Skocz do zawartości

beGM - CBA 2017, salary cap, MLEs, cap holds, rookie scale etc.


BothTeamsPlayedHurd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem nigdzie podobnego postu więc wklejam już teraz na szybko zebrane informacje dot. salary cap, MLEs, rookie scale i cap holdów – może się przydać do naszej zabawy w czerwcu, aczkolwiek trzeba brać poprawkę, że ostateczna wysokość salary cap będzie podana w lipcu i może wpłynąć na niektóre kwoty.

 

Jak ktoś chce coś dodać, poprawić to śmiało, bo to taka ściągawka robiona na szybko, zwłaszcza kwesti cap holdów nie badałem jakoś dokładnie.

 

 

Salary cap

101 mln USD (szacunki, dokładne info będzie w lipcu)

 

Tax

121 mln USD

 

Rookie scale

http://basketball.realgm.com/nba/info/rookie_scale/2018

 

Rookie minimum – empty roster spot charge (kwota, która automatycznie obciąża payroll, gdy mam w rosterze mniej niż 13 zawodników)

 

815,615 USD

 

Kontrakty minimalne

http://basketball.realgm.com/nba/info/minimum_scale

 

Mid-level exception (MLE)

8,406 mln USD

 

taxpayer MLE

5,192 mln USD

 

Room MLE

4,328 mln USD

 

BAE

3,29 mln USD

 

Max offers

25,25 mln USD (0-6 lat dośw.)

30,3 mln USD (7-9 lat dośw.)

35,35 mln USD (10+ lat dośw.)

 

Niektóre cap holdy

http://www.basketballinsiders.com/projecting-2017-18-nba-cap-room-under-new-deal-terms/

 

ROOKIE SCALE x 120%

 

120-percent.jpg

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jako że był o to dym wrzucam link to rookie scale powiększonej o 120% [trzeba kliknąć w prawym górnym rogu tabeli]

 

http://www.spotrac.com/nba/rookie-scale/

 

Są różnice między rookie scale z realgm a spotrac i zastanawiam sie, który jest prawidłowy i od czego to zależy

 

http://basketball.realgm.com/nba/info/rookie_scale/2018

Na basketballinsiders jest tak samo jak na realgm

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różnice między rookie scale z realgm a spotrac i zastanawiam sie, który jest prawidłowy i od czego to zależy

 

http://basketball.realgm.com/nba/info/rookie_scale/2018

Na basketballinsiders jest tak samo jak na realgm

 

dzięki za czujność, sprawdziłem w cba - ta za spotraca jest zła, dobra ta z realgma

 

tylko to z realgma nie ma policzonych 120% więc trzeba będzie to samemu zrobić i gdzieś wrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za czujność, sprawdziłem w cba - ta za spotraca jest zła, dobra ta z realgma

 

tylko to z realgma nie ma policzonych 120% więc trzeba będzie to samemu zrobić i gdzieś wrzucić

 

Mogę usiąść i policzyć z 120%. Spróbowałbym wstawić tu jeszcze dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne wyjątki i dla kogo:

 

MLE (8,406) - Dla klubów, które do rynku FA przystępują bez cap space np. Minnesota czy Warriors

 

Taxpayer MLE (5,192) - dla klubów, które przystępują do rynku FA powyżej luxury tax, na ten moment np. Cavs, chociaż to się na pewno jeszcze zmieni, ale patrzę na obecną tabelkę

 

Room MLE (4,328) - Dla klubów, które przystępują do rynku FA z wolnym cap space.

 

Bi-Annual MLE (3,29) - Możliwy do podpisu co dwa lata dla klubów powyżej salary cup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Naprawdę, nie chce być niemiły, ale to nie jest żadna wiedza tajemna ani nic do interpretacji. Wystarczy 30 sekund i użycie googla. Odpowiadam CI po 5 minutach, to już byś dawno sprawdził z 5 razy sobie. 

 

Nawet Ci Camby napisał, który wyjątek Ci przysługuje więc zrobił za Ciebie 95% wysiłku.

 

2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cie Tomek, ze znowu zajolem twoj cenny czas juz nigdy sie to wiecej nie powtorzy

 

Nie pierdol, za przeproszeniem.

Nie chodzi o zajmowanie cennego czasu. Wpisujesz w google "NBA room exception" i masz w pierwszym linku wszystko czarno na białym. Wykaż minimum inicjatywy. Równie dobrze nikt by Ci mógl nie odpowiedzieć i później tylko usunąć Twoją ofertę, bo byłaby nieregulaminowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierdol, za przeproszeniem.

Nie chodzi o zajmowanie cennego czasu. Wpisujesz w google "NBA room exception" i masz w pierwszym linku wszystko czarno na białym. Wykaż minimum inicjatywy. Równie dobrze nikt by Ci mógl nie odpowiedzieć i później tylko usunąć Twoją ofertę, bo byłaby nieregulaminowa. 

trochę zluzuj, sam wrzuciłeś mu szpile i się dziwisz że Ci odpisał

 

jak Ci przeszkaza tak bardzo ot trzeba było nic nie pisać na jego odpowiedz

 

fajnie że się nawszystkim znasz i masz czas na ogarnianie, ale nie gwiazdorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na niczym. Ale dzięki temu, że kiedyś poświęciłem MINUTĘ!!! na sprawdzenie, ile wynosi MLE, to przy okazji w oczy rzuciło mi się, ile lat ono trwa i że jest coś takiego jak Bi-Annual. 

 

DNC, powiedz mi proszę, co jest stolicą Maroka. 

 

Camby na bieżąco analizował przed FA wszystkie salary, rozpisał dostępne wyjątki, tłumaczył z Hurdem jak one działają. Hurd je opisał na pierwszej stronie. karpik na bieżąco liczył player-option żeby od razu dać wyniki, julek potrafił poświęcić 1,5h na prezentacje FA. 

 

To czy naprawdę tak ciężko jest w google rzucić jedno hasło i kliknąc link? No zdenerwowałem się, to oczywiste. To takie samo pytanie, jak to moje powyzej. Wklepe sobie Maroko, klikne wiki i mi wyskoczy wielki napis: Stolica: Rabat. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.