów +2,3 lata do grania czegoś sensownego, a wtedy kontrakty młodego obwodu będą się kończyć. Jeśli mają budować team spirit zwycięzców muszą mieć kogoś dobrego i doświadczonego pod koszem na przyszły sezon. Moim zdaniem Favors jest świetna opcją, dobrze pasuje do Fina, grać będzie na naturalnej pozycji C i wiele mógłby nauczyć tak Markannena jak i jakiegoś wysokiego z draftu. No i raczej nie będzie mega drogi w przedłużeniu...

 

Mirotic - Favors to taki deal win-win, jak Bulls za dużo będą chcieli, to zostaną z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Bulls nic nie wygrali tą wymianą

Nie wygrali wówczas, ddali sie wydymać, a raczej sami sie wydymali jak "opozycja" ostatnio

Za top10-15 gracza wzieli zerwanego acl, busta (prospekta) i pick, a dołozyli jeszcze 16stkę!!!

Na tamta chwile to był gwałt!

Nikt nie mógł przypuszczać ze Fin bedzie kimś, ze Dunn sie ogarnie (pamietajmy ze grał pod trudnym HC)

 

No i kasa za Bella

 

 

No faktycznie zamysł front office na poziomie goat!!!

 

Wiecej szczęścia jak rozumu

 

 Gloryfikowanie Hoiberga też zabawne, owszem ma składd bardziej pod siebie, nie ma presji i potrafi robić atmosferę w szatni

Ale to wciąż słaby/zły trener

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem co myśleć.

 

Wpierw Zach. On ma papiery by być...każdym w lidze. Zarówno może być scorerem z ławki bez obrony, albo kimś jeszcze gorszym i nikt nie będzie zaskoczony. Ale i może być dobrym starterem jeśli poprawi obronę (a ma warunki by być choćmy mniej ujemny lub neutralny w obronie, nikt nie wymaga wiecej) a może i kimś wiecej. W zeszłorocznych Wolves, bez specjalnego systemu jednak robił niezłe punkty, rzucać umie, atakować też też, wiec kto wie. To może iść w każdą stronę, bo jak wiemy transfer już wiele karier odmienił.

 

Dalej, trade Wolves - Bulls. Proponuję z oceną poczekać ze 2 lata. Bo rozwój Markannena, Dunna, czy Zacha, ale i to czy JB w ogóle zostanie w Minnesocie będzie miało duży wpływ na to. Krótkoterminowo to oczywiście wolves wygrali, bo po nastu latach zrobią PO, ale jeśli Butler by zawinął manatki po następnym sezonie to jednak znow będą pewnie typical TWolves. No zobaczymy.

 

Co do wyniku w tym sezonie to jak i z Zachem. W każdym kierunku to może iść. Zarówno PO przy Heat2017 type runie mogłyby być, jak i top 3 draftu. Cholera wie.

 

Tak jak pisze BMF, Fitow dla Bulls jest pod dostatkiem w drafcie, wiec należy tylko czekać.

 

Tradować Niko, Lopeza, Holidaya i jechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.