Skocz do zawartości

Strony niezależne/fora/rankingi vs kupno sprzętu AGD / tv / it.


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wielokrotnie stajemy przed wyzwaniem kupna tv/ telefonu/kompa/żelazka/pralki itp.

 

Macie zestaw stron lub linki forum gdzie bez sztucznej ingerencji samych producentów można poczytać który model AGD wybrać.

 

Chodzi o coś niezależnego i rzetelnego a nie strony quasi ekspertów stworzone przez sponsoring producenta.

 

Niedługo wymieniam tv na coś 55 cali chyba w Uhd jak zobaczyłem samsunga serie 6 za 2800 pln i pralkę bo czas coś wyprać ;).

 

Ciężka sprawa w sumie bo obecnie serwisowania praktycznie brak a producenci raczej starają się abyśmy co 3 lata wymieniali sprzęty.

 

Macie swoje strony i tricki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/4d1tsaWIBWo?t=14m31s

 

Już któryś raz widzę jak się w podobny sposób wypowiada o tym. Z tego powodu lubie jego recenzje. Możesz sobie sprawdzić kanał. A nuż akurat się znajduje coś, co Cię zainteresuje.

Ogólnie to jest straszna lipa. Cały YT bym skreślił. No może jakieś mniejsze kanały, ale to też na wszystko trzeba brać poprawki. W ubiegłym tygodniu szukałem telefonu. Przekopałem się przez mnóstwo materiałów, zarówno pisanych jak i wideo. 9/10 jest cholernie tendencyjna i aż bije po oczach product placement.

 

Kiedyś dobre porady można było dostać na forum sklepu morele. Mają tam działy typu co kupić. Jest to sklep więc sprzedają rzeczy wielu producentów dlatego nie powinno być nacisku na jakąś konkretną markę. Aczkolwiek jeśli już coś wybierzesz to wiadomo, że warto porównać ceny.

Nie wiem jak jest obecnie. Ale nic innego do głowy mi już nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmuje sie zawodowo kompami, znam branże od srodka, zapewniam sie sie ze większosć tzw testów jest mocno wspierana przez producentów, obiektywizmu znajdziesz tam niewiele, poza tym często porównuje sie bez ładu i składu

 

z tego co wiem podobnie jest w rtv/agd

 

jeśli znasz niemiecki poszukaj na ich stronach, u nich tradycje testów sa duzo dłuższe, testy sa bardzo niezalezne, niestety dosc czesto trzeba płacic (np test.de)

 

napisz co tam wybrałeś z tego TV bo sam jestem zainteresowany 55-60 calowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o telewizory to np forum HDTV, istnieje od wielu lat, można tam poczytac różnorodne opinie, pewnie jakis tam odsetek jest sponsorowany

 

w przypadku AGD trudniej o pasjonatów a łatwiej o płatny trolling

 

jak chcesz kupić pralke to patrz na: 1. cenę. 2 energooszczedność 3. glośność, ja jestem leniwy wiec kupiłem pralko-suszarke, gdybym miał kupić nową znowu wziąłbym pralko-suszarkę tylko innego producenta z programem odswiezania odziezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agd to wszystko jeden syf

Rok temu przez to przechodzilem i zero rzetelnego wsparcia, opisów produktu.

I faktycznie kolega ma rację, szukaj czegoś cichego, bo energooszczędne są już,praktycznie wszystkie, pralkę do 1500 kupisz już naprawdę dobrą, więcej nie ma sensu płacić bo teraz robią wszystko na max 4 lata.

Ja na sprzęt agd i tv przedłużyłem gwarancję (oczywiście wczytaj sie co tam dają).

Jak to wszystko dociagnie do 5ciu lat i się zjebie to bez żalu wymienię, bo po takim czasie ma prawo jebnąć

Te kilka stowek więcej może i boli, ale dzięki temu mam wymieniony telefon i telewizor z nową płytę główną, na pralkę, zmywarkę, i cała resztę na razie nie narzekam, bo pracują zbyt krótko

Samsung egobubble jest cichy z praniem sobie też radzi, a przy małym dziecku pracuje 8 czasami więcej razy w tygodniu

 

Tak sobie teraz pomyślałem że najlepszymi ekspertami są mamy brzdącow, bo one piorą najwięcej więc poszukaj może na kobiecych forach opinii MILFow ;)

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z telewizorów też Samsungi sam jeden mam bardzo podoba mi się SmartTV nawet da się obejrzeć seriale przez przeglądarkę a wiele telewizorów ma problemy z kodekami lub Fleshem na TV

 

Rankingi może nie ale bardziej poradniki można znaleźć na stronie al.to https://www.al.to/poradniki/ od telewizorów po sokowirówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

poradniki można znaleźć na stronie al.to https://www.al.to/poradniki/ od telewizorów po sokowirówki  :grin:

 

 

al.to to sklep firmy X-kom, generalnie to dosc rzetelna firma dbajaca o klienta ale trzeba pamietac że to nie jest strona "niezalezna"

 

ja zabrałem sie za wybór TV, poczytałem troche w necie tu i tam i stwierdziłem że ponieważ ogladam duzo sportu podstawa to dużo herców, drugie kryterium jak najwięcej złącz, namierzyłem 3 modele, polecam generalnie stronke do porównywania specyfikacji

 

http://www.displayspecifications.com/en/comparison/f86521d94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jest sprawa

 

Planuje kupić cyfrowy Polsat bo kablówki odpadają A Polsat za 60 zł ma w tv wszystko co potrzebuje czyli sport dla mnie i bajki dla dzieci. Więcej nie potrzeba mi.

Mam wątpliwości co do ich neta. Ludzie na opiniuj.pl mega po nich jadą. Ktoś miał i może się wypowiedzieć?

 

Sprawa dosyć pilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.