Skocz do zawartości

Spalding TF 250 czy PLATINUM outdoor?


Grochu69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat którą piłkę do kosza wybrać. Gram tylko na zewnątrz, typ powierzchni ciężko określić bo często się zmienia ;p i nie wiem czy dopłacać do tego TF 250 czy nie. Najlepiej było by dla mnie jak najtaniej bo i tak za wiele nie gram, ale jeżeli jest duża różnica i warto dopłacić.. No nie wiem, zdaje się na was :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze skóra. Sam musisz wiedzieć czy Ci zależy. Jeżeli grasz np. na kostce brukowej to mnie byłoby szkoda piłki. Na takie boisko mam dobrego gumiaka (Platinum Streetball) i uważam, że jest super. Jak grasz mało i na różnych boiskach to chyba brałbym właśnie coś takiego. Teraz widzę jest jakaś odnowiona wersja u Borysa https://sklepkoszykarski.pl/pilka-spalding-nba-platinum-streetball

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grochu69, grasz na betonie, kostce brukowej? Jak tak to szkoda skórzanej piły. Nie wiem czego więcej oczekujesz, to kwestia czy chcesz wydać więcej kasy na piłkę ze skóry. Jedna i druga piłka jest spoko, do takiego niedzielnego grania wręcz rewelacyjny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kula jest już ostro zjechana ale posłużyła kilka lat. Teraz przymierzam się do zakupu nowej, właściwie kumple robią mi prezent urodzinowy. Gram większość na tartanie (zdarza się grać na zielonym o wiele bardziej szorstkim niż klasyczny bordo) Mamy kilka piłek spaldinga ale w łaski wchodzą nike True Grip jak i Hyper Grip - ktoś z was grywał? W szczególności Hyper grip to guma z domieszką syntetycznej skóry, w rękach czuć jak skórzaka, a bruzdy dają niesamowite czucie także polecam. Sam wahałem się nad Spaldingiem TF 250, a właśnie True Grip'em. Koszt 109-140 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej słabo szukałeś ;) proszę: http://www.e-nba.pl/topic/4188-pi%C5%82ka-na-tartan-120-z%C5%82/

zresztą praktycznie przy każdym zapytaniu o tf-250 jest wzmianka o gumówce i jak to Borys ładnie podsumował: "guma to guma i nic wiecej z niej nie wyciagniesz chocby kosztowala 300zl."

wszystko w temacie jesli chodzi o wybór między skórą a gumą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, zwracam honor, jeden post z 2015r.
Na razie to grałem z kolegą jakimś noname gumiakiem więc na razie nie mam porównania jak mi się gra z gumą a jak ze skórą.

Edit:
Opłaca mi się brać skórę? Gram zazwyczaj na rozpadającym się tartanie o grubości mniej niż 0,5cm, tam gdzie są dziury no to jest asfalt. No i ćwiczyć kozioł czy coś to na kostce obok domu. Mam tu na myśli fakt że może się łatwo zetrzeć (wiem że każda piłka się ściera hah). Nie wiem czy by mi szkoda nie było.

Edytowane przez Grochu69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.